Skocz do zawartości

Problem z połączeniem od innych osób(dodzwonieniem się do mnie)


Von

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem mianowicie jest taki iż posiadam Xiaomi redmi note 2 prime, już po wipie i z wygranym miui polska 5.10.8.

Wczoraj doszła do mnie nowa karta micro z Virgin mobile. Działa na sieci play 4g. Jednak niektóre osoby nie mogą się do mnie dodzwonić bo nabija się odrazu na pocztę, SMS też od nich nie docierają( np moja dziewczyna która ma telefon w plusie). Natomiast inne osoby mogą się dodzwonić(trochę w kratkę). Nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Dodam jeszcze że wcześniej w tym samym telefonie posiadalem kartę plusa. I wtedy problemu nie było. Dziewczyna dodzwaniala się bez problemu.

Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Von
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że jak jestem w pracy gdzie mam kilka przekaźników w około to telefon często przechodzi mi w roaming (literka R na górnej belce) i czasem nie mogę dzwonić, ani nie można się do mnie dodzwonić. Również słabo jest mnie wtedy słychać jakby z oddali i nie tak wyraźnie jak tam gdzie mieszkam.

Ale spróbuj zobaczyć aplikacje np opensignal gdzie zobaczysz przekaźniki i siłę sygnału.

Pozdrawiam

Grzegorz

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na opensignal. I play 4g i plus 4g na moim i dziewczyny telefonie łapie zasięg świetnie. Ale to raczej niewinna zasięgu, tak mi się wydaje. Ma ktoś inny pomysł? Słyszałem że pojawia się tak problem z dodzwonieniem się do posiadaczy Xiaomi redmi note 2. Miałem nadzieję że mnie nie dopadnie, a jednak:(

Jakieś inne pomysły na przyczynę problemu? Mi już brakuje. Zastanawiam się jeszcze czy telefon do operatora coś pomoże.

P.S Mi roaming się nie włącza literka"r" of cały czas. 

Edytowane przez Von
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu nie chodzi o złe słyszenie, bo głos jest ok jak inni dzwonią. Tylko nie można się połączyć ze mna. A nad aktualizacja się zastanawiam, bo robi też inne szkody( np jakoś Zdjęć). Pozatym na tej wersji, co mam z kartą plusa jak miałem dodzwaniali się ludzie za każdy razem i nie było problemu. No chyba ze się nie znam. Numerów też żadnych przecież nie blokowalem, bo po co.

Jakieś inne pomysły?

Aktualizacja ostatecznie, jak nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ostatecznie weszła aktualizacja na najnowsza + off/i ponownie on funkcji nagrywania rozmów w czasie dzwonienia, tak profilaktycznie.

Zadziałało...super i dziękuję wszystkim za pomoc. Gdybym wiedział że sama aktualizacja pomoże...hehe.

Temat rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...