Skocz do zawartości
  • 0

Dofinansowanie z PCPR, zakup itd.


CyanowySamsung

Pytanie

Witam.

Nie bardzo widziałem, w którym dziale mogę napisać więc piszę tutaj. Za 2-3 tygodnie będę przymierzał się do dofinansowania do telefonu pt: 'Niwelowanie barier w komunikowaniu się". Chciałbym się zapytać czy warto kupić flagowy telefon Xiaomi? Czy będzie miał support przez trzy lata licząc od grudnia tego roku czy stycznia przyszłego roku i tak przez 3 lata? Czy czcionka będzie na tyle duża żebym mógł bez problemów korzystać z interfejsu (jestem osobą słabowidzącą). No i czy jakość muzyki będzie lepsza niż na mojej staruszce? :)

Sprawa kolejna to sklep. Nie wiecie może gdzie można zaopatrzyć się w taki telefon? Potrzebna będzie faktura FVAT i płatność odbywa się w taki sposób, że PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) wpłaca pieniążki za telefon i jeżeli telefon kosztuje więcej niż np 1300 zł, które wpłacaja to ja wted wpłacam resztę sumy. Tak mniej więcej to wygląda. Umowa jest na trzy lata.

P.S: Jestem moderatorem cyanmod.pl więc szanujmy się i proszę o bardzo rzetelną odpowiedź. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
36 minut temu, CyanowySamsung napisał:

Witam.

Nie bardzo widziałem, w którym dziale mogę napisać więc piszę tutaj. Za 2-3 tygodnie będę przymierzał się do dofinansowania do telefonu pt: 'Niwelowanie barier w komunikowaniu się". Chciałbym się zapytać czy warto kupić flagowy telefon Xiaomi? Czy będzie miał support przez trzy lata licząc od grudnia tego roku czy stycznia przyszłego roku i tak przez 3 lata? Czy czcionka będzie na tyle duża żebym mógł bez problemów korzystać z interfejsu (jestem osobą słabowidzącą). No i czy jakość muzyki będzie lepsza niż na mojej staruszce? :)

Sprawa kolejna to sklep. Nie wiecie może gdzie można zaopatrzyć się w taki telefon? Potrzebna będzie faktura FVAT i płatność odbywa się w taki sposób, że PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) wpłaca pieniążki za telefon i jeżeli telefon kosztuje więcej niż np 1300 zł, które wpłacaja to ja wted wpłacam resztę sumy. Tak mniej więcej to wygląda. Umowa jest na trzy lata.

P.S: Jestem moderatorem cyanmod.pl więc szanujmy się i proszę o bardzo rzetelną odpowiedź. 

Pozdrawiam :)

Jeżeli na myśli masz Mi5 (pojawi się niedługo) to wsparcie 2lata minimum dostaniesz, czy 3? Ciężko stwierdzić, ale Xiaomi bardzo długo wspiera swoje produkty. Jeżeli chodzi o Mi4, to ten telefon już roczek ma, ale jak najbardziej mogę polecić :), czcionkę na telefonie można sobie ustawić na prawdę sporą :D. Jeżeli chodzi o MiNote Pro, to tutaj nie ma się o co bać, aktualnie chyba najbardziej dopieszczany telefon Xiaomi :D. Co do sklepu... Jeżeli zależy Ci na FVAT to 2 sklepy przychodzą mi do głowy, Technos z allegro, oraz Accessories4You (obu panów znajdziesz tutaj an forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nezumi

Zapewne w odpowiednim dziale jak zgaduję?

To niech się ktoś jeszcze wypowie :) Lubię mieć dobry support od samego początku do końca przez 3 lata :)

EDIT: a jak z jakością muzyki na słuchawkach? A t

Edytowane przez CyanowySamsung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 5-6 miesięcy Mi2s pyknie 3-letni support. Ciągły support.Do tego masa custom ROM.

Z racji, że Xiaomi nie wypuszcza na rynek 10 modeli/rok, to śmiem twierdzić, że modele high, 2-3 lata oficjalnego wsparcia będą mieć na pewno.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@kulig007

Ten telefon ma 2 lata od debiutu. Nie wiadomo czy dalej w 3 roku będzie wspierany.Wiem marudzę ale po tylu latach bezproblemowego wsparcia CM jestem do takiego supportu przyzwyczajony :)

Jeśli, w co wątpię na 80% :D, Xiaomi nie utrzyma supportu 3 letniego to zawsze, tego jestem pewny na 100%, po dwóch latach pełnego supportu możesz zainstalować CM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@avish

A czy wogóle jest jakiś support Custom ROM na Xiaomi choćby Mi4 albo jakbym miał fundusze do Mi5 (takie gdybanie przyszłościowe co do drugiej opcji)? Bo nie za bardzo słyszałem o nieoficjalnym supporcie na te telefony. Prędzej u bardziej znanych modeli słyszałem.

Edytowane przez CyanowySamsung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.

Nie bardzo widziałem, w którym dziale mogę napisać więc piszę tutaj. Za 2-3 tygodnie będę przymierzał się do dofinansowania do telefonu pt: 'Niwelowanie barier w komunikowaniu się". Chciałbym się zapytać czy warto kupić flagowy telefon Xiaomi? Czy będzie miał support przez trzy lata licząc od grudnia tego roku czy stycznia przyszłego roku i tak przez 3 lata? Czy czcionka będzie na tyle duża żebym mógł bez problemów korzystać z interfejsu (jestem osobą słabowidzącą). No i czy jakość muzyki będzie lepsza niż na mojej staruszce?

Sprawa kolejna to sklep. Nie wiecie może gdzie można zaopatrzyć się w taki telefon? Potrzebna będzie faktura FVAT i płatność odbywa się w taki sposób, że PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) wpłaca pieniążki za telefon i jeżeli telefon kosztuje więcej niż np 1300 zł, które wpłacaja to ja wted wpłacam resztę sumy. Tak mniej więcej to wygląda. Umowa jest na trzy lata.

P.S: Jestem moderatorem cyanmod.pl więc szanujmy się i proszę o bardzo rzetelną odpowiedź. 

Pozdrawiam

To telefon tez można? Sam o tym myślałem ale bardziej o laptopie a nie o telefonie. Powiedz mi kiedy papiery będziesz składał i na jaki rok, bo chyba 2015 to za późno?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@Bullsblood

Oczywiście, że można w grudniu 2015 roko albo w styczniu

No wiesz na telefonymożna bo sam brałem 3 lata temu moją staruszkę właśnie w grudniu. Telefon jest na 3 lata i dlatego się pytam czy jest 3-letni support na telefony Xiaomi.

Dzięki za info. Choć nie wiem czy w grudniu coś wyjdzie bo pewnie pieniędzy nie mają. Kiedyś w czerwcu skladalem i się nie udało.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

Zapewne w odpowiednim dziale jak zgaduję?

To niech się ktoś jeszcze wypowie :) Lubię mieć dobry support od samego początku do końca przez 3 lata :)

EDIT: a jak z jakością muzyki na słuchawkach? A t

Sa to użytkownicy tego forum :). Jakość muzyki? Dla mnie świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nezumi

Spoko tylko jeszcze nie do końca jestem przekonany co do supportu, bo mogę jeszcze rozglądać się za LG G4 i Sony XPeria Z3C. Te sa bardziej znane i support mają świetny i chciałem je właśnie porównać do Mi4 a jeśli Mi5 będzie w dobrej cenie to też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

Spoko tylko jeszcze nie do końca jestem przekonany co do supportu, bo mogę jeszcze rozglądać się za LG G4 i Sony XPeria Z3C. Te sa bardziej znane i support mają świetny i chciałem je właśnie porównać do Mi4 a jeśli Mi5 będzie w dobrej cenie to też.

LG G4 za rok straci wsparcie(przy dobrych wiatrach, bo może i szybciej), tak samo Xperia, zostaną Ci ew. customy. W Xiaomi masz PEWNE wsparcie przynajmniej 2 lat, a jak już ktoś wyżej zauważył, Mi2 ma go już 3 lata prawie. Do tego customy też się znajdą, do Mi4 jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nezumi

Wiem, że będą Custom'y na obydwu telefonach byle przez 3 lata miały wsparcie. Przekonałeś mnie w 99%. Widziałem w recenzji Mi4, że są telefony lepiej grajace niż niż ten telefon. Jakość muzyki jest dla mnie ważna pomimo, że mam niedosłuch. Z niedosłuchem mam tak, że nadal jestem o dziwo bardzo czuły na jakość dźwęku, a to też aparaty mi pomagają także wiesz :) 

Pozostaje mi się tych dwóch panów zapytać tylko roszeczkę boję się rozmiarów bo mam małe łapki przy niskim wzroście (prawie 160 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

Wiem, że będą Custom'y na obydwu telefonach byle przez 3 lata miały wsparcie. Przekonałeś mnie w 99%. Widziałem w recenzji Mi4, że są telefony lepiej grajace niż niż ten telefon. Jakość muzyki jest dla mnie ważna pomimo, że mam niedosłuch. Z niedosłuchem mam tak, że nadal jestem o dziwo bardzo czuły na jakość dźwęku, a to też aparaty mi pomagają także wiesz :) 

Pozostaje mi się tych dwóch panów zapytać tylko roszeczkę boję się rozmiarów bo mam małe łapki przy niskim wzroście (prawie 160 cm).

Powiem tak, mam kuzynkę, o podobnym wzroście, kupiła Mi4 i zachwala :P, a jest "audiofilem", na prawdę wyczuje najmniejszy szum, szelest, zmianę dźwięku, nie mówię, że Mi4 jest idealna pod każdym względem, że dźwięk bije na głowę inne telefony, bo słyszałem np. nowego huawei i też gra świetnie, ale testowałem masę telefonów (od samsungów, przez LG, po Sony) i żaden mnie tak nie zachwycił jak Mi4 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

Taka odpowiedź mnie przekonała :) Tylko pytanie co z gwarancją i dostępem do baterii? Szczerze mówiąc baterie zazwyczaj padają po 2-3 latach, więc jak jest z dostępnością części? 

P.S: A ile trzyma ten telefon na baterii tak wogóle?

Na najnowszym romie... hmm... ja wyciągam ok. 5-6h SOT, przy 10h słuchania muzyki na Spotify (transfer 3/4G), a tak czasowo, gdy sobie leży i tylko rozmowy/sms/internet to 3-4dni :P. Co do baterii, no łatwo się do niej nie dostaniesz :P. Nie ma typowej wymiennej baterii, ale samą baterię można kupić i jak ktoś wie co i jak to wymienić sobie w domowym zaciszu, albo dać do serwisu niech wymienią :D. Niestety (albo stety, zależnie od opinii) teraz "Flagowe" telefony robi się "nierozbieralne" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nezumi

Niestety ja to wiem, ale dla mnie ważna jest dostępność części i dlatego się chcę dowiedzieć. Telefon na 3 lata będzie więc jeśli jestem skazany na samodzielną robotę to wolę już bardziej znną markę kupić i mieć pewność że serwis producenta to zrobi, bo ja nie mam takiego wzroku, żeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

Niestety ja to wiem, ale dla mnie ważna jest dostępność części i dlatego się chcę dowiedzieć. Telefon na 3 lata będzie więc jeśli jestem skazany na samodzielną robotę to wolę już bardziej znną markę kupić i mieć pewność że serwis producenta to zrobi, bo ja nie mam takiego wzroku, żeby to zrobić.

Zawsze masz np. Acida, prowadzi on MiCenter, serwis urządzeń Xiaomi :), po 2 baterię wymienić to chyba każdy serwis się podejmie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nezumi

A jednak jest jakiś serwis tutaj? To wolę tu korzystać niż Bóg wie gdzie. Toś mnie uspokoił w takim razie i jeśli dostanę dfinansowanie i zakupię telefon to do niego będę się kierował. Oczywiście wolę poczekać na Mi5 bo zapowiada się bardzo ciekawy telefon ale pewnie jego cena u tych Panów coś wymienił  będzie co najmniej za 2100 czy więcej, a byłoby szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

A jednak jest jakiś serwis tutaj? To wolę tu korzystać niż Bóg wie gdzie. Toś mnie uspokoił w takim razie i jeśli dostanę dfinansowanie i zakupię telefon to do niego będę się kierował. Oczywiście wolę poczekać na Mi5 bo zapowiada się bardzo ciekawy telefon ale pewnie jego cena u tych Panów coś wymienił  będzie co najmniej za 2100 czy więcej, a byłoby szkoda.

Poczekałbym :P  24 listopada jest konferencja prasowa Xiaomi, ostatnia w tym roku, wtedy się dowiemy co i jak z Mi5 :P. Serwis jest we Wrocławiu, wszelkie informacje masz na stronie miuipolska.pl w zakładce Serwis MiCenter na górze strony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, CyanowySamsung napisał:

@Nezumi

I tak mnie już przekonałeś na waszą stronę. Moderator doradził moderatorowi innego forum. Partnerskiego rzecz jasna :D W sumie poczekam i zobaczę jak z ceną to z chęcią kupię jeśli cena nie przekroczy 1800 zł i na to liczę.

Czy moderator, czy nie, pomagać sobie trzeba :). "Przekonałeś na waszą stronę" czuję się jak Lord Sith, namawiający młodego Anakina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tryb hi-fi w mi note pro to odpalony chip ess i dźwięk wymiata :D Słychać to na dobrych jakościowo plikach minimum flac. Ja nie nazwałbym siebie audiofilem ale uwielbiam słuchać muzyki w odpowiedniej jakości i ten telefonik robi robotę w tym temacie znacznie lepiej niż samsung s6 czy iphone 6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...