Skocz do zawartości

Instalacja MIUI Polska na czysto


adnage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam za laickie pytanie, po raz pierwszy mam telefon Xiaomi i nie chcę niczego spieprzyć.

Mam już w Mi4c MIUI Polska (fabrycznie zainstalowane) w wersji 5.10.8 i chcialbym zainstalować najnowsza wersję zupełnie na czysto, bez zadnych aktualizacji "na brudno".

Czy moge do tego uzyc TWRP recovery, w ktorym:

1. zrobie factory reset (poza pamięcią wewnętrzną)

2. rowniez przez TWRP zainstaluje sciagniety plik z ROM-em?

Rozumiem, ze po tych dwoch operacjach system odpali bez problemu?

Tak jak pisalem, sorry za banalne pytanie, ale nie chcialbym bez sensu uceglic telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poohacz79 napisał:

Może dołączę się do tematu bo po instalacji MIUI PL pozostało mi sporo chińszczyzny na pulpicie.

Mam pytane jak zrobić reset ustawień fabrycznych tak żeby nie wywaliło mi systemu z MIUI?

Tak jak kolega napisał wyżej czyli: Data, cache i dalvik?

Po instalacji miuipolska masz chińszczyznę? Chyba coś innego zainstalowałes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Elderbary napisał:

Ma rację, właśnie jestem po instalacji i było kilka chińskich apek

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Dobrze by było przy okazji z adb shell zrobić ls /data/app i podać mi nazwy aplikacji które tam są. Bo wtedy dopisze je do skryptu. A ja tego nie mam jak sprawdzić bo w sumie nie mam nowych telefonów pod ręką.

26 minut temu, AndropaX napisał:

otwórz zip z romem miuipolska, wyciągnij pliki .apk z cust/app/customized i zainstaluj ręcznie.

Można... zrobić restart. Te apki są dodane do skryptu, który automatycznie je instaluje przy restarcie urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Elderbary napisał:

Ma rację, właśnie jestem po instalacji i było kilka chińskich apek

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Dobrze by było przy okazji z adb shell zrobić ls /data/app i podać mi nazwy aplikacji które tam są. Bo wtedy dopisze je do skryptu. A ja tego nie mam jak sprawdzić bo w sumie nie mam nowych telefonów pod ręką.

26 minut temu, AndropaX napisał:

otwórz zip z romem miuipolska, wyciągnij pliki .apk z cust/app/customized i zainstaluj ręcznie.

Można... zrobić restart. Te apki są dodane do skryptu, który automatycznie je instaluje przy restarcie urządzenia.

A jesteś pewien że ten skrypt jest poprawnie wgrywany?

1a147f79fc8acb7f10a87b430421ce07.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do Acid. Xiaomi redmi 1S WCDMA Media tec. Cegla, uruchamia sie tylko recovery, nie moge wrzucić romu na tel. mozna go odratowac jakos inaczej, znalazłem poradnik na miui polska, ale nie do prockow mtk, please

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi redmi 1S WCDMA Media tec. Cegla, uruchamia sie tylko recovery, nie moge wrzucić romu na tel. mozna go odratowac jakos inaczej, znalazłem poradnik na miui polska, ale nie do prockow mtk, please

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum i od razu prośba. dostałem w prezencie telefon Xiaomi Mi 4 c i jest w nim wgrany język polski. W informacjach o systemie widnieją takie informacje:wersja android:5.1.1LMY47V

Wersja MIUI: 77.00.44.00(LXKCNCI)

Na telefonie po włączeniu wifi wyskakują reklamy. Ktoś mi może pomóc jak to usunąć? Uprzedzam iż dziadek ze mnie, jestem grubo po 40tce więc proszę o nie wyzywanie od lamerów :) dzięki z góry za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meran napisał:

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum i od razu prośba. dostałem w prezencie telefon Xiaomi Mi 4 c i jest w nim wgrany język polski. W informacjach o systemie widnieją takie informacje:wersja android:5.1.1LMY47V

Wersja MIUI: 77.00.44.00(LXKCNCI)

Na telefonie po włączeniu wifi wyskakują reklamy. Ktoś mi może pomóc jak to usunąć? Uprzedzam iż dziadek ze mnie, jestem grubo po 40tce więc proszę o nie wyzywanie od lamerów :) dzięki z góry za ewentualną pomoc.

Najprawdopodobniej masz chiński rom z masą syfu. Przeczytaj to: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016o20:18, Colo99 napisał:

Najprawdopodobniej masz chiński rom z masą syfu. Przeczytaj to: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Dzięki bardzo kolego. Trochę się nastresowałem ale jest nowy rom i koniec reklam :)

Teraz nieco trudniejsze pytanie. Nie wyskakują dymki z Mesengera. Mam włączoną opcję pływających okien i co tam jeszcze ma być włączone ale wygląda na to że ten telefon nie współpracuje z mesengerem jak inne telefony. Jakieś rady? 

 

 

 

 

Edytowane przez meran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, meran napisał:

Dzięki bardzo kolego. Trochę się nastresowałem ale jest nowy rom i koniec reklam :)

Teraz nieco trudniejsze pytanie. Nie wyskakują dymki z Mesengera. Mam włączoną opcję pływających okien i co tam jeszcze ma być włączone ale wygląda na to że ten telefon nie współpracuje z mesengerem jak inne telefony. Jakieś rady? 

Sprawdź, czy w ustawieniach Messengera jest zaznaczona opcja pływających dymków, ewentualnie autostart dla Messengera i w opcjach powiadomień także pływające dymki.

Edytowane przez Colo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...