Skocz do zawartości

sMiUI ROM


Erouz

Rekomendowane odpowiedzi

Już bezpiecznie

Kto się obawia może poczytać w linku poniżej

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/rom-smiui-rom-kitchen-major-xiaomi-t3225567/post68261260#post68261260

 

 

Witam

Witam wtawiam tu link to wątku z xda jest to miui wersja europejska aktualizowana co tydzień. 

Ja używam tego romu i jestem zadowolony.

Głośność bardzo wysoka jakość dzwięku super. Rom wizualnie nie jest zmodyfikowany.

W wątku jest link do kuchni gdzie możemy się pozbyć kilku rzeczy z romu i dodać kilka modów.

Ten link prowadzi do wontku na XDA http://forum.xda-developers.com/mi-4c/orig-development/rom-smiui-rom-ultimate-custom-rom-t3242215

Ten link prowadzi do strony z kuchnią http://www.smiui.net

Twórcą tego romu jest  Sebsch1991 

Wszystkie modyfikacje wgrywacie na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię siedzieć na xiaomi.eu jest tam dla mnie za duży śmietnik, a do tego na xda zazwyczaj są ludzie co mają jakieś doświadczenie z androidem.

A nie wypisują o problemach po instalacji jak nawet wipa po instalacji nie zrobili lub są tak zakochani w Miui że nie widzą żadnych wad.

Ale to moja opinia i jako że jest tu dział modyfikacje i w moim przekonaniu to jest warte podzielenia się tak też robię.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo niepotrzebnych, to fakt. Ale ja już z przyzwyczajenia wchodzę na xiaomi.eu... Głębszych informacji nie śledzę, bo ogarniam kwestie custom ROM... Bardziej szukam postów o błędach, czasu pracy na baterii. A tu mam ich po prostu więcej :-P

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od dawna. Tyle, że ja mam Mi4. Na tym modelu pracuje też @sebsch1991, więc pewnie ma większe pole manewru by dopracować ROM.

Ale większych problemów nie mam. Przekonało mnie to, że mam pole manewru, co usunąć z sytemu, przed jego instalacją. Plus jakieś lekkie tweaki w sMIUI, które może poprawiają prace systemu, a może to placebo. Czasami bawię się też w custom kernel.

W każdym bądź razie sMIUI działa nie gorzej niż MIUI, więc korzystam

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć że uważnie śledzę co się dzieje na forum mi 4c i troszkę obawiałem się że będzie jak z moim mi 1s, które notabene teraz śmiga swietnie

ale okazało się że nie mam żadnych problemów po za wolnym transferem z playstore. Dzwiek dla mnie jest lepszy niż sony xperia 1c głośność na 3/4 bo inaczej za głośno 4G śmiga ekran nie miga, a bateria trzyma tak samo jak w sony bez staminy więc jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od dawna. Tyle, że ja mam Mi4. Na tym modelu pracuje też @sebsch1991, więc pewnie ma większe pole manewru by dopracować ROM.

Ale większych problemów nie mam. Przekonało mnie to, że mam pole manewru, co usunąć z sytemu, przed jego instalacją. Plus jakieś lekkie tweaki w sMIUI, które może poprawiają prace systemu, a może to placebo. Czasami bawię się też w custom kernel.

W każdym bądź razie sMIUI działa nie gorzej niż MIUI, więc korzystam

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Custom kernel w sensie zmieniasz ustawienia kernela przez apke typu Kernel Auditor? Co zmieniles np.?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem z ciekawości i jestem miło zaskoczony. Romik pracuje jak na razie stabilnie i w końcu nie mam problemów z zacinającą się klawiaturą przy pisaniu smsów. Jakość dźwięku też na plus, musiałem ściszyć o dwa stopnie, było za głośno.

Wysłane z Mi4 lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Takze mam sMIUI od 2 dni - pierwsze co zrobilem po dostaniu Mi4c to root i wywalenie starego roku ( ponad 2gb ramu used :/ ) - zadnej apki nie zaznaczylem i dziala az milo. Do tego MIUI polska mialem zbugowane, nie zmniejszalo mi rozmiaru tekstu na glownym erkanie i w smsach :/ + czasami mulil - tutaj jest juz elegancko, narazie nie zauwazylem czegos co by mi sie rzucilo w oczy, ze jest zle. ( Uzywalem przez rok Cyanogena na OPO - przez ostatni miesiac 13stke z androidem 6.0 - szybkosc MEGA ) - narazie pobawie sie tym MIUI, ale nie wykluczam sprobowania Cyanogena 13 na Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, dareckiigo2 napisał:

 

Jak dla mnie ten ROM to petarda, szybszy i stabilniejszy niż tegorocznych wydań miui polska. Bateria też na plus. Jedynie odtwarzacz muzyki nie widzi żadnych plików, miał ktoś podobny problem?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

nie mam zadnych takich problemow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016o20:22, dareckiigo2 napisał:

Jak dla mnie ten ROM to petarda, szybszy i stabilniejszy niż tegorocznych wydań miui polska. Bateria też na plus. Jedynie odtwarzacz muzyki nie widzi żadnych plików, miał ktoś podobny problem?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jeśli jest to samo co w MIUI Polska to może wejdź w aplikację muzyka -> ustawienia -> katalogi muzyki. Tutaj powinieneś mieć coś do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to samo co w MIUI Polska to może wejdź w aplikację muzyka -> ustawienia -> katalogi muzyki. Tutaj powinieneś mieć coś do wyboru

No właśnie zrobiłem tak i niestety "brak dokumentów", może wystarczy wipe zrobić, chociaż przed i po instalacji romu był robiony pełny.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dareckiigo2 napisał:

No właśnie zrobiłem tak i niestety "brak dokumentów", może wystarczy wipe zrobić, chociaż przed i po instalacji romu był robiony pełny.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No jak chcesz to możesz spróbować wipe cache. A inne odtwarzacze? Nie masz przez przypadek w folderze z muzyką pliku ".nomedia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz to możesz spróbować wipe cache. A inne odtwarzacze? Nie masz przez przypadek w folderze z muzyką pliku ".nomedia"?

Zrobiłem wipe cache i dalej nic. Inne odtwarzacze " widzą " pliki z muzyka, pliku .nomedia nie ma. Może ktoś ma plik .apk z odtwarzaczem systemowym? Może ponowna instalacja coś da?!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktoś jeszcze używa tego systemu na Mi4c? Chciałem zainstalować ugotowany na wersji Stable z zaznaczoną jedynie opcją nie podmieniania recovery. Zainstalowałem dedykowane recovery z ich strony ale podczas instalacji (zrobione wipe system, data, cache) wywala błąd. Problem widzę występuje też u innych użytkowników Mi4c. Ktoś z tym się spotkał jakieś porady? Obecnie siedzę na Stable 7.5.4.0 xiaomi.eu.

Błąd: symlink - some symlinks failed

To wywala recovery podczas instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Erouz napisał:

Co to znaczy macie swoje sMIUI? 

Co ostrzegałeś informowałęś kogś czy tak zawzięcie bronisz MIUI?

Bo nie rozumiem takiego tonu wypowiedzi?

To nie ja polecalem ten rom.

Nie ostrzegalem i nie informowalem. Informuje teraz aby osoby ktore uzywaj tego romu przeczytaly to i podjely decyzje co z tym zrobia.

Nie bronie miui, sam siedzie na cm13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałem bo siedzie na nim i jestem zadowolony.

To czemu nie napisać na przykład 

Hej koledzy coś siedzi w romie albo uważajcie bo jakiś jest tam syf.

Bo to jak napisałeś pierwszy post zabrzmiało dla mnie jak ktoś przemądrzały chce komuś dowalić.

Nie mam czasu na przekopywanie internetu w poszukiwaniu takich informacji i na chwile kiedy wątek był założony nic o tym nie wiedziałem 

a z romu jestem zadowolony bardziej niż z czystego miui ale na pewno teraz rozważę z i przeciw.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Erouz napisał:

Ja polecałem bo siedzie na nim i jestem zadowolony.

To czemu nie napisać na przykład 

Hej koledzy coś siedzi w romie albo uważajcie bo jakiś jest tam syf.

Bo to jak napisałeś pierwszy post zabrzmiało dla mnie jak ktoś przemądrzały chce komuś dowalić.

Nie mam czasu na przekopywanie internetu w poszukiwaniu takich informacji i na chwile kiedy wątek był założony nic o tym nie wiedziałem 

a z romu jestem zadowolony bardziej niż z czystego miui ale na pewno teraz rozważę z i przeciw.

Moze to zle zabrzmialo. Chcialem tylko wam podlinkowac to zebyscie sobie przeczytali i tyle.

Nie mam zadnych intencji w tym zebyscie instalowali jakikolwiek rom.

Fakt faktem odpowiedz autora o koledzie co mial dostep... Troche slabo. Nawet jezeli to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to jestem bardzo wdzięczny bo jak napisałem czas mam bardzo ograniczony żeby odnaleźć takie informacje.

Zdecydowanie zagłębie się w temat co tam się złego dzieje.

Nie bardzo rozumiem Twoje ostatnie zdanie?

 

Już odnalazłęm informacje i już jest problem rozwiazany. Można na nowo instalować bezpiecznie

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...