Skocz do zawartości

Oryginal czy podróbka i inne problemy...


Gość Morvan

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon zamawiałem z allegro z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5772003665
Sprzedający mailem potwierdził, że jest to polska dystrybucja, lecz pudełko jest w połowie po chińsku i w połowie po angielsku, brak polskiej ładowarki (albo chociaż adaptera), jest tylko chińska ładowarka. Instrukcje itd. po chińsku oraz jakaś marna krótka instrukcja wydrukowana po polsku, najprawdopodobniej ze zwykłej drukarki. Folia na ekranie również podpisana po chińsku. Telefon od razu już pokazywało pulpit zamiast konfiguracji wstępnej, domyślnie z językiem angielskim. Polskie tłumaczenie w telefonie jest niekompletne. Dużo ikonek jest po angielsku. Pytanie czy faktycznie jest to polska dystrybucja? Sklep daje podobno 12mscy gwarancji (tylko), gdy zapytałem co z polskim prawem to odpisali mi, że dla firm jest 12mscy, a dla osób prywatnych 24mscy... Trochę dziwne.

Dodatkowo mam wątpliwości też co do oryginalności sprzętu. 
Nazwa telefonu: Xiaomi Redmi 2 Pro (2GB RAM i 16GB ROM)
Wersja: 2014813 / HM 2LTE-CMCC
Android ver: 4.4.4 KTU84P
MIUI: MIUI 66.55.22.00(KHJCN CD) | STABLE

Dziwią mnie również rozdzielczości zdjęć robionych tym telefonem oraz jakość zdjęć.
16:9 rozdzielczość to 1836*3264
4:3 rozdzielczość: 2400*3200
Czy nie powinny być troche większe wartości??

Również dorzucam kilka zdjęć robionych w miejscu, gdzie jest mocne światło i pojawiają się smugi czarne (migotanie) w aparacie/ na zdjęciu. Zwykły Lg Leon Y50 potrafi sobie z tym poradzić bez żadnych smug...

Dodam jeszcze, że ładowarka chińska była w woreczku już otwartym (niezaklejonym) w przeciwieństwie do kabelka USB, który jest zaklejony krótką taśmą.
Mam również problem z odblokowywaniem ekranu. Gdy zablokuje ekran przyciskiem power to muszę odczekac z 8-10 sekund zanim będę mógł go odblokować, dość problematyczne. Zmiana ustawień/ ustawienia fabryczne nic nie pomogły. 

Proszę o pomoc i porady, na pewno znajdzie się ktoś kto zna się bardziej niż ja na Xiaomi. To jest mój pierwszy telefon z tej firmy i już mam złe odczucia. 
 

eon7roikkz6x        8i2zqu0k0qd9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji pokazuje, że telefon powinien posiadać WCDMA 900, lecz z tego co znalazłem na tym forum to podobno ta wersja nie obłsuguje WCDMA 900...

Dodatkowo jeszcze zauważyłem, że na start mój telefon ma wykorzystane od razu 1GB! Dostępne 1GB of 2 available... Trochę za dużo jak na sam start. Co z telefonami co mają tylko 1GB, Xiaomi na start pobiera 100% RAM?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawi moje problemy z telefonem dot. aparatu i opoznionego odblokowywania telefonu? Na pewno pomoze z jezykiem polskim, ale to nie jest dla mnie super koniecznosc, poniewaz nawet zastanawiam sie nad ustawieniem po prostu j. angielskiego w telefonie (moze pomagac przy nauce jezyka :)). 

Na pewno nie pomoze to z watpliwoscia co do polskiej dystrybucji i innych dziwnych akcji z tym telefonem.

Czy wgranie tego ROM'u usunie moja gwarancje?? Czy po prostu wystarczy wrocic do starego ROM'u albo nawet nie trzeba go przywracac do standardowego ROM'u??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie masz się czym martwić. Sam kupiłem ten model i też występował problem z odblokowywaniem, ale aktualizacja ROM'u pomogła i hula wszystko. Ściągnij Antutu Benchmark v5.7.1 i wrzuc screeny z zakładki "Urządzenie".

 

Odnośnie aktualizacji i gwarancji - zależy od tego co zawarte jest w gwarancji (w ogóle dostałeś takową? Powątpiewam). Ja też mam niby 12mcy gwarancji, ale powinienem mieć książeczkę z pieczątką. Ja jednak jej brakiem się nie przejmuje, bo o wiele większe prawa mam w przypadku reklamacji, a ta obejmuje okres 24miesięce.

Edytowane przez eloelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem cale forum w dziale z tym telefonem i nie znalazlem topic'u odnosnie sprawdzania czy telefon jest oryginalny (Xiaomi Redmi 2). 

Znalazlem tak jakby odpowiedz odnosnie tego zuzycia RAM, ze niby to 'normalne'. Nie bede sie juz w to zaglebiac.

Odnosnie smug w aparacie przy intensywnym swietle nic nie znalazlem oraz odnosnie tych rozdzielczosci. Na jednej stronie znalazlem te informacje: " Główny aparat potrafi uwiecznić chwilę w rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli w formacie obrazu 4:3. "
Ja takiej rozdzielczosci nie osiagnalem...

Rowniez nie znalazlem odpowiedzi dot. ladowarki chinskiej czy nie powinna byc juz normalna ladowarka skoro jest to niby telefon z polskiej dystrybucji? Jak widac na forum nie ma lub nie znalazlem odpowiedzi do moich pytan, wiec ponownie prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przeszukalem cale forum w dziale z tym telefonem i nie znalazlem topic'u odnosnie sprawdzania czy telefon jest oryginalny (Xiaomi Redmi 2)."
chaxun.mi.com - wejdź i wprowadź 20-sto cyfrowy kod ze zdrapki, którą znajdziesz na opakowaniu. Numer 1 oznacza, że powinieneś mieć oryginał.

"
Znalazlem tak jakby odpowiedz odnosnie tego zuzycia RAM, ze niby to 'normalne'. Nie bede sie juz w to zaglebiac."
Telefon mam od ponad tygodnia i teraz zużycie RAM mam na poziomie 45%.

Rowniez nie znalazlem odpowiedzi dot. ladowarki chinskiej czy nie powinna byc juz normalna ladowarka skoro jest to niby telefon z polskiej dystrybucji? "
To, że coś jest z tzw. polskiej dystrybucji nie musi oznaczać, że będziesz mieć normalną ładowarkę. 

 

Nie wiem, jak u was do końca ze zdjęciami, ale ja nie mogę za bardzo przyczepić się do zdjęć robionych z bliska. Gorzej już w przypadku większych odległości.

 

Edytowane przez eloelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że coś takiego jak "polska dywtrybucja" Xiaomi nie istnieje, bo Xiaomi nie weszło oficialnie do europy. Na wszystkie Twoje problemy jest 1 łatwe rozwiązanie na które powinieneś wpaść sam wchodząc na to forum... Strona miuipolska.pl... 

Tak dla potomnych odradzam tego allegrowicza, ma wgrane na telefonie tone syfu i wirusów, a sam nie wie co sprzedaje, w dodatku nabija ludzi w butelkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom jest tu pelno syfu, masz racje, ale to wgram innego softa i bedzie spoko. Aparat jakos super nie testowalem tylko wlasnie w salonie Playa, gdzie jest mocne oswietlenie to mam smugi. Leon na poczatku tez mial smugi, lecz po zlapaniu ostrosci pokazuje juz bez smug albo ledwo co je pokazuje. Mialem wczesniej Xperie L i aparat mial tragiczny, boje sie, ze znowu bede zawiedziony na aparacie.

Sprawdzilem ten kod jest ok, ale tez czytalem, ze juz to tez czesto podrabiaja. Cos wiadomo na temat tych rozdzielczosci to jeszcze mnie zastanawia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Morvan napisał:

Nom jest tu pelno syfu, masz racje, ale to wgram innego softa i bedzie spoko. Aparat jakos super nie testowalem tylko wlasnie w salonie Playa, gdzie jest mocne oswietlenie to mam smugi. Leon na poczatku tez mial smugi, lecz po zlapaniu ostrosci pokazuje juz bez smug albo ledwo co je pokazuje. Mialem wczesniej Xperie L i aparat mial tragiczny, boje sie, ze znowu bede zawiedziony na aparacie.

Sprawdzilem ten kod jest ok, ale tez czytalem, ze juz to tez czesto podrabiaja. Cos wiadomo na temat tych rozdzielczosci to jeszcze mnie zastanawia :(

Zainstaluj MIUIPolska i twoje problemy znikną... Nic więcej... Rozdziałki, aparat, płynność systemu, niechciane apki, wszystko się ogarnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...