Skocz do zawartości

[how to] Przedluzenie zycia baterii


wyzwolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Moze sie Wam przyda. Bateria powinna troche lepiej dzialac. Robicie na swoja odpowiedzialnosc lub nieodpowiedzialnosc :)

Poczytalem watek http://en.miui.com/thread-177500-6-1.html i troche moich przemyslen.

Apka Autostarts - powylaczac czego nie uzywamy

Powinno sie wylaczyc - jesli nie uzywacie (co ciekawe ja wielu nie mam (a Wy?) - chyba ze zle szukam):

package:com.xiaomi.gamecenter.sdk.service
package:com.iflytek.speechcloud
package:com.xiaomi.payment
package:com.miui.miuibbs
package:com.mipay.wallet
package:com.xiaomi.mitunes
package:com.miui.mipub
package:com.xiaomi.market
package:com.xiaomi.o2o
package:com.xiaomi.vip
package:com.miui.analytics
package:com.miui.voiceassist

Jesli nie uzywacie opery to tez  com.trafficctr.miui 

Przelaczyc sie na 3g z 4g, a najlpiej 2g ;)

uzyc  kernel auditor  by obnizyc taktowanie

wylaczyc:

-wifi "scaning always visible"

- all Mi Account Sync (if you are not using them) -

- "Manage Apps' battery usage

Dajcie znac

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy mało potrzebnych to wyłączyć Rotację ekranu (auto obracanie).
Ps.
Właśnie testuję ustawienie Małe rdzenie wartość max na 384, a Duże na max 633. 30k AnTuTu, rozwijanie paska trochę mniej płynne, na przeglądaniu neta zużywa mniej prądu niż ustawienie min Duże rdzenie i Małe o 2 poziomy taktowania dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przelaczenie na rdzenie lub wylaczenie oszczedzania baterii pomoglo bo jest bardziej plasko

z moim uzywaniem ze 2 dni. BTW po tym co opisalem w 1 poscie bateria przez noc nie schodzi juz o 2%, a czesem nawet przez kilka godzin w trybie samolotowym nie schodzi wcale. Czyli jest progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe oszczędzanie u mnie prawie nic nie daje bo i tak GPS oraz Dane mam przeważnie wyłączone.

Wczoraj zainstalowałem ROM 5.11.12, wyłączyłem moje modyfikacje taktowania, włączyłem zaawansowane oszczędzanie. Jak narazie bardzo nie widzę różnicy oprócz tego, że rdzenie nie załączają już tak często wyższych częstotliwości choć i tak są wyższe od moich. Jeden cykl mogę się poświęcić do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś info odnośnie automatycznego czyszczenia pamięci ram po kilku minutach od zablokowania? Wpływa to na baterie czy raczej nie? No i czy ktoś zauważył spadek płynności telefonu, jeśli ta opcja automatycznego czyszczenia jest wyłączona? Bo osobiście to testuje.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...