Skocz do zawartości

xiaomi redmi note2 prime nie łączy się z windows


konwertor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj przyszedł do mnie telefon jak w temacie MIUI POLSKA 5.10.29 i od razu problem z połączeniem z windowsem na laptopie instalowałem rózne sterowniki doradzane na forum ale nie da się połączyć z xp ani z win7. Jak to mozliwe że byle jaki paść łączy się bez problemu a tu taki wypasiony telefon nie może ? Jest na to jakiś sposób ? Dodam że polączyłem się przez przeglądarkę FTP ale nie o to mi chodzi, chce po prostu podłączyć się kabelkiem i widzieć pamięć wew. i kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spiro napisał:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut

Użyj tej aplikacji,odszukać ustawienia USB z komputerem,

zrób sobie skrót

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

zainstalowałem tą aplikację i teraz co zaznaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mopajtek napisał:

WItam

Mam ten sam problem z tym modelem po aktualizacji. Chce żeby tylko widziało dysk w Windows 7 po podłączeniu kabla usb. Przed aktualizacją wszystko było oki. Ktoś ma jakiś pomysł???

A z ciekawości, czemu wy wszyscy kabelki stosujecie, zamiast załatwić sprawę udostępnianiem folderu i dostaniem się do niego przez menadżer plików po sieci lokalnej? Transfer wcale nie jest koszmarnie wolniejszy, człowiek nie śmieci sobie sterownikami w systemie, uniezależnia się od kabelków, które potrafią telefon spaprać przy podpinaniu, można sobie przesyłać pliczki nawet siedząc na kibelku czy w wannie z bąbelkami, a nie przy biurku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marvinka napisał:

A z ciekawości, czemu wy wszyscy kabelki stosujecie, zamiast załatwić sprawę udostępnianiem folderu i dostaniem się do niego przez menadżer plików po sieci lokalnej? Transfer wcale nie jest koszmarnie wolniejszy, człowiek nie śmieci sobie sterownikami w systemie, uniezależnia się od kabelków, które potrafią telefon spaprać przy podpinaniu, można sobie przesyłać pliczki nawet siedząc na kibelku czy w wannie z bąbelkami, a nie przy biurku...

To napisz proszę krok po kroku jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konwertor napisał:

To napisz proszę krok po kroku jak to zrobić.

Masz dwie możliwości:

Zarządzasz telefonkiem z komputera.

1. Pobierz aplikację do udostępniania połaczenia przez telefon. Na przykład Przeglądarka Plików WiFi

2. Włącz ją i wpisz numer, który ci pokaże w polu adresu dowolnej przeglądarki na Windowsie (może byc Firefox, może być Chrome, to bez znaczenia). Będzie to zazazwyczaj coś w rodzaju: "111.222.333.444:8000"

3. Po przejściu do tego adresu widzisz cały telefonek. Menu jest proste do obsługi i ma całkiem niezłe możliwości, może pakować pliki do ZIP, tworzyć foldery, kopiować, usuwać, co tylko chcesz.

 

Telefonek zarządza danymi na komputerze.

1. Zrób sobie jakiś folder na dysku twardym, np c:\mjuminka

2. Udostępnij go. Tu jest różnie w zależności od systemu i jego wersji. Czasami wystarczy przyciśnięcie prawego przycisku myszy i wybranie "Udostępnij", czasami trzea się bardziej postarać

3. Upewnij się, że folderek jest udostepniony wszystkim i bez żadnych haseł

4. Wrzuć do folderu co tam chcesz, dowolne pliki

5. Pobierz aplikację do zarządzania plikami. Chyba najprostsza do tego celu to Solid File Explorer

6. Włącz Solida, przyciśnij (+) w dolnym, prawym rogu i wybierz Nowe Połączenie

7. Wybierz LAN/SMB i pozwól mu znaleźć udział. Będzie wyglądał na przykład tak NAZWA TWOJEGO KLAMOTA [111.222.333.444]. Zaznacz go i przęjdź dalej.

8. Powinno ci się włączyć pole wyboru "Gość" albo "Nazwa użytkownika i hasło". Jeśli udostępniłeś wszystko tak jak trzeba w punktach 2-3, to bez problemu zostaniesz wpyuszczony jako Gość. W innym, będziesz musiał podać nazwę i hasło użytkownika twojego systemu.

9. POŁĄCZ!

Jeśli wszystko jest ok, powinno cię to połaczyć i w menu SOLIDA z lewej strony, w polu LOKALIZACJE powinieneś mieć dostep do swojego folderku na dysku. Teraz możesz tam wklejać wszystkie pliki jakie chcesz z telefonu, lub kopiować je i zapisywać przez Solida do dowolnego miejsca w telefonku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...