Skocz do zawartości

Snapdragon 820 oficjalnie zaprezentowany, czas na MI5?


spinnaker7

Rekomendowane odpowiedzi

Zawitał też do Geekbench:

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/4157755

Wynik pojedyńczego rdzenia - bestia. Ale wielordzeniowy nie powala.

EDIT. W kolejnym teście jest nieco lepiej (2162/5116):

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/4159755

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tosshi2 napisał:

 

 

 

Samsung testowal ten uklad i ponoc grzeje sie tak samo jak 810.

 

 

Wierzysz Samsungowi? Bo ja nie xd dopoki nie zobacze telefonow z tym snapem, po premierach, to nie bede sie zastanawiac nad tym czy sie grzeje czy nie :DD. Qualcomm zapewnia ze nie, samsung ze tak, gualcommowi zalezy na sprzedazy snapa, a samsungowi na sprzedazy exynosa, obie "opinie" tyle samo warte :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urkeith napisał:

Ale... Samsungowi tez zależy by sie nie grzal, bo będzie s7. Polowa będzie z exynosem, a polowa ze snapem. ;v

Samsungowi zalezy na kasie, a nie na tym czy procek sie bedzie grzac czy nie, juz nie raz pokazali że maja w d klientow. Szukaja po prostu wymowki, aby zrezygnowac ze snapa na zawsze i wybic swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, penguino napisał:

Zawitał też do Geekbench:

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/4157755

Wynik pojedyńczego rdzenia - bestia. Ale wielordzeniowy nie powala.

EDIT. W kolejnym teście jest nieco lepiej (2162/5116):

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/4159755

1.6 Ghz na rdzeniu i taki wynik? Nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geekbench nie do końca współpracuje z big.LITTLE i pokazuje taktowanie rdzenia zerowego czyli najsłabszego. Snapdragon 820 będzie miał dwie pary rdzeni, jedna o taktowaniu 2,2GHz, druga słabsza o taktowaniu 1,6GHz. To jedna z przyczyn stosunkowo niskiego wyniku wielordzeniowego (względem jednego rdzenia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens... tzn jak jeszcze jakieś pół roku temu obserwowałem na bieżąco obciążenie i taktowanie rdzeni w MI4 to czwarty rdzeń odpalał się od wielkiego dzwonu, ba, nawet nie łatwo było 3 rdzei wybudzić na raz z uśpienia... więc po jakiego grzyba tych rdzeni aż 8?! Wg. mnie 2 potężne rdzenie + 2 pomocnicze to będzie absolutny strzał w dziesiątkę (oczywiście poza benchmarkami testującymi wielordzeniowość... nie oszukujmy się, są to chyba jedyne programy które tak obciążają procesor). Wojna zacznie się na wydajność GPU bo grafika jednak powoli coraz ładniejsza a ilość pixeli na ekranach rośnie wręcz w tempie geometrycznym (np. 4K w Z5 Premium -,-)

Nie wiem czy pamiętacie ale gdy Mediatek zaprezentował pierwszego 8-rdzeniowego procka to pojawiła się wypowiedź że... Qualcomm nie planuje 8-rdzeniowych procesorów - "nie robimy głupich rzeczy". I co zrobili? Poza jakimś tam budżetowcem na rynek chyba indyjski wydali 8 rdzeniowego wszystkim bardzo dobrze znanego Snapa 810... i co? Jest to chyba najgorszy procesor w ich całej karierze.

Tak jak napisał @Nezumi, wszystko się okaże po premierze ale coś czuje że dzięki "doświadczeniu" zdobytym na 810 smok wróci do gry i to w wielkim stylu ;)

Edit. Nie zdziwię się jeśli Snapdragon 820 zostanie nazwany Snapphoenix 820 xD :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 rdzeni z reguły (poza Mediatekami) stosuje się jako big.LITTLE, tzn cztery duże rdzenie pracują pod obciążeniem, a cztery małe oszczędzają energię (w przypadku wielu wątków mogą pracować obie grupy jednocześnie). Nie wiem jaki to ma sens gdy można po prostu obniżyć/modulować taktowanie. Dlatego 820 powinien mieć cztery równorzędne, mocne rdzenie dające zapas mocy i je wyłączać/obniżać taktowanie w stanie spoczynku.

Wojnę na grafikę z Mediatekiem i Kirinem wygrają na pewno, ale w Exynosem łatwo im nie pójdzie - 8890 ma mieć dwunastordzeniowe (!!!) Mali-T880.

Może i Qualcomm nie planował wielordzeniowych procesorów, ale do produkcji 810 zmusiła ich konkurencja (Apple). Pojawiła się presja na 64-bity, na które nie byli gotowi i na szybko sklecili coś ze standardowych części od ARM (w tym big.LITTLE). Na pocieszenie prawdopodobnie przez cały ten czas pracowali nad customowymi rozwiązaniami więc jest spora szansa, że 820 okaże się udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urkeith napisał:

Ale... Samsungowi tez zależy by sie nie grzal, bo będzie s7. Polowa będzie z exynosem, a polowa ze snapem. ;v

Samsungowi zalezy na kasie, a nie na tym czy procek sie bedzie grzac czy nie, juz nie raz pokazali że maja w d klientow. Szukaja po prostu wymowki, aby zrezygnowac ze snapa na zawsze i wybic swoje produkty.

Akurat wierze dla samsunga bo w s7 chcieli wsadzic snapa 820. Co do zapewnien qualcomma to przypomne ze 810 z zapowiedzi i oficjalnego stanowiska kiedy byl wypuszczany nie grzeje sie, 615 tez sie nie grzeje, 808 naprawilismy problem. W praktyce wszystkie te procesory sie grzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urkeith napisał:

Ale... Samsungowi tez zależy by sie nie grzal, bo będzie s7. Polowa będzie z exynosem, a polowa ze snapem. ;v

Samsungowi zalezy na kasie, a nie na tym czy procek sie bedzie grzac czy nie, juz nie raz pokazali że maja w d klientow. Szukaja po prostu wymowki, aby zrezygnowac ze snapa na zawsze i wybic swoje produkty.

Akurat wierze dla samsunga bo w s7 chcieli wsadzic snapa 820. Co do zapewnien qualcomma to przypomne ze 810 z zapowiedzi i oficjalnego stanowiska kiedy byl wypuszczany nie grzeje sie, 615 tez sie nie grzeje, 808 naprawilismy problem. W praktyce wszystkie te procesory sie grzeja.

I wsadza tam tego snapa, mimo tego ze niby sie grzeje, wiec na czym opierasz swoje zaufanie do samsunga? Bo raczej nie na faktycznym stanie ich urzadzen. Dopoki nie wyjdzie pierwszy smartfon z tym snapem i nie bedzie pierwszych sensownych pomiarow to nie ma sensu w ogole myslec o tym czy sie grzeje czy nie.

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urkeith napisał:

Ale... Samsungowi tez zależy by sie nie grzal, bo będzie s7. Polowa będzie z exynosem, a polowa ze snapem. ;v

Samsungowi zalezy na kasie, a nie na tym czy procek sie bedzie grzac czy nie, juz nie raz pokazali że maja w d klientow. Szukaja po prostu wymowki, aby zrezygnowac ze snapa na zawsze i wybic swoje produkty.

Akurat wierze dla samsunga bo w s7 chcieli wsadzic snapa 820. Co do zapewnien qualcomma to przypomne ze 810 z zapowiedzi i oficjalnego stanowiska kiedy byl wypuszczany nie grzeje sie, 615 tez sie nie grzeje, 808 naprawilismy problem. W praktyce wszystkie te procesory sie grzeja.

I wsadza tam tego snapa, mimo tego ze niby sie grzeje, wiec na czym opierasz swoje zaufanie do samsunga? Bo raczej nie na faktycznym stanie ich urzadzen. Dopoki nie wyjdzie pierwszy smartfon z tym snapem i nie bedzie pierwszych sensownych pomiarow to nie ma sensu w ogole myslec o tym czy sie grzeje czy nie.

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Na tym ze samsung juz zrezygnowal ze snapa i idzie w swoje procesory. Samsung chcial wsadzic snapa bo ten soc z zapowiedzi byl rewelacyjny. Przy produkcji telefonow pracuje grupa ludzi, inzynierow ktorzy wszystko testuja. Jak taki inzynier mowi jest lipa soc sie grzeje to co mam mu nie wierzyc? Mam wierzyc dla qualcomma ktory przy snapie 810 wmawial wszytkim ze wszystko jest ok gdzie wszyscy producenci krzyczeli ze snap sie grzeje. Pamietam jak zachowywal sie qualcomm ktory dopiero po kilku miesiacach przyznal sie do spieprzenia soca.

Tak dla informacji to qualcomm jest jak samsung, liczy sie kasa a nie sprzet. Qualcomm to nie organizacja charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Urkeith napisał:

Ale... Samsungowi tez zależy by sie nie grzal, bo będzie s7. Polowa będzie z exynosem, a polowa ze snapem. ;v

Samsungowi zalezy na kasie, a nie na tym czy procek sie bedzie grzac czy nie, juz nie raz pokazali że maja w d klientow. Szukaja po prostu wymowki, aby zrezygnowac ze snapa na zawsze i wybic swoje produkty.

Akurat wierze dla samsunga bo w s7 chcieli wsadzic snapa 820. Co do zapewnien qualcomma to przypomne ze 810 z zapowiedzi i oficjalnego stanowiska kiedy byl wypuszczany nie grzeje sie, 615 tez sie nie grzeje, 808 naprawilismy problem. W praktyce wszystkie te procesory sie grzeja.

I wsadza tam tego snapa, mimo tego ze niby sie grzeje, wiec na czym opierasz swoje zaufanie do samsunga? Bo raczej nie na faktycznym stanie ich urzadzen. Dopoki nie wyjdzie pierwszy smartfon z tym snapem i nie bedzie pierwszych sensownych pomiarow to nie ma sensu w ogole myslec o tym czy sie grzeje czy nie.

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Na tym ze samsung juz zrezygnowal ze snapa i idzie w swoje procesory. Samsung chcial wsadzic snapa bo ten soc z zapowiedzi byl rewelacyjny. Przy produkcji telefonow pracuje grupa ludzi, inzynierow ktorzy wszystko testuja. Jak taki inzynier mowi jest lipa soc sie grzeje to co mam mu nie wierzyc? Mam wierzyc dla qualcomma ktory przy snapie 810 wmawial wszytkim ze wszystko jest ok gdzie wszyscy producenci krzyczeli ze snap sie grzeje. Pamietam jak zachowywal sie qualcomm ktory dopiero po kilku miesiacach przyznal sie do spieprzenia soca.

Tak dla informacji to qualcomm jest jak samsung, liczy sie kasa a nie sprzet. Qualcomm to nie organizacja charytatywna.

Czyli Qualcomm zatrudnia malpy?? Bo piszesz tak jakby tylko samsung mial wyszkolona ekipe inzynierow i byl jakas wyrocznia, uwazasz za samsung robi antyreklame z powodow tefhnicznych? Oni tak samo jak qualcomm chca sprzedac swoje procesory, zwykla gra firm i zabawa konsumentem, robienie mu papki z mozgu (o ile cos zostalo)...

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla ciebie dane od pierwszego testera snapa 820 sa niewiarygodne to nie mamy o czym rozmawiac. Tak dla jasnosci w samsungu s6 mial siedziec snap 810 tylko po testach w ktorych okazalo sie ze snap sie grzeje samsung zrezygnowal z tego soca i wsadzil swoj.

Jezeli ktos mysli tez ze dla samsunga chodzi o kase i promowanie wlasnych procesorow to proponuje doczytac na jakiej technologii bazuje qualcomm bo samsung zarabia na kazdym procesorze qualcomma wiec watpie w to ze zalezy im na slabym wyniku qualcomma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że w obecnej chwili to czysty marketing i muszą jedni zachwalać / drudzy obalać. Hype się kręci i nie ma co się oszukiwać. Wyjdą pierwsze telefony, testerzy pokupują, wrzucą na YT i wyjdzie w praniu czy apki się zamykają od nagrzania procka (Dać tyle kasy za Z3+ i patrzeć jak aplikacje się wyłączają - bezcenne).

Co do rdzenii. Raczej na spadek tej tendencji nie ma co liczyć. Poniżej 4 nie zejdą, a obawiam się że i 8 niedługo to będzie mało.. Trochę działa niewiedza ludzi i "o patrz ja mam 12 rdzenii w telefonie ale szybki". Inna sprawa, że "słabsze" procki muszę mieć 8 rdzenii żeby dorównać np. flagowym 2-4 rdzeniowcom. Rdzenie i taktowanie to nie wszystko, pamięć cache itp itd są o wiele ważniejsze. 

RN2 też sobie obniża taktowanie, więc nie rozumiem po co mniej rdzeni i taktować, skoro i tak te 8 rzadko kiedy wykorzystuje i nie biorą energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby tak aplikacje były pisane pod wiele rdzeni i developerzy się bardziej przykładali do pisania aplikacji to by wystarczyły 2 rdzenie, bo już wtedy byłaby mega wydajność.

Można nie lubić Apple ale dla mnie są przykładem świetnego ekosystemu dla pisania aplikacji. A Android ale zmienił w pecetowego Windowsa, mało kiedy ktoś robi oszczędne aplikacje, a większość używa tylko jednego rdzenia. Szlag mnie trafia jak widzę te liczne fuszerki, wycieki RAM, stałe wakelocki czy uprawnienia których aplikacje nie potrzebują.

Ale odeszłem od tematu. Snapek w Xiaomi będzie pokazany zapewne w styczniu lub lutym, bo jak już wspomniano powyżej, MIUI bazujące na Marshmallow jest strasznie zbugowane (a Acidowi akurat w tej kwestii wierzę), a bubla we flagowcu nie wypuszcza - to nie EA :-)

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia ekosystemu, a tego że Apple wyznacza sztywne standardy, a następnie mocno trzyma deweloperów za pysk dokładnie wszystko kontrolując. Google daje deweloperom dużo więcej swobody, choć ostatnio słyszałem głosy że zaczną się bardziej przykładać do kontroli jakości aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SD820 w czymś od Samsunga wykręcił świetny wynik jednego rdzenia w Geekbench - 2456 punktów to wynik bliski A9 od Apple'a, mimo że Snapdragon wciąż ma trzywątkowe rdzenie.

A co do samego Mi5 to plotki nie są zbyt optymistyczne. Podobno SenseID od Qualcomma (ultradźwiękowy skaner odcisków palców, możliwy do zainstalowania pod ekranem) nie jest zbyt dopracowany i Mi5 dostanie zwykły czytnik, który na renderze z Weibo wygląda tragicznie (podobnie jak całe urządzenie):

2vxltlx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, penguino napisał:

SD820 w czymś od Samsunga wykręcił świetny wynik jednego rdzenia w Geekbench - 2456 punktów to wynik bliski A9 od Apple'a, mimo że Snapdragon wciąż ma trzywątkowe rdzenie.

A co do samego Mi5 to plotki nie są zbyt optymistyczne. Podobno SenseID od Qualcomma (ultradźwiękowy skaner odcisków palców, możliwy do zainstalowania pod ekranem) nie jest zbyt dopracowany i Mi5 dostanie zwykły czytnik, który na renderze z Weibo wygląda tragicznie (podobnie jak całe urządzenie):

2vxltlx.jpg

Wątpie, aby to była Mi5. Jak dla mnie ktoś wziął Mi4 czarną, dorobił w fotoszopie przycisk (wycinając z szajsunga) i wkleił zamiast home... Jak się przyjrzysz to zauważysz, że jest krzywo wklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, penguino napisał:

Co nie zmienia faktu, że skaner w formie przycisku (nie daj boże z tyłu) to gorsze rozwiązanie niż niezawodny (bo czytający odciski również z brudnego/mokrego palca) skaner pod ekranem.

Najlepiej niech nie dają żadnego kretyńskiego czytnika palców... Lepiej jakby dali takie coś jak ma Mi4c, obsługa krawędzi czy jakoś tak.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MasaMasen napisał:

Najlepiej niech nie dają żadnego kretyńskiego czytnika palców... Lepiej jakby dali takie coś jak ma Mi4c, obsługa krawędzi czy jakoś tak.

Najlepiej dla Ciebie, czy reprezentujesz jakieś większe grono użytkowników? 820-stka ma o wiele większe możliwości niż 810tka więc da radę i skanerowi i double tap i jeszcze paru innym udogodnieniom (utrudnieniom) czy jakoś tak...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to zależy mi właśnie na jak najlepszym skanerze, a najlepiej wbudowanym w ekran.... Przez to rozważam nawet niestety zakup Meizu lub OnePlus... o ile będa to posiadały :P

 

Double tap? To to gdzie tap robienia zdjęcia mija się z celem, i jedyne użyteczne do cofanie ? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...