Skocz do zawartości

Snapdragon 820 oficjalnie zaprezentowany, czas na MI5?


spinnaker7

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ik`ey napisał:

Podsumowując:

- możliwe, że będzie centralny guzior,

- hifi brak

- ryzyko zablokowanego bootloadera

Pytanie co będzie w nim takiego żeby np. zmieniać z Mi3? To już chyba bliżej mi do RN3 :/

BL raczej na 100% zablokowany. A pytanie w stylu: po co zmieniać auto jeśli aktualne jeździ :P Snap 820, aparat, czytnik palca, ekran (lepszy? większy?) + zagospodarowanie miejsca z przodu, obudowa (patrząc, że Redmi3 czy RN3 są metalowe, nie mogą dać nic gorszego), różne bajery, bateria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, dosyć długo oczekiwany flagowiec więc moze nas zaskoczyć. @Acid napisałeś że masz plik gdzie tylko masz podane opcje które są włączone/ wyłączone, czy na przykład jest możliwość, że np. dotykowe krawędzie będą w mi5, ale na ten moment w tym pliku są one po prostu wyłączone? (podałem po prostu przykład) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po MI Note strasznie liczyłem na to hifi w MI5... ;/ oby dźwiękówka była sporo lepsza od MI4. Cała reszta jak najbardziej na +, sterowanie krawędziowe... skoro nie wiem jak działa to raczej brakować nie będzie ;P no i w końcu jakieś pewne informacje o MI5 tak btw... ;) pozostaje czekać aż wszystkie portale to podchwycą pisząc -nastego newsa na temat MI5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, korc napisał:

A może ten przycisk nie będzie przyciskiem fizycznym, ot tak jak teraz. Nadzieja umiera ostatnia :-P Brak hi-fi, jak rozumieć? Znowu jasność dźwięku na wyjściu jack będzie taka trochę... z d*py?

Znowu? Poza jednorazowym wybrykiem to chyba norma. Pewnie będzie fabryczny chip od Qualcomma, potrafi to grać nie najgorzej, pytanie jak Xiaomi wszystko ustawi.

7 godzin temu, Bobson napisał:

W sumie duble tap to wake, to nic zaskakującego, chyba każdy nowszy model takie cos posiada. Osobiście średnio mi sie podoba ten przycisk, ale może go jakoś ładnie wsadzą tam gdzie będzie to wyglądać estetycznie ;3 

Przydałoby się jeszcze double tap to sleep. Ma to chyba tylko LG, a jest genialne w swojej prostocie.

 

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, dosyć długo oczekiwany flagowiec więc moze nas zaskoczyć. @Acid napisałeś że masz plik gdzie tylko masz podane opcje które są włączone/ wyłączone, czy na przykład jest możliwość, że np. dotykowe krawędzie będą w mi5, ale na ten moment w tym pliku są one po prostu wyłączone? (podałem po prostu przykład) 

Eh. Taki plik trzeba czytać ze zrozumieniem. Edge grip to sprzętowa funkcja, jak jest false to jej nie ma i nie można odblokować.

Wysłano z Mi4c

Podsumowując:

- możliwe, że będzie centralny guzior,

- hifi brak

- ryzyko zablokowanego bootloadera

Pytanie co będzie w nim takiego żeby np. zmieniać z Mi3? To już chyba bliżej mi do RN3 :/

Trzeba poczekać do oficjalnej specyfikacji i ceny.

Ryzyko? Nie ma potrzeby ryzyka. Mi5 będzie zablokowany.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobson napisał:

Ogólnie rzecz biorąc w roku 2015 xiaomi spadło jeśli chodzi o ilość sprzedanych smartfonow. Byli 3 a na koniec wylądowali na miejscu 5 :D trochę spadł 'hype' 

Nie ma się co dziwić, rok bez większego flagowca... Niby był MiNotePro, ale bądźmy szczerzy, telefony "Note" mają dość ograniczoną liczbę chętnych ze względu na rozmiary :D.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym chodzi pewnie o to, że coraz więcej dostawców wgrywa swoje romy, jakieś zasyfione, ze swoimi programami itp. więc nic dziwnego że XiaoMi chce zablokować bl, żeby nie było tak, że ktoś dostaje zasyfiony telefon  i obwinia o to producenta i nie sięga już po tą markę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, jeszcze wspomnicie moje słowa, za rok połowa z nich będzie na Mi5 śmigać :-P ja sobie profilaktycznie wysłałem wniosek o unlock BL i nie ma co marudzić. Blokada BL jest wymierzona w sprzedawców, którzy kombinują z softem (limit 1 telefon na miesiąc), a nie w końcowego klienta. Bo w tej sytuacji nie będzie im się chciało masowo odblokowywać BL. A całe zamieszanie z odmowami to mają na własne życzenie przez kopiowanie chińskich znaczków z poradnika zamiast napisać bez ściemy dlaczego się chce odblokować - po angielsku.

Zresztą Acid już pisał w innym wątku, że dostał odpowiedź, że to właśnie z tego powodu odmawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie NFC. Ale jak jakość dźwięku będzie pokroju Mi4 to jednak spasuję. Nie jestem w stanie się przemóc, nawet z viperem. I wydaje mi się, że nawet jak ten funkcyjny przycisk będzie, to nie w tym kształcie co u samsunga. Obstawiam, że będzie bez jakiegokolwiek kształtu, zupełnie bez ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten przycisk nie będzie przyciskiem fizycznym, ot tak jak teraz. Nadzieja umiera ostatnia :-P Brak hi-fi, jak rozumieć? Znowu jasność dźwięku na wyjściu jack będzie taka trochę... z d*py?

Znowu? Poza jednorazowym wybrykiem to chyba norma. Pewnie będzie fabryczny chip od Qualcomma, potrafi to grać nie najgorzej, pytanie jak Xiaomi wszystko ustawi.

W sumie duble tap to wake, to nic zaskakującego, chyba każdy nowszy model takie cos posiada. Osobiście średnio mi sie podoba ten przycisk, ale może go jakoś ładnie wsadzą tam gdzie będzie to wyglądać estetycznie ;3 

Przydałoby się jeszcze double tap to sleep. Ma to chyba tylko LG, a jest genialne w swojej prostocie.

 

Lenovo Zuk Z1 tez ma 2ts

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepie żeby skaner zrównali ze szkłem, żadnego fizycznego przycisku z klikiem, żadnych ramek, a w ogóle najlepiej żeby był przykryty szkłem.

@bandit, ZUK to niszowa marka, kilka mogłem pominąć. Ale ogólnie jest to dziwne, tapnięcia wybudzające są dość popularne, podczas gdy w drugą stronę nie ma tego prawie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2016o20:18, Acid napisał:

A jednak. Mi5 będzie miał czytnik palców w przycisku Home jak na renderach.

Mam device.xml czyli taki jakby opis Mi5 z romu:

<bool name="support_tap_fingerprint_sensor_to_home">true</bool>

Resztę ciekawostek opublikuję kiedyś na miuipolska. Np. nie będzie kontroli krawędzi z Mi4c i nie będzie modułu HiFi ale będzie double tap to wake.

Zapytam trochę pokrętnie: czy Redmi Note 3 ma tu wartość "false"? Bo to wyrażenie może oznaczać wsparcie odblokowywania za pomocą czytnika linii papilarnych i przejścia do "home screen". Jeśli RN3 ma tu również "true", to może jednak "przycisk home" nie jest jeszcze ostatecznie przesądzony... (nadzieja zawsze umiera ostatnia:()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Leszek napisał:

Tak zapytam. Na ten czas, który telefon jest tym flagowym telefonem. Inpiereszyvraz czytam że jest jakiś procesor HiFi, jakie telefony od Xiaomi go posiadają? 

Srednio rozumiem co napisałeś, ale HiFi to nie procesor, w sumie nawet nie wiem jak to nazwać czym to dokładnie jest, ale chodzi o jakość dzwięku, telefony które posiadają oznaczenie HiFi z modelów Xiaomi to chyba Mi Note. W HiFi chodzi o to że dziwek jest lepszy, bardziej zbliżony do oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...