Skocz do zawartości

Snapdragon 820 oficjalnie zaprezentowany, czas na MI5?


spinnaker7

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy Xiaomi, aż tak bardzo podąża za nowinkami?! Chyba, rzadko kiedy próbują na siłę pokazać swoje możliwości. Produkt jest dobry, sam się sprzedaje, nie muszą nikomu nic udowadniać :-)

Osobiście wolałbym gdyby chwilowo dali na luz z zakrzywionym ekranem.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Xiaomi, aż tak bardzo podąża za nowinkami?! Chyba, rzadko kiedy próbują na siłę pokazać swoje możliwości. Produkt jest dobry, sam się sprzedaje, nie muszą nikomu nic udowadniać :-)

Osobiście wolałbym gdyby chwilowo dali na luz z zakrzywionym ekranem.

TapTap Tapatalk+MI4W

Też bym wolał aby odpuscili krzywe ekrany itp.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eragon napisał:

Mam nadzieję ze skoro LeTV udało się wprowadzić Sense ID do swojego tel, to Xiaomi również. 

Nie chciałbym zwykłego czytnika... 

Ps. Mało coś przecieków :D Samsungi, Apple, LG... u nich to wszystko wiadomo na kilka msc przed. A tu ? 

Ale czytnik dalej jest osobno z przodu czy tyłu (jak w Letv), więc wielkiej rewolucji nie ma. Wszyscy liczyli na taki wbudowany w ekran, bo może działać przez np. szkło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby tak było. Na podstawową wersję liczę o przekątnej długości ekranu 5-5,2" a wersja Pro może być 5,5" lub większa. Bardzo odpowiadałaby mi opcja numer jeden ;) . Zresztą to tylko gdybanie i nic nie jest pewne. Mam jednak nadzieje na podobne fakty. Ogólnie nie interesują mnie bajery jak czytnik linii papilarnych. Chciałbym, aby Mi5 zbliżyło się do konkurencji w możliwościach fotograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Z cyklu "Plotki i ploteczki" ;)

xiaomi-mi5-spotted.png

xiaomi-mi5-leak-2.png

z wyglądu średni jeśli to mi5 ;c Chociaż w to wątpię, nie wypuściliby takiego flagowca, a tym bardziej ze Hugo Barra by nie umieścił twita ze niby warto :3 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu to taka sama paskuda jak na poprzednim "przecieku" podobno prezentującym białą wersję i to miał być fake:

 

https://miuipolska.pl/forum/topic/7413-snapdragon-820-oficjalnie-zaprezentowany-czas-na-mi5/?do=findComment&comment=109570

Tutaj nawet ja widzę manipulację, szczególnie drugie zdjęcie to dość nieudany photoshop. Szczególnie w dwóch miejscach - styk czterech palców z lewą krawędzią telefonu oraz przejście między tłem a prawą krawędzią telefonu. Urządzenie zostało sztucznie wklejone w dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tych fotek też powala... Mamy XXIw, dostęp do niezłej jakości fotek w smartfonach, a oni w "przeciekach" wrzucają pikseloze, aż się wierzyć nie chce, że ktoś ma nadzieję, że to przejdzie xD. Nawet jak się człowiek przyjrzy to na górze nad głośnikiem zauważy zatarte "Samsung" lub coś zbliżonego do tej nazwy:D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś podróbka GooPhone? :D Mam nadzieję nie zobaczyć tego "samsungowego" przycisku home, w którym ukryto czytnik linii papilarnych... No, w ostateczności będzie jakoś to do przełknięcia. Kwestia zdjęć - nie chcę wróżyć z fusów - ba, dłoń też każdy ma inną - ale obstawiałbym na jakiś 5,7" wariant, czyli coś, o czym Acid pisał już wcześniej. Tak się tylko zastanawiam, co się stanie z serią Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tych fotek też powala... Mamy XXIw, dostęp do niezłej jakości fotek w smartfonach, a oni w "przeciekach" wrzucają pikseloze, aż się wierzyć nie chce, że ktoś ma nadzieję, że to przejdzie xD. Nawet jak się człowiek przyjrzy to na górze nad głośnikiem zauważy zatarte "Samsung" lub coś zbliżonego do tej nazwy.

Też mnie to dziwi...

Raz jak pamiętam w jednym przecieku lg g3, gdzie zdjęcie było jakości godnej kalkulatora, a w tle widać leżącą na biurku lustrzankę :D

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyliśmy, że w wigilię Mi5 zawitał do Geekbench:

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/4644533

Mam nadzieję, że testowali tryb oszczędny.

Nie przeoczyliśmy bo mi5 już dawno temu był w geekbench

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Bekę mam z tego że w miejscu gdzie powinno być logo mi robią cenzurę, podejrzewam że tego logo wcale tam nie ma

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to gdzieś przeczytałem ze Huawei P9 ma mieć aż 6GB pamięci ram! Jeśli wraz z wielkością pamięci będzie szła w parze prędkością transferu to będzie ładny konkret i może w wydajności przeskoczyć Mi5 jeśli w nim będą 4 ;> 

A nie 12gb?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Nie przeoczyliśmy bo mi5 już dawno temu był w geekbench

Ale jeszcze jako gemini.

 

39 minut temu, Bobson napisał:

W ogóle to gdzieś przeczytałem ze Huawei P9 ma mieć aż 6GB pamięci ram! Jeśli wraz z wielkością pamięci będzie szła w parze prędkością transferu to będzie ładny konkret i może w wydajności przeskoczyć Mi5 jeśli w nim będą 4 ;> 

1. To tylko plotka.

2. Pewnie dostanie Kirina 950, który wyraźnie ustępuje 820, szczególnie graficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, penguino napisał:

Ale jeszcze jako gemini.

 

1. To tylko plotka.

2. Pewnie dostanie Kirina 950, który wyraźnie ustępuje 820, szczególnie graficznie.

cd.2 pod względem wydajności rdzeni to z tego co czytałem Kirin wygrywał, a 8890 też dosyć ładnie sie prezentuje. Fakt pod zgledem graficznym 820> kirin. Ale jeśli chodzi o exynos to już pewnie będzie troche inaczej. 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy (nabity ilością, a nie jakością) wynik wielordzeniowy jest jednym z mniej ważnych mierników faktycznej wydajności procesora. W Antutu 6.0 które bierze pod uwagę wiele elementów (oceniając szybkość jednego rdzenia, grafiki i renderowania UI w proporcji 1:1:1) Kirin 950 wykręca ok. 90 tys. punktów (mało więcej niż Exynos 7420) i jest wręcz rozjeżdżany przez SD820 (~130 tys.).

Edytowane przez penguino
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Ps. Czy to:

Screen resolution: 2560x1440 
Pixels Per Inch (PPI): 565

Ma jakikolwiek sens ? 

( w sensie że nawet znacznie większy MiNote ma FHD). Wiem wiem, to plotki tylko ;)

Edytowane przez Eragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych ma sens. Nawet jak nie widać pojedyńczych pikseli ludzkie oko dostrzega różnicę w ostrości drobnych detali nawet do 600 ppi.

Hehe dobre. Pikseli nie widac juz przy zageszczeniu 300 ale ostrosc jest lepsza im wieksze zageszczenie. Ciekawe tylko z czego to wynika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, squirrelkuss napisał:

Nieee - to już ustalilismy że tak wygląda? Bo ja staram się wypierac te obrazy co na wszystkich stronach pokazują..

Wysłane z Xiaomi Mi4

Nic nie ustaliliśmy, po prostu sklepy sobie biorą jako podkładkę... Xiaomi nic jeszcze nie pokazało...

 

Hahaha, PCLab szaleje: PClab :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...