Skocz do zawartości

Snapdragon 820 oficjalnie zaprezentowany, czas na MI5?


spinnaker7

Rekomendowane odpowiedzi

Po kiego Amoled skoro IPS w topowych modelach jest super. Wszystkie lepsze Xiaomi mają bardzo dobre IPSy, 90-kilkuprocentowa paletą kolorów i dobrą czernią. Aktualnie IPS jest bardzo dobrym typem ekranu i wcale nie ma potrzeby używania Amoleda, który to przede wszystkim jest znacznie droższy.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AMOLED, to przyszłość. Najlepsze ekrany z 2015 roku to AMOLEDy (Note5, Lumie). A cenowo w tym roku się mocno zbliżą bo Samsung zaczyna się wyrabiać. Do tego energoooszczędność, idealna (i oszczędna) czerń, znakomite kąty widzenia, niska refleksyjność/widoczność w dzień i sam sposób wyświetlania obrazu - wygląda tak realistycznie jakby był nalepką na ekranie.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AMOLED, to przyszłość. Najlepsze ekrany z 2015 roku to AMOLEDy (Note5, Lumie). A cenowo w tym roku się mocno zbliżą bo Samsung zaczyna się wyrabiać. Do tego energoooszczędność, idealna (i oszczędna) czerń, znakomite kąty widzenia, niska refleksyjność/widoczność w dzień i sam sposób wyświetlania obrazu - wygląda tak realistycznie jakby był nalepką na ekranie.

Do tego martwe piksele, smugi i gorszy kontrast.

Ile % oszczędności jest z ekranu, a ile z dobrego kernela i governora? Wolę IPS

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Addamas napisał:

Do tego martwe piksele, smugi i gorszy kontrast.

Ile % oszczędności jest z ekranu, a ile z dobrego kernela i governora? Wolę IPS

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Dodatkowo MIUI domyślnie w 99% jest w odcieniach bieli, także oszczędnośc znikoma, a biele w amoledach nie są idealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Addamas napisał:

Do tego martwe piksele, smugi i gorszy kontrast.

Ile % oszczędności jest z ekranu, a ile z dobrego kernela i governora? Wolę IPS

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Jeśli chodzi o sam ekran to np. 5,7-calowy AMOLED QHD w Note5 zużywa ok. 35% mniej prądu niż 5,5" FHD w iP6 Plus.

 

45 minut temu, Cichq napisał:

Dodatkowo MIUI domyślnie w 99% jest w odcieniach bieli, także oszczędnośc znikoma, a biele w amoledach nie są idealne. 

Zależy od kalibracji. IPSy potrafią mieć zimnawą biel, do tego jej odcień i jasność bywa chwiejny nawet przy delikatnym odchyleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że normalne. Ale AMOLEDy tego nie mają. I to jest ich kolejna przewaga. Rozwinęły się mocno i zaczynają mieć przewagę nad IPSami, dlatego są coraz milej widziane, dlatego miło by było gdyby tego typu ekran trafił do Mi5.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMOLED jak dla mnie to zwykły chwyt samsunga, aby ciemnemu ludowi wmówić, że jest jest lepsze... wykręcone na max kontrasty, wypalające się ekrany, która nie podlegają gwarancji bo "tak już mają" i "taki ich urok", smużenia, ghostingi... podziękuję i zostanę na starym dobrym IPS...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, penguino napisał:

Żyjesz w "starych czasach". W przeciwieństwie do ekranów TFT,  AMOLEDy bardzo szybko ewoluują, z roku na rok są nie do poznania.

Stare czasy S5 i S6? Oba mają ten sam problem i nie uważam tych telefonów za stare. Po 2 całkowicie zniechęca mnie ta biel... niebieska, brązowa, żółta zależnie od "uroku" danego wyświetlacza...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubapl66 napisał:

Ja mam Amoleda w Galaxy S4 i zniechęciłem się tym ekranem na zawsze.

To jest właśnie to o czym pisałem. Ekrany TFT (IPS to wciąż TFT) niewiele zmieniły się w ciągu ostatnich ~2 lat, podczas gdy AMOLEDy przeszły niemal rewolucję. Ty masz słabego AMOLEDa, który jest dużo gorszy od tego np. w S6, a ten w S6 jest gorszy niż ten w Note5, mimo że dzieli je zaledwie pół roku.

25 minut temu, dave napisał:

Ja mam Amoleda w Galaxy S4 i zniechęciłem się tym ekranem na zawsze.


Prezentacja to żadna sztuka. Do produkcji ma wejść w pierwszej połowie roku czyli równie dobrze w kwietniu... A na Mi5 czas najwyższy, ale jakoś specjalnie spieszyć się nie będą. Luty to możliwy termin, ale muszą dobrze ustalić samą datę żeby Samsung nie skradł im show.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, penguino napisał:

To jest właśnie to o czym pisałem. Ekrany TFT (IPS to wciąż TFT) niewiele zmieniły się w ciągu ostatnich ~2 lat, podczas gdy AMOLEDy przeszły niemal rewolucję. Ty masz słabego AMOLEDa, który jest dużo gorszy od tego np. w S6, a ten w S6 jest gorszy niż ten w Note5, mimo że dzieli je zaledwie pół roku.

Twoje słowo + Samsunga vs. odczucia ludzi uciekających od Samsunga... wierze tym 2... Przynajmniej przedstawili jakieś sensowne zdanie, piszesz, że przeszły rewolucję, ale tej rewolucji nie widać, mam pod ręką i S5 i S6, żadnej rożnicy, a oba już są wypalone lub smużą, a o gwarancji Samsunga na nie zapomnij, gadają, że "taki ich urok", nie zaprzeczam, że jaskrawe kolorki mogą się komuś podobać, ale od strony "technicznej" wole 100x IPS, jeszcze się nie spotkałem z problemem smużenia, czy też wypalenia, a nawet jak się pojawiły u kogoś to nigdy problemu z gwarancją nie miał...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uciekający od Samsunga mieli stare modele i się zrazili do marki. Ekran w Note5 (będę go często przywoływał bo to obecnie najlepszy wyświetlacz na rynku czy się to komuś podoba, czy nie) jest jeszcze wyraźnie lepszy niż w S6, nie ma żadnych zastrzeżeń do bieli. Kolory nie są jaskrawe, po prostu nie są tak ciemne względem bieli - w ekranach IPS kolory czy czerń to tylko przykryta (a więc i przyciemniona) biel.

@tosshi2, IGZO to odmana IPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta odmiana jest jak na razie jedna z najlepszych na rynku. Wybacz ale nikomu nie wmowisz tych bajek o amoledach. Na chwile obecna to najwiekszy shit na rynku. A o cudownosci wyswietlacza w note 5 czy nawet w s7 to mozna sobie przywolac cudownosc tych wyswietlaczy w s5, s6 czy note 4. W szybkim czasie okazalo sie ze te wyswietlscze sa slabe i wadliwe. Historia zapewne sie powtorzy. W koncu to samsung.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AMOLED, to przyszłość. Najlepsze ekrany z 2015 roku to AMOLEDy (Note5, Lumie). A cenowo w tym roku się mocno zbliżą bo Samsung zaczyna się wyrabiać. Do tego energoooszczędność, idealna (i oszczędna) czerń, znakomite kąty widzenia, niska refleksyjność/widoczność w dzień i sam sposób wyświetlania obrazu - wygląda tak realistycznie jakby był nalepką na ekranie.

Marketingowy bełkot :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest on potwierdzony masą testów... różnie jest tylko z tą trwałością z drugiej zaś strony po kilku miesiącach na MI4 na dole ekranu widzę małe prześwietlenie a już nie wspomnę o przebarwieniach na MI2. W pracy akurat mam do czynienia z iPhonem 5S w którym ekran do słownie pożółkł, wokół praktycznie same co prawda baaardzo minimalne ale jednak takie żółte plamy które przy całym białym ekranie są widoczne. Przewinęło się kilka samsungów od S3 i Note 2 wzwyż i na jednym max dwóch wyświetlaczach na ok 10 widziałem że górny pasek jest troszkę wypalony.

Osobiście zdecydowanie wolał bym amoleda bo jest lepszy pod każdym względem od ipsa + jak by telefon potrafił pokazać przy zablokowanym telefonie po zasłonięciu czujnika zbliżeniowego na <1s datę, godzinę, powiadomienia i jakieś inne wybrane informacje to już wgl była by bajka ;) ale tak na max 5s a nie praktycznie non stop jak w niektórych nokiach... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nokiach, zależy jakich. Glancesreen jest możliwy do skinfigurowania. Podobnie było z Nokia na Symbianie , choć trzeba było dłubać w firmware. Co do Amoledow to jest mi obojętne. Miałem kilka Nokii z tym wyświetlaczem i - być może to wady produkcji - kolor szary był lekko fioletowy. Moja Lumia 1520 ma baaardzo jasny ekran i przede wszystkim wyrazisty. Nie potrzebuje żadnych Amoledow,  na Xiaomi Mi4 takze nie narzekam. Kwestia gustu i przyzwyczajenia. ;)

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...