Skocz do zawartości

Snapdragon 820 oficjalnie zaprezentowany, czas na MI5?


spinnaker7

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czytałem że chyba zaczynają się interesować patentami. Na jakimś portalu była wypowiedź odnośnie ilości patentów które niby oni posiadają i że ewentualne wejście ich na teren USA lub/i Europy od strony patentowej nie stanowiłoby problemu. Oczywiście trzeba traktować to z przymrużeniem oka ale... Byłoby fajnie ;)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eragon napisał:

1. Leży.

Sobie Telefon.

Na stole - leży. I co?

Aby go niezauważalnie odblokować muszę podnieść telefon. Super ! 

Tylko co jeśli nie chcę by inne osoby widziały że po niego sięgam ? (szkoła, studia, praca, rodzinne imprezy "u babci") 

2. Rączki mam dwie.

Nie wiem jak będę go trzymać, ale jedna dłoń już odpada całkowicie (Gdybym mógł: Kciukiem odblokowuje, kciukiem piszę szybkiego SMS'a) .

A w tym czasie lewą dłonię:

Prowadzę, idę z kimś za rękę, niosę zakupy, Renata. 

3. Oszpecenie. 

O czym mówię? 

Jednak jako fan Apple'a doceniam design. Świat dąży do chowania, skracania, upraszczania, minimalizowania.... a nie wywalania na wierzch miliona klawiszy, czytników, aparatów. 

Oczywiście, najlepszą opcją byłoby ukrycie czytnika w ekranie. 

Czemu tak walczycie z tym czytnikiem na pleckach? Póki klawisze funkcyjne znajdują się w Andku na dole, dopóty Wasze palce tam będą. Dosłownie nic a nic nie kieruje Waszych palców na obszar "pod aparatowy". Sam fakt że naturalnie tam je umieszczacie, tylko. 

1. Nie każdego może to dotyczyć.

2. Ja 90% czasu trzymam telefon prawą reką, ustawiłbym sobie na palec u prawej dłoni i nie miałbym żadnego problemu. Swoja drogą, aktualnie 5.5 cala, przeciętny rozmiar palców i znowu większość czasu jedna ręka.

3. Dla mnie większym szpeceniem jest dawanie przycisku pod ekran + wygląda tak 3/4 telefonów.

A co do naturalnego trzymania palca pod aparatem, to według mnie jest to najważniejszy argument. Jeśli ktoś mi będzie kazał trzymać palec wskazujący na dole telefonu to będzie to lepsze rozwiązanie, bo tak?

Podsumowując najlepszy byłby skaner w ekranie :P

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eragon napisał:

Rzadko się zgadzam z penguino ale teraz ma totalnie 100% racji. 

1. Leży.

Sobie Telefon.

Na stole - leży. I co?

Aby go niezauważalnie odblokować muszę podnieść telefon. Super ! 

Tylko co jeśli nie chcę by inne osoby widziały że po niego sięgam ? (szkoła, studia, praca, rodzinne imprezy "u babci") 

2. Rączki mam dwie.

Nie wiem jak będę go trzymać, ale jedna dłoń już odpada całkowicie (Gdybym mógł: Kciukiem odblokowuje, kciukiem piszę szybkiego SMS'a) .

A w tym czasie lewą dłonię:

Prowadzę, idę z kimś za rękę, niosę zakupy, Renata. 

3. Oszpecenie. 

O czym mówię? 

Jednak jako fan Apple'a doceniam design. Świat dąży do chowania, skracania, upraszczania, minimalizowania.... a nie wywalania na wierzch miliona klawiszy, czytników, aparatów. 

Oczywiście, najlepszą opcją byłoby ukrycie czytnika w ekranie. 

Czemu tak walczycie z tym czytnikiem na pleckach? Póki klawisze funkcyjne znajdują się w Andku na dole, dopóty Wasze palce tam będą. Dosłownie nic a nic nie kieruje Waszych palców na obszar "pod aparatowy". Sam fakt że naturalnie tam je umieszczacie, tylko. 

Nie jest to złe rozwiązanie, szczególnie przy 5,5" monstrach. Ale jeśli tylko coś będzie mniejszego, to uważam że należy chować czytnik jak się tylko da. 

Pozdrawiam :) I wybaczcie za dziwną składnię... Przynajmniej przekaz jest jasny.

1. Double tap to wake?

2. A moze skaner na ramce jak w z5? Żaden produkt czy rozwiazanie nie dogodzi każdemu, ale dzięki temu mamy potężny wybór. No chyba ze Xiaomi by zrobiło i z tylu i z przodu i na ramkach po lewej i prawej stronie dla lewo i prawo ręcznych ten skaner...a na końcu dorzuciło skaner tęczówki oka xD 

3. A tam od razu oszpecenie...dla mnie oszpeceniem jest wstawianie loga niektórych firm na ich produktach..a dla ciebie wgłębienie w obudowie. Huawei czy lg robią to bardzo ładnie. A nawet i rn3 bardzo ladnie ma zrobione z tylu. Ja jestem za minimalizmem ale nie kosztem funkcjonalności. Te obie rzeczy powinny iść w parze. Nigdy osobno.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, avish napisał:

1. Double tap to wake?

2. A moze skaner na ramce jak w z5? Żaden produkt czy rozwiazanie nie dogodzi każdemu, ale dzięki temu mamy potężny wybór. No chyba ze Xiaomi by zrobiło i z tylu i z przodu i na ramkach po lewej i prawej stronie dla lewo i prawo ręcznych ten skaner...a na końcu dorzuciło skaner tęczówki oka xD 

3. A tam od razu oszpecenie...dla mnie oszpeceniem jest wstawianie loga niektórych firm na ich produktach..a dla ciebie wgłębienie w obudowie. Huawei czy lg robią to bardzo ładnie. A nawet i rn3 bardzo ladnie ma zrobione z tylu. Ja jestem za minimalizmem ale nie kosztem funkcjonalności. Te obie rzeczy powinny iść w parze. Nigdy osobno.

 

1. Idealne rozwiązanie ! Przecież nikt na świecie nie ma palców - tylko ja ;D 

2. Wymaga "raczej" podniesienia telefonu. Ale tęczówka oka.... <marzy>

3. Gusta i guściki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Xiaomi sprawdziło "przeciekiem" jak ludzie by zareagowali na podwyżkę cen, a teraz aby uspokoić "wyciekły" kolejne. Jak moze byc przedsprzedaż jak nawet premiery nie było...co..mam kupić cos co nawet nie wyglada i nawet nie wiem kiedy to otrzymam?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia zakłóceniami ale na powiększeniu widać że obwódka wokół przycisku ma inny odcień białego - taki jak przycisk ale inny niż telefon. Gdyby to był tylko przycisk to ok- mogłoby tak być ale obwódka jest efektem wklejenia.

Choć przyznam że jak zobaczyłem to się nabrałem :-)

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie CSI: MIUI Polska :-)

Ciekaw jestem co Xiaomi wymyśli... I czy kiedyś się doczekamy czegoś kompaktowego jak Mi2S. Bo ręce ludziom tak gwałtownie nie urosły :-) mimo rozrastania się komórek wciąż wielu ludzi wybiera te o ekranie 4.3-4.5 i tutaj jest powoli luka która Xiaomi mogłaby wypełnić. Ale to akurat temat na inną dyskusję

Xiaomi Mi2S with sMIUI

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać polskie serwisy "informacyjne" nie mają już o czym pisać i już podchwyciły rendery, co śmieszniejsze, zapewniają iż one są w 100% prawdziwe, pewne i potwierdzone przez Xiaomi :D. Coraz bardziej zaskakuje mnie jakość polskiego dziennikarstwa i jego "rzetelność" :D. Xiaomi daje im nieźle "popalić" swoim skryciem i brakiem przecieków :D.

12 godzin temu, maaaciekmaaaniek napisał:

tylko mi coś się nie zgadza że palec nagle jest za telefonem? :)

mi5.PNG

Gratuluje spostrzegawczości :o. Oglądałem to kilka razy i tego nie zauważyłem xD dopiero na prędkości x0.25/0.5 to widać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maaaciekmaaaniek napisał:

przecież już pisaliśmy o tym wyżej...

coś mi się nie zgadzało że telefon się nie rusza i jest jakiś duży jak na 5,2 cala a oni po prostu dalej męczą tego mi note :grin:

no tak , tylko mnie chodzi że według tego renderu są tam zaokrąglone boki wyświetlacza  jak w samsungu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli cały render jest fake'owy, to czemu uważasz, że te boki będą jak na zdjęciach/filmie? Robią tak w wielu telefonach aktualnie i nie jest to wcale typowo samsungowe :P Swoją drogą, na podstawie tego tematu chociażby, można zauważyć jak się zmienia wizerunek Mi5 :D Do premiery w nowym roku jeszcze się pewnie zmieni o 180°.

Edytowane przez Cichq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Cake napisał:

Skoro jest już w produkcji masowej to mogli zaprezentować :-\ 

Chodzi o to byś po zaprezentowaniu mógł go jak najszybciej zakupić ;) 

 

Projektują go już od 2 lat... To chyba możemy mieć nadzieję że będzie super-hiper-extra dopracowany, prawda? :D

Przydałby się AMOLED.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...