Skocz do zawartości

Xiaomi Mini Bluetooth Speaker (Pocket audio)


Heyst

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów odnośnie najnowsze głośnika ze stajni Xiaomi. Dla uściślenia, bo Xiaomi wypuściło już kilka modeli, chodzi o ten:

http://www.mi.com/pocketaudio/

Sam głośnik jest faktycznie mini i ten rozmiar określany jako "pencil case" jest prawdą. Z początku obwiałem się jakość dźwięku, bo fizyki oszukać się nie da, ale po kilkudziesięciu godzinach odsłuchu moje wątpliwości zostały rozwiane. Jest czysto, są tony wysokie, są średnie i są obecne nawet tony niskie, choć wiem, że dla fanów basów może ich być za mało. Dla mnie ilość tonów niskich jest idealna (są, ale w żadnym razie nie górują nad resztą). Głośnik bardzo miło reprodukuje wokal i to jest dla mnie podstawą, ale też relatywnie dobrze sobie radzi z jazzem, którego lubuję się w słuchaniu. Do 60-70% poziomu głośności zniekształcenia są minimalne (niesłyszalne), powyżej ucho już może wychwycić dystorsje. 20m2 pomieszczenia do wypełnienia dla tego głośnika nie stanowi większego problemu.

Jest wejście na kartę, tu był zaledwie krótki test, działa bez problemowo. Jest wejście AUX - też wszystko gra jak należy. Dźwięki przy obsłudze urządzenia (uruchomienie/połączenie/wyłączenie) bardzo minimalistyczne, krótkie i przyjemne - jednym słowem jest dobrze. Łącznie z telefonem, komputerem - bezproblemowe i szybkie. Ładowanie urządzenia bez większych zastrzeżeń.

Wykonanie. Bez zastrzeżeń, boki z tworzywa, reszta pełne i zimne aluminium.

Nie ma róży bez kolców, a więc czas na wady.

Zasadniczo nigdy nie udało mi się przekroczyć 5-6 godzin ciągłego grania, a w 80% czasu słucham na poziomie 10-40% głośności. Nie jest to wada, ale spodziewałem się tych 8 godzin bez problemu przy takim poziomie głośności. Z małych wad, nie ma sygnalizacji zakończenia ładowania, więc po podpięciu dioda cały czas powiadamia, że urządzenie jest ładowane.

Z kategorii taka zwanych małych upierdliwości - dioda umieszczona na głównym przycisku jest stosunkowo mocna, dla mnie odrobinę za bardzo. Z upierdliwości programowych, MIUI na pasku stanu pokazuje wskaźnik naładowania, ale nijak się on ma do rzeczywistości :)

I kolejna wada, ale dla tych co lubią słuchać muzyki maksymalnie głośno, feature jest taki, że te maleństwo tańczy w rytm muzyki ;) więc głusi i spragnieni mocnych dźwięków muszą brać to pod uwagę.

A więc?

Mam/miałem porównanie do głośników przenośnych Denona/Harmana i oczywiście to inna półka cenowa i jakościowa, ale ujmę to tak - tamten sprzęt jest cenowo 3-5 razy droższy, ale ten głośnik Xiaomi na pewno nie jest 3-5 razy gorszy pod względem reprodukowanego dźwięku. Xiaomi znowu pokazało doskonałą relację ceny do jakości oferowanego sprzętu. Efekt jest taki, że to tamte głośnik poszły w odstawkę, a w rodzinie mam prośbę o zamówienie jeszcze jednej sztuki :) Taki głośnik dla mnie to jedyny sprzęt muzyczny, używam go intensywnie do słuchania radia/muzyki i napędzania dźwięków z laptopa i naprawdę Xiaomi nie ma czego się wstydzić. Cena nawet przy tak słabej złotówce jest dobrze ustalona. Jeśli nie potrzebujesz ekskluzywności i dużej mocy, a doceniasz mobilność (co przy tej jakości dźwięku też jest dla mnie dużym plusem; jak i szmaciany pokrowiec w zestawie) takiego sprzętu to warto się zastanowić nad kupnem.

Jeśli są jakieś pytania - zadawać w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam głośnik, zgadzam się z tym co jest co tu jest napisane - fajny sprzęt, dobrze wykonany, świetnie brzmiący, dogania głośniki z wyższych półek cenowych - nawet po dostaniu VATu się opłaca, bo w Polsce nie dostanie się nic lepszego za tą cenę.

Co do wad, mam 2, które w żadnej recenzji nie zostały (jeszcze) wspomniane, a są wg mnie dosyć istotne:

- za grillem głośnika nie ma żadnej siateczki ochronnej (bezpośrednio za otworami znajduje się głośnik) - kurz i pyłki łatwo mogą wpaść do środka. W poprzednim z tego co pamiętam było niestety to samo,

- kompresja dźwięku - tzn. aby osiągnąć najwyższe głośności podbijane są ciche dźwięki a głośne i bas nie (dźwięk traci na głębi, spłaszcza się, ale jest głośniejszy) - w sumie nie wiem czy kwalifikować to jako wadę bo występuje to w praktycznie każdym głośniku, i jest to jedyny sposób żeby z tak małego pudełka wycisnąć taką głośność bez trzeszczenia.

Praktycznie wszędzie piszą że nie trzeszczy na najwyższych głośnościach - są jednak pewne momenty że mu się zdarza, więc stwierdzenie że nie trzeszczy w ogóle jest nieprawdą.

Ponadto w moim egzemplarzu jest niedoklejony biały panel (tam gdzie są przyciski) przez co lekko odstaje. Dokleiłbym ale nie wiem jak za bardzo.. a nie chce powyginać tego plastiku nieumiejętnym zdejmowaniem.

W porównaniu do poprzedniego - ładniejszy, więcej metalu, lepszy bas, więcej wysokich tonów, brzmi naturalniej i może zagrać głośniej. Poza tym trzeszczy dużo rzadziej i przy wyższych głośnościach niż poprzedni. Oczywiście ma więcej funkcji, ale to może każdy sprawdzić w specyfikacji ;) Fajnie że pokazuje teraz pojemność baterii w telefonie, ale u mnie padł gdy na telefonie pokazywało jeszcze połowę baterii, więc tak jak zostało napisane wskazania baterii w przypadku tego głośnika to jakaś abstrakcja.

Aha, i jeszcze jedno - jak nie ma sygnalizacji zakończenia ładowania? :P Kiedy głośnik ładuje się to dioda miga na czerwono, jak naładuje to na biało. Przynajmniej u mnie tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korzen1818

Z tą ochroną, nie przyglądałem się aż tak bardzo, słuszna uwaga tylko w tej cenie trudno wymagać super szczelności, jasne jest, że ten głośnik nie jest przystosowany do niesprzyjających warunków zewnętrznych, ale jakikolwiek stopień IP podniósł by cenę urządzenia.

Z  tym panelem niedoklejonym - w moim egzemplarzu nie występuje.

Z ładowaniem w dotychczasowych głośnikach miałem tak, że była dwukolorowa dioda, ale dopiero jak przestała migać informowała o tym, że bateria naładowana. Tutaj po czerwonej miga w kolorze białym i stąd moja uwaga, bo też zaskoczeniem było dla mnie, że czerwona dioda przestaje migać po 40 minutach. Czyżby tak szybko ładowała się bateria? Trudno mi cokolwiek powiedzieć w tej materii, bo instrukcja jest po chińsku, stąd moja uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi w tym momencie o jakąś ochronę przed woda ale o zwykłą siateczkę która jest przed głośnikiem np. w słuchawkach, albo głośnikach przenośnych (i nie mowie o tych droższych). Nawet głośnik w telefonie ma taka drobniutka żeby syf tam się nie dostawał. Tu mi tego brakuje, pamiętam jak facet na yt rozbierał starszy model i widać było ze taka ochrona by się przydała.

Domyślam się, po prostu chińczyk za mało kleju u mnie dal w tamtym miejscu, ot co.

Bateria ma tylko 1500mah, nie jest to dużo. Mi4 który ma 3080mah ładuje się jakieś półtorej godziny, może dłużej - dlatego uważam ze wynik 40 min dla baterii głośnika jest realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wersji piszecie?

Mam NDZ 03 GB i na IPhonie ciągnie około 8 godzin przy 20 % Vol.

Ok - już widzę. Mam starszą wersje bez gniazda SD, Jacka i sterowania - ten nowy jest naprawdę fajny.

Ta nowa na zdjęciu.

a61817b25808c3f6f7e98accf06d90b1.jpg

Gdzie kupiliście i za ile jeżeli to nie jest tajemnica?

Na GB jest za około 40 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z czasem bateria się polepszy, bo wg telefonu pada przy połowie, poza tym mam wrażenie że jednak coś krótko trzyma (ale od czego jest powerbank ;))

Mimo tego jestem mega zadowolony, jak podłączę pod odtwarzacz kablem (Fiio X5) to już w ogóle dźwięk bajka.

Banggood, 42$, teraz trochę podrożał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2015, 20:59:50, Heyst napisał:

Jest wejście na kartę, tu był zaledwie krótki test, działa bez problemowo.

Jak udało Ci się zmusić kartę pamięci do działania? Włożyłem Sandiska 32gb, jeden utwor flac, drugi mp3, nic nie hula..

Edytowane przez korzen1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dotyczące głośnika bluetooth marki Xioami. Da się w nim zmienić język komunikatów głosowych? Jak wciskam przycisk stanu baterii, to otrzymuję piękną chińską wiązankę. 

Chodzi mi o ten model: http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/15/09/xiaomi-mi-bluetooth-speaker/inline/-728x/gsmarena_002_.jpg

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lewy napisał:

Mam pytanie dotyczące głośnika bluetooth marki Xioami. Da się w nim zmienić język komunikatów głosowych? Jak wciskam przycisk stanu baterii, to otrzymuję piękną chińską wiązankę. 

Chodzi mi o ten model: http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/15/09/xiaomi-mi-bluetooth-speaker/inline/-728x/gsmarena_002_.jpg

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Tylko mandaryński. Ot, to tylko kilka wyrażeń, można się nauczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lewy napisał:

Kiedy urządzenie jest naładowane? Ładuję głośnik od jakiegoś czasu z portu USB i najpierw dioda migała na czerwono, teraz na biało. Po naładowaniu dioda będzie świecić stałym białym światłem, czy nadal pulsować?

No tu właśnie jest to niejednoznaczne, generalnie nadal będzie pulsować, więc wychodzi na to, że bateria jest syta, gdy zaczyna pulsować na biało. Wynikało by z tego, że akumulator potrafi się ładować dużym prądem... albo te 1200 mAh to typowe chińskie pompowanie numerków, a realnie jest mniej :) Nie wiem, nie mam możliwości pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heyst napisał:

No tu właśnie jest to niejednoznaczne, generalnie nadal będzie pulsować, więc wychodzi na to, że bateria jest syta, gdy zaczyna pulsować na biało. Wynikało by z tego, że akumulator potrafi się ładować dużym prądem... albo te 1200 mAh to typowe chińskie pompowanie numerków, a realnie jest mniej :) Nie wiem, nie mam możliwości pomiaru.

Dzięki za odpowiedź. W  takim razie odepnę go już od portu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...