Skocz do zawartości

Skala problemu z wybudzaniem ekranu/zawieszeniami/restartami


Kriis88

Ankieta powstała w celu poznania skali problemu (lokalnie)  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy twój redmi note 2 / Prime ma problem z wybudzaniem ekranu, zawieszaniem się i samoczynnymi restartami?

    • Tak
      13
    • Nie
      24
    • Problem sam zniknął.
      1


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku (Note 2) nie ma dnia bez restartu. Przy czym najczęściej są to restarty samej chyba tylko nakładki graficznej bo pojawia się grafika redmi polska (taki kwiatek - nota bene bardzo udany). Po takim restarcie nie trzeba podawać PIN-ów do SIM. Jeden raz zdarzył się zwis na ekranie blokady. Robię różne eksperymenty z ustaleniem skąd te zwiechy. Obecnie podejrzewam apkę Tapatalk bo w dni kiedy jej nie używam - jest jakby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przyłapałem mojego telefonu na tytułowych przypadkach (i oby tak zostało). Ciekawi mnie czy u osób które mają takie problemy z telefonem, tym modelem, to kwestia sprzętowa czy programowa. Może po prostu by trzeba zweryfikować czy to nie wina jakiejś aplikacji, którą jednocześnie używają te osoby? Ewentualnie za bardzo grzebiecie w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2015, 20:17:18, Rav-X napisał:

Ja osobiście nie przyłapałem mojego telefonu na tytułowych przypadkach (i oby tak zostało). Ciekawi mnie czy u osób które mają takie problemy z telefonem, tym modelem, to kwestia sprzętowa czy programowa. Może po prostu by trzeba zweryfikować czy to nie wina jakiejś aplikacji, którą jednocześnie używają te osoby? Ewentualnie za bardzo grzebiecie w systemie?

Zapomnij. Mówiliśmy o tym, ale oni robią WIPE a potem instalują wszystko od nowa i znowu się resetuje. Jedyny sposób to WIPE i niech telefon będzie goły przez kilka dni. Jakiś inny telefon najwyżej sobie załatwić i wtedy można sprawdzić. Ja mam trochę aplikacji, ale żadnych FB, Messengerów bajerow itp. Same gierki, odtwarzacze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje tel od 2 miesięcy. Problem pojawił się od 3tygodnie temu. Miałem 4 takie przypadki. Więc nie jest to raczej wina sprzętu a raczej jakiegoś programu lub wersji miui (na bieżącą robię aktualizację). Mam sporo programów więc ciężko jest trafić na trop. Mam problem z wybudzaniem (ciągle czarny ekran, nie ma reakcji na przyciski). Czasami sam zrobi się restart, czasami sam muszę wyciągnąć baterie. Wygląda mi to na zwieche przez brak pamięci, ponieważ w tle grał YouTube. Jednak często klikam na szybkie czyszczenie aplikacji w tle jeśli z nich nie korzystam (przed czyszczeniem ok 300mb po kliknięciu ok 1gb wolnego ramu)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2015, 08:46:29, kostakis napisał:

W moim przypadku (Note 2) nie ma dnia bez restartu. Przy czym najczęściej są to restarty samej chyba tylko nakładki graficznej bo pojawia się grafika redmi polska (taki kwiatek - nota bene bardzo udany). Po takim restarcie nie trzeba podawać PIN-ów do SIM. Jeden raz zdarzył się zwis na ekranie blokady. Robię różne eksperymenty z ustaleniem skąd te zwiechy. Obecnie podejrzewam apkę Tapatalk bo w dni kiedy jej nie używam - jest jakby lepiej.

Samoczynne restarty znikły gdy przestałem używać Tapatalka. Nie odinstalowywałem go tylko wyrzuciłem z autostartu oraz nie używam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych zachwytach nad tym telefonem, również dopadło mnie totalne wkurzenie. Telefon jak na takie pieniądze wykonany bardzo dobrze, ale Miui,

to wg. mnie twór dużo gorszy od zwykłego androida. Co z tego , że wygląda pięknie, co z tego, że mega konfigurowalny jak żyje własnym życiem.

Aktualne wersje działają jak wczesne bety, nie wiem, może tylko ja mam takiego pecha.

Na jednej wersji działa Gps, na kolejnej co chwilę zrywa połączenie, na następnej wersji rozłącza bluetooth, na kolejnej kiepsko działa automatyczna jasność.

Od jakiegoś czasu również telefon sam się restartuje / podczas spoczynku / lub nie mogę go wybudzić -podejrzewam w tym przypadku aplikację Mbanku, którą ostatnio instalowałem. Odinstalowałem ją na próbę,  zobaczymy czy restarty ustaną.

Dałbym wszystko za jakąś megastabilną, nawet starszą wersję miui, lub chociażby normalnego androida 4.4

Edytowane przez Minetqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiegam od tematu ale u mnie również GPS szwankuje. Biegam często tą samą trasą i odkąd wrzuciłem endomondo na redmi note2 pojawił się problem z gubieniem sygnału. Natomiast fixa łapie bardzo szybko, nawet w domu. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bialy622 napisał:

Może odbiegam od tematu ale u mnie również GPS szwankuje. Biegam często tą samą trasą i odkąd wrzuciłem endomondo na redmi note2 pojawił się problem z gubieniem sygnału. Natomiast fixa łapie bardzo szybko, nawet w domu. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Wróć do wersji 5.10.8 na której gps i bluetooth działają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...