Skocz do zawartości

Redmi 2 Pro - kilka pytań


Gomezo213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu na święta smartfonu Xiaomi Redmi 2 Pro(2GB RAM). W związku z tym mam parę pytań. Telefon mam zamiar zakupić przez allegro u użytkownika TV-SAT, ponieważ zależy mi na wysyłce z Polski, czy ktoś już kupował u nich ? Wszystko było ok ? Nie było jakiegoś dodatkowego syfu wgranego na tel ? Następne pytanie to sieć, doczytałem że są dwie wersje  2014811 i 2014813, i z tą drugą są jakieś problemy bo nie obsługuje jakieś sieci. Ogólnie mieszkam w dużym mieście i problemów z siecią bym nie miał, ale czasami zdarzają się wyjazdy i na czas wyjazdu jakbym został pozbawiony zasięgu to słabo. Jak z tą siecią wygląda ? Są tylko problemy z internetem czy też z połączeniami/smsami ? No i moje ostatnie pytanie, to jak telefon sprawuje się w takich aplikacjach jak Hearthstone/yanosik, inna nawigacja ? Telefon nie 'dławi' się ? Przepraszam, że tyle pytań, ale będzie to mój pierwszy kontakt z firmą Xiaomi i ogólnie na telefonach za bardzo się nie znam i wolę być pewnym w 100% zanim coś zakupie :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 813 po prostu nie ma pasma 900hz w wcdma, wiec mozna niekiedy gubic 3g jezeli w poblizu nie ma innych nadajnikow (btsearch i sprawdz sobie). Co do hearthstone i nawigacji to na wersji z 2gb ram wszystki pięknie dziala. Co do syfu... I tak robisz wipe i instalacje miuipolska zaraz jak dostaniesz telefon. Pamietaj aby w polu "Wiadomosc do sprzedawcy" napisac ze chcesz 2014811 i taka wtedy powinienes dostac.

Tapu Tap z mi4 tap tap.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubi 3G i przechodzi na 2G tak, czyli zawsze jakieś połączenie jest ? Teraz pytanie, czy ktoś kupował od  TV-SAT, telefon jest przygotowany do przejścia na MIUI Polska poprzez 1 sposób, nie ma chińskich nakładek itp ? Na stronie sprzedawanego przedmiotu ma podaną taką informacje " - system operacyjny: Android 4.4 KitKat zoptymalizowany przez MIUI v6 (Polski język) " Tzn, że już jest wgrany MIUI Polska, czy po prostu jest czysty system od Xiaomi z Polskim językiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gomezo213 napisał:

Gubi 3G i przechodzi na 2G tak, czyli zawsze jakieś połączenie jest ? Teraz pytanie, czy ktoś kupował od  TV-SAT, telefon jest przygotowany do przejścia na MIUI Polska poprzez 1 sposób, nie ma chińskich nakładek itp ? Na stronie sprzedawanego przedmiotu ma podaną taką informacje " - system operacyjny: Android 4.4 KitKat zoptymalizowany przez MIUI v6 (Polski język) " Tzn, że już jest wgrany MIUI Polska, czy po prostu jest czysty system od Xiaomi z Polskim językiem ?

Masz tam system od jakiegoś chińczyka, gdyby było MIUIPolska to miałbyś "wgrany MIUIPolska" a nie "miui z polskim językiem". Wszelkie instrukcje masz przecież na stronie miuipolska. Nigdy nie ufaj w opisy przedmiotów na allegro, taka moja dobra rada. 813 może (nie musi) gubić zasięg 3G, nic więcej, internet, telefony, sms działają normalnie (o ile internet na 2G może działać normalnie) i taka mała poprawka "MIUI" jest chińską nakładką, więc nie do końca rozumiem zdanie "nie ma chińskich nakładek itp,". W skrócie... kupujesz telefon, idziesz na www.miuipolska.pl, a następnie szukasz instrukcji instalacji dla Redmi 2 i instalujesz jedną z metod, przed instalacją robiąc wipe (przywrócenie do fabrycznych), żadna wielka filozofia :P. Po wipe+instalacji wszelki syf zostaje wyczyszczony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...wersja 2014811 to wersja z 1GB Ramu. 2014813 to wersja z 2 GB więc obowiązkowo bierz 813 bo 811 może Cię czasem zawieść bo się lubi zawiesić. Co do TV-SAT i Topkamerek to obydwie wgrywają miui z jakimś syfem, a raczej chinole którzy im to dostarczają dodają syfiaste lauchery (aries czy tam Ares czy aries...) i aplikacje (battery life jakiś, zdymane przeglądarki). Instalują syf niebędący miuipolska tylko jakimś globalem zedytowanym...jest oczywiście język polski, ale i tak trzeba instalować miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, avish napisał:

Hej...wersja 2014811 to wersja z 1GB Ramu. 2014813 to wersja z 2 GB więc obowiązkowo bierz 813 bo 811 może Cię czasem zawieść bo się lubi zawiesić. Co do TV-SAT i Topkamerek to obydwie wgrywają miui z jakimś syfem, a raczej chinole którzy im to dostarczają dodają syfiaste lauchery (aries czy tam Ares czy aries...) i aplikacje (battery life jakiś, zdymane przeglądarki). Instalują syf niebędący miuipolska tylko jakimś globalem zedytowanym...jest oczywiście język polski, ale i tak trzeba instalować miuipolska.

Piszesz brednie Radmi 2 Pro czyli 2GB posiada dwie wersje tego telefonu , już zresztą wałkowane na tym forum róznica polega na pasmach  a nie na GB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, avish napisał: Hej...wersja 2014811 to wersja z 1GB Ramu. 2014813 to wersja z 2 GB więc obowiązkowo bierz 813 bo 811 może Cię czasem zawieść bo się lubi zawiesić. Co do TV-SAT i Topkamerek to obydwie wgrywają miui z jakimś syfem, a raczej chinole którzy im to dostarczają dodają syfiaste lauchery (aries czy tam Ares czy aries...) i aplikacje (battery life jakiś, zdymane przeglądarki). Instalują syf niebędący miuipolska tylko jakimś globalem zedytowanym...jest oczywiście język polski, ale i tak trzeba instalować miuipolska.

Piszesz brednie Radmi 2 Pro czyli 2GB posiada dwie wersje tego telefonu , już zresztą wałkowane na tym forum róznica polega na pasmach  a nie na GB .

Masz rację, na początku było inaczej, ale Xiaomi lubi mieszać...nie było tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...