Skocz do zawartości

Komputer nie widzi telefonu


Grigor

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z portem USB. Po podłączeniu do komputera kabelek USB komputer nie rozpoznaje telefonu tak jak wcześniej zwykle to robił. Po prostu nastąpiło to "ot tak". Podczas rozmowy telefonicznej z tel podłączonym do kompa Windows pokazuje dymek, że nie może rozpoznać urządzenia. Telefon nie jest także widoczny w menadżerze systemu. Ładowanie przez USB działa, funkcja OTG także.

Z opcji naprawczych: próbowałem podłączać na innych komputerach, różnymi kabelkami, kombinowałem z opcją debugowania USB, finalnie zrobiłem full wipe. Problem nie ustał. Poradzicie coś jeszcze czy teraz to już tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Dnia 27.10.2015, 21:19:53, gordziej napisał:

Wymagany explorer plików z dostępem do roota np.: Root Browser

Należy zmienić treść pliku /data/property/persist.sys.usb.config na

mtp

Po zapisaniu i zrestartowaniu urządzenia, ustawienia połączenia USB wyświetlają się po podłączeniu kabla.

U mnie w Redmi 2  plik data jest pusty (albo nie umiem go wyswietlić) więc nie mogę nic zrobić. Wyglada na to, że coś mi się porobiło po wgraniu aktualizacji z 12 listopada. Po ostatniej tez nic się nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, petrelli napisał:

To samo mam. Plik data jest pusty. Ktoś poradził sobie z tym problemem? Nie widzi mi się za każdym razem wyjmować karty sd do czytnika.

Po pierwszym uruchomieniu Root Browsera wyjdź z niego, uruchom Panel Sterowania i daj uprawnienie dostępu do roota aplikacji. Wtedy zobaczyć zawartość katalogu Data.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...