Jump to content

Gest jednej dłoni (reakcja)


Kojiko

Recommended Posts

Mi4c coś jest skopane z gestem jednej ręki w 60% przypadków się przełącza w pozostałych telefon nie reaguje na próbę uruchomienia funkcji. Raczej gest wykonuje dobrze inaczej by nigdy nie "zaskoczył".

Jeżeli komuś działa za każdym kliknięciem to może wrzucić filmik jak włącza? (dopuszczam do świadomości, że /źle /krótko/długo trzymam)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, jak rzeczywiście działa "gest" jednej dłoni - nie chodzi o "swype" od home w lewo/prawo, tylko o szybką aktywację klawisza home i menu/back.

Zróbcie test - najlepiej włączyć wibrację klawiszy, żeby mieć pewność, że zostały "wciśnięte". Złapać telefon obiema rękami i nacisnąć szybko kolejno home (tak, żeby tel. zawibrował) i menu lub back j.w.. 

Morał z historii jest taki - w geście swype chodzi o szybką aktywację klawiszy, więc trzeba precyzyjnie zrobić gest (jak maźniemy obok, no to nie wyłapie) i wystarczająco mocno naciskać ekran. Alternatywnie zamiast ślizgać się po ekranie można wyćwiczyć precyzyjne uderzenie w przyciski jedną ręką analogicznie, jak na fortepianie:P

W każdym razie przy skutecznej aktywacji przycisków gest działa bez zarzutów (sMIUI baza V7.0.15.0.LXKCNCI, choć to chyba bez większego znaczenia).

Link to comment
Share on other sites

Oczywisce ze chodzi o szybkie przeciaganiecie palcem od homa w prawo/lewo. Inaczej mija sie to z celem. Ofc mozna zrobic to tak jak mowisz ale wykoanie tego jedym palcem jest niemozliwe do zrobienia. A oto tu chodzi. Masz ten gest wykonac jak sama nazwa mowi jedna dłonia :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...