Jump to content

Nie słyszę rozmówcy

carby95

Recommended Posts

Wczoraj przyszedł mi Xiaomi Mi4c - pierwsze wrażenie świetne. I generalnie wszystko było OK do dzisiaj, kiedy zorientowałem się, że nie mogę normalnie porozmawiać przez telefon. Przy dzwonieniu nie słychać rozmówcy, nawet sygnału dźwiękowego przy oczekiwaniu na odebranie przez rozmówcę. Przy przełączeniu na główny głośnik (głośnomówiący), wszystko normalnie słychać, więc obawiam się, że jednak głośnik jest do wymiany. Chyba, że coś można pokombinować w ustawieniach? I co w takiej sytuacji, muszę go odsyłać do Chin, czekać na naprawę i odesłanie telefonu? 

Pozdrawiam...

• 1 month later...

Odświeżam.Mam podobny problem.Dwa dni temu podczas rozmowy (miałem podłączone słuchawki) nagle rozmówca przestał mnie słyszeć.Myślałem że padły słuchawki bo po ich odłączeniu wszystko było ok.Ale jednak słuchawki są ok.

Spróbowałem fullwipe ale nic nie dało.Właśnie zasysam "świeże" miui,zrobię reinstalkę...może pomoże.

Po instalacji telefon wystartował normalnie,logowanie do konta google etc. jednak przy logowaniu do chmury Xiaomi złapał zwiechę.Wyskoczyło "Niestety,proces com.android.phone został zatrzymany,aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób".Mam zgłoś lub anuluj jednak i czy naciskam na zgłoś czy też na anuluj komunikat znika na sekundę po po czym ponownie się pojawia.Co dalej z tym fantem zrobić?

Ktoś pomoże?

Acid podpowiedział co i jak bo okazało się że wgrałem stary rom. Teraz po wgraniu nowego rom-u telefon śmiga super,po podłączeniu słuchawek mogę normalnie rozmawiać...jednak dla odmiany nie działa mikrofon.Gdy wykonuje połączenie (bez podłączonych słuchawek) rozmówca mnie nie słyszy za to ja sam siebie słyszę doskonale w głośniku :grin:

Wygląda to tak jakby telefon zamiast przekazywać mój głos do rozmówcy przesyła go na górny głośnik,w dodatku z taką siłą że nie sposób trzymać telefony przy uchu mówiąc do słuchawki.Dodam że po włączeniu trybu głośnomówiącego wszystko jest ok.

Możliwe że coś robie źle podczas instalacji romu...nie jestem jakoś specjalnie rozeznany w tych sprawach,ale nie mam ochoty dale się z tym bawić.Od początku nie pasowała mi trochę wielkość ekranu (wcześniej śmigałem na Note,Note3,Note4) i żałowałem że nie zakupiłem miNote.Teraz jest pretekst aby naprawić ten błąd:grin:Telefon idzie na znany portal aukcyjny a do mnie już leci z ibuygou Mi Note Pro;-)

Edited by prott3
jak widać

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...