Skocz do zawartości

Zmiana rozmiaru siatki aplikacji


Rbsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to dobry temat ale najbardziej pasował więc zakładam. Znalazłem ciekawy plik który pozwala zmodyfikować rozmiar siatki w MIUI, pod adresem http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/themes-apps/mod-change-home-screen-grid-size-miui-t3241906 można wszystko przeczytać. Nie jest to skomplikowana czynność więc każdy sobie poradzi :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale... wszystkie ikony pojawiły się luzem, trzeba znowu układać wszystko od nowa. Drugi minus - pulpit wygląda na zabałaganiony, mówię tu o pięciu kolumnach ikon bo na tym mi najbardziej zależało. Trzeci minus i najważniejszy, wszystkie widgety są przygotowane na cztery kolumny, przeskalować ich nie mogłem jak to robiłem w poprzednich telefonach. Trzeba by pobawić się edycją widgetów lub pobrać inne. Ale nie ma problemu z powrotem do standardowej siatki, wystarczy plik skasować i jest gicio, stary poczciwy miui. Jednym słowem, chcę pięć kolumn muszę kupić Mi Nota :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie działa bardzo dobrze, raz ustawiony pulpit, po aktualizacji robi się bałagan, jednak ponowne wgranie pliku przywraca układ pulpitu, więc bez obawy robimy porządek tylko raz.

Co do widgetów, faktycznie przydałoby się skalowanie, ale dla mnie to nie jest jakiś wielki problem

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.3 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana siatki dla mnie jest bez sensu, bo ikony są bardzo blisko siebie, można wg w/w poradnika przeskalować na mniejsze ikony modyfikując build.prop, ale niestety o tym nikt nie napisał zmniejsza się wszystko razem z danymi wyświetlanymi w górnej belce. Także uważajcie bo ja straciłem pół godziny i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak tylko siądę do kompa to podeślę konkretny wpis.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

A jednak z telefonu też można :)

Proszę bardzo :

56.0dip

56.0dip

Wysokość i szerokość ikon

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić edit pliku bezpośrednio z telefonu?! Po reboocie ikony będą już mniejsze, czy przed flaszowaniem ROMu musze zmieniać?!

--edit--

Możliwe, że nie mogę znaleźć tego pliku w Mi4?!

Nawet searching Root Explorer nie znajduje?!

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko edycja pliku z poziomu telefonu a potem restart. W każdym razie jestem prawie pewien bo nie próbowałem w ten sposób ;) Można oczywiście edytować plik na kompie a potem podmienić na telefonie.

31 minut temu, kulig007 napisał:

 

-

Możliwe, że nie mogę znaleźć tego pliku w Mi4?!

Nawet searching Root Explorer nie znajduje?!

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Domyślnie pliku tam nie ma i wtedy czytane są globalne ustawienia romu. Jak chcesz zmienić te ustawienia to dodajesz plik com.miui.home do system/media/theme/default w którym te ustawienia zmieniasz. Tu masz pliczek z modyfikacją. Kopiujesz a potem nadajesz uprawnienia -rw-r--r-- i robisz restart telefonu.

Edytowane przez fyme
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fyme napisał:

Wystarczy tylko edycja pliku z poziomu telefonu a potem restart. W każdym razie jestem prawie pewien bo nie próbowałem w ten sposób ;) Można oczywiście edytować plik na kompie a potem podmienić na telefonie.

Domyślnie pliku tam nie ma i wtedy czytane są globalne ustawienia romu. Jak chcesz zmienić te ustawienia to dodajesz plik com.miui.home do system/media/theme/default w którym te ustawienia zmieniasz. Tu masz pliczek z modyfikacją. Kopiujesz a potem nadajesz uprawnienia -rw-r--r-- i robisz restart telefonu.

Działa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zedytować ten plik(bo chwilowo nie mam dostępu do komputera), tak by układ ikon był 4x6 (szer x wys)... Bo ten z linku @fyme, jest 5x5... Na Mi4 trochę za ciasno :-P, choć zdecydowanie lepiej niż domyślny układ.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE!

--edit--

dobra, udało się zdalnie załatwić edycję pliku... Mam już układ 4x6. Jest idealnie ! Dzięki @fyme za instrukcję. Wielkie piwko dla Ciebie :-)

A wiecie jaka komenda odpowiada za to by, nazwa danej aplikacji była bliżej ikonki ? Bo przy układzie 4x6 trochę zaburzona jest proporcja.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wam proponuje zainstalowac normalny lancher, od dzisiaj do nie wiem kiedy jest promocja na nova launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime&hl=pl  1.79zl, normalna cena to prawie 15zl. Launcher ma mnostwo opcji miedzy innymi wlasnie zmiane rozmiaru siatki. Ocena 4.8/5 mowi sama za siebie :)

Edytowane przez redminote2
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, ostatnio wpadłem na plik który pozwala zmienić rozmiar obszaru powiadomień więcej info pod linkiem: http://en.miui.com/thread-182732-1-1.html. Mam nadzieję że niektórym się przyda :) Co prawda plik nie dotyczy bezpośrednio rozmiaru siatki aplikacji, jednak wydaje mi się że pasuje do tematu.

Edytowane przez Rbsn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zmieniłem DPI na 400 i zmieniłem siatkę 5x6

49bae746eee8295bab1c71ad193ba128.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wiecie jak zmienić by ikonka ustawień była na dole i szybkie ustawienia rozciągnięte do dołu?35bb463d84d5d8ce2e1318026e3d55ff.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Co to za ikonki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nabyłem sobie Redmi Note 2, z zainstalowanym najnowszym MIUI V7 od MIUI Polska, i jest parę rzeczy które mnie denerwują :

- automatyczna jasność pozostawia wiele do życzenia, o ile w dzień jest ok to wieczorem zbyt przyciemnia ekran i do tego kiepsko współpracuje z innymi aplikacjami np. FbReader.

- po włączeniu trybu wysokiej wydajności pojawia się denerwujące powiadomienie i nijak nie da się go pozbyć ani wyłączyć opcji powiadamiania dla tej aplikacji.

-  ustawiłem sobie przechodzenie na noc w tryb uśpienia, niestety po ponownym przejściu o oznaczonej godzinie w tryb standard wyłącza mi wibracje oraz uruchamia synchronizację. Po resecie - wyłączeniu i włączeniu smartfonu jest to samo(tzn. wyłączone wibracje i włączona synchronizacja). Nie rozumiem dlaczego system nie zapamiętuje moich ustawień ?

- obsługa jedną ręką nie działa , raz zadziałała ale po resecie telefonu już przestała, a szkoda bo to przydatna funkcja.

- czytałem że wcześniejsza wersja miała technologię Viper Audio, czy da się ją jakoś przywrócić ?

Ogólnie moje poprzednie doświadczenia z MIUI to wersja V5 portowana na Xperię LWW, i ta wersja była o wiele bardziej "przyjazna" i intuicyjna, dodatkowo były wbudowane opcje do zmiany rozmiaru siatki aplikacji i obszaru powiadomień, działało także skalowanie widżetów.

 

Moje pytania są następujące : Jak się pozbyć tych irytujących błędów ? Wcześniej, na innych smartfonach instalacja ROM-u z poziomu custom recovery wyglądała u mnie tak, że robiłem : wipe data/factory reset, format data, format system, format cache i na końcu clear battery stats. Dopiero po tym instalowałem custom ROM i wszystko działało OK. Przy Redmi Note 2 zgodnie z opisem poszedł tylko factory reset - być może to jest powodem ?

Kolejne pytanie, to czy oprócz aplikacji do zmany rozmiaru siatki aplikacji i obszaru powiadomień jest możliwość włączenia skalowania widżetów ?

 

A na koniec dwie mniejsze rzeczy : jak przywrócić Viper Audio, i skąd pobrać inne ikonki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem sobie Redmi Note 2, z zainstalowanym najnowszym MIUI V7 od MIUI Polska, i jest parę rzeczy które mnie denerwują :

- automatyczna jasność pozostawia wiele do życzenia, o ile w dzień jest ok to wieczorem zbyt przyciemnia ekran i do tego kiepsko współpracuje z innymi aplikacjami np. FbReader.

- po włączeniu trybu wysokiej wydajności pojawia się denerwujące powiadomienie i nijak nie da się go pozbyć ani wyłączyć opcji powiadamiania dla tej aplikacji.

-  ustawiłem sobie przechodzenie na noc w tryb uśpienia, niestety po ponownym przejściu o oznaczonej godzinie w tryb standard wyłącza mi wibracje oraz uruchamia synchronizację. Po resecie - wyłączeniu i włączeniu smartfonu jest to samo(tzn. wyłączone wibracje i włączona synchronizacja). Nie rozumiem dlaczego system nie zapamiętuje moich ustawień ?

- obsługa jedną ręką nie działa , raz zadziałała ale po resecie telefonu już przestała, a szkoda bo to przydatna funkcja.

- czytałem że wcześniejsza wersja miała technologię Viper Audio, czy da się ją jakoś przywrócić ?

Ogólnie moje poprzednie doświadczenia z MIUI to wersja V5 portowana na Xperię LWW, i ta wersja była o wiele bardziej "przyjazna" i intuicyjna, dodatkowo były wbudowane opcje do zmiany rozmiaru siatki aplikacji i obszaru powiadomień, działało także skalowanie widżetów.

 

Moje pytania są następujące : Jak się pozbyć tych irytujących błędów ? Wcześniej, na innych smartfonach instalacja ROM-u z poziomu custom recovery wyglądała u mnie tak, że robiłem : wipe data/factory reset, format data, format system, format cache i na końcu clear battery stats. Dopiero po tym instalowałem custom ROM i wszystko działało OK. Przy Redmi Note 2 zgodnie z opisem poszedł tylko factory reset - być może to jest powodem ?

Kolejne pytanie, to czy oprócz aplikacji do zmany rozmiaru siatki aplikacji i obszaru powiadomień jest możliwość włączenia skalowania widżetów ?

 

A na koniec dwie mniejsze rzeczy : jak przywrócić Viper Audio, i skąd pobrać inne ikonki ?

 

 

Viper http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/8287-ViperFX-BEZ-SELINUXA,-Miui

Wgraj twrp i Wgraj rom jeszcze raz poprzedzając to wipe data, cache, dalvik cache, system.

Ikonki masz w apce Motywy przecież

_______________________________

Wysłano z ZOO w Central Parku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JestemMortem napisał:

 

Viper http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/8287-ViperFX-BEZ-SELINUXA,-Miui

Wgraj twrp i Wgraj rom jeszcze raz poprzedzając to wipe data, cache, dalvik cache, system.

Ikonki masz w apce Motywy przecież

_______________________________

Wysłano z ZOO w Central Parku

Tak myśłałem żeby zrobić pełny format, dzięki wielkie :)  Tylko ten link do ViperFX nie działa...

Edit: i mod na zmianę rozmiaru siatki też nie działa...

Niby więcej opcji w nowszym MIUI, ale te najważniejsze są pochowane albo usunięte(kto to widział żebi kopie sms-ów i kontaktów robić z poziomu opcji aplikacji a nie z menu dialera/messengera !).

Edytowane przez zriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JestemMortem napisał:

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/8287-ViperFX-BEZ-SELINUXA,-Miui

_______________________________

Wysłano z ZOO w Central Parku

Dzięki :) Ale trochę mi się zejdzie - w tym twrp format data to zupełnie coś innego niż we wcześniejszych wersjach i wywaliło mi wszystko z internal storage, albo ja coś robię nie tak bo mi twrp nie widzi żadnych plików na sdcard...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...