Skocz do zawartości

Redmi Note 2 i Mi Band


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

No więc pisałem o tym w temacie "Mi Band" w dziale akcesoriów ale nikt mi tam nie mógł pomóc. Pomyślałem, że może problem dotyczy szczególnie tego konkretnego telefonu, chociaż spotkałem się z nim na forach międzynarodowych, gdzie pisali użytkownicy między innymi Samsungów, czy Nexusów.

Do rzeczy. Mi Band ma problemy z utrzymaniem połączenia z telefonem. W zasadzie o powiadomieniach wibracjami (np. przychodzący sms czy połączenie) mogę zapomnieć. Inne funkcjonalności są ale tylko wtedy kiedy odpalę Mi Fit (oficjalna apka z Play Store) i postaram się zsynchronizować. Piszę "postaram się" bo tu właśnie leży pies pogrzebany. Odpalam program i widzę przez długi czas takie okno:

Screenshot_2015-11-06-10-34-14_com.xiaom

Kółeczko kręci się w nieskończoność, a potem widzę coś takiego:

Screenshot_2015-11-06-10-30-38_com.xiaom

I teraz mam dwa wyjścia: wyłączenie lub włączenie Bluetooth albo restart telefonu. I nawet wówczas nie ma pewności, że aplikacja się od razu połączy z opaską. A jak się połączy to i tak za czas jakiś traci to połączenie.
Próbowałem już chyba wszystkiego. Próbowałem unpair i znowu pair, restartowanie telefonu, opaska jest naładowana, restartowanie bluetootha, opaska jest blisko telefonu, czyszczenie cache'u aplikacji i Bluetooth, dezinstalacja programu i instalacja wersji nieoficjalnych, itd, itp. Opaska jest na pewno oryginalna. MiFit jest zabezpieczona kłódką przed killem, włączona na autostart i ma przyznane wszelkie uprawnienia.

I teraz przechodzimy do pytania: Czy ktoś z Was ma Mi Banda i Redmi Note 2 i czy spotkał się z takim problemem?
Pomocy bo już mnie szlag trafia, szczególnie jak słyszę, że większości na urządzeniach innych niż Xiaomi opaska działa bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - wróciłem do wersji stabilnej xiaomi.eu ( https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=42335 ) - ale tez coś było nie tak - lepiej ale nie w całości - wiec zrobiłem backup TWRP - zaktualizowałem urządzenie do wersji rozwojowej 5.10.29 bodajże po czym przywróciłem backup bez WIPE - kilka restartów i dopiero teraz nawet działa sprawnie odblokowywanie urządzenia - łączność Bluetooth oraz aplikacja MiFit łączy się z opaska nawet po restartach telefonu za pierwszym razem - raz na jakiś czas tylko dłużnej łączy.

 

Ps. zauważyłem tez ze sposób łączenia ma o dziwo jakieś znaczenie chyba - rozłącz wszystko Bluetooth i odinstaluj MiFit - dalej odpal Bluetooth dodaj opaskę jak wykryje ale nie paruj (powinno się wyświetlać jako widoczna ale rozłączona ) potem zainstaluj MiFit odpal z poziomu Bluetooth MiFit - sparuj przez MiFit - potem idź do zaufanych urządzeń w ustawieniach dodaj jako zaufane i wtedy wróć do miFit i dodaj odblokowywanie urządzenia przez opaskę :)

Ps.2 z notyfikacji nie działa powiadomienia aplikacji - działa powiadomienie telefonu

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie również ma takie problemy z połączeniem na MIUI, nie jest to może częste bo raczej szybko łapie ale bywa zamyślenie. Wczoraj zmieniłem na mifita ze sklepu bo używałem tego wbudowanego w romie  spolszczonego, na wersji z google play wydaje się że jest z tym dużo lepiej. Mam za to jakieś problemy z zasięgiem i powiadomieniami, opaska z funkcji znajdź miband działa poprawnie wibruje 10m zasięg, ale już powiadomienia jak ktoś dzwoni już nie dochodzą na te 10m jak jestem od telefonu - jest dużo gorzej może 2m. Może to kwestia romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ustawiłem aplikację MiFit żeby cały czas chodziła w tle. Nie wiem jak z MiBandem, ale w smartbandzie Sonego można było zamknąć aplikację. Po zastosowaniu tego rozwiązania od doby ani razu MiBand się nie rozłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłódka na mifita to raczej podstawa, jest lepiej ale mimo wszystko będą zdarzać się connection lost z opaską.

Nie wiem od czego zależy ale w domu jak u mnie nic nie rozłącza (czasem ok raz na kilka dni), częściej natomiast na mieście to się przytrafia.

Fale radiowe czy zakłócenia wpływają na to, możliwe że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wstyd zapytać, ale w jak sposób zrobić żeby proces mi fita nie był zabijany? BTW na 7.1.3.0 na razie mimo zamykania aplikacji łącznie ubijaniem jej całkowicie synchronizuje się bez problemu, gdzie na dev 6.3.3 już po kilku godzinach już nie działało. Mogę również potwierdzić, że jest dobry zasięg na tej wersji. Zostawiam telefon w jednym miejscu i mogę chodzić po całym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty bez utraty synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siedzę teraz na 7.2.3.0 z xiaomi.eu i też rozłącza losowo co jakiś czas. Syf straszny. Podstawowa funkcja i od tylu wersji tego nie poprawić i to jeszcze biorąc pod uwagę, że na innych romach działa to bez zarzutu. Lepiej opaska działa z każdym innym telefonem niż z Xiaomi. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 

Jeżeli ktoś ma chęć i podstawową wiedzę na temat twrp polecam sprawdzić ten temat na Xiaomi.EU http://xiaomi.eu/community/threads/bluetooth-and-mi-band-issues.31026/

Chodzi o wgranie innego modemu tzn. jak rozumiem plików odpowiedzialnych za jego pracę.

Sam wczoraj wgrałem i mam P37. Na razie mi band synchronizuje się bez zarzutu. Zobaczymy jak będzie dalej. Polecam zrobić backup w razie czego. Trzymam kciuki żeby było tak dalej i mam nadzieję, że pomoże to permanentnie również Wam.

 

No niestety, po drugiej nocy nie można połączyć się z opaską. Restart bluetooth wymagany.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym odgrzebać wątek, pojawiło się MIUI 8 stable, czy ktoś się może wypowiedzieć czy działa to już jak należy?

Ja poszedłem na CM12.1, testowałem też AOSP. Tam BT śmiga aż miło, myslałem o powrocie na MIUI - nie wiem do końca po co, ale jakoś mi się ono podobało, ale czy ogarnęli tego BT czy nadal nie? Przynzam, że po 4-5 dniach na CM też zwiesi się mi czasem BT ale to nie jest to co na MIUI poprzednio. 

Jeśli ktoś jedzie na MIUI i ma problemy i tak jak w moim przypadku restart BT pomaga to polecam w AutomateIt zrobić prosta apkę która jeśli nie ma połączenia z Bandem wyłącza BT->czeka minutę (czasem jest BT niedostepny)-> włącza BT -> czeka 20 min i znów sprawdza - u mnie działało, ale jak mi przy rozmowie w samochodzie zaczął się telefon rozłączać z zestawem to mnie krew zalała. 

Pozdrawiam i czekam na opinie użytkowników MIUI 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pitekkkk napisał:

Chciałbym odgrzebać wątek, pojawiło się MIUI 8 stable, czy ktoś się może wypowiedzieć czy działa to już jak należy?

Ja poszedłem na CM12.1, testowałem też AOSP. Tam BT śmiga aż miło, myslałem o powrocie na MIUI - nie wiem do końca po co, ale jakoś mi się ono podobało, ale czy ogarnęli tego BT czy nadal nie? Przynzam, że po 4-5 dniach na CM też zwiesi się mi czasem BT ale to nie jest to co na MIUI poprzednio. 

Jeśli ktoś jedzie na MIUI i ma problemy i tak jak w moim przypadku restart BT pomaga to polecam w AutomateIt zrobić prosta apkę która jeśli nie ma połączenia z Bandem wyłącza BT->czeka minutę (czasem jest BT niedostepny)-> włącza BT -> czeka 20 min i znów sprawdza - u mnie działało, ale jak mi przy rozmowie w samochodzie zaczął się telefon rozłączać z zestawem to mnie krew zalała. 

Pozdrawiam i czekam na opinie użytkowników MIUI 8

To nie wiem co wy robicie z tym mibandem i bt. Mam mi banda 1s od prawie dwóch miesięcy i cały czas działa super. Nic nie rozłącza , wszystko liczy i zawsze przychodzą powiadomienia. Mam ustawione odblokowanie ekranu i zawsze dzieje się to odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jedzie na MIUI i ma problemy i tak jak w moim przypadku restart BT pomaga to polecam w AutomateIt zrobić prosta apkę która jeśli nie ma połączenia z Bandem wyłącza BT->czeka minutę (czasem jest BT niedostepny)-> włącza BT -> czeka 20 min i znów sprawdza - u mnie działało, ale jak mi przy rozmowie w samochodzie zaczął się telefon rozłączać z zestawem to mnie krew zalała. 

Pozdrawiam i czekam na opinie użytkowników MIUI 8

A mógłbyś udostępnić ta regułę do automateit?

Pzdr

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...