Skocz do zawartości

czy mam podrobiony telefon


staszkastara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem telefon na allegro od użytkownika z polski i przy próbie instalacji polskiego miui ze znajomym wyłapaliśmy kilka czynników świadczących o tym że telefon może być nieoryginalnym produktem. 

1.  w pudelku  powinna byc zdrapka tak jak zobrazowane na tej stronie http://www.mi.com/verify/ , z 20 znakowym numerem do sprawdzenia autentyczności telefonu.

W pudełku nic nie było

2. w środku pod bateria jest naklejka z nr 2015051 a telefon w komputerze wykrywa jako 2015022

3. w komputerze adb fastboot wykrywa go pod nazwa mt6582-phone a wiadomo ze tel ma procesor MediaTek MT6795M

4. program CPU-Z w tel wykrywa procesor MT6852

5. program Antutu przeprowadza test grafiki w rozdzilczosci 540x960 pikseli, a tel ma mieć fullhd.

Brak oryginalnie wgranego Antutu w systemie, oryginalne wersje powinny go mieć (teraz sam go zainstalowalem żeby przetestowac tel i zreszta test nigdy nie dochodzi do końca, wywala go

6. aplikacja ta rowniez nie wyswietla zadnych informacji o wersji MIUI oraz nie wyswietla informacji o aktualizacji do najnowszej wersji ani tego w ogóle nie umożliwia

7. telefon nie posiada Fastboota, ktory powinien sie uruchamiać po wciśnięci Power +Klawisz Głośności w dół

8. Żaden oficjalny program (Mi PC SUIT, MiFlash) nie wykrywa telefonu (sterowniki zainstalowane poprawnie)

9 program SP Flash Tool przy próbie wgrania Fastboot ROM'a dla tej wersji telefonu wyświetla komunikat o błędnym/niepasującym chipsecie (warto zaznaczyć że nie ma innych wersji astboot roma dla Redmi Note 2 wiec jest niemożliwe że się złą próbuje wgrać)

10 . oryginalna aplikacja Mi Verification (do sprawdzenia oryginalności telefonu) tez nie działa poprawnie, nie ma możliwości sprawdzenia auntentyczności tel

11.komputer widzi telefon jako pamięc flash o pojemności 1,6 gb, gdzie przy 16 gb powinno być wiecej pamiec

 

czy te czynniki są wystarczające do stwierdzenia że telefon jest podróbą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku to nic nie ma, ale na pudełku owszem powinna być naklejka ze zdrapką.

Telefon na pewno nie ma oryginalnie wgranego Antutu nie wiem o czym mówisz. Trzeba samemu zainstalować.

Reszta co piszesz nie wygląda optymistycznie, a próbowałeś przywracania ustawień fabrycznych z wymazaniem aplikacji ?

Ktoś miał taki problem że widział 1.6GB a po fabrycznych pokazało się wolne 12GB.

 

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, ale na pudełku też nie ma zdrapki :) .

powracaliśmy do ustawień fabrycznych , ale to nic nie dało.

Tel kupiłem od użytkownika   . Ma mało punktów (tylko 7)... ale same komentarze pozytywne od różnych osób. Na aukcji nie napisał żadnego zdania o tym że może być to podróbka.

 

Edytowane przez staszkastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego fejka sprawdzałem Antutu X Benchmark. I wyszły na jaw wszystkie oszustwa sprzedającego. Pisałem już o tym w innym wątku. Zrób też screena i we właściwościach obrazu sprawdź jaką ma rozdzielczość. Musi mieć taką jaka powinna być w oryginalnym ekranie.

Wytapalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tą aukcje ale nie będę dawał skoro autor edytował tą informacje. Na pewno są 3 drobiazgi które rzucają się w oczy natychmiast.

Wrzucenie jakiego kolwiek rozpakowania Redmi Note 2 na youtube czy inne serwisy ze zdjęciami i wyłapie się to od razu

Cena zaledwie 630zł dość atrakcyjnie.

No nic powodzenia, oby udało ci się odzyskać pieniądze za ten nieudany zakup.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość taka ze gość z allegro sam nie wiem że kupuję bardzo tanie chińskie podróbki, taki Janusz Biznesu, kupi w Chinach 67usd i dobrodusznie sprzedaje po cenach z aliexpress jak oryginały chodzą

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ten sprzedający doskonale wiedział co sprzedaje, miał jedną sztukę a aukcja była z licytacją więc cokolwiek dostanie będzie dobrze zwróci mu się. Sam kupił pewnie dla siebie zadłużył się u rodziców i nie wypaliło bo chciał kupić tanio a pazerny chińczyk zrobił go w balona. Telefon wypchnął a teraz będzie duży problem z odzyskaniem tych pieniędzy bo sprzedający może ich najzwyczajniej już nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d3tr0 napisał:

Ja myślę że ten sprzedający doskonale wiedział co sprzedaje, miał jedną sztukę a aukcja była z licytacją więc cokolwiek dostanie będzie dobrze zwróci mu się. Sam kupił pewnie dla siebie zadłużył się u rodziców i nie wypaliło bo chciał kupić tanio a pazerny chińczyk zrobił go w balona. Telefon wypchnął a teraz będzie duży problem z odzyskaniem tych pieniędzy bo sprzedający może ich najzwyczajniej już nie mieć.

Ale co to kupującego interesuje? Sprzedaje towar jako oryginalny, a wysyła jakiś szajs, nic tylko zgłosić sprawę do niego, jak nie odda kasy w ciągu 14dni, to zgłosić sprawę na allegro, oni się nim odpowiednio zajmą. Jak dla mnie założyciel wątku ma jak nic jakąś parszywą podróbkę, powinien porobić zrzuty z dowodami, czyli to co opisł, brak FHD, inny procesor etc. i zgłosić sprawę sprzedającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...