Skocz do zawartości

Mi4C - aparat - jak rozpoznać hardware?


Michal

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Barol napisał:

3x kliknij w procesor w ustawieniach i zrobi się raport.

W tym raporcie nie ma informacji o zastosowanym aparacie, albo nie potrafię jej znaleźć.

41 minut temu, slimexx napisał:

Zip nie jest pusty. Przerzuć go sobie do komputera, rozpakuj i otwórz plik w jakimkolwiek edytorze tekstu.

Rozpakowywałem na telefonie aplikacją.. spróbuję na komputerze, ale wątpię, żeby to coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depending on the batch that comes off the conveyor belt, the Mi 4c is equipped with a 13MP primary sensor that is produced either by Sony (IMX258) or Samsung (the S5K3M2). 
 
...u siebie znalazłem IMX258... Ciekaw jestem czy są jakieś znaczące różnice w jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, advcron napisał: @makovic tego też cm36686 ?

To nie jest symbol kamery tylko tylko elementu ktory  bada natężenie świeatła: http://www.capellamicro.com.tw/CN/product_c.php?id=85&mode=16&search

Pozdrawiam

Faktycznie. Poszukam w shellu czy nie ma jakiś info o aparacie i dam znać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały tutorial dla oporonych jak to sprawdzic.

Robicie restart telefonu > Wpisujecie na klawiaturze *#*#64663#*#* > klikacie 3 kropeczki w prawym gornym rogu i wybieracie narzedzia > Logi > DMESG.

Najlepiej podlaczyc tel do komputera i wejsc w folder debug_log > Otworzyc utworzony wczesniej log > Nacisnac ctrl + f i wpisac  imx258. Jezeli znajdzie to mamy aparat Sony. Jak nie znajdzie to wyszukajcie S5K3M2, jak znajdzie to macie aparat samsunga.

Ofc mozecie otworzyc ten log w przegladarce na telefonie i tam wyszukac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały tutorial dla oporonych jak to sprawdzic.

Robicie restart telefonu > Wpisujecie na klawiaturze *#*#64663#*#* > klikacie 3 kropeczki w prawym gornym rogu i wybieracie narzedzia > Logi > DMESG.

Najlepiej podlaczyc tel do komputera i wejsc w folder debug_log > Otworzyc utworzony wczesniej log > Nacisnac ctrl + f i wpisac  imx258. Jezeli znajdzie to mamy aparat Sony. Jak nie znajdzie to wyszukajcie S5K3M2, jak znajdzie to macie aparat samsunga.

Ofc mozecie otworzyc ten log w przegladarce na telefonie i tam wyszukac... 

U mnie nie ma ani jednego ani drugiego, czego szukać?

Pozdr

Wysłane z Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób restart, albo odpal aparat i spróbuj jeszcze raz

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Mały tutorial dla oporonych jak to sprawdzic. Robicie restart telefonu > Wpisujecie na klawiaturze *#*#64663#*#* > klikacie 3 kropeczki w prawym gornym rogu i wybieracie narzedzia > Logi > DMESG.

Najlepiej podlaczyc tel do komputera i wejsc w folder debug_log > Otworzyc utworzony wczesniej log > Nacisnac ctrl + f i wpisac  imx258. Jezeli znajdzie to mamy aparat Sony. Jak nie znajdzie to wyszukajcie S5K3M2, jak znajdzie to macie aparat samsunga.

Ofc mozecie otworzyc ten log w przegladarce na telefonie i tam wyszukac... 

U mnie nie ma ani jednego ani drugiego, czego szukać?

Pozdr

Wysłane z Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ano. Przekonany o własnej wiedzy, źle robiłem raport. Dzięki.

Mam Sony i nie wiem czy się cieszyć :-o.

Pozd

Wysłane z Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AndropaX napisał:

A skąd wiesz? Żadnego porównania nie znalazłem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Opieram sie tylko na fakcie ze sony uzywa nowszej technologii i na komentarzach ludzi z forum xda ktorzy mieli ten i ten model

Ale zadnych dokladnych testow rowniez nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów widziałem info że wersja 2gb ma samsunga a 3gb ma sony, potwierdzi to ktoś z logów ? czy jednak pełna losowość?

Update:

wygląda że to prawda, http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/camera-sensor-sony-samsung-t3213510/page6

Edytowane przez MTplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MTplayer napisał:

Na jednym z forów widziałem info że wersja 2gb ma samsunga a 3gb ma sony, potwierdzi to ktoś z logów ? czy jednak pełna losowość?

Update:

wygląda że to prawda, http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/camera-sensor-sony-samsung-t3213510/page6

Raczej nie prawda. Wersje 3 GB też mają Samsungi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...