Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

Totalna porażka.

Na początek jestem na równi zadziwiony jak i zdegustowany faktem iż sklep SATNET Radosław Chabrzyk ← to jest pełna nazwa (alias www.xiaomi.com.pl, www.sjcam.com.pl, www.królik24.pl) jest rekomendowany przez miuipolska.pl. Mam nadzieję że po zapoznaniu się z opiniami klientów co do jakości obsługi tego sklepu, rekomendacja zostanie cofnięta.

Moja przygoda z tym sklepem zaczęła się jakiś czas temu zakupem popularnego już modelu MI4C poprzez ich konto Allegro: nazwa użytkownika Sklep_TV-SAT.
Telefon został wysłany po trzech dniach od zaksięgowania wpłaty. (Był to weekend, więc ani słowa) w końcu przyszedł.

Słabo opakowany (w podartej kopercie bombelkowej), bez dowodu zakupu (zatem bez szans na gwarancje) ale cały. Niestety po wyjęciu z pudełka okazało się, że przesłany egzemplarz jest wadliwy. Widać na pierwszy rzut oka bo ramka źle spasowana odstaje od reszty telefonu. Ok. zdarza się. Od razu dzwonie do sprzedawcy (nie podnosi bo po 15-tej nie odbierają telefonów). Zatem szybki mail, reklamacja, odsyłam do sprzedawcy z prośbą o wymianę na inny egzemplarz. Naiwna nadzieja, że sprzedawca wystawiający 100 egzemparzy tego modelu po prostu przepakuje i odeśle inny egzemplarz. Nic bardziej mylnego. 
Tydzień po odesłaniu reklamacji otrzymuje maila o łącznej treści „witam, ten model będzie wysyłany od jutra„
Następne dni beztrosko upływały. Próby interwencji telefonicznej kończyły się zapewnieniem że „jutro wyślemy”. Kolejne próby kontaktu telefonicznego niemożliwe gdyż firma Satnet ma wyłączony telefon. W końcu się dodzwoniłem tyko po to aby usłyszeć że … firam SATNET nie ma prądu i nic nie mogą ustalić. Po kilku dniach założyłem więc spór na Allegro i odstąpiłem od umowy zakupu.
Ocho … coś się ruszyło, jest mail od firmy SATNET.
W mailu otrzymałem informacje, że wysłali już telefon i podali mi datę i numer pierwszej przesyłki (w której otrzymałem wadliwy egzemplarz). Ręce mi opadły. Za chwilę kolejny mail w którym pytają co było powodem reklamacji (Reklamacji która od dwóch tygodni jest już u nich w firmie!).
Poinformowałem ich zatem że składam zawiadomienie na Policje. Dalej nic.
Pewnie już są przyzwyczajeni do takiego „przekomarzania” się klientów.
Pomogło dopiero przed sądowe wezwanie do zapłaty. Pieniądze wróciły na konto. Czy to zatem koniec przygód z profesjonalnym sklepem i serwisem SATNET?
Tego jeszcze nie wiem gdyż zostałem oskarżony o zawłaszczenie cennego kabla USB, który mam niezwłocznie zwrócić. (Po raz kolejny, gdyż już raz go odesłałem wraz z reklamowanym telefonem).

Czy warto zaufać firmie SATNET? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jeżeli mój grafomański post wam nie pomógł, może pomoże kilka innych opinii na temat tego sklepu, które znalazłem niestety już po zrobieniu zakupu:


http://www.opineo.pl/opinie/satnet-pl
https://centrumopinii.com/biz/satnet-radoslaw-chabrzyk,101455143.html
http://satnet-radoslaw-chabrzyk.opiniafirmy.pl/

Na koniec jeszcze jedna uwaga, po otrzymaniu pewnej ilości negatywnych komentarzy sklep zmienia konto na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a już zakupiłem u nich. Nie będę ukrywał, że wpis był dodany po już 2 dniach oczekiwania na przesyłkę(zamówienie złożone 1.11). 
Do dzisiaj paczki nie dostałem dzwoniłem już 2 razy, za każdym razem odebrali, ale za pierwszym razem koleś zapewnił mnie że wyjdzie w środę, i będzie u mnie wczoraj, co oczywiście się nie stało, a dzisiaj jak zadzwoniłem, to kobieta mi powiedziała, że jakieś zamieszanie było na magazynie, i że dzisiaj mi wyśle, i na poniedziałek powinienem mieć. ... Zamówiłem z tej strony, i teraz mam pytanie od razu. 
Czy gdyby telefon nie przyszedł albo by był uszkodzony, to mogę odesłać im, i poprosić PayU(bo przez nich płaciłem) o zwrot pieniędzy ? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Setous napisał:

Kurczę, a już zakupiłem u nich. Nie będę ukrywał, że wpis był dodany po już 2 dniach oczekiwania na przesyłkę(zamówienie złożone 1.11). 
Do dzisiaj paczki nie dostałem dzwoniłem już 2 razy, za każdym razem odebrali, ale za pierwszym razem koleś zapewnił mnie że wyjdzie w środę, i będzie u mnie wczoraj, co oczywiście się nie stało, a dzisiaj jak zadzwoniłem, to kobieta mi powiedziała, że jakieś zamieszanie było na magazynie, i że dzisiaj mi wyśle, i na poniedziałek powinienem mieć. ... Zamówiłem z tej strony, i teraz mam pytanie od razu. 
Czy gdyby telefon nie przyszedł albo by był uszkodzony, to mogę odesłać im, i poprosić PayU(bo przez nich płaciłem) o zwrot pieniędzy ? 

Pozdrawiam

Odsyłasz towar i sprzedawca ma 14dni na zwrot kasy, jeżeli tego nie zrobi, otwierasz dyskusje na Allegro, a oni załatwiają już resztę :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odstąpić od każdej umowy zawartej na odległość więc spokojnie. Musisz im wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu) i im wysłać telefon. Wtedy tak jak kolega pisał, mają 14 dni na zwrot pieniędzy. To nie tyczy się tylko allegro, ale każdej sprzedaży na odległość. A jeśli płaciłeś przez PayU to masz w zanadrzu jeszcze Program Ochrony Kupujących. A jeślI użyłeś płatności kartą to już w ogóle bajka bo możesz w banku uruchomić procedurę charge-back w razie czego. Doczytaj sobie w Google bo jest mnóstwo informacji, ale generalnie nie jesteś wcale w tragicznym położeniu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem dziś składać zamówienie u nich na mi4c i chyba się powstrzymam. Niby są różne mechanizmy zabezpieczające, niby można zwrócić towar w ciągu 14 dni.. ale jeśli takie problemy są już na początku, to ciekawe jak wygląda u nich realizacja gwarancji w późniejszym terminie. No i ten brak dowodu zakupu.. Słabo. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się wypowiem na temat tego sklepu :

Zamówiłem w piątek tydzień temu (płatność przez payu), w poniedziałek był mail że zamówienie zostało zrealizowane, w środę dostałem fakturę na maila, w czwartek mail od impostu że przesyłka wysłana, a dzisiaj go dostałem. Pudełko zapakowane w bąbelkową kopertę. Wszystko z telefonem wydaje się w porządku, lecz z pudełka została odklejona naklejka (nie wiedzieć po co) i ślady tej operacji są widoczne. Wygląda to tak :

 

b9c9b18a6b3e7b815c4c5b93e05af840.jpg

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Zapomniałem dodać że jest ona z boku, lecz co ona tam robi to nie wiem, bo miejsce na nią jest wyraźnie z tyłu.

Edytowane przez AndropaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja swojego Redmi Note 2 Prime kupiłem przez PayU 11 Listopada czyli w święto około godziny 20:30, fakturę na maila dostałem kilka minut po 22.

Popołudniu 12 Listopada dostałem maila z Inpost z numerem przesyłki, 13 Listopada po 15-tej już miałem go w rękach.

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z tego sklepu.

Pudełko było całe, jednak nie było na nim foli (sprzęt oryginalny sprawdziłem ze zdrapką zainstalowałem Miuipolska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W czwartek zamówiłem za pobraniem telefon na xiaomi.com.pl. W pn ma być kurier. Ale trafiłem tutaj i teraz się mocno zastanawiam czy odbierać......

Do tego stronka im dziś nie działa w ogóle.

 

Jednak odebrałem i nie żałuje. Wszystko jest w porządku, naklejki i zdrapki na swoim miejscu. Pudełko bez folii.

Mogę polecić.

Edytowane przez grabarzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W czwartek zamówiłem za pobraniem telefon na xiaomi.com.pl. W pn ma być kurier. Ale trafiłem tutaj i teraz się mocno zastanawiam czy odbierać......

Do tego stronka im dziś nie działa w ogóle.

Ja u nich kupiłem i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich telefon. W niedziele złożyłem zamówienie i wysłałem im przelewem pieniądze, zamówienie cały czas było w trakcie realizacji. Przez trzy dni cały czas się nie zmieniało. Więc napisałem do nich maila w czwartek rano z zapytaniem co się dzieje. Po godzinie status przesyłki się zmienił i następnego dnia miałem już telefon. Z telefonem wszystko wszystko dobrze. Faktycznie był zapakowany jedynie w folie jak nieraz czytałem opinie ale pudełko nie było pogniecione.  Nie mam zastrzeżeń, no może tylko do tego że musiałem się im przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za długi czas bez odpowiedzi.

U mnie podobnie jak u @GarryMoveOut tylko u mnie jeszcze tak zamieszali, że dany kolor miał być, ale potem okazało się, że go nie ma, ale jednak ten co ja chciałem był, a drugiego nie było ... 

Telefon tak jak każdy otrzymałem w kopercie z folią bombelkową, przez co mam delikatnie obite pudełko, oraz pomijam fakt, że koperta była w kilku miejscach dosyć mocno rozdarta. 

Z telefonem jest jak narazie ok, też nie miałem tej naklejki z tyłu pudełka. 
Generalnie mam mieszane uczucia co do tego sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam kupić na xiaomi.com.pl telefon Xiaomi Redmi Note 2. Czytając opinie, zaczynam się trochę zastanawiać. Zamierzam płacić za pobraniem, ciekawe jaka historia mi się przydaży, w przyszłym tygodniu zamierzam zamówić

Wysłane z mojego p713 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem obawy ale zaryzykowałem i nie żałuje bo kilka zl. w kieszeni :), kupiłem w czarny piątek bo była promocja na mi4c, zakup w piątek wieczorem a dostawa była we wtorek. również zaciekawił mnie brak kodu na opakowaniu ale sprzedawca powiedział, że obecnie żaden mi4c nie ma takiego kodu, z ciekawości zadzwoniłem do kilku innych sprzedawców na allegro i oni również potwierdzili że mi4c nie ma kodu. telefon działa w porządku, zainstalowałem polskie miui i wszystko chodzi ja gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde miałem jutro do niego jechać osobiście po moje pierwsze urządzenie XIAOMI i teraz nie wiem czy mam się bać czy nie :(Chciałem kupić z tej aukcji :  Xiaomi redemi note 3 32GB i odebrać osobiście. Teraz się boje że kupie u niego bubla i to jeszcze odbiorę osobiście bez prawa zwrotu a już nie mogę psychicznie z moim samsungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że sprzedający pozwoli mi przed zakupem na te wszystkie sposoby sprawdzenia oryginalności przed zakupem. Sprzedawca jest dla mnie atrakcyjny bo wystawia fv23 wiec telefon wyjdzie mnie 800zł. 

@update
 

Szkoda że te sposoby nie działają. Co powinienem sprawdzić przed zakupem ? 

Edytowane przez zehell
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie podzielić opinią nt sklepu:

We wtorek 8 grudnia zakupiłem u nich telefon Xiaomi Redmi Note 3 32 gb. Telefon doszedł, sprawdziłem oryginalność, wszystko wygląda cacy.

Ale są w tym sklepie kwestie ciężkie do zrozumienia. Mają wielki problemem z przekazywaniem informacji: w przesłanym formularzu zamówienia nie przesłał mi się nr domu i mieszkania i sprawę tę zgłaszałem 3 krotnie, raz mailowo i 2 razy przez telefon - po drugiej interwencji poprawili dane na fakturze ale kurier już tych informacji nie otrzymał. 

Do sklepu można sobie dzwonić i dzwonić, był taki dzień, że chyba 20x próbowałem się dodzwonić i się nie udało.

No i kwestia najbardziej świadcząca o braku komunikacji - zakupiłem srebrnego Redmi i wysyłka miała być w tym tygodniu co zamówienie - dwa razy się upewniłem. Ale jak numeru przesyłki nie dostałem do niedzieli to w poniedziałek zadzwoniłem, żeby zapytać się co i jak: a tu Pan odpowiada, że mojego koloru nie ma i mają grafitowy na razie tylko i taki mogą od ręki wysłać - na co ja, że chętnie, chcę od ręki - kiedy będzie wysłany? - dziś - na pewno? -tak na 100%. No i wysłali. W środę, srebrny. 

Komunikacja w sklepie leży i kwiczy ale telefon wysłali sprawny, oczywiście w folii ale nie obito opakowania ani nie rozdarto koperty przez kuriera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jestem zadowolony z tego sklepu. Zamówienie złożyłem w poniedziałek o 12, kurier był już w czwartek (a był to okres przedświąteczny). Wszystko ok, jedynie wgrany system był syfiasty ale z wgraniem MIUIPolska nie było problemow. default_smile.png

Jak nie było problemów? Odblokowałeś bootloader? Ile czekałeś na SMS-a?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Smigoll napisał:

Jak nie było problemów? Odblokowałeś bootloader? Ile czekałeś na SMS-a?

Telefon zamawiałem przez allegro. Zamówienie złożyłem w sylwestra, nałożyło się trochę wolnego więc telefon szedł dłużej, oczywiście zdawałem sobie z tego sprawę. Obsługa z klientem wzorowa. Zamówiłem model Xioami Redmi Note 3, lecz nie podałem koloru. Napisałem jaki chce, po kilku godzinach otrzymałem wiadomość, "zaznaczymy preferowany kolor". Dostałem złoty tak jak chciałem. Co do opakowania, jest w kopercie ale bąbelkowej, więc ochrona jest, paczka bez żadnych śladów zniszczenia, widać że była trzymana w dobrych warunkach. Odpalam telefon a tam WIELKIE zdziwko!!! MiuiPolska wgrany do systemu, aż mnie zatkało, obędzie się bez czekania na smsy i tym podobne. Telefon w świetnym stanie, wszystko działa jak należy, czytnik działa, problemów z zasięgiem brak, internet na wifi śmiga!

 

Mogę z całego serca polecić sklep oraz telefon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było problemów? Odblokowałeś bootloader? Ile czekałeś na SMS-a?
Telefon zamawiałem przez allegro. Zamówienie złożyłem w sylwestra, nałożyło się trochę wolnego więc telefon szedł dłużej, oczywiście zdawałem sobie z tego sprawę. Obsługa z klientem wzorowa. Zamówiłem model Xioami Redmi Note 3, lecz nie podałem koloru. Napisałem jaki chce, po kilku godzinach otrzymałem wiadomość, "zaznaczymy preferowany kolor". Dostałem złoty tak jak chciałem. Co do opakowania, jest w kopercie ale bąbelkowej, więc ochrona jest, paczka bez żadnych śladów zniszczenia, widać że była trzymana w dobrych warunkach. Odpalam telefon a tam WIELKIE zdziwko!!! MiuiPolska wgrany do systemu, aż mnie zatkało, obędzie się bez czekania na smsy i tym podobne. Telefon w świetnym stanie, wszystko działa jak należy, czytnik działa, problemów z zasięgiem brak, internet na wifi śmiga!

 

Mogę z całego serca polecić sklep oraz telefon!

Nie żebym ci nie wierzył czy coś ale patrząc na inne przypadki to jesteś w 100% pewny że to miui polska a nie jakiś inny rom?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

@Edit

Przeczytaj sobie ostatnie parę stron w dziale modyfikacji i temat odblokowanie bootloadera (w tapatalk strony 61-63)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było problemów? Odblokowałeś bootloader? Ile czekałeś na SMS-a?
Telefon zamawiałem przez allegro. Zamówienie złożyłem w sylwestra, nałożyło się trochę wolnego więc telefon szedł dłużej, oczywiście zdawałem sobie z tego sprawę. Obsługa z klientem wzorowa. Zamówiłem model Xioami Redmi Note 3, lecz nie podałem koloru. Napisałem jaki chce, po kilku godzinach otrzymałem wiadomość, "zaznaczymy preferowany kolor". Dostałem złoty tak jak chciałem. Co do opakowania, jest w kopercie ale bąbelkowej, więc ochrona jest, paczka bez żadnych śladów zniszczenia, widać że była trzymana w dobrych warunkach. Odpalam telefon a tam WIELKIE zdziwko!!! MiuiPolska wgrany do systemu, aż mnie zatkało, obędzie się bez czekania na smsy i tym podobne. Telefon w świetnym stanie, wszystko działa jak należy, czytnik działa, problemów z zasięgiem brak, internet na wifi śmiga!  

Mogę z całego serca polecić sklep oraz telefon!

Nie żebym ci nie wierzył czy coś ale patrząc na inne przypadki to jesteś w 100% pewny że to miui polska a nie jakiś inny rom?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

@Edit

Przeczytaj sobie ostatnie parę stron w dziale modyfikacji i temat odblokowanie bootloadera (w tapatalk strony 61-63)

@edit

Sam już tam pisałeś to jak możesz to edytuj swój post żeby nie wprowadzać innych w błąd ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :)

Zamówiłem w tym sklepie dwa Xiaomi Redmi Note 3 + szkła hartowane dla siebie i dla kolegi. Czekam już dobrych kilka dni na przesyłkę. Pieniądze wpłaciłem przez PayU, więc do sprzedawcy powinny dotrzeć w trybie ekspresowym. Dostałem potwierdzenie dokonania zakupu, myślałem, że pójdzie już gładko. Kontakt tragiczny... 0 informacji od sprzedawcy. Dwa dni temu napisałem do niego z ciekawości maila ile będzie trzeba czekać na przesyłkę. Odpisał mi po ponad dniu, że szkła hartowane mu się skończyły i 13.01 (czyli dziś) bądź 14.01 przyjdzie dostawa, oraz żebym się zdecydował czy w takim razie chce czekać na cały zestaw, czy ma mi wysłać telefony szybciej. Oczywiście, odpisałem mu od razu, odzewu jak na razie żadnego nie ma. Dziś minie 3 dzień, a więc ostatni według ich "regulaminu" w którym powinien zostać wysłany towar. Zero informacji, kiedy zostanie przesłana paczka. Jak na razie to jedna wielka niewiadoma. Napisałem maila przed zakupem czy telefony są dostępne w tych wersjach kolorystycznych które wybrałem, dostałem odpowiedź (również po jednym dniu), że tak, są dostępne. To jest jakaś paranoja. Może przesadzam (w końcu to dopiero trzeci dzień roboczy od złożenia zamówienia), ale jednak rzetelny sprzedawca poinformowałby mnie od razu po dokonaniu zakupu, że szkieł na tą chwilę nie ma i ile będzie trzeba czekać. Albo mają tam ogromny burdel, albo jest to firma nierobów, którzy kontakt z klientem traktują jako zło konieczne...Jutro będę do nich dzwonił (o ile oczywiście ktoś łaskawie odbierze słuchawkę).

 

EDIT:
Telefon został wysłany w czwartek około godziny 15, w piątek około 11 był już w paczkomacie, więc dostawa poszła bardzo sprawnie. W zestawie wszystko w porządku.

Edytowane przez jarssonn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem w tym sklepie MI4c wraz z akcesoriami(pistony,etui,szkło), towar w najlepszym porządku, wszystko oryginalne i dobrze zapakowane, naklejka na pudełku na swoim miejscu, MIUI Polska po fastboocie zainstalowane bez problemów. Atrakcyjne ceny, jednak czas wysyłki...katastrofa. Towar zamówiony 06.01,wysłany 12.01. Kontakt też nie do końca profesjonalny, problemy z dodzwonieniem, ściemy z awarią prądu i informacja, że wysyłany dziś, w rzeczywistości wysyłka dopiero następnego dnia.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...