Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

W ogłoszeniu jest info że na telefonie jest global więc będzie j.polski
1325zl to sorry ale bym nie dał za ten telefon. Za tydzień skończą się świętowania noworoczne w Chinach, pewne z wysyłką bez VAT kupi go koło 220$, czyli poniżej 900zl na ten moment

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrażenia z zakupu jak najbardziej pozytywne.

Zamówienie z płatnością z góry we wtorek wieczorem. W środę wieczorem dostałem fakturę na maila i sms od Pocztexu z numerem przesyłki. W czwartek kurier dostarczył telefon.

Cena też bardzo konkurencja. Redmi Pro 3/64 - 999 zł brutto. Zakup na firmę, po odliczeniu VAT i wrzuceniu w koszty wyszło taniej niż bezpośrednio z Chin.

Telefon z oficjalnym chińskim softem, odblokowanie bootloadera i zainstalowanie xiaomi.eu poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu zamówiłem u nich 2 telefony. Tydzień po tygodniu. 

Jeden  doszedł po 2 dniach, drugi po 2 tygodniach. 

Po nowym roku jedna sztukę musiałem do nich odesłać z powodu usterki. 

Mijają równe 2 tyg telefon wrócił. 

Przez ten czas dodzwoniłem się za każdym razem i za każdym razem usłyszałem w jakim stanie są prace nad moim telefonem. 

W telefonie wymienili wyświetlacz. 

 

Ogólnie trochę się bałem wysyłać do nich po opiniach o xiaomi. Com. Pl

 

Ale wydaje mi się, że nowa nazwa, nowe podejście do klienta. 

Jednymi minusem, po wymianie wyświetlacza, prawie nie działa podświetlanie klawiszy, no ale już przeżyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w środę poczyniłem mój 2 zakup w sklepie AZE i chyba będę wyjątkiem, ale właśnie doszły do mnie zamówione 3 telefony, szybko i sprawnie bez problemów, również nie miałem problemu z kontaktem telefonicznym. Obym nie musiał korzystać z gwarancji i będę szczęśliwy:) Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy sklep ów sprzedaje telefony rn3 (Kate) z polską ładowarka 

Cysk10 czy daje czajna z.marnym adapterem 

Z tego.Co się  orientuje telefon ten właśnie powinien mieć cysk10 

W moim wypadku jest to taki zestaw 

Który notabene już nadgrzal kabel - tylko czekać na pożar 

Czy ta ładowarka napewno jest do rn3kate ???

 

Screenshot_2017-03-13-21-55-56-604_com.miui.gallery.png

5 minut temu, Mariuszes napisał:

 

 

Edytowane przez Mariuszes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mariuszes napisał:

Ciekaw jestem czy sklep ów sprzedaje telefony rn3 (Kate) z polską ładowarka 

Cysk10 czy daje czajna z.marnym adapterem 

Z tego.Co się  orientuje telefon ten właśnie powinien mieć cysk10 

W moim wypadku jest to taki zestaw 

Który notabene już nadgrzal kabel - tylko czekać na pożar 

Czy ta ładowarka napewno jest do rn3kate ???

 

Screenshot_2017-03-13-21-55-56-604_com.miui.gallery.png

 

Jest to oryginalna ładowarka od Xiaomi. ABSData dodaje w oficjalnej dystrybucji własną ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nezumi napisał:

Jest to oryginalna ładowarka od Xiaomi. ABSData dodaje w oficjalnej dystrybucji własną ładowarkę.

Jest to ładowarka dodawana do wersji CN bez certyfikatu CE, czyli niedopuszczona do używania ze względu na w/w brak certyfikatu. ABC Data nie dodaje własnej ładowarki, a ładowarkę Xiaomi w wersji EU czyli z certyfikatem CE.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro w wersji EU mają całość w EU(fon, ładowarka opakowanie oraz tzw Quick Start Guide z książeczką opisującą normy promieniowania obligatoryjne przy imporcie do UE), a nie części w EU, część w CN.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Jest to ladowarka dodawana do wersji CN bez certyfikatu CEczyli niedopuszczona do uzywania ze wzgledu na w/w brak certyfikatu. ABC Data nie dodaje wlasnej ladowarki a ladowarke Xiaomi w wersji EU czyli z certyfikatem CE.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro w wersji EU maja calosc w EU(fon, ladowarka opakowanie oraz tzw Quick Start Guide z ksiazeczka opisujaca normy promieniowania obligatoryjne przy imporcie do UE) a nie czesci w EU czesc w CN.

mam fon z xkom, ładowarka bez sygnowania Xiaomi, zwykła, magia nie? Mniejsza... Ładowarka jest oryginalna, z tym, że chińska, UK, cokolwiek, mają te same wejścia... Chyba nikt nie spodziewał się, że od tzw. "Janusza biznesu", który sprowadza całość z Chin od pośrednika, dostanie modele z oficjalnej dystrybucji...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Jest to ladowarka dodawana do wersji CN bez certyfikatu CEczyli niedopuszczona do uzywania ze wzgledu na w/w brak certyfikatu. ABC Data nie dodaje wlasnej ladowarki a ladowarke Xiaomi w wersji EU czyli z certyfikatem CE.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro w wersji EU maja calosc w EU(fon, ladowarka opakowanie oraz tzw Quick Start Guide z ksiazeczka opisujaca normy promieniowania obligatoryjne przy imporcie do UE) a nie czesci w EU czesc w CN.

Używaliśmy takich ładowarek, odkąd jest możliwość kupna bezpośrednio z Chin, nie znam przypadku spalenia mieszkania, mimo że na ładowarce mamy CCC. Ty/Wy jako sprzedawca i promotor certyfikatu EU moglibyście popracować nad językiem polskim, bo to w waszych wypowiedziach kuleje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Używaliśmy takich ładowarek, odkąd jest możliwość kupna bezpośrednio z Chin, nie znam przypadku spalenia mieszkania, mimo że na ładowarce mamy CCC. Ty/Wy jako sprzedawca i promotor certyfikatu EU moglibyście popracować nad językiem polskim, bo to w waszych wypowiedziach kuleje.

Dom Pan też buduje bez stosownych pozwoleń i sprowadzając materiał do budowy z Chin(bo tam przecież taniej) i w sadzie uzasadni to, że wybudował pan x lokatorom i się nie zawaliły(jeszcze)? Skoro są przepisy, tzn że są i trzeba je przestrzegać, ale rozumiem że w Polsce panuje przekonanie, że ja jako Polak mogę więcej niż inny Polak, dlatego na Alle coś tam, jest pełno firm, które sprowadzają pełno produktów, bez stosownych pozwoleń, certyfikatów na lewo itd.
Ale co ja tam wiem:) jestem tylko uczciwym przedsiębiorcą, który jeśli już coś sprowadzi z Chin, to sprowadzi to z certyfikatem, bo co do czego przyjdzie, to będę mógł zwijać interes i szykować się na życie za kratkami, jeśli nie daj Bóg coś komuś się stanie i jakaś służba taką nieprawidłowość wynajdzie w dokumentacji.

Ja też nie znam przypadku i lepiej by go nikt nie poznał, tak i Kupujący jak i Sprzedający.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Dom Pan tez buduje bez stosownych pozwolen i w sadzie uzasadni to ze wybudowal pan x lokatorom i sie nie zawalily? Skoro sa przepisy ku temu tzn ze sa i trzeba je egzekwowac i przestrzegac ale rozumiem ze w Polsce panuje przekonanie ze ja jako Polak moge wiecej niz inny Polak dlatego na Alle cos tam jest pelno firm ktore sprowadzaja pelno produktow bez stosownych pozwolen. Ale co ja tam wiem:) jestem tylko uczciwym przedsiebiorca ktory jesli juz cos sprowadzi z Chin to sprowadzi to z certyfikatem bo co do czego przyjdzie to bede mogl zwijac interes i szykowac sie na zycie za kratkami jesli nie daj Bog cos komus sie stanie/jakas sluzba taka nieprawidlowosc wynajdzie. Moj polski na pewno jest lepszy niz Pana a to ze nie uzywam tutaj korekty na polskie znaki nie oznacza ze moj j. polski kuleje.

Ja tez nie znam przypadku i lepiej by go nikt nie poznal tak i Kupujacy jak i Sprzedajacy.

Wiadomo nie od dziś, że pozwolenia, na budowę są czasami tak absurdalne, że aż śmieszne, i istnieją tylko po to, aby wydający je mogli mieć z czego żyć. Nie podważam Pana wiedzy oraz chęci w jak najlepsze funkcjonowanie na rynku polskim. Zapewne zna Pan przypadek Samsunga, miał wszystkie potrzebne certyfikaty, niestety nie uchroniło ich to przed jakimś błędem konstrukcyjnym, aby się zapalił. Chwała Panu  za to, że uważa się za uczciwego i tą drogą podąża, bo klienci tylko mogą na tym skorzystać. Tak używam korektora (choć przecinków i kropek za mnie nie stawia) bo szanuję osoby czytające to co napiszemy na tym forum.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Dom Pan tez buduje bez stosownych pozwolen i sprowadzajac material do budowy z Chin(bo tam przeciez taniej) i w sadzie uzasadni to ze wybudowal pan x lokatorom i sie nie zawalily(jeszcze)? Skoro sa przepisy ku temu tzn ze sa i trzeba je przestrzegac ale rozumiem ze w Polsce panuje przekonanie ze ja jako Polak moge wiecej niz inny Polak dlatego na Alle cos tam jest pelno firm ktore sprowadzaja pelno produktow bez stosownych pozwolen certyfikatow na lewo itd.
Ale co ja tam wiem:) jestem tylko uczciwym przedsiebiorca ktory jesli juz cos sprowadzi z Chin to sprowadzi to z certyfikatem bo co do czego przyjdzie to bede mogl zwijac interes i szykowac sie na zycie za kratkami jesli nie daj Bog cos komus sie stanie/jakas sluzba taka nieprawidlowosc wynajdzie w dokumentacji.
Moj polski na pewno jest lepszy niz Pana a to ze nie uzywam tutaj korekty na polskie znaki nie oznacza ze moj polski kuleje.

Ja tez nie znam przypadku i lepiej by go nikt nie poznal, tak i Kupujacy jak i Sprzedajacy.

Pragnę jedynie poinformować, że na tym forum obowiązują polskie znaki, jak i poprawna interpunkcja, co też zaakceptował Pan rejestrując się tutaj (regulamin). Może i Pana umiejętność posługiwania się językiem polskim nie kuleje, a co gorsza, jest Pan zbyt leniwy? Straszne... Co do tematu...

Większość certyfikatów i pozwoleń jest tak absurdalna, że mogłyby nie istnieć i nikt by na tym nie stracił, a raczej zyskał... Albo inaczej, zyskałby ktoś więcej, niż tylko politycy... Niech się Pan przejdzie po wsiach i popatrzy jak są budowane domy, przybudówki, szopy, jak ludzie kombinują, aby móc na WŁASNEJ DZIAŁCE postawić to, co oni chcą, a że temat nie jest o budowlance, a o sklepie, to zakończmy na tym nasze wywody, które nic nie wnoszą. Te ładowarki są sprzedawane w RPA, Indiach, Chinach, Brazylii bez zbędnych certyfikatów i jakoś wszyscy żyją, a u nas trzeba miliona certyfikatów i pozwoleń, aby kupić ładowarkę... Niby wolni, a jak w więzieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Pragnę jedynie poinformować, że na tym forum obowiązują polskie znaki, jak i poprawna interpunkcja, co też zaakceptował Pan rejestrując się tutaj (regulamin). Może i Pana umiejętność posługiwania się językiem polskim nie kuleje, a co gorsza, jest Pan zbyt leniwy? Straszne... Co do tematu...

Ok, poprawione:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do aze.com.pl zapytanie o smartwach Xiaomi Amazfit. Pytanie dotyczyło wersji językowej zegarka, a w odpowiedzi dostałem (już przymykam oko na błędy ortograficzne):

Cytat

witam

w użadzeniu można zmienić język na angielski ale będzie on w około 60%, reszta będzie po chińsku
--
Pozdrawiam / Best regards,
AZE Bis

 

Czy mi się wydaje czy oni nawet nie mają do końca pewności co sprzedają? Czy też faktycznie zegarek nie jest kompletnie przetłumaczony na angielski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaxPrime napisał:

Napisałem do aze.com.pl zapytanie o smartwach Xiaomi Amazfit. Pytanie dotyczyło wersji językowej zegarka, a w odpowiedzi dostałem (już przymykam oko na błędy ortograficzne):

 

Czy mi się wydaje czy oni nawet nie mają do końca pewności co sprzedają? Czy też faktycznie zegarek nie jest kompletnie przetłumaczony na angielski?

 

Oni nigdy nie wiedzieli co sprzedają :D. Gdyby wiedzieli, to nie byłoby ponad 80 stron tematu :D.

43 minuty temu, mastefix napisał:

Skoro udzielają Ci odpowiedzi, to trzeba brać to jako fakt. Skoro piszą, że nie jest w 100% przetłumaczone, to pewnie tak jest.

no to chyba tak nie jest, bo Amazfit ma wsparcie dla eng/cn pełne, tak samo jak romy China Global/dev na telefony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja gwarancji w AZE jest zaskakująco sprawna:

Paczka wysłana kurierem DPD we wtorek

Dostarczona do AZE w środę (info z trackingu)

W czwartek wieczór dostaje sms z poczty o nadaniu kurierem 24 przesyłki z Wrocławia,

W piątek paczka z nowym Mi Kettle u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 17:13, bad napisał:

Kolejna wiarygodna opinia jednopostowca...

Może mieć rację, ale możesz jej i nie mieć. 

Co do mojej akcji serwisowej:

  1. 2016-12-05 - wysłałem telefon z opisem usterki
  2. 2016-12-06 - przyjęto / zarejestrowano telefon w serwisie
  3. 2016-12-12 - informacja o realizacji / wydaniu zlecenia
  4. 2016-12-13 - wysyłka telefonu do mnie
  5. 2016-12-14 - telefon był u mnie
2 godziny temu, mastefix napisał:

Rozumiem Wasz tok myślenia, ale z drugiej strony większość ludzi loguje się na forum, wtedy kiedy kupuje telefon. Tak jak np. ja [również zostałem posądzony o pozytywną reklamę ;]

No właśnie, takich sytuacji może być dziesiątki. Ja nie miałem problemów zarówno z zakupem, dostawą telefonu jak i realizacją gwarancyjną. Nawet chyba zapomniałem tutaj opisać (w tym temacie) mojej akcji gwarancyjnej :)

//Edit1

Zapomniałem napisać, każdy etap serwisowy powodował otrzymanie e-mail z informacją. Tak samo dostałem link do strony serwisowej, gdzie wszystko było opisane (usterka, naprawy, koszt, itp.)

Edytowane przez virusek90
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szczegół że ten jednopostowiec siedzi na tym forum forum od prawie 2 lat jak kupił sobie Xiaomi :P . Co prawda telefony do tej pory zamawiałem z ibuygou bo aze chyba wtedy jeszcze nawet nie było, ale akurat czajnik i oczyszczacz są na tyle duże że nie ryzykowałem ruletki vatowej :) . A chwalić to nie ma czego, fakty są takie że ceny jak na Polskę mają konkurencyjne bo to co robi np morele i xkom z produktami Xiaomi to jest paranoja, z gwarancją byłem nastawiony na długie boje a zrobili niespodziankę. Jedyne czego można by się czepiać to że paczki z Air Purifier nie chciało im się nawet przepakowywać i była oklejona taśmami z JD.com :P. No ale nie ważne jak ważne że skutecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w środę kupiłem do Mi5 ładowarkę QC bo była wreszcie dostępna za fajne pieniądze. W środę po południu słoninę zamówienie i od razu przelew,a dziś już u mnie z kuponem zniżkowym na 3% :P

Ja jak na razie i znajomi z pracy nadal nie narzekamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Przeczytałem sporą ilość postów w tym temacie i faktycznie chyba więcej negatywów na temat xiaomi polska niż pozytywów. Przymierzam się do zakupu telefonu, mają spoko cenę więc chyba się zdecyduję mimo wszystko, a po zamówieniu napiszę posta jak poszło z zakupem i kontaktem ze sklepem. 

W tym temacie przydałaby się ankieta w stopce, dotycząca pozytywnej i negatywnej przygody z tym sklepem. Taka sugestia jeśli to możliwe do zrobienia.

Pozdro!

Edytowane przez zbysogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reklamacja z ostatnich dni dotyczyła ładowarki 

Ładowarka grzala się mocno topila kabel przy czym jeszcze nie dało się używać telefonu na kablu  dotyk wariowal 

Reklamacja uwzględniona ładowarka wymieniona na nową .Nie pamiętam ile to trwało chyba z 2 tyg 

 

Edytowane przez Mariuszes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mariuszes napisał:

Moja reklamacja z ostatnich dni dotyczyła ładowarki 

Ładowarka grzala się mocno topila kabel przy czym jeszcze nie dało się używać telefonu na kablu  dotyk wariowal 

Reklamacja uwzględniona ładowarka wymieniona na nową .Nie pamiętam ile to trwało chyba z 2 tyg

Nadal sobie wmawiajcie, że sprzęt bez CE niczym nie różni się od tego, który CE ma.

Ktoś w końcu poświęcił środki na testy i badania, aby przejść proces certyfikacji i w pełni odpowiadać za bezpieczeństwo produktu.

Porażają opinie, że to tylko "biurokracja" i to wyrażane przez wiodących tej grupy :shock:

Zaraz ktoś napisze, że Samsungi też wybuchały, owszem zdarza się .. księgowi dzisiaj projektują sprzęt i to się na Samsungu zemściło z nawiązką (wycofanie czasowe produktu, odszkodowania, etc.), ale nie jest podstawą do uogólniania, że CE to tylko papier.

Jak chiński szmelc wybuchnie któremuś z Was w ręku, spali Wam chatę to co, pozwiecie Janusza Allegro?

Świadomość niektórych z Was mnie przeraża ... dla tych 100-200 zł oszczędności ignorujecie swoje bezpieczeństwo.

Edytowane przez Francis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...