Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, bart_r said:

jutro rano jadę tam osobiście ( jadę z Bytomia ) gdyby ktoś coś od nich potrzebował to pisać.

Jeżeli będziesz tak uprzejmy, to powiedz im proszę, aby zwracali baczniejszą uwagę na przesyłane przez klientów druki odstąpienia od umowy (żeby nie wysyłali na chama paczek, w związku z którymi już przecież dostali odstąpienie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ewi_i napisał:

Telefon zamówiłam w niedzielę 31.07, w piątek 05.08 dostałam info, że przesyłka nadana razem z numerem paczki. W sobotę została dostarczona do oddziału w moim mieście czyli w Lublinie, więc jutro rano spodziewam się paczki :) Napiszę jak wrażenia po południu jak wrócę z pracy :) 

Zastanawiam się jak to jest możliwe, że zamówienie z 31 jest szybciej realizowane niż z 27. Też jestem z Lublina, a jednak nadal nic nie wysłali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga mój telefon przyszedł, ale ma zainstalowany tylko jakiś soft gdzie połowa rzeczy jest po angielsku, a połowa po chinsku, na stronie oczywiście jest inaczej, telefon wysyłam z powrotem, bo nie to było przedmiotem umowy, dla niedowiarków, e-mail jest jednoznaczny z pocztą i teraz policja takie sprawy załatwia od ręki, czasy już się na szczęście trochę zmieniły, w najgorszym wypadku, 2 tygodnie - przedsądowe wezwanie do zapłaty( jesli sprzedawca podaje oficjalny e-mail to wystarczy e-mail) i następne 2 tygodnie max na egzekucje zwrotu przez sąd/komornika, jak takich spraw jest więcej w stosunku do sprzedawcy to interesuje się tym też rzecznik praw konsumenta, znam przypadki moich znajomych którzy nie chcieli przyjąć np przedmiotu bez pudełka (wysokiej klasy audio) i kary były po 40tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz zgłaszać na policję przez e-mail ? Że soft jest chiński ? Kupiłeś przecież chiński telefon.

Wrzuć sobie inny. A jeśli umawiałeś się na soft PL, to odsyłaj i czekaj na zwrot kasy. Aczkolwiek wydaje mi się że szybciej zmienisz oprogramowanie.

Prowadzę co jakiś czas egzekucję za zaległe opłaty u moich klientów i uwierz mi że takie procesy trwają dłużej niż sobie to wyobraziłeś.

 

11 minut temu, pawel.z napisał:

policja takie sprawy załatwia od ręki

Ale tylko ta z filmów sensacyjnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel.z napisał:

Uwaga mój telefon przyszedł, ale ma zainstalowany tylko jakiś soft gdzie połowa rzeczy jest po angielsku, a połowa po chinsku, na stronie oczywiście jest inaczej, telefon wysyłam z powrotem, bo nie to było przedmiotem umowy, dla niedowiarków, e-mail jest jednoznaczny z pocztą i teraz policja takie sprawy załatwia od ręki, czasy już się na szczęście trochę zmieniły, w najgorszym wypadku, 2 tygodnie - przedsądowe wezwanie do zapłaty( jesli sprzedawca podaje oficjalny e-mail to wystarczy e-mail) i następne 2 tygodnie max na egzekucje zwrotu przez sąd/komornika, jak takich spraw jest więcej w stosunku do sprzedawcy to interesuje się tym też rzecznik praw konsumenta, znam przypadki moich znajomych którzy nie chcieli przyjąć np przedmiotu bez pudełka (wysokiej klasy audio) i kary były po 40tys zł

jaki telefon zamówiłeś i kiedy ?

opisz kiedy go zamówiłeś, kiedy dostałeś potwierdzenie zapłaty, wysyłka ( kurier, in post ) i kiedy go odebrałeś bo rozumiem że to nie było dzisiaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, corellon napisał:

Do osób zamawiających przez paczkomaty:

Zainstalujcie sobie aplikację InPost i sprawdźcie wysyłki, które realizowane są z Waszym numerem telefonu.

Ja nie dostałem żadnego maila, a paczka została do mnie wysłana w piątek. Jutro powinna być w paczkomacie.

kiedy zamawiałeś, kiedy opłaciłeś paczkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób zamawiających przez paczkomaty:

Zainstalujcie sobie aplikację InPost i sprawdźcie wysyłki, które realizowane są z Waszym numerem telefonu.

Ja nie dostałem żadnego maila, a paczka została do mnie wysłana w piątek. Jutro powinna być w paczkomacie.

A podpowiesz gdzie tam podać numer telefonu, bo ja nie widzę takiej opcji...

9d2d135ea9f94a403466fda8f2246a22.png

Edit: już widzę, że na srajfona takiej aplikacji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo Waszych niepochlebnych opinii chciałam zaryzykować i teraz żałuję. Czasem dostawy jestem akurat zachwycona, zamówienie składające się z 4 rzeczy (tel, case, szkło i band) dotarły kurierem w mniej niż 24h (zamówiłam o 12 w czwartek, były o 9 następnego dnia), ale wysłali mi nie ten telefon, Redmi 3 zamiast Pro. Oczywiście nie mogę się z nimi skontaktować ani telefonicznie ani mailowo, więc Was zapytam - mam odesłać jak reklamację na adres Satnet w Nowej Rudzie? Czy jakiś inny tok postępowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz formularz reklamacyjny http://www.xiaomi.com.pl/xiaomi/fr.pdf

Pakujesz telefon i wysyłasz na ich adres (chyba ten nowy najlepiej). Wysyłasz też mailem tą reklamację i trzymasz kciuki żeby szybko załatwili sprawę.

 

Lub odstępujesz od umowy, odsyłasz telefon i czekasz na zwrot kasy. Nie wiem co szybsze :) u nich.

Edytowane przez mariuszsal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamiltbg napisał:

A jesteś pewna, że to nie Pro? Z tego co wiem, to opakowanie się niczym nie różni. Sprawdź jakimś programem.

I nie odsyłaj na żadną reklamację. Odstąp od umowy.

Tak, jestem pewna, jest różnica choćby w tym, że nie ma czytnika linii papilarnych z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, dorsha napisał:

Tak, jestem pewna, jest różnica choćby w tym, że nie ma czytnika linii papilarnych z tyłu

Dlatego najlepszym wyjściem jest odstąpienie od umowy. U nich się to nigdy nie zmieni - czas realizacji własnie miałaś dlatego tak szybki bo wcisnęli Ci nie ten telefon a pewnie akurat je mają na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś kontakt do ich serwisu? Wysłałem im telefon do naprawy. Wycenili koszt naprawy i napisali, ze wyślą naprawiony telefon zaraz po zapłacie. Zapłaciłem im dokładnie miesiąc temu i od tej pory żadnego kontaktu. Na maile nie odpowiadają, Telefon podany na stronie nie działa. Cierpliwy jestem, ale to też ma swoje granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariuszsal napisał:

Jakby te ćwoki ogarniały cokolwiek, to wystarczyłoby odpisać na maila że wyślą nowy a temu samemu kurierowi przekazać stary. Byłoby po sprawie. Sprawa do załatwienia w dwa dni bez dodatkowych komplikacji.

@dorsha daj znać jak się sprawa zakończy i w jakim czasie.

Przekonaliście mnie do odstąpienia, dzisiaj jeszcze wyślę telefon. I w takim wypadku proszę o namiary na sklep, gdzie w dobrej cenie od pewnego sprzedawcy kupię Redmi 3 Pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10 zawitał do mnie kurier, wszystko wydaje się okej. ;) O ile kontakt ze sklepem to temat dość drażliwy, to telefon jest oryginalny i wygląda na nowy. Jedynie przejściówka... Nadaje się do kosza. No ale cóż. Sklep muszę polecić tak czy siak, choć mam szczerą nadzieję, że nie przyjdzie mi się już z nimi spotkać, chociażby w sprawie gwarancji którą oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Veriael napisał:

O 10 zawitał do mnie kurier, wszystko wydaje się okej. ;) O ile kontakt ze sklepem to temat dość drażliwy, to telefon jest oryginalny i wygląda na nowy. Jedynie przejściówka... Nadaje się do kosza. No ale cóż. Sklep muszę polecić tak czy siak, choć mam szczerą nadzieję, że nie przyjdzie mi się już z nimi spotkać, chociażby w sprawie gwarancji którą oferują.

Hej, możesz powiedzieć kiedy zamawiałeś telefon? Z tego co tu widze olewają inposta i głównie kurierem posyłają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacząłem przygodę z Xiaomi niestety od tego sklepu i oczekuję jak wszyscy na przesyłkę (zamówienię 4.08.2016 wiec dopiero 4 dni, jeszcze mają czas...) jednak chciałbym sie dowiedzieć jakie oprogramowanie powinienem "odesłać" jeśli dojdzie? Bo czytam o jakiś chińskich badziewiach na telefonie, a się na tym nie znam. Na ich stronie jest napisane, że telefon Xiaomi Mi4C MIUI Polska wiec chyba to jest dobre, a w Xiaomi Redmi Note 3 Pro wersja Global z Polskim językiem. Czy to są te same oprogramowania czy mogę się spodziewać jakiś dziwnych chińskich znaczków w menu od tego dostawcy? Zamówiłem te dwa telefony i trochę mnie przeraża myśl o odsyłanie jakiegokolwiek z nich, o ile w ogóle wyślą mi je w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariuszsal napisał:

Jakby te ćwoki ogarniały cokolwiek, to wystarczyłoby odpisać na maila że wyślą nowy a temu samemu kurierowi przekazać stary. Byłoby po sprawie. Sprawa do załatwienia w dwa dni bez dodatkowych komplikacji.

@dorsha daj znać jak się sprawa zakończy i w jakim czasie.

Uwaga, zmiana planu :D dodzwoniłam się (!) i sprawę załatwiamy jak powyżej, dzisiaj nadadzą kuriera z poprawnym telefonem i paczką zwrotną, mam mu przekazać stary. A już skanowałam odstąpienie. A może za wcześnie się cieszę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kicksaw said:

Dlatego najlepszym wyjściem jest odstąpienie od umowy. U nich się to nigdy nie zmieni - czas realizacji własnie miałaś dlatego tak szybki bo wcisnęli Ci nie ten telefon a pewnie akurat je mają na stanie.

A własnie, jak tam u Ciebie sytuacja w związku ze zwrotem kapuchy - dostałeś już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.08 kupiłem mi4s czarnego ale póki co nie dostałem ani jednego maila nawet o potwierdzeniu zamówienia ;) Teraz widzę na stronie że zaden kolor mi4s nie jest dostępny, mam nadzieję że mój jest ;)

Na początku lipca zamawialem u nich słuchawki hybrid i opaske do mi banda i szybko poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.07 zamawialam Mi4S liliowego. Wtedy byl na stanie, a teraz juz nic nie ma jak w Twoim przypadku #makakam. Kontakt zerowy ;/ juz za dlugo to trwa. Jakim cudem #dorsha i #Ewi_i dodzwonilyscie sie tam? ja juz probuje od kilkunastu dni, juz nie mowiac o dzis... Dostalam fakture dopiero kilka dni temu i dalej cisza z wysylka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...