Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktowałem się z nimi, dzwońcie na ten numer. Zamówienie składałem i opłaciłem dnia 6.07. Teraz facet mi powiedział, że skontaktuje się z magazynem w celu ustalenia co dzieje się z moim zamówieniem. Mówił że przedzwoni do magazynu i sprawdzi co jest. Oddzwonił i mówi do mnie że nie mają grafitu, chciałem w takim razie złoty, to od razu powiedział że też widzi po półkach że nie mają złotego(a wcześniej się musiał aż z magazynem kontaktować).Miałem czekać do poniedziałku, bo wtedy mieli dostać ten model. Powiedziałem że chcę zwrot pieniędzy i tyle. 

Edytowane przez Matked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko doszli, że już numer został przekazany dalej i wyłączyli telefon.
Pierwsze i ostatnie zakupy w tej firmie.
Najbardziej niepokoi mnie to, że nie powiedział, że nie mają grafitowego modelu, a koledze wyżej już tak.
Cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, zamówienie złożone i opłacone 3 lipca, informacja o zrealizowanym i faktura 8 lipca i do tej pory brak informacji o wysyłce.

Ktoś dzwonił z tego numeru 505 825 055 wczoraj, ale nie mogłem odebrać. Później próbowałem dodzwonić się pod ten numer, ale bezskutecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Uho napisał:

Szybciutko doszli, że już numer został przekazany dalej i wyłączyli telefon.
Pierwsze i ostatnie zakupy w tej firmie.
Najbardziej niepokoi mnie to, że nie powiedział, że nie mają grafitowego modelu, a koledze wyżej już tak.
Cyrk...

Może mu się pochrzaniło i chciał pytać o zmianę koloru telefonu, a nie pokrowca. Ja mu powiedziałem, że może wysłać złoty, bo widziałem że na stronie dalej jest dostępny i można go kupić, no ale jednak te stany magazynowe podawana na stronie to fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, miego napisał:

Niepotrzebnie to sklep sprzedaje coś czego nie ma i nie informuje o tym zamawiających... Dodatkowo wysyła fikcyjne maile o realizacji zamówienia.

Masz rację, ale na to nic się nie poradzi. Póki dzwonił to przynajmniej można byłoby się dowiedzieć na czym się stoi, a tak znowu wielka niewiadoma.

Oczywiście nie mam nic do osoby co podała numer. Koleś pewnie się po prostu wystraszył już po paru telefonach. 

Edytowane przez owiec0001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Róbcie dalej zakupy u kretacz i wierzcie mu w każde slowo, ze na magazynie, ze reorganizacja w firmie itp itd :-) potem bedzie wyjazd wakacyjny, imieniny cioci halinki :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ale nikt tu nie wierzy mu na słowo. Każdy widzi, że koleś kręci jak się da. Jednakże ludzie dostaja swoje zamówienia, więc nadzieja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:

A słyszalem, że xiaomi podpisało z nim umowę i będzie jedynym przedstawicielem i serwisem na cały świat.

Coś też słychać , że przenosza swoją siedzibę do satnet.

Najważniejsze to nie tracić poczucia humoru ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, żałuję że nie znalazłem tego wątku wcześniej... we wtorek 12.07 zamówiłem Redmi Note 3 Pro, do tej pory żadnego odzewu z ich strony na maile, a dodzwonić to się wogole nie da :/ 

Naprawdę mam nadzieję że telefon do mnie dotrze bez problemów... tylko pytanie kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zuldzin napisał:

Eh, żałuję że nie znalazłem tego wątku wcześniej... we wtorek 12.07 zamówiłem Redmi Note 3 Pro, do tej pory żadnego odzewu z ich strony na maile, a dodzwonić to się wogole nie da :/ 

Naprawdę mam nadzieję że telefon do mnie dotrze bez problemów... tylko pytanie kiedy...

No do tej pory chyba nikt nie pisał, że w ogóle nie otrzymał zamówienia. Chodzi raczej o zupełny brak informacji ze strony sprzedającego i długi czas oczekiwania wynikający z braków magazynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuldzin Wyślą Ci najprędzej w poniedziałek, jeżeli zamówiłeś wersję 2/16. Przynajmniej takie informacje dostałem na telefon. Wtedy mają mieć dostawę. Ja zrezygnowałem z zamówienia. Ponad tydzień czekania po to, żeby samemu wydzwaniając kilkadziesiąt razy dowiedzieć się, że nie mają telefonu na stanie, który dalej jest dostępny na stronie w jednym kolorze.

Teraz jeszcze muszę czekać aż mi pieniądze zwrócą.

Edytowane przez Matked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Uho napisał:

Do tych co otrzymali zamówienia i zamawiali przez DPD: dostaliście potwierdzenie od nich z numerem przesyłki kurierskiej?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Ja nie, ale z tego co widziałem, to ktoś otrzymał numer o 17:30, więc pewnie wysyłają po godzinach pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...