Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja panie i panowie przymierzam siędo kupna xiaomi mi4 2gb i stąd pytanie czy ta cena na xiaomi.com.pl to jest normalna cena czy strasznie niska w porównaniu do innych? Bo o ile na allegro ceny nie są wiele wyższe (chociać wciąż TV_SAT ma najniższą) to w porównaniu do innych sklepów, np morele.net różnica jest dość spora. Co o tym myśleć?
Po przeczytaniu opinii stwierdzam, że zaryzykuję kupno, największy problem sklep ma z komunikacją, jak już wyślą, to raczej dojdzie telefon, kwestia kiedy. Czas mam, a płatność będzie za pobraniem oczywiście więc dużo do stracenia oprócz czasu, na którym mi aż tak nie zależy, nie mam Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jest to mój pierwszy post, trafiłem na ten temat ponieważ szukałem opinii o sklepie.

Rozumiem, że może nie jest zbyt dobrze z supportem z ich strony, ale jak wiadomo 14 dni działa niezależnie od tego z jakim sklepem mamy do czynienia.

Jestem zainteresowany kupnem Xiaomi Mi Note Pro i moją uwagę zwrócił przedmówca następującym zdaniem:

Cytat

Cene tez nie maja jakies super ani ona prompcyjna ani niska.

Proszę, powiedz mi, gdzie znajdę taniej? Mi Note Pro za 1,500zł wysyłane z Polski, gdy najtańszy chińczyk kosztuje 1200zł + vat (zawsze trzeba wziąć vat pod uwagę) a inne sklepy oferujące wysyłkę z Polski chcą za ten model po 2k++. Wyjaśnij mi to proszę.

Edytowane przez Finn
chodziło mi o telefon Mi Note Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że niektóre konta z jednym bądź kilkoma postami mogą być założone przez ludzi z firmy satnet. Stad wysoka liczba pozytywnych opinii na tym forum, jednakże wiary dodają dosyć pozytywne komentarze ludzi, którzy nie są tu od wczoraj.

Zanim zakupiłem u nich xiaomi mi4 sprawdziłem opinie o ich stronie w internecie. W zasadzie trafiłem na same pozytywy, więc we wtorek 29.03.2016 zamówiłem u nich Xiaomi mi4. Dopiero teraz zauważyłem, że zarejestrowani są jako firma satnet i tutaj już jednak sporo negatywów.

Po złożeniu zamówienia, dostałem potwierdzenie na stronie, aczkolwiek mejlowo nic. Napisałem do nich mejla oraz dzwoniłem kilkukrotnie(zajęte/pełna poczta). Póki co zero odezwu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Conamorek napisał:

Podejrzewam, że niektóre konta z jednym bądź kilkoma postami mogą być założone przez ludzi z firmy satnet. Stad wysoka liczba pozytywnych opinii na tym forum, jednakże wiary dodają dosyć pozytywne komentarze ludzi, którzy nie są tu od wczoraj.

Jakby co, to nie jestem pracownikiem tego sklepu :D Raczej staram się omijać krzaki szerokim łukiem, ale ciekawi mnie strasznie kwestia bardzo niskich cen, na poziomie chińskich + vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że znacie jakieś tricki w chińskich sklepach na korzystne ceny. Bo niestety, przy aktualnym kursie dolara, zamawianie z chin jest nieopłacalne. To samo z Xiaomi Yi (na allegro z Polski za 20zł więcej niż u chińczyków)
To tak offtopem.

Wracając do sklepu - ceny są bardzo przyjemne, ale z tego co czytałem, nie mają globalnej wersji MiUi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"też" ...... a sklep jest w Nowej Rudzie i opisywałem stronę wcześniej fizyczną siedzibę firmy. Istnieje coś takiego jak negocjacja cen przy większych ilościach.... a widziałem, że telefonów mają całkiem sporo, aczkolwiek w czwartek 24.03 zapłaciłem i ruszyłem uśmiechnięty po odbiór towaru (przyjechałem do domu na święta, pochodzę z NR), który był w "magazynie" a towar dopiero wysłali mi dzisiaj, niestety już na adres wrocławski pomimo nastu telefonów. W piątek zamknięte nagle.... we wtorek dopiero wracali ze świąt wczoraj kazali mi przyjść po odbiór osobisty (zapewniali, że w środę wyślą) i dopiero dzisiaj dostałem sms-a, że kurier przejął paczkę..... fakturę i potwierdzenie zamówienia też dostałem dopiero w środę po mym telefonie. Także powtórzę dobry sklep, tylko zbyt duża liczba zamówień a co za tym idzie telefonów ich przerasta. I rozumiem też w jakim okresie zamawiałem..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kozasss napisał:

Jak to wygląda z potwierdzeniem nadania przesyłki u nich? Bo dostałem tylko maila, że zamówienie zostało zrealizowane bez potwierdzenia od kuriera;/

 

@kozasss U mnie było tak że na stronie status zamówienia zmienił się na zrealizowany, a dopiero po jakiś 10 dniach dostałem informację od firmy kurierskiej o nadaniu paczki.

A co do ogółu, to telefony są oryginalne, sprawne, a cena niska bo pewnie faktycznie sobie je sprowadzają. Sam muszę powiedzieć że dziś odebrałem już swoją wersję Mi4 3 gb, 2 gb kurier już zabrał do nich. I jeśli chodzi o sam telefon to ideał, świetne wykonanie, wszystko sprawne, nic do dodania. Reakcje na pomyłkę przy pakowaniu też muszę ocenić bardzo dobrze, bo wczoraj dostałem złego fona, a dziś już dobrego. Więc gdyby nie beznadziejny kontakt, bo dodzwonienie się jest jak trafienie na otwartą linię w telegrach a na maile w ogóle nie dostałem odpowiedzi, i gdyby nie to zamotanie przez które dostałem nie tego fona którego zamówiłem, to tragedii z nimi nie ma jednak bo wszystko dobrze się skończyło. Bo de facto mam to co chciałem, po drobnych przygodach ale jest.

Suma sumarum. Na plus jest cena, jakość towaru, i w moim przypadku szybka reklamacja. Na minus natomiast kontakt, losowa długość oczekiwania na wysyłkę, i jak ktoś napisał "przerasta ich ilość zamówień", z czego zapewne wzięła się pomyłka z wysłaniem nie tego modelu fona. Więc jak ktoś ma dużo czasu i mało kasy, może zamawiać, kiedyś telefon przyjdzie na pewno i na pewno w paczce nie będzie kartofla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj zakupiłem w sklepie xiaomi.com.pl Mi4 2/16 gb LTE i wybrałem zakup z ratami payU. Dziś znalazłem ten wątek i jestem trochę zaniepokojony jak to będzie z zakupem. Będę informował przyszłych potencjalnych klientów jak się sprawy mają.

Póki co jest tak, że wczoraj przebyłem całą procedurę w Aliorze i transakcja w sklepie xiaomi jest "w trakcie realizacji", do dziś rana nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, że dokonałem zakupu. Po wyskrobaniu maila o co chodzi, że nie mam żadnego potwierdzenia, na maila przyszła faktura i informacja że transakcja jest "zrealizowana".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wychodziło jakieś 615 zł po średnim kursie bez kodów. Ja dałem 699 zł + 14 kurier, wyszedłem z założenia, że skoro firma zarejestrowana w PL to łatwiej będzie mi dochodzić jakichkolwiek spraw gwarancyjnych itp, plus oczywiście czas (niby mają ten telefon na stanie) bo czekanie miesiąca na paczkę z Chin średnio mi się uśmiechało. I oczywiście myślałem początkowo, że to oficjalne przedstawicielstwo Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zaniepokojony tym sklepem. 26 kwietnia złożyłem zamówienie przez ich sklep xiaomi.com.pl na Xiaomi Redmi 3 - kolor klasyczny złoty + szkło hartowane do tego modelu. Zamówienie było robione w okresie świąt, więc oczywiście - zgodnie z regulaminem - czekałem max 4 dni robocze na zrealizowanie zamówienia. Niestety, nic nie zrealizowano - dalej nie mam informacji na temat zamówienia. Co więcej, dzwoniłem już kilkanaście razy (w ogóle nie odbierają telefonu), napisałem z 3 maile z pytaniem, kiedy mogę spodziewać się wysyłki telefonu i czy mają jakieś opóźnienia - niestety nic, kompletnie nie można liczyć na pomoc ze strony tego sprzedawcy. Nie wiem, co mam robić, minął termin realizacji zamówienia, kasa zapłacona od razu on-line przy składaniu zamówienia i dalej nic. Totalna porażka. Ktoś miał też tak -coś pomogło? 

Edytowane przez Krisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek zmówiłem przez stronę Redmi 3 płacąc przez PayU. Jednak wieczorem zmieniłem zdanie i zdecydowałem, że wolę dołożyć do Note 3.

Wysłałem mail, dzwoniłem na różne numery znalezione w sieci. Tylko jeden od czasu do czasu jest włączany, wykonywane jakieś połączenie i znowu to samo.

Kontakt kompletna porażka. Stanowczo odradzam, bo w przypadku reklamacji, to już chyba lepiej z chińczykami się dogadywać... :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem więc właśnie zachowania tego sklepu. Masakra jakaś. Tracą klientów i tyle... Wysłałem dziś maila, że jeśli nie dostanę pilnej informacji z konkretną datą wysyłki telefonu, to anuluję zamówienie i skorzystam z Ochrony Prawa Konsumenckiego i wniosę o zwrot pieniędzy i anulację zamówienia. Jakbym wiedział, że tak będzie z nimi i wcześniej przeczytał opinię, to z innego źródła bym zamówił. Dajcie znać czy jednak może się odezwą do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie zamówiłem Redmi 3 złoty w poniedziałek 28.03. Rozumiem, że przez okres świąteczny być może przybyło zamówień, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia kompletnego braku kontaktu. Mam nadzieję, że w poniedziałek wyślą go inaczej wniosę o zwrot kasy.

Edit: Napisali właśnie, że wyślą w poniedziałek. Kurcze, mają potencjał na fajną firmę, ale takim kontaktem to nie robią sobie renomy.

Edytowane przez nortow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy otrzymałem informację, że przesyłkę nadadzą w poniedziałek i przepraszają mnie za opóźnienie.
 No zobaczymy... czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję, że z telefonem wszystko będzie dobrze.

PS. Skoro spóźniają się z zamówieniami, to niech wpiszą, że termin realizacji to 7 dni i mieliby z głowy, a tak, to większość osób się denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep, który sprzedaje masowo na allegro w większości przypadków nie ogarnia wszystkiego na czas. Atutem jest tylko niska cena. Podejrzewam, że jest tam za mało pracowników do ilości sprzedawanych produktów :) Chyba 100% osób, które kupuje w tym sklepie produkty kieruję się przede wszystkim ceną. Mimo nieprzychylnych komentarzy i przestrzeganiem innych o tym sklepie ludzie dalej kupują. Zresztą w tym dziale to najpopularniejszy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie miałem pojęcia, że również sprzedają na Allegro - nie zbadałem tego :) A w sklepie internetowym to w komentarzach za dużo nie było o tym, że coś nie tak - wiadomo - moderacja komentarzy :) Ale mój błąd, że nie sprawdziłem opinii o sklepie ogólnie, w całej sieci. Wyjątkowo tego nie zrobiłem. Ale liczę i tak na to, że sprawa zostanie załatwiona pozytywnie - oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dobre ceny i nic więcej. Masa osób myśli że są oficjalnym dystrybutorem na PL a to nie prawda. Niemniej ludzie nie sprawdzają tych informacji. Kupują u nich bo myślą że w pl to i dobry serwis i w ogóle. A patrząc na to jak nie ogarniaja zamówień to może być kłopot. Sam pracowałem w sklepie z elektroniką i spokojnie 200 paczek można wysłać w 1 osobę mając po prostu ogarnięte co i jak. Życzę wam jak najlepiej by wam się nic nie działo i nie było kłopotów.

A ci co mówią że paczka idzie miesiąc z Chin to tylko powiem że z goldweya telefon po 5 dniach był w kraju a po kolejnych 3 u mnie. Wiec cały czas oczekiwania wyniósł 8 dni.. To często mniej niż od sprzedających z pewnego polskiego serwisu aukcyjnego...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jabol napisał:

Mają dobre ceny i nic więcej. Masa osób myśli że są oficjalnym dystrybutorem na PL a to nie prawda. (...)

No właśnie byłem przekonany, że są oficjalnym dystrybutorem - strona szczególnie to sugeruje, dlatego się pokusiłem. :) W głowie zaraz takie myślenie miałem - jak oficjalny dystrybutor, to pewnie, w razie jakiejkolwiek gwarancji lepiej. A niestety... tu lipa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to nie problem. W razie problemów będę rościł z ustawy. Chodzi mi o to, czy produkty są faktycznie nowe. No cóż.. sobie zamówię za pobraniem. Jak nie wyślą w ciągu kilku dni to sobie kupię gdzie indziej i niech spadają :)

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem u nich czarnego Xiaomi Ninebota Mini. Kupilem go w piatek 25.04, dostalem nr zamowienia itd. Po Wielkanocy probowalem sie dodzwonic, zeby dowiedziec kiedy go wysla. Po kilkudziesieciu probach, kiedy udalo mi sie w koncu dodzwonic w czwartek 31.04  dowiedzialem sie, ze wysla go w tym tygodniu (tzn czwartek albo piatek).  Dzis dostalem maila o tresci: 

witam
niestety przy przygotowaniu zamówienia okazało się ze mamy same biale,
nie mamy dok ładnej daty dostawy czarnych
proszę o informacje czy wysłać biały, czy anulować cz tez będzie Pan
czekał
--
Pozdrawiam / Best regards
Kamila Chabrzyk

Zalezy mi na czarnym i kiedy go zamawialem, czarne oczywiscie byly dostepne (w tej chwili wyswietla sie "brak w magazynie"), inaczej nie moglbym zrobic zamowienia.

Zdecydowanie odradzam ten sklep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przybył do mnie kurier z zamówionym Mi4 (zamówione w czwartek 31.03.2016). W piątek po 16 otrzymałem maila od firmy kurierskiej, że wydano im paczkę więc w moim przypadku wszystko potoczyło się tak jak być powinno.

Telefon zapakowany w szare kartonowe pudełko, wszystko na swoim miejscu, pudełko co prawda w kopercie bąbelkowej, ale dotarło w jednym kawałku bez śladu przygód. Ze swojej strony mogę sklep polecić. 

Edytowane przez kopimen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę dziwne, że telefony są rozładowane na maksa właściwie.

PS. Większość telefonów sprzedawanych w sklepach / salonach z usługami telekomunikacyjnymi mają telefony naładowane fabrycznie do około 50% pojemności baterii. No cóż, może w przypadku tego producenta jest troszkę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...