Skocz do zawartości

aze.com.pl - opinie o sklepie


Setous

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo tylu negatywnych opinii na temat kontaktu ze sklepem i czasem realizacji zamówienia postanowiłem tam złożyć zamówienie. Czekam od tygodnia (13.01), po 3 dniach skontaktowałem się przez formularz na stronie i dowiedziałem, się, że moje zamówienie zostanie wysłane w poniedziałek (18.01) tak się najpewniej nie stało. Od tego czasu wysłałem jeszcze raz maila i jeszcze jedną wiadomość przez formularz. Do tego próbowałem się dodzwonić, ale oba numery dostępne na stronie są wyłączone.

Czy ktoś z osób, które doczekały się na swoje zamówienie mógłby mi odpowiedzieć na dwa pytania:

  1. Czy sklep zmienia status zamówienia po wysłaniu go?
  2. Czy sklep przesyła numer do śledzenia przesyłki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marian0 napisał:

Pomimo tylu negatywnych opinii na temat kontaktu ze sklepem i czasem realizacji zamówienia postanowiłem tam złożyć zamówienie. Czekam od tygodnia (13.01), po 3 dniach skontaktowałem się przez formularz na stronie i dowiedziałem, się, że moje zamówienie zostanie wysłane w poniedziałek (18.01) tak się najpewniej nie stało. Od tego czasu wysłałem jeszcze raz maila i jeszcze jedną wiadomość przez formularz. Do tego próbowałem się dodzwonić, ale oba numery dostępne na stronie są wyłączone.

Czy ktoś z osób, które doczekały się na swoje zamówienie mógłby mi odpowiedzieć na dwa pytania:

  1. Czy sklep zmienia status zamówienia po wysłaniu go?
  2. Czy sklep przesyła numer do śledzenia przesyłki?

Po tym jak wyślą paczke dostajesz maila z fakturą. Jeśli zamawiałeś przez InPosta to powinieneś niedługo po tym dostać też informacje, że paczka jest już w procesie dostawczym. Mam nadzieje, że nie będe musiał więcej razy się użerać z tym sprzedawcą i że mój Redmi Note 3 nie będzie sprawiał problemów, bo nie wyobrażam sobie obsługi gwarancyjnej wykonywanej przez tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ukrywam, że założyłem konto na forum w celu uzyskania kilku informacji w tym temacie. Kupiłem mi4 3gb/16gb lte w nocy z niedzieli na poniedziałek tj. 18.01. Dostałem maila. Z podziękowaniem za zakup. Na drugi dzień zorientowałem się, że muszę zmienić adres wysyłki. Telefon odebrała pracowniczka bardzo wynudzona swoją pracą. Dostałem maila, że adres został zmieniony. Wszystko wyglądało ok. W czwartek dostałem dwa maile. Jeden z informacją, że zamówienie zostało zrealizowane drugi z fakturą. Wybrałem wysyłkę kurierem TBA. Czy dostanę jakiegoś maila, że telefon został wysłany czy po prostu zastanę paczkę u siebie w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lokser napisał:

Witam, nie ukrywam, że założyłem konto na forum w celu uzyskania kilku informacji w tym temacie. Kupiłem mi4 3gb/16gb lte w nocy z niedzieli na poniedziałek tj. 18.01. Dostałem maila. Z podziękowaniem za zakup. Na drugi dzień zorientowałem się, że muszę zmienić adres wysyłki. Telefon odebrała pracowniczka bardzo wynudzona swoją pracą. Dostałem maila, że adres został zmieniony. Wszystko wyglądało ok. W czwartek dostałem dwa maile. Jeden z informacją, że zamówienie zostało zrealizowane drugi z fakturą. Wybrałem wysyłkę kurierem TBA. Czy dostanę jakiegoś maila, że telefon został wysłany czy po prostu zastanę paczkę u siebie w domu?

Powinieneś otrzymać @ z numerem paczki do śledzenia przesyłki. Po otrzymaniu tego @ telefon na drugi dzień powinien być u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze mała dygresja co do tego sprzedawcy. Zamówiłem u niego dwa telefony, jeden dla mnie, jeden dla kumpla, o różnych kolorach (jeśli to ma jakieś znaczenie). Mój telefon posiadał oryginalny soft od Xiaomi, u kumpla była wgrana gówniana nakładka z pseudo językiem polskim, która sprawia więcej problemów niż to wszystko warte, przez co kolega odłożył telefon do pudełka do czasu, aż nie odblokują mu bootloadera. Nie wiem od czego to zależy, że jeden telefon miał normalny soft a drugi nie, no ale jak widać w tym sklepie wszystko co się dzieje to musi być za***isty random.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 zamówione, na następny dzień informacja o numerze do śledzenia w inpost i 29 paczka w wybranym paczkomacie. Jutro na wieczór odbiorę to się podzielę opinia co do pakowania. A zamawiałem w sumie drobiazgi czyli szkło jakiś brelok i pokrowiec na mi4

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Edit: przyszła paczka według mnie wszystko ok no ale ja tylko zamawiałem drobiazgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamawiałem u nich Mi4 - tylko, że przez Allegro bo wmawiałem sobie, że jest ochrona kupujących. Sklep polecił mi znajomy, które nie miał problemu z nim. Minus jest taki, że wgrany jest chyba MIUI EU czy coś takiego, ale bez problemowo zaktualizowałem do MIUI Polska. Pudełko nieco różni się od "wzorów" oryginalnych - naklejka z IMEI z boku, a nie przy zdrapce, nie pamiętam jak tam recovery, ale wgrałem Antifake i wszystko ok, tak samo kod ze zdrapki. Telefon kupiłem jakieś 2-3 tyg. temu i do tej pory zero nieprzyjemności, śmiga jak należy.

Ah, zamawiałem za pobraniem - wychodzę z tego samego założenia co kolega wcześniej - sklepowi wtedy bardziej zależy na wysyłce, bo inaczej nie dostaną kasy. A jutro możliwe, że przyjdzie mi Redmi 2, także z xiaomi.com.pl - jak tylko go dostanę i przetestuję wszystko pod kątem oryginalności dam znać :)

Edytowane przez Maciek156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jak wspominałem, zamówiłem Redmi 2, soft Miui.eu, ale wgrany MIUI Polska bez problemów. Sprawdziłem oryginalność ze zdrapki (pierwsza weryfikacja) i antifake'em i też wszystko w porządku. Tak więc mogę polecić sklep. Telefon zamówiony w niedzielę, w środę u mnie (za pobraniem).

Dodatkowo wystawili złą fakturę, poprosiłem o zmianę danych - szybka odpowiedzieć i poprawka na FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ja tego nie przeczytałem przed zakupem, kupiłem u nich tam na stronce hajsik wysłałem 16 wszystko miało być dostępne i wgl git, a dzisiaj dzwonie do nich jak tam moje zamówienie a przymulona Pani mówi, że tak wgl to nie ma tego koloru i wysyłka bedzię najwcześniej w poniedziałek.Także tego zaczyna się grubo :D w pon nie wyślą bo bedzie za dużo zamówień we wtorek moze może, to na piątek następny bedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w środę 18 o 22, w czwartek na mail dostałem fakturę po 12, a popołudniu info z firmy kurierskiej, że paczkę odebrali. W piątek o 11 u mnie.

Tel Redmi 3 z oryginalnym Rom chiński (język tylko chiński i angielski do wyboru), GPS działa.

Także jestem zadowolony i polecam

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co sądzić o tym sklepie po przeczytaniu tego wątku. Kilka wypowiedzi negatywnych, sporo obaw, a jednocześnie także zadowoleni klienci.

Sprzedają za pobraniem? Faktury wystawiają?

1. Tak

2. Tak, ale na maila i jak bierzesz na firmę to masz rok gwarancji, a nie 2.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem telefon dnia 04.02.2016 o godzinie 2 w nocy(czyli ze środy na czwartek), w czwartek o 16 info, że telefon wysłany, w piątek o 10 już był u mnie. Fakt, że kupiłem Redmi 3 z softem na który wszyscy kupujący w tym sklepie narzekali na nie działający GPS - aczkolwiek oni już taki dostali od pośrednika swojego. Ja wysłałem do sklepu zapytanie w tej sprawie, odpisali mi na drugi dzień, że albo mam zwrócić telefon i oni oddają mi kasę, albo mam zaczekać na info jak wgrać oryginalne oprogramowanie. Po tygodniu dostałem info jak wgrać oryginalny soft(w tym samym momencie info o tym jak to zrobić było już na forum). Po wgraniu softu wszystko śmiga pięknie ładnie :) Jedynie szkoda że potrzebowałem telefonu na już bo minęły 2tyg a telefon już spadł z ceny :) wysyłka 15zł inpostem bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jeśli płaciłeś przez PayU to masz w zanadrzu jeszcze Program Ochrony Kupujących.

Jako rada na przyszłość dodam, że korzystałem z programu ochrony kupujących allegro na nie mała kwotę i udało się bez problemu. Mało tego. Przelew robiłem z prywatnego konta na prywatne konto. Allegro chroni kupujących na ich serwisie, metoda płatności jest dowolna o ile ma się potwierdzenie. Jako że przelew był elektroniczny wystarczył pdf z potwierdzeniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, telefon zamowilem w poniedziałek późnym wieczorem, we wtorek o godzinie 14:00 został wysłany, w czwartek rano przyszedł. Wszystko tak jak miało być, na telefonie polskie miui nie musiałem się bawić w żadne wgrywanie, za łączył em i zacząłem używać. 10/10. Mojego poprzedniego LG mam ochotę dla zasady roztrzaskac o ścianę po 2 h używania Redmi note 2.

Jestem człowiekiem mocno krytycznym, ale ten sklep i telefon mogę polecić z ręką na sercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki tel Ci chodzi ale w dziale pobierz na stronie miui polska masz wyszczególnione na jakie telefony jest a na jakie nie ma jeszcze miui polska..

Co do sklepu to musisz pytać jaką wersję wysyłają bo ludzie różnie chcą. Np

w opisie redmi 3 było teraz wyraźnie wyszczególnione że wysyłają z oryginalnym softem w przeciwieństwie do poprzedniej partii gdzie wrzucali słaba wersję z częściowym polskim tłumaczeniem.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, krąży sporo opinii o tym sklepie że szemrany itd że to pseudo-sprzedawca, cóż zaryzykowałem i zamówiłem w tą niedziele redmi 3 w kolorze białym. Napisałem we wiadomości do sprzedawcy prośbę o wysyłkę telefonu z oryginalnym romem. Dzisiaj mamy wtorek telefon odebrany z paczkomatu, pudełko zapakowane w oryginalną folię (ciężko było ją zdrapać bez paznokci, musiałem użyć noża) w środku telefon w zamawianym kolorze no i rom oryginalny, dwa chińskie i angielski. 

 

Ja od siebie polecam :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem przez strone internetowa (nie alledrogo). Zamawialem w sumie: Redmi 3, opaski mifit, futeral i folie na ekran. Zamowienie zlozylem w czwartek 25.02 wieczorem i zaplacilem paypalem. 03.03 w czwartek przed poludniem paczka byla juz u mnie. Kurier z DPD. Nadmienie, ze paczka wysylana byla z Polski do Niemiec. Wszystko jest ok, opaski paruja sie z telefonem, telefon dziala. Nie mam zastrzezen. Soft oryginalny z angielskim i 2 wersjami chinskiego.
Pytanie poza tematem. Jak sprawdzic obecnie autentycznosc telefonu? Strony z podawaniem SN i IMEI nie dzialaja, kodu zdrapki na pudelku nie widze, a jeszcze znalazlem strone chinska, gdzie moge sprawdzic po SN i IMEI ale mam maly problem z wpisaniem chinskiego captcha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...