Skocz do zawartości

Szybki spadek poziomu baterii podczas korzystania z GPS


darwaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie telefonu. Poziom baterii spada szybko, a podczas korzystania z GPS bardzo szybko. Korzystałem z softu 5.10.8 oraz 5.11.1, w obu występuje ten sam problem. Telefon zaczął łapać sygnał GPS nawet w piwnicy, pomimo tego, że mam włączone korzystanie tylko z GPS, to i tak widzę że telefon wykorzystuje połączenie internetowe. Problem zaczął występować od kilku dni, nie wiem co jest grane, robiłem factory reset, ale nie pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w opcjach programistyczne zaznaczone pozorowanie lokalizacji? Sprawdź również aplikacją typu GPS Test w jakim tempie i jak wygląda połączenie z satelitami... w tej piwnicy to prawdopodobnie po sieci znalazł lokalizacje bo raczej nie ma innej opcji :P

Co do lecącej baterii, w trakcie nawigacji masz włączone dane pakietowe? GPS przynajmniej u mnie praktycznie w ogóle nie rozładowuje baterii... z Yanosikiem (i połączeniem internetowym) przejechałem ponad 6h i zostało 20% baterii (które swoją drogą bardzo szybko opadło do prawie zera) więc obstawiał bym właśnie jakieś problemy z połączeniem internetowym bo pomijając obciążenie CPU lub GPU to tylko modem jest w stanie wciągnąć spore ilości energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ari93 napisał:

Masz w opcjach programistyczne zaznaczone pozorowanie lokalizacji? Sprawdź również aplikacją typu GPS Test w jakim tempie i jak wygląda połączenie z satelitami... w tej piwnicy to prawdopodobnie po sieci znalazł lokalizacje bo raczej nie ma innej opcji :P

Nie, nie mam. Używam GPS test i zawsze łapał dobrze, ale tylko na zewnątrz, ewentualnie przy oknie, a teraz to w środku domu łapie, pomimo że ustawienia mam takie same, lokalizacja tylko po urządzeniu GPS...

17 godzin temu, Ari93 napisał:

Co do lecącej baterii, w trakcie nawigacji masz włączone dane pakietowe? GPS przynajmniej u mnie praktycznie w ogóle nie rozładowuje baterii... z Yanosikiem (i połączeniem internetowym) przejechałem ponad 6h i zostało 20% baterii (które swoją drogą bardzo szybko opadło do prawie zera) więc obstawiał bym właśnie jakieś problemy z połączeniem internetowym bo pomijając obciążenie CPU lub GPU to tylko modem jest w stanie wciągnąć spore ilości energii.

Tak, mam. Zawsze miałem dane pakietowe i/lub wi-fi, ale tak szybko jeszcze nie leciało, coś rzeczywiście zjada baterię, ponieważ dzisiaj zauważyłem, że podczas zwykłego użytkowania z włączonym pakietem i/lub wi-fi bateria strasznie spada, niezależnie już od włączonego GPS.

 

Edytowane przez darwaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran ponad 50% przy baterii na poziomie 19%. Dziwne są te objawy, ponieważ telefon przez całą noc (Wi-Fi włączone, pakiet danych nie, sieć 3g) zjadł tylko 1%, a rano kiedy zacząłem go używać (jak to rano, glownie przegladarka ;) ) na tych samych ustawieniach, to bateria była "zjadana", wcześniej tak nie miałem. Teraz też naladowalem do pełna, przegladam internet, parę wiadomości na viber/whatsapp i w ciągu 37min od odcięcia ladowania spadło 7%. 

Pytanie z innej beczki, czy kojarzycie, aby któraś aplikacja google trzymała swoje ustawienia na dysku " zewnętrznym", pytam ponieważ zastanawia mnie czy factory reset wystarcza w tym przypadku, kiedy chce się pozbyc ich konfiguracji/ustawień, bez tracenia zdjęć itp. Niektóre aplikacje po zrobieniu factory reset i wgraniu ich z google play, pamiętają np loginy..

Edytowane przez darwaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, darwaj napisał:

Pytanie z innej beczki, czy kojarzycie, aby któraś aplikacja google trzymała swoje ustawienia na dysku " zewnętrznym", pytam ponieważ zastanawia mnie czy factory reset wystarcza w tym przypadku, kiedy chce się pozbyc ich konfiguracji/ustawień, bez tracenia zdjęć itp. Niektóre aplikacje po zrobieniu factory reset i wgraniu ich z google play, pamiętają np loginy..

Chyba nie... ew skasuj z pamięci wszystkie foldery (przede wszystkim /Android) oprócz DCIM, Music, Downloads, Bluetooth, MIUI... ew jakiś prywatnych żeby mieć pewność że nic nie zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...