Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI - wielki problem początkującej :(


tamtasiamta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Jestem nowa jeśli chodzi o MIUI i potrzebuję pomocy. Mam MIUI 7.0 Stable 7.0.6.0 i nie mam w ogóle polskiego języka :( Co mogę z tym zrobić? Waszej wersji miui nie mogę zainstalować, telefon mi na to nie pozwala, pokazuje, że "hermes..." jest kradziony (?) Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje. Nie mam sklepu play, nie mam nic i nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić :( Bardzo proszę o pomoc.

Czy jeśli zrobię wg tego poradnika: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ to będzie już dobrze? 

Edytowane przez tamtasiamta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę po kolei, bo jestem w tych kwestiach baaardzo początkująca.

Mam wykonać full wipe, a później instalację wg tego poradnika http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/. i już powinno być dobrze,

CZY

Full wipe, a później ten poradnik http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/?

Jak zrobić full wipe? 

Wiem, że te pytania mogą wydawać się głupie, ale nigdy nie bawiłam się systemami telefonów, a jednak chciałabym móc cieszyć się swoim telefonem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tamtasiamta napisał:

Bardzo proszę po kolei, bo jestem w tych kwestiach baaardzo początkująca.

Mam wykonać full wipe, a później instalację wg tego poradnika http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/. i już powinno być dobrze,

CZY

Full wipe, a później ten poradnik http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/?

Jak zrobić full wipe? 

Wiem, że te pytania mogą wydawać się głupie, ale nigdy nie bawiłam się systemami telefonów, a jednak chciałabym móc cieszyć się swoim telefonem :(

Masz apkę Updater w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu dać ustawienia fabryczne i będzie też czysty.

Którą metodą to robisz ? tym z update.zip przez mi recovery ?

Jeśli tak to może zrobiłaś ten błąd co wielu ludzi zmieniając nazwę pobranego pliku dodając mu zip i wyszło update.zip.zip i ot mamy błąd podczs instalacji.

Paczka jest już spakowana zip, zmień mu nazwę tylko na update

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIUI v7 i mam ją po angielsku.

Dalej:

Ściągnęłam to:  MIUIPolska_hermes_x.xx.x_yy-zz.zip, nie zmieniałam żadnej nazwy, wrzuciłam ją na pamięć telefonu i próbowałam zainstalować przez updater.

Nie poszło.

Weszłam w Additional settings >> Backup & reset >> factory data reset >> personal data (nie zaznaczałam erase stored content [może to błąd?]). Nie zmienia się kompletnie nic, oprócz tego że muszę od nowa ustawiać telefon jak np. motyw telefonu, takie pierdoły.

Co mogę zrobić inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień nazwę MIUIPolska_hermes_x.xx.x_yy-zz.zip na update (zip już nie dopisuj bo jest)

w updaterze daj menu i reboot w recovery 

w recovery poruszasz się klawiszami głośności, a zatwierdzasz przyciskiem zasilania

wybierz język na eng i dajesz  install update.zip to System One

po zakończeniu Reboot/Reboot to System One (latest)

Jeśli i to nie zadziała no to zostaje MiFlash

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, d3tr0 napisał:

zmień nazwę MIUIPolska_hermes_x.xx.x_yy-zz.zip na update (zip już nie dopisuj bo jest)

w updaterze daj menu i reboot w recovery 

w recovery poruszasz się klawiszami głośności, a zatwierdzasz przyciskiem zasilania

wybierz język na eng i dajesz  install update.zip to System One

po zakończeniu Reboot/Reboot to System One (latest)

 

Install update.zip failed!

update.zip is corrupted

I mogę zrobić tylko Back. Oczywiście zmieniłam nazwę pliku i zrobiłam full wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tamtasiamta napisał:

Install update.zip failed!

update.zip is corrupted

I mogę zrobić tylko Back. Oczywiście zmieniłam nazwę pliku i zrobiłam full wipe

Wydaje mi się że masz .zip.zip na końcu. Zainstaluj na telefonie przeglądarkę plików i zobacz jaką masz nazwę, pewnie w Windowsie masz wyłączone rozszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Wydaje mi się że masz .zip.zip na końcu. Zainstaluj na telefonie przeglądarkę plików i zobacz jaką masz nazwę, pewnie w Windowsie masz wyłączone rozszerzenia.

Sprawdziłam, nie mam. Zip jest pojedynczy

7 minut temu, kriegaffe napisał:

być może plik Ci się ściągnął uszkodzony lub nie do końca, sprawdź go, ściągnij raz jeszcze bo coś tutaj ewidentnie jest nie tak

Ściągam drugi raz, ale aktualnie mam dostęp do baaardzo wolnego neta i to chwilę potrwa... Mam nadzieję, że nowy plik będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak nie raz, że plik romu miał mieć ~700mb a ściągnął się niekompletny, bez żadnego ostrzeżenia, wyglądał normalnie... wolny net na pewno tutaj nie pomaga...

sprawdź dokładnie najpierw jego objętość po ściągnięciu a potem jeszcze przetestuj go w programie rozpakowującym, np. w winrar jest taka opcja

Edytowane przez kriegaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nowych MIUIPolska nie zainstaluje przez updater po co w głowie mącicie, postępuj według poradnika, który sama wskazałaś: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ a na sam koniec zrobisz przywracanie ustawień fabrycznych już z poziomu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZduneX25 napisał:

Dlatego, że Xiaomi od niedawna używa prywatnych kluczy (do podpisywania zipów) i dlatego trzeba użyć TWRP do instalacji.

Bo Acid pisał, że wyrzucił MiRcovery i nie trzeba TWRP, dlatego tak myśleliśmy. Ja i tak zawsze z TWRP wgrywam.

A więc koleżanka musi najpierw wgrać TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon otrzymałem wczoraj. Dzisiaj trochę poczytałem, zainstalowałem TWRP wg poradnika z linka http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html  . Nie było problemów żeby spod TWRP wgrać najnowsze MIUI. Jak ktoś wcześniej "grzebał" w jakimś innym telefonie to powinno być bez stresów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic się nadal nie udaje :( Nie pozwala mi nawet wykonać instalacji roomu.

Install update.zip failed!

update.zip signature verification failed

Mój room jest wersji 2.0.1 jeśli ma to jakieś znaczenie.

Próbowałam pominąć ten krok i zaczęłam od pkt 4 czyli instalacji flashify i to się udało, ale już pkt security > permissions > ROOT nie udaje się, ponieważ nie ma tam żadnego ROOTa, udzieliłam zgody jakiej mogłam dla flashify, ale kontynuując nie mogę wykonać pkt 7, ponieważ flashify od razu wyrzuca info o braku Roota. 

Oczywiście znowu przed tym wszystkim wyczyściłam cały telefon...

Co mam teraz zrobić? :(

 

W permissions w zakładce autostart mam wyrażone zgody dla flashify i jakiejś chińskiej aplikacji mi i tyle. Już naprawdę nie wiem co mam zrobić... Tak się nie da korzystać z telefonu :???:

Właściwie wychodzi na to, że ja zwyczajnie nie mam dostępu do roota i dlatego nie mogę wydać zgody dla flashify

Edytowane przez tamtasiamta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to komplikujecie wszystko, ściągnij to TWRP zmień nazwę na Update.zip wrzuć na telefon i zainstaluj jako aktualizacje w aplikacji "Update" następnie wrzuć na telefon MIUIPolska i wejdź w recovery z aplikacji "Update" lub kombinacją klawiszy, w recovery robisz full wipe i flashujesz rom, prościej się nie da, ja zrobiłem po swojemu i wszystko chodzi elegancko, bo z tych poradnikòw to tylko zgłupieć można.

Edytowane przez tmdevil
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bólach i Waszej pomocy UDAŁO SIĘ!!!

Naprawdę Wszystkim baaaaaaaaaaaardzo dziękuję!

Jednak szczególnie muszę podziękować KrzyśkowiGP, bez którego na pewno bym sobie nie poradziła. Krzysiek przetłumaczył mi instrukcje na język polski i to w dodatku bardzo łopatologicznie, co niesamowicie ułatwiło sprawę.

Szczerze proponuję założyć wątek z ową instrukcją po polsku dla potomnych, bo nie wątpię, że komuś jeszcze się przyda, a Krzyśkowi zwiększyć reputację :)

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów i koleżanki. Zgłaszam się z problemem identycznym jak użytkowniczka tamtasiamta z postu: http://miuipolska.pl/forum/topic/7255-aktualizacja-miui-wielki-problem-pocz%C4%85tkuj%C4%85cej/

 

Przeczytałem wszystkie poradniki, i nic nie działa w moim telefonie w 100%. Ciągle czegoś brakuje. Albo Flashify nie widzi plików, albo program wywala błąd, że nie można wgrać pliku recovery.

Jest ktoś z okolic katowic tu na forum, kto uruchomi mi ten telefon raz a dobrze i wykona też root`a? Ewentualnie jakiś poradnik po kolei co i jak, będę odpisywał na bieżąco w sprawie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam podróbkę czy oryginał. Kupiłem z neta. Logo na obudowie, pokrowcu mam oryginalne. Przy uruchamianiu telefonu też wyskakuje oryginalny znaczek Xiaomi. Pewno coś źle robię. Jest kilka poradników, do każdego się stosuję i nic mi nie działa. Wciąż nie mogę wgrać pliku zip z Miui, żeby mieć normalny, polski telefon. Póki co mam chińsko angielski soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...