Skocz do zawartości

NOWY XIAOMI MI4C ANTUTU PROBLEM


bartondir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisaj przyszedl moj nowy mi4c i mam kilka problemow.

1. nie moge zrobic weryfikacji czy urzadzenie jest prawdziwe

2. antutu benchmark robi tylko 36000 punktow gdzie powinno byc kolo 55000

3.telefon robi sie dosc cieply bez grania ani ogladania filmow

Moze ktos sie spotkal z podobnymi problemami.

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon kupowany z ibuygou.com,mialem wczesniej od nich notea pro i byl ok. Co do benchmarka to jest to dosc duza roznica miedzy osiagami innych ludzi ,poza tym telefon laguje podczas normalnych czynnosci jak wlaczanie aplikacji itd

dodatkowo rom mam wgrany z play storem i multilang xiaomi.eu_multi_libra_5.10.29_v7-5.1

probowalem skanowac kod na stronie xiaomi ale nie dziala link to zainstalowania aplikacji ,jakie sa jeszcze inne sposoby weryfikacji? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj telefon odłącz ładowarkę i wtedy sprawdź benchmark.
Mi na romie z xiaomi.eu też się telefon grzał. Na MIUIPolska jak ręką odjął.

20 minut temu, bartondir napisał:

 jakie sa jeszcze inne sposoby weryfikacji?

Zainstaluj MIUIPolska :-)

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, advcron said:

Naładuj telefon odłącz ładowarkę i wtedy sprawdź benchmark.
Mi na romie z xiaomi.eu też się telefon grzał. Na MIUIPolska jak ręką odjął.

Zainstaluj MIUIPolska :-)

Zainstalowalem MIUIPOLSKA ale ogolnie telefon jak narazie porazka,z play stora sciaga aplikacje jak krew z nosa mimo 240mbit lacza,touchscreen srednio reagujacy.Wystawiam na sprzedaz i wracam do nexusa 6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bartondir napisał:

Niestety ten model przychodzi bez zdrapki na pudelku,wiekszosc ludzi piszacych na forum nie miala

Powiem tak, jeżeli zainstalowałeś MIUIPolska to telefon jest oryginalny, nie powinien mulić i się wieszać, w końcu ma cholernego snapa 808, więc wina leży po stronie softu. Może MiFlash by postawił telefon na nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, 1abc said:

.Ja po swoim mi4c  zauwazylem ze jesli chodzi o antutu to jest tak ze jesli jest troche cieply to wychodzi ok 46 tys a na zimnym 55 tys :) 

Screenshot_2015-11-02-22-49-28_com.antutu.ABenchMark.png

Screenshot_2015-11-02-22-49-18_com.antutu.ABenchMark.png

to i tak dobrze mi przed chwila 26000 wykrecil...masakra

1 minute ago, Nezumi said:

Powiem tak, jeżeli zainstalowałeś MIUIPolska to telefon jest oryginalny, nie powinien mulić i się wieszać, w końcu ma cholernego snapa 808, więc wina leży po stronie softu. Może MiFlash by postawił telefon na nogi?

Tez tak myslalem ze przy takim procku powinno smigac a tak to moj stary mi4 se snapem 801 byl przy nim demonem predkosci. Moglbys powiedziec cos wiecej na temat MiFlash? Jestem troche zielony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartondir napisał:

to i tak dobrze mi przed chwila 26000 wykrecil...masakra

Tez tak myslalem ze przy takim procku powinno smigac a tak to moj stary mi4 se snapem 801 byl przy nim demonem predkosci. Moglbys powiedziec cos wiecej na temat MiFlash? Jestem troche zielony:)

Tutorial MiFlash masz tam wszystko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje to samo, telefon mam z systemem 7.0.4 który otrzymałem razem z telefonem, nic nie wgrywałem.

Na zimno mam bez problemu 56k punktów w antutu.

Po rozgrzaniu się przez np 5 minut grania w Angrybirds2 wyłącza się 1 procesor (sprawdzam w CPU-Z)

Po ok 15-20 minutach gry wyłącza się drugi procesor.

Wyłączają się oczywiście te mocniejsze procesory z taktowaniem 1.8 i telefon zostaje na 4x 1.4.

Potem jak włączę antutu to mam wyniki ok 30-35k.

Dodam że nie są to wcale jakieś wysokie temperatury nagrzewania, u mnie max 55 stopni miał jeden z sensorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje to samo, telefon mam z systemem 7.0.4 który otrzymałem razem z telefonem, nic nie wgrywałem.

Na zimno mam bez problemu 56k punktów w antutu.

Po rozgrzaniu się przez np 5 minut grania w Angrybirds2 wyłącza się 1 procesor (sprawdzam w CPU-Z)

Po ok 15-20 minutach gry wyłącza się drugi procesor.

Wyłączają się oczywiście te mocniejsze procesory z taktowaniem 1.8 i telefon zostaje na 4x 1.4.

Potem jak włączę antutu to mam wyniki ok 30-35k.

Dodam że nie są to wcale jakieś wysokie temperatury nagrzewania, u mnie max 55 stopni miał jeden z sensorów.

Procesor zdaje się że masz jeden :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że miflash zrobi robotę. Na moje to każdy przed wgraniem miui pl powinien to zrobić . Mi Flash aktualny jest zawsze na stronie gdzie są aktualne romy do pobrania. Na samej górze. Nie rozumiem jak można myśleć o sprzedaniu telefonu kiedy nawet nie spróbowało się go ogarnąć. Jak co to możemy się wymienić z moja dopłata ;). Ja go sobie zrobię ;) pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wgralem najnowsze miui z xiaomi.eu i mialem 58k.

Nie w ilosci punktow niestety jest tu problem, lecz z wylaczaniem rdzeni.

Co z tego ze mam 58k, jak po 15-20 minutach gry wylaczaja sie dwa najmocniejsze rdzenie i wydajnosc drastycznie spada.

Jesli ktos gra, to zainstalujcie prosze cpu-z i aprawdzcie czy u was jest tak samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie był je wyłączył. Dla mnie one dla tych co lubią cyferki w AnTuTu. Wg mnie spadki wydajności podczas codziennego użytkowania są właśnie powodowane przez załączanie i wyłączanie tych wydajnych rdzeni. Na Mi4 gdzie wszystkie są identyczne nie ma problemów. Trzeba by zapytać jakiegoś dobrego chińczyka na en.miui.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, mrkubix napisał:

Ja dzisiaj wgralem najnowsze miui z xiaomi.eu i mialem 58k.

Nie w ilosci punktow niestety jest tu problem, lecz z wylaczaniem rdzeni.

Co z tego ze mam 58k, jak po 15-20 minutach gry wylaczaja sie dwa najmocniejsze rdzenie i wydajnosc drastycznie spada.

Jesli ktos gra, to zainstalujcie prosze cpu-z i aprawdzcie czy u was jest tak samo. :)

Snapdragon 808 jest niemal tak samo gorący jak 810, zamknięcie go w małym plastikowym telefonie nie mogło dać innego efektu jak solidny throttling. O ile same rdzenie w niewielkim stopniu uczestniczą w grach, o tyle Mi4c już na początku wyraźnie obcina zegary układu graficznego (żeby rdzenie jak najdłużej wykręcały jako takie wyniki w benchmarkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale bzdury niektórzy wypisują. masakra!
Antutu, i np .aktualizacje androida do nowszej wersji to tylko cyferki i mało znaczący wyścig.
Czy każdy z was na co dzień użytkujący jakiś samochód  osobowy regularnie bierze go na hamownie i sprawdza moment obrotowy i jego moc? 
Statystyki to jedno a działanie i płynność w codziennym użytkowaniu to drugie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa :-)

Jan Kowalski musi mieć kwit, musi widzieć naocznie (najlepiej działają te pkt benchmark, czy numery Androida), że ma super wydajny telefon.

To, że sprzęt działa płynnie, bez lagów - to schodzi na drugi plan i jest niezauważalne przez niektórych użytkowników.

Kiedyś każdy będzie już w takim wieku, że to zrozumie :-)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kulig007 napisał:

To tak nie działa :-)

Jan Kowalski musi mieć kwit, musi widzieć naocznie (najlepiej działają te pkt benchmark, czy numery Androida), że ma super wydajny telefon.

To, że sprzęt działa płynnie, bez lagów - to schodzi na drugi plan i jest niezauważalne przez niektórych użytkowników.

Kiedyś każdy będzie już w takim wieku, że to zrozumie :-)

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Fakt. Coś w tym jest - nieważne jak telefon działa, ważne jak wygląda, jakie osiąga wyniki w testach (skręcanych albo podpłacanych przez producentów sprzętu) itp.
Kij z codziennym użytkowaniem skoro ktoś przed oczami ma cyferki z testów które na ślepo chce wrzucać na fora i albo pleść bzdury albo się nimi chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...