Skocz do zawartości

Pytania przed zakupem


Kojiko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz kartę/konto w EURO to nie nic nie zapłacisz, jeśli wybierzesz EUR. Tak samo jest jeśli masz w dolarach. Inaczej natomiast jeśli wybierasz kanadyskie dolary. Przy standardowym koncie najpierw CAD na EUR po kursie VISY/Mastercarda, potem EUR na PLN po kursie banku.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

PS. Mówimy o sytuacji w której w ogóle nie płacimy PayPalem, tylko od razu kartą...

Edytowane przez Aszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mowa o tym, że płacimy paypalem, ale zlecamy przewalutowanie bankowi - nie PP.

Dokładnie o coś takiego mi chodziło.

Nie da się zapłacić bezpośrednio kartą i PLN, tak żeby bank przeliczył PLN na $ Kanadyjskie. Idzie to albo przez € albo przez $.

Przykład.

Kupujemy telefon za dolary kanadyjskie i płacimy kartą zlecając przewalutowanie bankowi. 

Bank pobiera złotówki przewalutuje to na dolary amerykańskie (bądź euro nie jestem pewien) i dopiero później dolary amerykańskie na dolary kanadyjskie.

Jakoś tak to jest.. o ile dobrze pamiętam

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pytań! :)

Jutro otrzymam z t-mobile Huawei P8 i tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie go sprzedać i kupić MI4C?Każdy tak zachwala tego P8 że sam już nie wiem co myśleć

1.Który z tych telefonów jest waszym zdaniem lepszy tak obiektywnie?

2.Sądzicie że 4C będzie lepszym wyborem niż MI4?Czy ten snap co jest w 4C jest szybszy niż 801 w MI4?

3.Co w ogóle wyróżnia 4C od MI4?

4.Co powiecie o tej ofercie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5889105239&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

5.Czy może pewniej zamówić XFS?Mam obawy kupować na IBG przez ten VAT który mogą doliczyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomasov napisał:

5 pytań! :)

Jutro otrzymam z t-mobile Huawei P8 i tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie go sprzedać i kupić MI4C?Każdy tak zachwala tego P8 że sam już nie wiem co myśleć

1.Który z tych telefonów jest waszym zdaniem lepszy tak obiektywnie?

2.Sądzicie że 4C będzie lepszym wyborem niż MI4?Czy ten snap co jest w 4C jest szybszy niż 801 w MI4?

3.Co w ogóle wyróżnia 4C od MI4?

4.Co powiecie o tej ofercie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5889105239&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

5.Czy może pewniej zamówić XFS?Mam obawy kupować na IBG przez ten VAT który mogą doliczyć :/

1. Telefony sa bardzo porownywalne. Ja mam mi4c tylko dlatego ze jest duzo tanszy od P8, a parametrami i funkcjami bardzo bardzo podobny.

2, Mi4c jest lepszym wyborem.

3. Wejdz w jakas porownywarke telefonow to bedziesz mial czarno na bialym.

4. Sam kupowalem u tego goscia i bylo OK. Ale ostatnio zaczely sie problemy bo zaczął wysylac nieoryginalne ladowarki. Wiecej o tym masz w dziale z opiniami na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasov napisał:

2.Dlaczego?Sam napisałeś " Ja mam mi4c tylko dlatego ze jest duzo tanszy od P8 " czy to jedyny argument?

W zasadzie tak. Oba telefony wydajnosciowo sa podobne (mi4c troche mocniejszy) 

Na + p8 przemawia slot na sd, . I w zasadzie tyle. To sa jedyne roznice.

[edit]

W zasadzie roznic jest jeszcze troche, ale sa one mniej istotne.

Np Masz lepsze szklo w p8, przednia kamera ma 8mpx.

Za to w mi4c masz usb typu c i quick charge. Z tego co pamietam aparat jest chyba troszke lepszy (ale glowy nie dam uciac)

Wielkim plusem p8 jest gwarancja 24 miesieczna z serwisem w PL. Oficjalny, dobrze dzialajacy system.

Ja przy wyborze nawet nie patrzylem na p8 bo byl zdecydowanie poza moim zasiegiem pienieznym.

Edytowane przez Pawliko
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khm, khm, pan szanowny zapomina o jednym małym szczególiku... MIUi! Jakby nie patrzeć, o ile nie planujecie wymiany softu z marszu na coś innego, to kwestia tego na co użytkownik będzie patrzył przez sporą część czasu, ma jednak wpływ na ocenę, czyż nie? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawliko napisał:

W zasadzie tak. Oba telefony wydajnosciowo sa podobne (mi4c troche mocniejszy) 

Na + p8 przemawia slot na sd, czytnik lini papilarnych. I w zasadzie tyle. To sa jedyne roznice.

[edit]

W zasadzie roznic jest jeszcze troche, ale sa one mniej istotne.

Np Masz lepsze szklo w p8, przednia kamera ma 8mpx.

Za to w mi4c masz usb typu c i quick charge. Z tego co pamietam aparat jest chyba troszke lepszy (ale glowy nie dam uciac)

Wielkim plusem p8 jest gwarancja 24 miesieczna z serwisem w PL. Oficjalny, dobrze dzialajacy system.

Ja przy wyborze nawet nie patrzylem na p8 bo byl zdecydowanie poza moim zasiegiem pienieznym.

Chyba jednak kolega nie jest za bardzo zorientowanie w temacie.Po 1.P8 nie posiada czytnika linii papilarnych.Po 2 aparat w P8 jest ponoć jeden z najlepszych więc nie ma co raczej porównywać do MI4C.Po 3 gwarancja jest na 3 lata a pierwsze 3 miesiące także na uszkodzenia mechaniczne np.gdy stłucze się nam ekran.No i jakoś ekranu+same wykonanie..!!!

"Mi4c trochę mocniejszy" Wiem,że cyferki nie są może tak istotne, ale P8 w Antuntu Benchmark wykręca 50tys a MI4C?Nie wiem, ale zaraz sprawdzę...

" Ja przy wyborze nawet nie patrzylem na p8 bo byl zdecydowanie poza moim zasiegiem pienieznym. " na dzień dzisiejszy nowy P8 jest droższy może z niecałe 200zł

Do Marvinka: nakładka od Huawei wcale nie odstaje wyglądem od MIUI a powiedziałbym, że nawet ładniejsza, ale to kwestia gustu.Jeden lubi wino drugi zaś żyto :) tak czy inaczej w dalszym ciągu trudno podjąć mi decyzję.Może akurat wyciągne go jutro z pudła i sam się przekonam :)

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomasov napisał:

Chyba jednak kolega nie jest za bardzo zorientowanie w temacie.Po 1.P8 nie posiada czytnika linii papilarnych.

Moje niedopaczenie.

 

51 minut temu, tomasov napisał:

Po 2 aparat w P8 jest ponoć jeden z najlepszych więc nie ma co raczej porównywać do MI4C.

Yyy niby czemu ?

51 minut temu, tomasov napisał:

3 gwarancja jest na 3 lata a pierwsze 3 miesiące także na uszkodzenia mechaniczne np.gdy stłucze się nam ekran.No i jakoś ekranu+same wykonanie..!!!

No to gwarancja na +

Jakos ekranu i wykonanie nie jest w niczym lepsze od mi4c. Bawilem sie tym i tym i z czystem sumieniem moge powiedziec ze oba sa dobrze wykonane.

54 minuty temu, tomasov napisał:

"Mi4c trochę mocniejszy" Wiem,że cyferki nie są może tak istotne, ale P8 w Antuntu Benchmark wykręca 50tys a MI4C?Nie wiem, ale zaraz sprawdzę...

Z tego co wiem to w antutu mi4c wypada lepiej. W antutu 6.0.0 mam 67k (Ale mniejsza o to)

54 minuty temu, tomasov napisał:

" Ja przy wyborze nawet nie patrzylem na p8 bo byl zdecydowanie poza moim zasiegiem pienieznym. " na dzień dzisiejszy nowy P8 jest droższy może z niecałe 200zł

Jak kupowalem telefon to p8 kosztowal 1700-1900zl, nie wiedzialem ze tak mocno potaniał.

 

1 godzinę temu, tomasov napisał:

Do Marvinka: nakładka od Huawei wcale nie odstaje wyglądem od MIUI a powiedziałbym, że nawet ładniejsza, ale to kwestia gustu.Jeden lubi wino drugi zaś żyto :) tak czy inaczej w dalszym ciągu trudno podjąć mi decyzję.Może akurat wyciągne go jutro z pudła i sam się przekonam :)

Nakladka w p8 bardzo jest podobna do MIUI, ogolnie na propsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ma gorsze GPU, ale z uwagi na to, że posiadam PS4 to na telefonie zagram może 2 razy w roku

cyt"

8 godzin temu, tomasov napisał:

Po 2 aparat w P8 jest ponoć jeden z najlepszych więc nie ma co raczej porównywać do MI4C.

Yyy niby czemu ?"

Nie wiem czemu?!Po prostu ma i nie jest to moje zdanie, ale na yt jest tego pełno gdzie nawet iPhone 6s nie daje mu rady

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P8 jest wiekszy = mniej poręczny. Zdjęcia podobno dobre ale czy dużo lepsze niż Mi4c to mam wątpliwości, z teogo co widziałem to porównywalne.

W P8 nagrywanie video jest kiepskiej jakości, nie wiem jak wychodzi w porównaniu do Mi4c bo jest mało filmików na yt.

Edytowane przez wmb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy do porównania telefony o różnych przekątnych ekranu (jak np tutaj we wątku P8 Mi4c), a ten większy telefon(teoretycznie mniej poręczny), jest wyraźnie cieńszy...Odczucia z komfort użytkowania, będą właśnie za tym cieńszym. I to nie musi być różnicy tylko 0,2 cala... A nawet więcej.

Grubość telefonu robi dużo.

TapTap Tapatalk+MI4W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to subiektywna ocena, dla mnie P8 troche za duzy mimo ze cienszy
- jest troche drozszy, ok. 300zl
- polska wersja nie ma dual sim, zreszta i tak wymienne ze slotem na karte sd wiec lipton (znowy za wersje 32GB trzeba wiecej zaplacic)
- marna jakosc nagrywania video (wydaje mi sie ze mi4c jest lepszy, bardziej ostre ma te filmy, ale to do weryfikacji)
swoja droga dziwne ze nie ma jeszcze watku o jakosci zdjeci/wideo mi4c
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomasov napisał:

Do Marvinka: nakładka od Huawei wcale nie odstaje wyglądem od MIUI a powiedziałbym, że nawet ładniejsza, ale to kwestia gustu.Jeden lubi wino drugi zaś żyto :) tak czy inaczej w dalszym ciągu trudno podjąć mi decyzję.Może akurat wyciągne go jutro z pudła i sam się przekonam :)

Do Marvinki, nie Marvinka! :P

To jest ocena subiektywna, ale jakby ktokolwiek pytał to jak dotychczas MIUi > wszystko inne, może z wyjątkiem jakichś zmodowanych tematach graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasov mialem P8 w reku, nie ma tragedii ale ale to juz troche poza moja tolerancja.. Chodzi jeszcze zeby tel sie w kieszeni miescil i nie draznil ;)

Najlepiej jakbym mial oba w reku to wtedy mozna by wiecej powiedziec. Wlasnie aparat Mi4c zbiera pochwaly w recenzjach (niestety video srednio),Tak jak andropax wspomnial zupelnie inne sensory Mi4-Mi4c. Mysle ze sa te tyle podobne telefony ze to juz zalezy od subiektywnych odczuc i preferencji.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasov napisał:

Myślę jakbyś wziął P8 do ręki to zmieniłbyś zdanie.Nie wiem jak MI4C, ale w MI4 aparat to dla mnie tragedia.Np.zwykła zieleń ( trawa ) wygląda jakby była z plastiku.Brak jakiegokolwiek odwzorowania naturalnych barw!

Barwy to ty sobie w ustawieniach możesz zmienić albo poprawić w fotoszopie czy innym paincie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim :)!

Zamierzam w ciągu dwóch tygodni kupić nowy telefon. Gorąco nie polecam mobilnego Windowsa ;). Zastanawiam się między czymś oficjalnie dostępnym u nas (M8, S5, G3 może 4, alb One+X lub +1). Ale poza nimi wpadł mi w oko Mi4c. Odstrasza mnie od niego gwarancja oraz to, że w porównaniu do Mi4 nie ma tylu modyfikacji. I mam do was 3 pytania. Na telefon będę mieć około 1200-1350zł 

1. Czy zakup w tym sklepie http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-332gb-lte/ jest bezpieczny? Jest napisane, iż na telefon są 24m gwarancji (w regulaminie paragraf V. podpunkt 4.)
2. Który z wymienionych będzie przyszłościowy? Tak na około rok. Telefonu używam głównie do Messengera, SMS, Snap, czasami jakieś gierki. Chciałbym żeby robił przyzwoite fotki i chociaż 3-4 aplikacje działały bez problemu w tle.

3. Czy istnieje szansa, że na Mi4c powstanie ROM z czystym androidem? Chętnie poużywałbym takiego.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam jeżeli pomyliłem działy. 

Pozdrawiam Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kacper6220 napisał:

3. Czy istnieje szansa, że na Mi4c powstanie ROM z czystym androidem? Chętnie poużywałbym takiego.

Jeśli za czysty Android jesteś w stanie przyjąć CyanogenMod no to do teraz widziałem CM 12.1 i dwie wersje CM 13 (jedna od Team Superluminal). Na Androida prosto od Google nie licz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu, to ja polecam ibuygou. Gwarancja na 1 rok (serwisowany w Polsce) ale dla mnie to nie problem. Dla ciebie chyba też nie, skoro chcesz używać telefonu przez rok.

Co do drugiego pytania, to nie mam problemów z wymienionymi przez ciebie funkcjami. Do innych telefonów nie mogę się odnieść.

Ja jestem zadowolony z zakupu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do pierwszego pytania z pierwszego posta, szukam sprawdzonego sprzedawcy, który wyśle telefon w parę dni a nie sprowadza.
Znalazłem w necie oprócz tu polecanych, takie strony:

http://www.valuebasket.pl/pl_PL/
xiaomi4you.pl
http://www.eglobalcentral.pl/

Ktoś korzystał z tych sklepów? Jak z kontaktem, gwarancją i dostawą?

Pozdrawiam
Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 pierwsze słyszę. 2 taki sobie, ale jeszcze tam nie kupowałem.

A chcesz nowy czy kilka miesięcy używany z gwarancja sklepu gdzie był kupiony? Ogólnie prawie wszystko jest opisane na dziale zakupy na forum.

Ps. Każdy sprowadza sprzęt. Tobie pewnie zależy na tym, aby miał na miejscu w PL.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marchr napisał:

Witam

Podłączam się do pierwszego pytania z pierwszego posta, szukam sprawdzonego sprzedawcy, który wyśle telefon w parę dni a nie sprowadza.
Znalazłem w necie oprócz tu polecanych, takie strony:

http://www.valuebasket.pl/pl_PL/
xiaomi4you.pl
http://www.eglobalcentral.pl/

Ktoś korzystał z tych sklepów? Jak z kontaktem, gwarancją i dostawą?

Pozdrawiam
Marcin

 

Kupiłem  u tego sprzedawcy na allegro i wszystko jest ok, wybrałem go bo chodziło mi o fakturę, telefon miał wgrane polskie Miui i jak do tej pory po kilku aktualizacjach nie narzekam. 

Screenshot_2016-02-03-13-43-52_com.android.email.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, preston2009 napisał:

1 i 3 pierwsze słyszę. 2 taki sobie, ale jeszcze tam nie kupowałem.

A chcesz nowy czy kilka miesięcy używany z gwarancja sklepu gdzie był kupiony? Ogólnie prawie wszystko jest opisane na dziale zakupy na forum.

Ps. Każdy sprowadza sprzęt. Tobie pewnie zależy na tym, aby miał na miejscu w PL.

Dzięki za odpowiedź. No tak zależy mi na miejscu w PL.
Właśnie rozmawiałem ze znajomym z komisu i mówi że nawet części nie ma do tych smartfonów, więc chyba lepiej poczekać i kupić od 'majfrendsów' bo i tak nikt mi takiego telefonu tu nie naprawi jakby się coś naprawdę zepsuło i będzie wysyłany za granice.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...