Skocz do zawartości

Pytania przed zakupem


Kojiko

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.12.2015 at 14:42, goldie77 napisał:

Hej,

Kupiłem w Polsce na allegro. Dobra cena, serwis mam na miejscu i dorzucili szkło, silikon, rysik i ładowarkę samochodową. Dodatkowo mam już wgrane MIUI POLSKA co prawda w wersji 5.10.22 ale to nie ma znaczenia. Telefon był i mnie drugiego dnia po zakupie emoji1.png

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Witam

Możesz podać u kogo kupiłeś na allegro bo obserwuję kilka aukcji ale wolę przetarte ścieżki,ewentualne uwagi też mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zainteresowałem się tym telefonem i mam parę pytań, bo czytam sporo różniących się zupełnie opinii i mam mały mętlik w głowie

W tej chwili mam LG G2 i powoli chcę zmienić na coś mocniejszego. Dopuszczam mi4c/honor 7 i G4. Honora raczej już odpuściłem ze względu na kiepski aparat i beznadziejne GPU, a za G4 trochę za dużo wołają w tej chwili. No i został mi4c albo oczekiwanie na mi5 czy redukcję ceny G4

1. Mam chiński tablet(teclast) i wiecznie są z nim jakies problemy softwareowe, trzeba raz na jakiś czas poświęcić pół dnia żeby do przyzwoicie działało. Umiem to zrobić, ale nie lubię, na Xiaomi jest to samo? Czy wystarczy wgrać MIUI Polska i koniec problemów?

2. Czytałem też że mi4c ma jakiś trefny panel dotykowy, i multitouch głupieje. Na XDA pisali nawet że nie przechodzi to po instalacji czystego androida - problem dotyczy wszystkich modeli czy to jakieś odosobnione przypadki?

3. MIUI jest superpłynne? Bo nakładkowany 5.x w G2 śmiga jak wariat, czego nie można powiedzieć na przykład o samsungach czy soniakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jedyny problem z jakim ja miałem do czynienia to to: https://www.youtube.com/watch?v=5jiz7VhR8nM&feature=youtu.be
Kiedy masz więcej niż jeden palec na ekranie to nie łapie dotyku przy krawędziach. Przeszkadza to w niektórych grach. Po wgraniu CyaonogenMod 13 problem nie ustąpił.

3. Osobiście nie spotkałem się z szybszą od MIUI nakładką Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rdy

1. Jedynie pierwsza konfiguracja. Później działa już wszystko tak jak w każdym urządzeniu.

2. Ja nie mam żadnych problemów o których ludzie piszą.

3. Przy 2 GB potrafi zwolnić, ale to samo dzieje się z Nexusem 5X, który też ma Snapdragona 808.

Osobiście brałbym LG G4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rdy napisał:

Witajcie, zainteresowałem się tym telefonem i mam parę pytań, bo czytam sporo różniących się zupełnie opinii i mam mały mętlik w głowie

W tej chwili mam LG G2 i powoli chcę zmienić na coś mocniejszego. Dopuszczam mi4c/honor 7 i G4. Honora raczej już odpuściłem ze względu na kiepski aparat i beznadziejne GPU, a za G4 trochę za dużo wołają w tej chwili. No i został mi4c albo oczekiwanie na mi5 czy redukcję ceny G4

1. Mam chiński tablet(teclast) i wiecznie są z nim jakies problemy softwareowe, trzeba raz na jakiś czas poświęcić pół dnia żeby do przyzwoicie działało. Umiem to zrobić, ale nie lubię, na Xiaomi jest to samo? Czy wystarczy wgrać MIUI Polska i koniec problemów?

2. Czytałem też że mi4c ma jakiś trefny panel dotykowy, i multitouch głupieje. Na XDA pisali nawet że nie przechodzi to po instalacji czystego androida - problem dotyczy wszystkich modeli czy to jakieś odosobnione przypadki?

3. MIUI jest superpłynne? Bo nakładkowany 5.x w G2 śmiga jak wariat, czego nie można powiedzieć na przykład o samsungach czy soniakach

1. Wystarczy wgrac MIUI Polska i koniec.

2. Nie mam z tym problemu.

3. Mam 3gb ramu i jak narazie moj rekord to 300mb wolnego ramu. Wiecej nie dalem rady zapchac :D

Telefon dziala za***iscie plynnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zainteresowałem się tym telefonem i mam parę pytań, bo czytam sporo różniących się zupełnie opinii i mam mały mętlik w głowie

W tej chwili mam LG G2 i powoli chcę zmienić na coś mocniejszego. Dopuszczam mi4c/honor 7 i G4. Honora raczej już odpuściłem ze względu na kiepski aparat i beznadziejne GPU, a za G4 trochę za dużo wołają w tej chwili. No i został mi4c albo oczekiwanie na mi5 czy redukcję ceny G4

1. Mam chiński tablet(teclast) i wiecznie są z nim jakies problemy softwareowe, trzeba raz na jakiś czas poświęcić pół dnia żeby do przyzwoicie działało. Umiem to zrobić, ale nie lubię, na Xiaomi jest to samo? Czy wystarczy wgrać MIUI Polska i koniec problemów?

2. Czytałem też że mi4c ma jakiś trefny panel dotykowy, i multitouch głupieje. Na XDA pisali nawet że nie przechodzi to po instalacji czystego androida - problem dotyczy wszystkich modeli czy to jakieś odosobnione przypadki?

3. MIUI jest superpłynne? Bo nakładkowany 5.x w G2 śmiga jak wariat, czego nie można powiedzieć na przykład o samsungach czy soniakach

Jaki telefon nie wezmiesz i tak zawsze będą jakieś problemy. Raz większe raz mniejsze.

Ja, odpukać narazie żadnych z Mi4c nie mam, wszystko działa płynnie itp.

Jakieś ścinki i problemy software'owe zawsze będą się zdarzać ponieważ to typowe dla androida a po drugie w kieszeniach nosimy mobilne komputery.

Czasem problem zdarzył się nawet w niezawodnym nexusie 4 który był moim poprzednim telefonem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście w Yet Another MultiTouch Test? Naprawdę dotykając krawędzi drugim palcem telefon to "wyczuwa"? Bo jeśli tak to wychodzi na to że ja i dużo innych użytkowników ma jakąś wadę fabryczną czy coś.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matixx napisał:

Sprawdzaliście w Yet Another MultiTouch Test? Naprawdę dotykając krawędzi drugim palcem telefon to "wyczuwa"? Bo jeśli tak to wychodzi na to że ja i dużo innych użytkowników ma jakąś wadę fabryczną czy coś.

Ze co xd? Ja wogole nie rozumiem o co chodzi xD
Napisz to jakos inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na xda zawsze znajdą jakiś problem w jakimkolwiek telefonie przecież tam nie wchodzi zwykły użytkownik jakiego widzisz na ulicach. Tam w większości przypadków to magicy albo tacy co do nich aspirują...no i trzecia grupa czyli tacy co szukają ostatniej deski ratunku.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Matixx napisał:

2. Jedyny problem z jakim ja miałem do czynienia to to: https://www.youtube.com/watch?v=5jiz7VhR8nM&feature=youtu.be
Kiedy masz więcej niż jeden palec na ekranie to nie łapie dotyku przy krawędziach. Przeszkadza to w niektórych grach. Po wgraniu CyaonogenMod 13 problem nie ustąpił.

A dokładnie o ten post mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matixx napisał:

Wydaje mi się że wyraziłem się dostatecznie jasno w tym i poprzednim poście. Podałem link do filmiku wyjaśniającego problem, obejrzyj.

Sry. nie widzialem twojego postu wyzej.

Tak, potwierdzam ze tak jest. Sprawdzalem w tej apce co podales i w antutu. Jak dotykasz ekran 1 lub wiecej palcami, to przy krawedziach nie dziala juz kolejny dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zainteresowałem się tym telefonem i mam parę pytań, bo czytam sporo różniących się zupełnie opinii i mam mały mętlik w głowie

W tej chwili mam LG G2 i powoli chcę zmienić na coś mocniejszego. Dopuszczam mi4c/honor 7 i G4. Honora raczej już odpuściłem ze względu na kiepski aparat i beznadziejne GPU, a za G4 trochę za dużo wołają w tej chwili. No i został mi4c albo oczekiwanie na mi5 czy redukcję ceny G4

1. Mam chiński tablet(teclast) i wiecznie są z nim jakies problemy softwareowe, trzeba raz na jakiś czas poświęcić pół dnia żeby do przyzwoicie działało. Umiem to zrobić, ale nie lubię, na Xiaomi jest to samo? Czy wystarczy wgrać MIUI Polska i koniec problemów?

2. Czytałem też że mi4c ma jakiś trefny panel dotykowy, i multitouch głupieje. Na XDA pisali nawet że nie przechodzi to po instalacji czystego androida - problem dotyczy wszystkich modeli czy to jakieś odosobnione przypadki?

3. MIUI jest superpłynne? Bo nakładkowany 5.x w G2 śmiga jak wariat, czego nie można powiedzieć na przykład o samsungach czy soniakach

To ostanie chyba sobie w palca wyssałeś, bo nakładka sony nie ma problemów z płynnością, a taki s6 też wolny nie jest.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

@rdy

1. Jedynie pierwsza konfiguracja. Później działa już wszystko tak jak w każdym urządzeniu.

2. Ja nie mam żadnych problemów o których ludzie piszą.

3. Przy 2 GB potrafi zwolnić, ale to samo dzieje się z Nexusem 5X, który też ma Snapdragona 808.

Osobiście brałbym LG G4.

G4 to chyba jeden z najmniej udanych flagowców tego roku...

Adreno 418 + QHD + LG UI to kiepskie połączenie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, makovic napisał:

Na codzień tego nie zauważyłem absolutnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No ja dopiero to odkrylem bo kolega napisal o tym :D

Wczesniej tez tego nie zauwazylem, ale fakt faktem jest to bug. Ciekawe tylko czy softowy czy hardwarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema.

Zastanawiam się nad kupnem Mi4c. Niedawno była obniżka 50$ i teraz na ibuygou ze zniżkami można juz wyrwac tel. za ~ 235$ + przesylka.
To juz niezla cena, ale.. niedlugo wychodzi Mi5, więc teoretycznie mozna zalozyc, ze cena Mi4c znowu spadnie.
Pamietacie jak to bylo w przypadki Mi3 jak wchodzil Mi4 ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 32GB jest teraz na ibuygou po 239$ + rabat na $24.99 $  (znalazlem na wykopie, powinien byc aktualny) ale przy zakladniau konta tez chyba daja jakis rabat z tego co tutaj wyczytalem 10% chyba więc na to samo wychodzi.

Poza tym na everbuying.net jeszcze przez 5 dni jest po 234$ i darmowa przesylka, z tym, że nie wiem czy ten sklep można polecić.

Edytowane przez wmb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pokrecilem, te 239$ chyba mialo juz byc z rabatem albo w euro patrzylem (pozno juz bylo ). Tak czy siak przy cenie 259$ + rabat 24$ wychodz 234$ + przesylka czyli jest niezle. Kwestia czy po wyjsciu Mi5 bedzie jeszcze leciec od razu w dol... czy brac teraz i sie nie zastanawiac.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie bierze za transakcję, tylko prowizje za przewalutowanie. W moim wypadku było to ok 50zł. Przy zamówieniu na 1100zł nie jest to taka straszna suma. Zawsze można wybrać, żeby to bank przewalutował, pewnie prowizja będzie mniejsza, ale zawsze jakaś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...