Skocz do zawartości

Pytania przed zakupem


Kojiko

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Sotom napisał:

Tylko, że jakby weszli oficjalnie to nie sądzę by były takie fajne ceny wtedy :D

No moze ceny byly by 10% wieksze. Ale mial bys wszystko na miejscu, po polsku, i ogolnie duzo +. A i tak cena by masakrowala telefony w tej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% uważasz? Nie sądzę. Jakby Xiaomi weszło na rynek europejski to wysypałoby się mnóstwo hurtowników którzy by dowalili taką marżę, że i tak byś wolał kupić w Chinach. 
To by miało sens jakby się kupowało bezpośrednio od Xiaomi np jakiś sklep internetowy czy coś. W innym przypadku nie będzie to 10 a min 50%. Spójrz chociażby teraz jakie ceny ludzie dają na Allegro i ile sobie doliczają :)
Reszta czyli wsparcie, serwis etc to fakt, mega plus.

Edytowane przez Sotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sotom napisał:

10% uważasz? Nie sądzę. Jakby Xiaomi weszło na rynek europejski to wysypałoby się mnóstwo hurtowników którzy by dowalili taką marżę, że i tak byś wolał kupić w Chinach. 
To by miało sens jakby się kupowało bezpośrednio od Xiaomi np jakiś sklep internetowy czy coś. W innym przypadku nie będzie to 10 a min 50%. Spójrz chociażby teraz jakie ceny ludzie dają na Allegro i ile sobie doliczają :)
Reszta czyli wsparcie, serwis etc to fakt, mega plus.

Oj no dobra, ale to taka sama sytuacja jak teraz. Mozesz isc do sklepu kupic buty za 300 a mozesz isc do internetow i kupic za 200. Wazne jest ze masz wybor. Zreszta, wejscie na rynek eu ma TYLKO plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sotom napisał:

Pomijając cenę? To tak. Ale nie sądzę aby weszli a na pewno nie w najbliższym czasie.

PS. Co do butów to nie jest aż tak kolorowo :P

No dobra, kupowanie butow na allegro to slaby pomysl. No chyba ze to pewniak. Ale jest masa sklepow z butami 100% oryginalnymi i ceny sa od 5 do 40% tansze niz jak bys kupil w sklepie "fizycznym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od 2ch dni czytam jak wariat wszystko co się da o MI4C. W zasadzie to już kupiłem Honora 6 ale przez kompletny przypadek znalazłem to cudo.... Mi4C

I na dzisiaj jestem w kompletnej d*pie jeśli chodzi o decyzję :) telefon ma być dla Mojej Żony. Ma być przede wszystkim szybki, nie wieszać się i bateria ma trzymać. Oczywiście parę innych bajerów też jest fajnych jak np. ekran FHD itd. Ale te 3 cechy są najważniejsze.

Dlaczego zacząłem zastanawiać się nad Mi4C ? - ponieważ w Honorze na starcie muszę zrobić sporo rzeczy - rooty, bootloadery, recovery, nowy soft itd. Ani nie mam do tego zacięcia ani czasu ani nerwów (tego to chyba najmniej). A tutaj proszę - czytam i czytam - i z tego co zrozumiałem (poprawcie mnie jeśli się mylę) - jeśli nie masz problemu z telefonem w języku angielskim oraz bloatwarem od Naszych Skośnookich Sąsiadów - to telefon śmiga od ręki. Jeśli jednak wolisz mieć język polski i nie mieć aplikacji które Cię nie interesują to... wgrywasz najnowsze MIUI i tyle ?

I jeszcze tylko proszę odpowiedzcie mi na poniższe wątpliwości :)

1. Kupuję telefon w Tv_Sat/Królik24 - oni mają 2 lata gwarancji ! i wgrywają MIUI przed wysyłką - rozumiem że najnowsze ?

2. Czy jak telefon do mnie dojdzie - to wyjmuję go z pudełka, odpalam i działa ? Żadnych rootów, żadnych formatów itd. już nie muszę robić ?

3. Google i cała armada ich aplikacji działa ?

4. Rozumiem że w międzyczasie jak już telefon w rękach jest - to należy zapoznać się z oprogramowaniem i dostroić go do potrzeb ? (Dziękować za to Forum :))

 

I technicznie:

1. Folia czy szkło hartowane ?

2. Silikon na tył czy bardziej fancy flip cover z okienkiem na górze albo z boku ?

3. Czy w zestawie który kupuję jest przejściówka  USB/USBC czy muszę ją oddzielnie zanabyć ? (usbc to może być szok dla Mojej Żony bo jak na wyjazd nie weźmie ładowarki to może być lipa straszliwa - no bo przecież prawie wszyscy mają usb mini :))

 

Z góry dziękuję za informację !

Maciek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, goldie77 napisał:

Cześć,

Od 2ch dni czytam jak wariat wszystko co się da o MI4C. W zasadzie to już kupiłem Honora 6 ale przez kompletny przypadek znalazłem to cudo.... Mi4C

I na dzisiaj jestem w kompletnej d*pie jeśli chodzi o decyzję :) telefon ma być dla Mojej Żony. Ma być przede wszystkim szybki, nie wieszać się i bateria ma trzymać. Oczywiście parę innych bajerów też jest fajnych jak np. ekran FHD itd. Ale te 3 cechy są najważniejsze.

Dlaczego zacząłem zastanawiać się nad Mi4C ? - ponieważ w Honorze na starcie muszę zrobić sporo rzeczy - rooty, bootloadery, recovery, nowy soft itd. Ani nie mam do tego zacięcia ani czasu ani nerwów (tego to chyba najmniej). A tutaj proszę - czytam i czytam - i z tego co zrozumiałem (poprawcie mnie jeśli się mylę) - jeśli nie masz problemu z telefonem w języku angielskim oraz bloatwarem od Naszych Skośnookich Sąsiadów - to telefon śmiga od ręki. Jeśli jednak wolisz mieć język polski i nie mieć aplikacji które Cię nie interesują to... wgrywasz najnowsze MIUI i tyle ?

I jeszcze tylko proszę odpowiedzcie mi na poniższe wątpliwości :)

1. Kupuję telefon w Tv_Sat/Królik24 - oni mają 2 lata gwarancji ! i wgrywają MIUI przed wysyłką - rozumiem że najnowsze ?

2. Czy jak telefon do mnie dojdzie - to wyjmuję go z pudełka, odpalam i działa ? Żadnych rootów, żadnych formatów itd. już nie muszę robić ?

3. Google i cała armada ich aplikacji działa ?

4. Rozumiem że w międzyczasie jak już telefon w rękach jest - to należy zapoznać się z oprogramowaniem i dostroić go do potrzeb ? (Dziękować za to Forum :))

 

I technicznie:

1. Folia czy szkło hartowane ?

2. Silikon na tył czy bardziej fancy flip cover z okienkiem na górze albo z boku ?

3. Czy w zestawie który kupuję jest przejściówka  USB/USBC czy muszę ją oddzielnie zanabyć ? (usbc to może być szok dla Mojej Żony bo jak na wyjazd nie weźmie ładowarki to może być lipa straszliwa - no bo przecież prawie wszyscy mają usb mini :))

 

Z góry dziękuję za informację !

Maciek

 

 

1. Kupilem od nich mi4c i nie mialem grane miui polska tylko jakies badziewie. Niestety musialem przejsc przez proces rootowania + recovery i instalacji miui polska. (Dodam ze to nie jest takie straszne i pomozemy ci to zrobic jak bedziesz mial jakies problemy :P)

2. Teoretycznie tak, ale masz wtedy 50% angielski 30% polski i 20% chinski jezyk w telefonie. Praktycznie - Patrz punkt 1.

3. Dziala wszystko.

4. Jak ktos mial jakiegokolwiek smartfona to poradzi sobie z ustawieniami. Fakt, opcji jest duzo wiecej niz w samsungach etc... Ale da rade to ogarnac.

Techniczne:

1. Folia to jest folia, a szkło to jest szkło. To nie jest to samo, i warto doplacic do szkła.

2. Ja mam flip cover bez okienka i bardzo go propsuje za funckje smart cover. ( W dziale mi4c masz temat gdzie "chwalimy sie" obudowami.

3. W zesrawie brak przejscia na "normalne" usb. Brak jest rowniez przejsciowki USA-EU wiec to tez musisz kupic jak chcesz ladowac telefon oryginalna ladowarka.

Jak masz jeszcze jakies pytania to wal.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie kupuj u żadnego królika. Ja kupiłem nie dawno na ibuygou, oficjalny sprzedawca xiaomi z serwisem we Wrocławiu, królik co najwyżej może dołożyć gwarancję sprzedawcy, ale jak to w praktyce respektuje, tego nie wiem. Juz sam fakt, że jest chiński Rom jest dziwny.

Co do ibuygou to kupiłem tam dwa telefony. Czekałem co prawda tydzień na wysyłkę, bo akurat nie mieli niebieskiego na stanie, ale jak już znalazły się w DHL to następnego dnia miałem je w rękach. Rom xiaomieu, wystarczy tylko w bardzo prosty sposób zainstalować miui polska - 10 minut i po krzyku. No i jak dla żony to niebieski jest w porządku i do tego niebieski flip case - to akurat dokupilem u królika

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bartosz.g napisał:

 

Moim zdaniem nie kupuj u żadnego królika. Ja kupiłem nie dawno na ibuygou, oficjalny sprzedawca xiaomi z serwisem we Wrocławiu, królik co najwyżej może dołożyć gwarancję sprzedawcy, ale jak to w praktyce respektuje, tego nie wiem. Juz sam fakt, że jest chiński Rom jest dziwny.

Co do ibuygou to kupiłem tam dwa telefony. Czekałem co prawda tydzień na wysyłkę, bo akurat nie mieli niebieskiego na stanie, ale jak już znalazły się w DHL to następnego dnia miałem je w rękach. Rom xiaomieu, wystarczy tylko w bardzo prosty sposób zainstalować miui polska - 10 minut i po krzyku. No i jak dla żony to niebieski jest w porządku i do tego niebieski flip case - to akurat dokupilem u królika

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy to tez nie bylo EU. Ale tlumaczenie bylo bardzo mierne i w ustawieniach bylo duzo angielskich nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info :)

W takim razie musiałbym najpierw zrobić telefon na "cacy" a później go wręczyć Żonie, trzymając kciuki za to że nie będzie odwalał głupot :) Każde urządzenie elektroniczne jest cholernie kapryśne i od czasu do czasu ma swoje zwały, no nic, kolejny krok wykonany.

 

@bartosz.g linka jakiegoś dasz ? ja sobie dzisiaj poszperam na ibuygou tylko mnie tam strasznie zastanawia ta kwestia vatu na granicy - widziałem że temat był już wałkowany i czytałem oczywiście. Zaglądałem nawet u nich na stronie na zakładkę EU Direct ale Mi4c tam nie uswiadcztyłem (ale jeśli dobrze przeczytałem to za 5% dodatkowej opłaty oni zapewniają że VAT'u nie będzie - bo jak będzie to oni płacą).

No prawie już kupiłem ten telefon :)

dobra znalazłem coś takiego:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4c-qualcomm-snapdragon-808-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7081.html

Ze zniżką 15 usd oraz dodaniem do ceny końcowej 5% ubezpieczenia od VAT - wyjdzie mnie 277,19 usd - chyba całkiem niegłupio

Nie wiem jak dużo prowizji zeżre PayPal - no chyba że są inne opcje płacenia. Najchętniej pozostawiłbym opcję przewalutowania mojemu bankowi.

Konta walutowego niestety nie mam :(

25 minut temu, Pawliko napisał:

Nie wiem czy to tez nie bylo EU. Ale tlumaczenie bylo bardzo mierne i w ustawieniach bylo duzo angielskich nazw.

na stronie na allegro napisali że wgrywają najnowszą wersję - więc ufam że tak jest i nie ma żadnej siary później (co kłóci się trochę z tym co napisałeś)

Edytowane przez goldie77
nowe dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, goldie77 napisał:

na stronie na allegro napisali że wgrywają najnowszą wersję - więc ufam że tak jest i nie ma żadnej siary później (co kłóci się trochę z tym co napisałeś)

Moze sie cos zmienilo. Ja kupilem to  2tyg temu. :P 

[edit]

Wlasnie sprawdzilem i na jego aukcji pisze ze jest jezyk polski. A to nie jest rownoznacze z zainstalowanym miui Polska.

Wiec na 100% bedziesz musial przejsc instalacje.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 at 15:18, bartosz.g napisał:

@up. potwierdzam, koniecznie wybierz opcje przewalutowania w swoim banku, 50 zł w kieszeni.

dobra konto założone :)

ale oczywiście mam kolejne pytanie:

1. W sklepie IBG instalują najnowszy MIUI- tak czytałem - skoro tak - to jaki zainstalują na moim telefonie ? 7 ? czy raczej nie - bo nie widziałem na liście telefonów Mi4c

2. Mam problem z nazewnictwem oprogramowania MIUI Polska. Jaka jest na dzisiaj stabilna wersja dla Mi4C od MIUI Polska - i czy to jest taka jak Ogólno Dostępna v6 czy może 7 czy jednak jak 5ta (chodzi mi o funkcjonalność i poprawę błędów) ?

3. Jaka jest stabilna wersja dla Mi4C nie będąca dziełem MIUI Polska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, goldie77 napisał:

dobra konto założone :)

ale oczywiście mam kolejne pytanie:

1. W sklepie IBG instalują najnowszy MIUI- tak czytałem - skoro tak - to jaki zainstalują na moim telefonie ? 7 ? czy raczej nie - bo nie widziałem na liście telefonów Mi4c

2. Mam problem z nazewnictwem oprogramowania MIUI Polska. Jaka jest na dzisiaj stabilna wersja dla Mi4C od MIUI Polska - i czy to jest taka jak Ogólno Dostępna v6 czy może 7 czy jednak jak 5ta (chodzi mi o funkcjonalność i poprawę błędów) ?

3. Jaka jest stabilna wersja dla Mi4C nie będąca dziełem MIUI Polska ?

 

1. Zainstalowany rom od xiaomi.eu najprawdopodobniej z ostatniego tygodnia, z którego w łatwy/bezpieczny sposób instalujesz MiuiPolska (żadnych zabaw w chińskie romy itd).

3. Nie miałem problemów z brakiem stabilności w działaniu tel na ostatnich aktualizacjach- wniosek: z opóźnieniem tygodnia pobierasz aktualizacje i wszystko ładnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, goldie77 napisał:

Kupiłem, czarno-szary-grafitowy :) Ale czad !!! Jeszcze nie włączałem. Mam wgrane MIUI Polska 5.12.3 (lub 4). Teraz tylko po mojej stronie wgranie 5.12.10 (bo z tego co czytam w wątku to jest całkiem stabilnie nawet bardzo) !

No to gitara. Wgraj najnowszy rom. Przy pierwszym wlaczeniu telefonu wybierz jezyk angielski i zaloguj sie do chmury + dodaj swoj sim. Jak to zrobisz to pozniej zmien na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, goldie77 napisał:

Kupiłem, czarno-szary-grafitowy :) Ale czad !!! Jeszcze nie włączałem. Mam wgrane MIUI Polska 5.12.3 (lub 4). Teraz tylko po mojej stronie wgranie 5.12.10 (bo z tego co czytam w wątku to jest całkiem stabilnie nawet bardzo) !

Witam Panów,

Goldie, brałeś wysyłkę z CH czy europy?

I jeszcze jedno - pewnie było to już wcześniej na forum - wybaczcie(!!0, ale kupując z ibuygou - co z gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, goldie77 napisał: Kupiłem, czarno-szary-grafitowy  Ale czad !!! Jeszcze nie włączałem. Mam wgrane MIUI Polska 5.12.3 (lub 4). Teraz tylko po mojej stronie wgranie 5.12.10 (bo z tego co czytam w wątku to jest całkiem stabilnie nawet bardzo) !

Witam Panów,

Goldie, brałeś wysyłkę z CH czy europy?

I jeszcze jedno - pewnie było to już wcześniej na forum - wybaczcie(!!0, ale kupując z ibuygou - co z gwarancja?

Hej,

Kupiłem w Polsce na allegro. Dobra cena, serwis mam na miejscu i dorzucili szkło, silikon, rysik i ładowarkę samochodową. Dodatkowo mam już wgrane MIUI POLSKA co prawda w wersji 5.10.22 ale to nie ma znaczenia. Telefon był i mnie drugiego dnia po zakupie

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, k3lt napisał:

Ok ja wlasnie odebralem swojego mi4c.

Zamawialem na IBG zaplacilem ok 1170 zł, nadany 12 Grudnia przez kuriera odebrany 15 Grudnia a dzisiaj juz u mnie. Brak dodatkowych oplat.

Wersja 3/32GB , wgrany multilang [Miui 7 beta] ale roota nie ma. Panel / kamera Sharp/IMX258. Wszystko ok, funkiel nówka zafoliowana.

Generalnie telefon robi wrazenie. ;)

 

Od razu pytanie, czy z tego softu Miui 7 5.10.8 Beta mozna bez problemu przejsc na MIUI Polska?

Jak jak kupiłem na IBG to po miałem już zainstalowany MIUI Polska v7 w wersji 5.10.x oraz TWRP w wersji 2.7.8.1. Wystarczyło wrzucić do telefonu nowsza wersję (w moim przypadku 5.12.10) i zaktualizować używając aplikacji "aktualizacje". Potem przywrócenie ustawień fabrycznych i wszystko działa. Tylko proces konfiguracji telefonu trzeba przejść całkowicie w języku angielskim bo inaczej wywala błąd chmury i cofa na początek. Root też jest. Aby nadać aplikacjom uprawnienia root trzeba wejść w aplikację "panel sterowania" i potem w uprawnienia i tam będzie root.

Edytowane przez Matixx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Bede chciał kupić telefon w sklepie IBG z wykupionym ubezpieczeniem od VATu i mam do tego pytanie, gdy urząd nie naliczy VATu a sam zgłoszę to do opodatkowania to czy sklep nie będzie robił problemów z zapłatą ?

 

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamawiając ostatnio MI4C na IBG musiał zapłacić podatek? Wiem, że pudełko jest zawinięte w papier prezentowy, ale czy na kopercie jest deklaracja celna, czy jest to przesyłka jak od osoby prywatnej?
 Czy wybierając pocztę francuską jest mniejsza szansa na podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...