Skocz do zawartości

Pytania przed zakupem


Kojiko

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, AndropaX napisał:

W mi4c tam tego nie ma. Tworzysz bugreport poprzez kilkukrotne naciśnięcie cpu w informacjach o telefonie i podglądasz log.

758b2273dda01f12f989ce45bb2a004e.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

U mnie ten log troche inaczej. :P

I mam chyba sharpa. To zle xd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, adamunio napisał:

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Widzę że wiedzę masz sporą ale jak nie znasz odpowiedzi to po co piszesz farmazony. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to czy z taka informacja decyduje u Ciebie o zakupie telefonu? Jak wiadomo to loteria. I co jak trafisz "ten gorszy"? Na siłę będziesz szukać wtedy kupca? 
Więc bez spiny ;)

@MTplayer. Sprawdziłem teraz i niestety laptop nie łączy się z siecią za pomocą hotspota. Póki co nie wiem czemu bo na poprzednim smartfonie działało normalnie.

Edytowane przez Sotom
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat pytań przed zakupem.

Interesuje mnie działanie hotspota w mi4c czy wszystko działa poprawnie? jest to dla mnie bardzo ważna opcja, a znalazłem wiele tematów o problemach.

U mnie działa normalnie od zawsze 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sotom napisał:

@MTplayer. Sprawdziłem teraz i niestety laptop nie łączy się z siecią za pomocą hotspota. Póki co nie wiem czemu bo na poprzednim smartfonie działało normalnie.

Podejrzewam że to kwestia ustawień, bo laptopy mają nieraz takie menadżery sieci pokopane, że aby podpiąć inny sprzęt trzeba spędzić nad tym trochę czasu - mówię to z doświadczenia :)

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolnygosc napisał:

Podejrzewam że to kwestia ustawień, bo laptopy mają nieraz takie menadżery sieci pokopane, że aby podpiąć inny sprzęt trzeba spędzić nad tym trochę czasu - mówię to z doświadczenia :)

Nie chce mi się grzebać póki co. A dziwne bo na Flex 2 i Win10 działało normalnie.

45 minut temu, Elderbary napisał:

To masz najlepszy model :)

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i też mam sharpa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi odnośnie hotspota widzę że jest 2 do 1 czyli jest 30% szans że będą problemy, ja osobiście najczęściej używam go do udostępnienia sieci na ipada mini.

Jeszcze pytanko o gps, jakie macie doświadczenia? z recenzji wynika że działa świetnie, ale z recenzji o moim obecnym g2mini też tak wynikało, a gps w nim to jakaś porażka.

Edytowane przez MTplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MTplayer napisał:

Dzięki za wypowiedzi odnośnie hotspota widzę że jest 2 do 1 czyli jest 30% szans że będą problemy, ja osobiście najczęściej używam go do udostępnienia sieci na ipada mini.

Jeszcze pytanko o gps, jakie macie doświadczenia? z recenzji wynika że działa świetnie, ale z recenzji o moim obecnym g2mini też tak wynikało, a gps w nim to jakaś porażka.

Tutaj u mnie bez problemu. GPS działa bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z IBG. Mimo wszystko szkoda że narazie oficjalnie nie ma ich w Europie... Choć w mojej opinii niedługo będą musieli coś z tym zrobić. Chinole zaczynają się rozpychac:

- huawei ostro poszedł do przodu

- ZTE też się rozwija

- One plus już można w Polsce powoli w salonie kupić

- meizu już chyba też niektóre modele są dostępne w ofercie RTV EURO albo raczej bywają...

No i zobaczymy jaka będzie odpowiedź xiaomi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, makovic napisał:

Ja kupiłem z IBG. Mimo wszystko szkoda że narazie oficjalnie nie ma ich w Europie... Choć w mojej opinii niedługo będą musieli coś z tym zrobić. Chinole zaczynają się rozpychac:

- huawei ostro poszedł do przodu

- ZTE też się rozwija

- One plus już można w Polsce powoli w salonie kupić

- meizu już chyba też niektóre modele są dostępne w ofercie RTV EURO albo raczej bywają...

No i zobaczymy jaka będzie odpowiedź xiaomi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ciekawy jestem czy ten xiaomi spelnia standardy europejsie... A co z patentami itp itd... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, makovic napisał:

A o jakich standardach mówisz? Jakość? Patenty? Meizu jakoś dziwnym trafem przypomina jabłka i jest w Europie...

Samsung i apple cały czas toczą wojny o patenty, nawet te najbardziej debilne...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Serio nie mam pojecia jakie sa wymogi uni czy ogolnie europy jezeli chodzi o telefony ale na 100% jakies sa. I na 100% roznia sie one od Chinskich.

Znajac zycie to xiaomi pewnie lamie pierdylion patetow i dlatego jeszcze go nie ma w EU.

A walka samsunga i apla to jest raczej komedia. Sa juz teorie ze te cale pozwy i odszkodowania to zwykly sposob na zwiekszenie zyskow bo omijaja tym sposobme podatki. (Ofc to tylko teoria spiskowa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz 100% racji że jakieś powody są... Natomiast mi chodzi tylko o porównanie sytuacji innych chińskich marek vs xiaomi.

Reasumując według mnie niedługo muszą zacząć pukać do bram Europy bo inne brandy w rankingach ich wyprzedza.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, makovic napisał:

Oczywiście masz 100% racji że jakieś powody są... Natomiast mi chodzi tylko o porównanie sytuacji innych chińskich marek vs xiaomi.

Reasumując według mnie niedługo muszą zacząć pukać do bram Europy bo inne brandy w rankingach ich wyprzedza.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No tylko widzisz... To wszystko co wymieniales ma POLSKIE wsparcie. A z xiaomi ? Niby oficjalne... niby wszystko fajnie i ja jako ze jestem obeznany w tych sprawach. (Ogolnie technologia, telefony) Ale wyobraz sobie np twoja mame albo tate ktory kupil telefon chce zrobic update softu... Albo niech w tym telefonie bedzie jakis inny system i instalacja bedzie MIUIPolska bedzie wymagala instalacji TWRP... Ze tak powiem z Bogiem :D Na 100% sobie nie poradza.

A np taki hjujałej ma defaultowo wszystko dobrze, wszystko polskie. Aktualizacja systemu 1 kliknieciem palca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają w garści 2 największe światowe rynki - chiny i indie, gdzie sytuacje mają prostą - dużo ludzi, wpasowują się w niszę ceną i z językami nie muszą kombinować. W europie mogliby coś zarobić na bezpośredniej sprzedaży, ale to chyba gra nie warta świeczki jak większość osób nigdy o nich nie słyszało i muszą do systemu wpakować 15 języków... 

Edytowane przez AndropaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później wpadną do Europy niezależnie czy tego chcą czy nie bo ludzie będą chcieli. Świadomość chińskich marek w Europie rośnie i akurat xioami jest na szczycie tej listy. Ludzie zaczynają im budować rynek w Europie a oni nic nie muszą robić no po za fonami :)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, makovic napisał: Oczywiście masz 100% racji że jakieś powody są... Natomiast mi chodzi tylko o porównanie sytuacji innych chińskich marek vs xiaomi.

Reasumując według mnie niedługo muszą zacząć pukać do bram Europy bo inne brandy w rankingach ich wyprzedza.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No tylko widzisz... To wszystko co wymieniales ma POLSKIE wsparcie. A z xiaomi ? Niby oficjalne... niby wszystko fajnie i ja jako ze jestem obeznany w tych sprawach. (Ogolnie technologia, telefony) Ale wyobraz sobie np twoja mame albo tate ktory kupil telefon chce zrobic update softu... Albo niech w tym telefonie bedzie jakis inny system i instalacja bedzie MIUIPolska bedzie wymagala instalacji TWRP... Ze tak powiem z Bogiem  Na 100% sobie nie poradza.

A np taki hjujałej ma defaultowo wszystko dobrze, wszystko polskie. Aktualizacja systemu 1 kliknieciem palca...

 

Jak najbardziej tak :) inaczej - wszystkie te firmy wchodząc na Europę też stąpały po kruchym ludzie. Teraz huawei jest czymś ale jeszcze dwa lata temu tylko branża telekom. traktowała poważnie te firmę ze względu na ich produkty nazwijmy to sieciowe. Inni chińscy producenci znaleźli w Europie swój target. Oficjalne wsparcie? No nie zartuj :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Oni mają w garści 2 największe światowe rynki - chiny i indie, gdzie sytuacje mają prostą - dużo ludzi, wpasowują się w niszę ceną i z językami nie muszą kombinować. W europie mogliby coś zarobić na bezpośredniej sprzedaży, ale to chyba gra nie warta świeczki jak większość osób nigdy o nich nie słyszało i muszą do systemu wpakować 15 języków... 

Analogicznie można by powiedzieć o innych chinolach. ZTE, Huawei... Co ich tu przyciągnęło?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, makovic napisał:

Jak najbardziej tak :) inaczej - wszystkie te firmy wchodząc na Europę też stąpały po kruchym ludzie. Teraz huawei jest czymś ale jeszcze dwa lata temu tylko branża telekom. traktowała poważnie te firmę ze względu na ich produkty nazwijmy to sieciowe. Inni chińscy producenci znaleźli w Europie swój target. Oficjalne wsparcie? No nie zartuj :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ale nie rozumiesz... Ja kupilem telefon to musialem przejsc przez instalacje chinskiego romu > twrp > dopiero miui polska. Juz sama taka procedura skresla mozliwosc wejscia na rynek EU. A kolega dzisiaj kupil hujaweja w abonamecie w sieci play. Wyciagnal telefon z opakowania, wlaczyl, kliknal update i JUZ mial w 100% aktualny, spolszczony telefon. A to jest WIELKA roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem. Tylko nie traktuj MIUIPolska jako oficjalnego wsparcia bo taj niestety nie jest. Ja też przechodzilem tą procedurę o której piszesz. To o czym Ty wspominasz w przypadku tego kolegi to jest dopiero konsekwencja oficjalnego wejścia na Europę danego producenta. Gdyby xiaomi tak zrobiło to proces aktualizacji wyglądałby tak samo. A tak... Jest jak jest...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...