Mymi

"Xiaomi vs Huawei, kogo wolisz?" ankieta online w Chinach

Recommended Posts

Taka ciekawostka:

http://survey.tech.sina.com.cn/result/111274.html?f=1

(w Chrome można kliknąć przetłumacz ;) )

Na ok 12 tys głosów, Xiaomi jest ledwo ponad "nie obchodzi mnie to". Czytając z komentarzy, wygląda na to że ludzie uważają CEO Xiaomi za oszusta? Nie wiem dlaczego, sorry. Do tego market się powoli męczy flash sales - co z tego że jest fajny sprzęt jeżeli jedyna opcja kupienia go to od resellerów z marzą 20% na taobao.

Co z tego wynika? Xiaomi prawdopodobnie NIE osiągnie swojego rocznego targetu sprzedaży telefonów na ten rok, do tego traci rynek właśnie na rzecz Huawei. Ludzie się po prostu odsuwają od Xiaomi i idą do Huawei.

Zobaczymy jak to zmieni plany Xiaomi na 2016. Może będzie mniej nowych produktów a większy fokus na rozwój telefonów? 

Na razie z właściwym sobie przytupem wypuścili na rynek baterie alkaiczne:

130800wgdzid8u8o2x2kx8.jpg.thumb.jpg

Wcale się nie dziwię że klienci mają dość tego typu polityki sprzedażowej. Od czasu OPO chyba wszyscy mają jej dość.

Na dodatek oficjalne forum en.miui.com wcale tutaj nie pomaga, coś co w założeniu powinno być kopalnią wiedzy i miejscem odpowiedzi na wszystkie pytania jest najdziwniejszym tworem jaki spotkałem. Wszędzie jakieś ikonki-medale rozciągające post do granic przyzwoitości i 90% postów o treści "great, thank you !" - no bo za każdy post mamy punkciki i medale. Absurd.

• Like 1

Może jak zobaczą że kasa spada to wezmą się znowu do porządnej roboty. Ewentualnie te 12 tysięcy to ludzie którzy nie przepadają/nie mięli nic od Xiaomi. Chińczyków jest w ciul i jeszcze trochę, więc to całkiem prawdopodobne :)

Czego jak czego, ale Huaweia nigdy nie kupię, mój znajomy miał (może jeszcze ma) i do tej pory aktualizacji softu nie widział, chociaż była zapowiadana z rok temu...

Edited by MasaMasen

Huawei zrobił kolosalny postęp aczkolwiek z aktualizacjami podobno dalej duże problemy.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Mają problem z aktualizacjami poza Chiny. Podobno u siebie prawie co miesiąc. Miałem P6 oraz kilka innych modeli i funkcjonalnie po wprowadzeniu EMUI 3.0 było lepiej niż MIUI V6 na początku. A czasami jak sobie przypomnę kontakty połączone z dialerem i sms to :rolleyes:. Oszczędzanie baterii naprawdę działało :) . Wyłączałem wszystko a ich funkcja wyciskała jeszcze więcej. Na Mi nie widzę różnicy. Gdyby nie przycinki interfejsu, trochę słaby wynik na baterii, kanciasty kształt a la iPhone i brak motywów oraz jakiegokolwiek theme creatora to pewnie bym został. Ogólnie mam wrażenie, że Xiaomi idzie w stronę Apple jeśli chodzi o zadufanie w sobie i grzebanie w MIUI jak im się podoba. Huawei znowu kopiuje wygląd zewnętrzny i w niewielkim stopniu wygląd systemu Apple i Xiaomi.

Dnia 29.10.2015, 03:04:13, Mymi napisał:

Na ok 12 tys głosów, Xiaomi jest ledwo ponad "nie obchodzi mnie to". Czytając z komentarzy, wygląda na to że ludzie uważają CEO Xiaomi za oszusta? Nie wiem dlaczego, sorry. Do tego market się powoli męczy flash sales - co z tego że jest fajny sprzęt jeżeli jedyna opcja kupienia go to od resellerów z marzą 20% na taobao.

Co z tego wynika? Xiaomi prawdopodobnie NIE osiągnie swojego rocznego targetu sprzedaży telefonów na ten rok, do tego traci rynek właśnie na rzecz Huawei. Ludzie się po prostu odsuwają od Xiaomi i idą do Huawei.

Zobaczymy jak to zmieni plany Xiaomi na 2016. Może będzie mniej nowych produktów a większy fokus na rozwój telefonów? 

Ludzie strasznie psioczą na forum Xiaomi, tam co i rusz się jakaś ważna persona unosi honorem i obraża, ludzie się trochę denerwują, że z aktualizacjami coś im się pojawia, coś znika. Może to dodawać przysłowiowy gwóźdź do trumny.

Z innych ciekawostek:

Wywiad z Lej Dziuniem

• Like 1

35 minut temu, Lamcza napisał:

no ale jesli jakis fan kupil to ja bym plakal na jego miescu :D zobacz ze ekran pekl od 3 rys xD a caly telefon koles zlamal jak patyczek po lodach :D ciekawe ile w tym bylo wytycznym google  a ile geniuszu huaweia :P

Własnie po tym *crack* moja twarz przybrała wyraz cojest.exe.... To złamanie po prostu mistrzowskie, dobrze nazwałeś "jak patyczek po lodach" :D:D

Edited by MasaMasen

Chętnie był zobaczył jakieś nasze xiaomi w podobnych testach...

Oczywiście z zachowaniem tych samych metod...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Brat ma Redmi Note 3G, 5,5 cala. Trzyma w ciasnej kieszeni i raz po wyciągnięciu telefon był jakiś krzywy. Okazało się, że to tylko bateria się wygięła i po jej wyprostowaniu telefon wrócił do normy :P

8 godzin temu, makovic napisał:

Chętnie był zobaczył jakieś nasze xiaomi w podobnych testach...

Oczywiście z zachowaniem tych samych metod...

Jaka firma taki test ;)

https://www.youtube.com/embed/bLm1YkB1_YE

https://www.youtube.com/watch?v=m4fCSMFmouA

Edited by mazok

Ja raz dostałem Mi4 wygięty jak bumerang z prośbą czy da się coś z tym zrobić... :-)

Telefon przejechał samochód.

Ale wyglądał lepiej niż ten Nexus.

Wysłano z MI Note

No aż nie mogę uwierzyć, z jaką łatwością Nexus zrobił "chruup", a jak mocno trzeba walczyć z modelem Xiaomi Mi4.

Choć tutaj lepszym przykładem w stosunku do 6P, byłby model Mi Note, z racji podobnych wymiarów.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

@up no właśnie. Wszystko rozchodzi się o wymiary. Im większa patelnia tym łatwiej coś zrobić. Oczywiście dochodzi do tego rodzaj zastosowanych materiałów plus konstrukcja.

No aż nie mogę uwierzyć, z jaką łatwością Nexus zrobił "chruup", a jak mocno trzeba walczyć z modelem Xiaomi Mi4.

Choć tutaj lepszym przykładem w stosunku do 6P, byłby model Mi Note, z racji podobnych wymiarów.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Mogę wam wygiac MINote. Akurat mam czarnego z ramką ale bez tylnego szkła.

Moim zdaniem się nie da. Note faktycznie ma całą wewnętrzną ramę z aluminium i do tego szkło z dwóch stron.

A tu Nexus z papieru...

Wysłano z MI Note

• Like 1

Dzisiaj próbowałem kupić Band 1s, jak to bywa w Xiaomi stylu z "limited quantity" Najpierw anulowało mi koszyk. Ok. Potem przez wiekszosc czasu niedostepne, mimo tego ze ilosc sprzedanych na stronie ciagle rosnie. OK. Po kilku godzinach "out of stock". Well, fuq.

Dokupic chcialem tez biale sluchawki, tez mniej dostepne, ale latwiej niz Band. Kupilem, zaplacilem. Po minucie moje zamowienie zostalo anulowane, obecnie jest "out of stock".

Serio mam dosyc Xiaomi i ich sprzedazy.

Miałem (i jeszcze mam w sumie) mi3, obecnie używam huawei P8 pod około tygodnia. Był pomysł na mi4c, ale stwierdziłem, że warto jednak poczekać na mi5. P8 jest tymczasowo, i niestety coraz bardziej mi się podoba :) Huawei robi na prawdę dobre telefony, wykonanie perfekcyjne, nakładka jest bardzo podobna do xiaomi, ale to jednak nie to samo co MIUI. Jak na razie używam i czekam na mi5 :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Mój redmi note 3 po tygodniu w kieszeni zaczął sie lekko wyginac na wysokości przycisku power :-(

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.