Skocz do zawartości

Problem z rozsuwaniem paska powiadomień.


GAZuOOT

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam bardzo irytujący problem z rozwijaniem paska powiadomień. Sprawdzałem na sofcie 5.10.16 oraz 5.10.22, na obu problem ten sam, a mianowicie:

Czasami nie mogę rozwinąć paska na ekranie blokady oraz przy odpalonych aplikacjach (np. whatsapp), gdy tak się dzieje rozwijanie paska na pulpicie nie jest płynne (to znaczy od razu cały się rozsuwa i nie można płynnie kontrolować procesu rozsuwania). Po jakimś czasie problem ustępuje i mogę normalnie pasek wszędzie rozwijać, ale po chwili problem wraca. Jest to strasznie irytujące, kombinowałem na różne sposoby, ale nic nie pomagało :/.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem MIUI 6 wersje stable przez fastboota, wipe, następnie 5.10.16  od MIUIPOLSKA a takie cuda zaczęły się robić po przejściu na 10.22, wipe nie pomógł, powróciłem do 10.16, zrobiłem wipe i dalej takie kwiatki się dzieją. Może znów wszystko od nowa powygrywać, przez fastboota?

 

EDIT:

Dziwne to jest ale póki co problem rozwiązałem poprzez włączenie opcji "Pokaż dotknięcia" w opcjach programistycznych. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale może coś i ma :).

 

Edytowane przez GAZuOOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem MIUI 6 wersje stable przez fastboota, wipe, następnie 5.10.16  od MIUIPOLSKA a takie cuda zaczęły się robić po przejściu na 10.22, wipe nie pomógł, powróciłem do 10.16, zrobiłem wipe i dalej takie kwiatki się dzieją. Może znów wszystko od nowa powygrywać, przez fastboota?

 

EDIT:

Dziwne to jest ale póki co problem rozwiązałem poprzez włączenie opcji "Pokaż dotknięcia" w opcjach programistycznych. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale może coś i ma :).

 

To jest MIUI tutaj wszystko jest możliwe :D. Temat zostawie otwarty jeszcze prze 24-48h, jeżeli przez ten czas nie będzie problemów to można uznać to za rozwiązanie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie nacieszyłem :(. Ale przynajmniej wiem jak bardziej to wygląda, po prostu ekran przy górnej krawędzi ekranu nie zawsze reaguje na dotyk (nie ma tam tej kropeczki, która pokazuje dotknięcia), dlatego belka powiadomień się nie rozwija. Spróbuję wszystko od nowa powygrywać i dam znać czy pomogło. Gorzej jak nie pomoże 0_O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest problem z dotykiem, tylko nie wiem czy to wina programowa czy sprzętowa. Ponieważ ten problem występuje u dołu jak i u góry ekranu. Sprawdziłem programem YAMTT i okazuje się, że 70 pikseli ekranu (u góry jak i na dole) ma problem z rozpoznaniem dotyku. Dobrze to na tym programie widać, ponieważ rysuje on kreski (pionową i poziomą) przecinające punkt dotyku. A i dodam, że z rozwijaniem paska nie ma problemu, gdy telefon ma odpaloną aplikację w trybie horyzontalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba jednak jest to problem sprzętowy (MIUI v6, v7 wgrywane, chiński sof, globalny soft i zawsze to samo), ciekawe, że od początku nie zwróciłem na to uwagi, ale może za bardzo zafascynowany byłem nowym telefonem? Problem dobitnie widać na załączonych screenach (widać tam gdzie są problemy z dotykiem). Widać tam jak reaguje ekran na dotyk, palcem zawsze jechałem od górnej krawędzi w dół bądź na odwrót. Z tym, że problem nie występuje zawsze, najbardziej widoczny jest jak telefon po jakiejś chwili zostaje wybudzony, wtedy właśnie już na ekranie blokady pasek nie chce się rozwijać. Zostaje serwis? :(

P1030607.JPG

Screenshot_2015-10-26-14-28-16_com.rn.yamtt.png

Edytowane przez GAZuOOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktem desperacji, wgrałem MIUI v7 stable, czyli chiński najnowszy soft. I okazuje się, że problem wyparował. Powrót do v7 developmet (enMIUI czy MIUIPolska), powoduje ten problem z dotykiem. Ogólnie musi to być jakiś bug, ale ciekawe, że nikt o czymś takim nie wspominał, tym bardziej że na v6 chińskim problem występował a na v7 już nie 0_O. Czekam w takim razie na v7 Stable Global z paczuszką dla fastboota i zobaczę jak to wtedy będzie działać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...