Skocz do zawartości

Problem z BT ze stabilnością połączenia


Mr Groch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dziecku samochodziki REV firmy WowWee sterowane po Bluetooth.

Z telefonem Redmi 2 wszystko działa bezproblemowo, a mam tam tą samą wersję (najnowszą) MIUI Polska.

Jednakże nie mogę się pozbawić z dzieckiem 2 samochodzikami, gdyż na moim Redmi Note 2 nawiązuje się połączenie i przez kilka sekund jestem w stanie sterować, po czym połączenie jest zrywane a BT w telefonie szaleje - wyłącza się i nie da się już włączyć (po sekundzie zaraz się wyłącza). Pomaga tylko restart telefonu. Problem występuje za każdym razem.

Problem objawił się przy połączeniu z zabawką. Połączenie z opaską MI Band i ze słuchawkami BT Plantronics nie stwarza problemów (czasem przy dłuższej nieobecności w pobliżu telefonu jedynie czasem długo trwa wykrycie opaski by odblokować ekran).

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie, ale przed wgrywaniem MIUI Polska i po oczywiście zrobiłem z poziomu recovery.

Jeśli MIUI ma problemy z BT to zastanawia mnie czemu na Redmi 2 nie ma problemów...

Pisze tutaj z nadzieją, że ktoś zna problem i może istnieje jakiś workaround - typu sterowniki z innej wersji lub coś w tym stylu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast notorycznie napotykam problemy z połączeniem BT pomiędzy mi4 a jakimkolwiek urządzeniem Garmina. Kiedyś nawet coś działało ale mega niestabilnie więc raczej uzywać się tego nie da. 

Ten BT to chyba jakiś poważniejszy problem większej liczby producentów - jak na razie tylko Apple IOS daje radę ze stabilnością takich połączeń, przynajmniej w przypadku urządzeń Garmina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często słucham audiobooków korzystając ze słuchawki bluetooth. Podczas odtwarzania nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością połączenia, natomiast gdy odtwarzacz jest zapauzowany to słuchawka się raz na kilka minut rozłącza i natychmiast łączy ponownie. Ta sama słuchawka z Lumią 1020 pracuje bez rozłączeń więc przyczyna musi leżeć po stronie telefonu. Może to jakieś ustawienia odpowiedzialne za oszczędzanie energii powodują te rozłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rozłączaniem BT występuje również u mnie. Najczęściej rozłącza się kiedy chodzi w parze z włączonym i działającym GPS'em, np. przy nawigacji. Jednak kiedy słucham w domu muzyki poprzez BT problemu nie ma, nie rozłącza.

Profile oszczędzania energii oczywiście wyłączone. 

Bardzo upierdliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...