bololabich

Jak długo wytrzymuje wam bateria?

Recommended Posts

No dobra. To teraz weźcie mi powiedzcie, bo ja już zgłupiałam, jakim cudem w trybie samolotowym (!) telefon przez noc zjechał mi z 29 do 16%. W wykresie zużycia baterii sygnału sieci brak, włączonego ekranu brak, wybudzeń BRAK. Wifi wyłączone na stałe, historia lokalizacji Google wyłączona, zresztą, był w samolotowym! Czyli nic nie powinno mu działać, a jednak coś go zszamało...  

A lokalizacja wyłączona? (w ogóle lokalizacja a nie google)

Wysłane z mojego Mi-4c

19 minut temu, magyarek napisał:

jakim cudem w trybie samolotowym (!) telefon przez noc zjechał mi z 29 do 16%

no właśnie to jest urok Androida. Nie odpowiem ci na to merytorycznie bo musiałbyś przedstawić szczegółowy log z tego okresu czasu.....ale wierz mi miałem tak w bardzo wielu telefonach....praktycznie zawsze pomagał restart całego systemu i na drugi dzień już nie zjadał baterii. Ogólnie otwarte systemy mają to do siebie że czasem zdarzają się anomalie....jak chcesz mieć pewność co do softu wybierz fona z jabłuszkiem - żona używa od 6 lat chyba i nigdy nie było nawet jednego dziwnego zachowania.....ja nie reklamuje jabłka bo od zawsze mam Androida i mi pasuje..

3 godziny temu, Winiu89 napisał:

A lokalizacja wyłączona? (w ogóle lokalizacja a nie google)

No ręcznie nie, ale chyba po to włączam mu tryb samolotowy, żeby wyłączyło mu się wszystko naraz, nie...? Nie? :(

3 godziny temu, Xowski napisał:

jak chcesz mieć pewność co do softu wybierz fona z jabłuszkiem

I jeszcze kubek ze Starbucksa i będzie git ;)  Co Ty, parę razy miałam toto w ręku, no owszem, spójność interfejsu ładna, ale nawet nie umiałam wyjść z konkretnego podmenu. Nie, jabcok nie dla mnie ;)

3 godziny temu, Xowski napisał:

praktycznie zawsze pomagał restart całego systemu i na drugi dzień już nie zjadał baterii.

Znaczy dla pewności, nie mówimy o resecie do fabrycznych (full wipe), tylko zwykły reset, czyli wyłącz i uruchom ponownie? Bo ja mu jeszcze czasem dalvika i cache czyszczę, ale to jak mu się drenuje w dzień i na włączonej komunikacji, a nie na samolotowym... :P 

Gupi jakiś strasznie.

2 godziny temu, magyarek napisał:

Znaczy dla pewności, nie mówimy o resecie do fabrycznych (full wipe), tylko zwykły reset, czyli wyłącz i uruchom ponownie?

napisałem restart - czyli ponowny start - czyli wyłącz i włącz. Reset to co innego czyli usunięcie softu i potem w związku z tym wgranie nowego, ale to ostateczność.

oczywiście kolega Winiu89 czy każdy inny użytkownik może zaproponować że może być to lokalizacja albo jakiś proces....i to wtedy jest wyjaśnienie jeśli faktycznie tak jest i możesz to zdiagnozować. Ja tylko piszę że w Androdzie nie raz miałem anomalie po np. 2 miesiącach ciągłej pracy systemu nie łączyło przez bluetootha, nie działał hotspot. To samo z baterią - dziwnie szybko się zużywała. Nie wskazywał na to żaden włączony moduł lub działający proces - przynajmniej który potrafiłem wskazać. Zawsze restart znów "naprawiał" działanie baterii czy funkcjonowanie hotspota.
Nie piszę o głównej winie nakładki Miui czy jakiejś z Samsunga ale miałem to też na czystym Andku od Nexusa ale fakt pojedyncze sytuacje......nie zdarzało się to często ale bywało....Kuriozum tego to fakt że Android to Linux a w świecie komputerów desktopowych Linux to najlepszy stabilny system heh.

Z wyłączoną lokalizacją, na trybie samolotowym przez noc z 57 do 52%. Kurcze, niektórym w nocy zjeżdża 2% na włączonym wszystkim... :-/

Wipe dalvik nas czeka, co jest o tyle bez sensu, że na samo zoptymalizowanie aplikacji i odpalenie systemu telefon zużywa tyle energii, ile w tym czasie zużyłby bez żadnego gmerania i czyszczenia... :P 

Ja wróciłem z MIUI8 na ostatni 7, tu zarządzanie energią jest zrobione lepiej. Ustawiam na noc profil z powyłączanym wszystkim z wyjątkiem telefonu i mam 0-2% ubytku. Nie do osiągnięcia w 8, gdzie można tylko sterować trybami oszczędzania a nie urządzeniami. Za dnia mam wszystko powłączane - synchro 3xpoczta, kalendarze, non-stop 4g albo wifi, bluetooth ( miband ) - daje radę nawet 4 doby. Nie gram w gry, głównie rozmowy, poczta i powiadomienia, trochę internet.

Screenshot_2016-08-10-12-15-28_com.miui.securitycenter.png

Gdyby ktoś się zastanawiał, ile Mi-4c wytrzyma, jako zwykły telefon - oto odpowiedź: Spokojnie ponad tydzień. U mnie jeszcze po 7 dniach 25% baterii zostało.

6639bdf0013b02e31c780f893dfd3fa2.jpg

e523db063d3f55a445e28bc31a3ad576.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Tylko kto kupuje mi4c żeby używać jako zwykły telefon 😁

Wysłane z mojego Mi-4c

Pewnie nikt, ale może komuś takie info się przyda. Ostatni tydzień miałem mnóstwo pracy w domu przy komputerze, więc Mi-4c robił za zwykłą komórkę z początku XXI wieku.

• Like 1

Jestem mocno zawiedzony pracą baterii w moim mi4c. 
Bateria wytrzymuję max 1 dzień przy średnim zużyciu, a przy większej pracy do 6/8h. 

Nie wiem od czego to zależy, ale dzieje się coś bardzo nie tak. Nowy telefon. Wszystkie aplikacje po zminimalizowaniu praktycznie od razu są wywalane. Powiadomienia push nie działają dobrze. 

Guest

Witam. Mi bateria trzyma bardzo dobrze od ładowania do ładowania.

Czas pracy to minimum 3,5 godziny SOTu. Jasność na auto, cały czas włączone wifi i dane. Dziennie jakaś godzina rozmów. Na koniec dnia zostaje jakieś 20%.

Tak wykorzystuje telefon moja dziewczyna i jest zadowolona.

może zróbmy małe statystyki - bardziej miarodajne, bo w spoczynku, czyli kiedy telefon leży nieużywany na stole. Napiszcie jak klaruje się zużycie baterii w tym trybie pracy, najlepiej ile procent baterii ubyło w przeliczeniu na jedną godzinę. Dobrze jest też wpisać na jakim ROM-ie jest dane zużycie. U mnie niestety ostatnio jest około 1,2%/1 godz. (MIUI 7 stable, 7.2.3).

Edited by Dru79

Dnia 21.08.2016 o 11:49, elminster napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał, ile Mi-4c wytrzyma, jako zwykły telefon - oto odpowiedź: Spokojnie ponad tydzień. U mnie jeszcze po 7 dniach 25% baterii zostało. emoji3.png

Na jakim dokładnie sofcie jesteś??

U mnie też słabo około 1% na godzinę w spoczynku i z włączonym oszczędzaniem baterii... Dlatego jak tylko będę miał trochę czasu to będę testował cyanogenmod

Wysłane z mojego Mi-4c

To u mnie ~10h leżenia (długo śpię :P) i spada 3-4%, także bez tragedii, ale szału też nie ma.

Miui czy cm?

Wysłane z mojego Mi-4c

Aj, mój błąd - nie dopisałem. To co wpisałem to na MoKee, na MIUI spadało 5-6%, zatem niewiele więcej.

Edited by Antyhaker

Testowalem 6.9.1, pozniej 6.9.8, teraz mam 6.8.4, z full wipe i tez bez full wipe - na wszystkich przez noc potrafi mi zniknac 30-40%... Juz nie wiem gdzie lezy przyczyna, bo te same aplikacje, soft i na Mi4 przez noc spadnie 1-3%... Nic w nocy telefonu nie wybudza, wiec kurde co go boli i skad ten spadek. :(

Edited by mates21

Odświeżę pokazać. Po raz pierwszy od kupna (3 miesiące temu) wyciągnąłem ponad 4h SOT. Mi taki wynik strasznie się podoba :)

Screenshot_2016-09-22-17-56-07-918_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-22-17-55-54-078_com.miui.securitycenter.png

Nic specjalnego do oszczędzania nie używam. Po nie miłej dla mnie przygodzie z CM13 wróciłem do romu 6.9.8 i śmiga pięknie.

Screenshot_2016-09-22-18-26-33-427_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-09-22-18-27-07-231_com.miui.powerkeeper.png

te 4 godziny SOT-u przy 21 godzinach całkowitego użytkowania to raczej wynik bez rewelacji, do uzyskania na większości ROM-ów na tym telefonie

kiedyś miałem ponad 3 godziny SOT-u przy około 3 dniach użytkowania tego telefonu, ale to było dawno i nieprawda (albo prawda, w którą trudno uwierzyć)

Przeszedłem na ten model z mi4 i widzę ten sam problem z baterią. Ale nic mam też powerbank i będę się ratować nim :D

Jak tam u Was bateria w ostatnich aktualizacjach? Ja dzisiaj nawet 3h sot nie dobiłem, coraz bardziej mnie wkurza ta bateria bo muszę ładować 2x dziennie