Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

SYLAR o ile nie jest to przerobiony zrzut to zdradź tajemnice jaki Rom wersja i jak to osiagasz? Bo 4 godziny to jakoś dobija ale ciągu 2 dni 5h to mission impossible.

Sam siedzę na miui 7.1.6.0 ale znaczących różnic w osiągach w porównaniu do Romów z października nie ma.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLAR o ile nie jest to przerobiony zrzut to zdradź tajemnice jaki Rom wersja i jak to osiagasz? Bo 4 godziny to jakoś dobija ale ciągu 2 dni 5h to mission impossible.

Sam siedzę na miui 7.1.6.0 ale znaczących różnic w osiągach w porównaniu do Romów z października nie ma.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Korzystam z 7.5.4.0 (stable). Wydaje mi się że taki wynik SOT jest spowodowany tym że nie używam tel jakoś bardzo intensywnie, synchronizacja wyłączona a 3g (mam na myśli transmisję danych) włączam tylko gdy chcę sprawdzić pocztę fb itp. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu 5h sot to nie nic szczególnego jeśli się nie używa transmisji danych. Na wifi spokojnie można tyle wyciągnąć. doktor a ile wyciąga zuk Z2? Bo ja z chęcią bym przeszedł na ten telefon tym bardziej teraz jak się go da kupić za 750zl..

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4h nie wyciągnę nawet pisząc wyłącznie SMS :P Ofc transmisja danych wyłączona - tylko BT mi cały czas działa z opaską. Może tutaj jest winowajca, chociaż zużycie baterii na to nie wskazuje, a pod Mi4 to guzik zmieniało :s

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj jest winowajca, chociaż zużycie baterii na to nie wskazuje, a pod Mi4 to guzik zmieniało :s

Nie patrz na bt tylko na procesy androida, w nich się drenaż opaską kryje. ;)

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antyhaker napisał:

Ja 4h nie wyciągnę nawet pisząc wyłącznie SMS :P Ofc transmisja danych wyłączona - tylko BT mi cały czas działa z opaską. Może tutaj jest winowajca, chociaż zużycie baterii na to nie wskazuje, a pod Mi4 to guzik zmieniało :s

Hm, dziwne... Ja jak piszę tylko SMSy i trochę jakiś apek, to mam spokojnie 5 godzin na ekranie. Ekranu nie wyłączam do pisania (może dlatego?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja już mam dość. Brzeboleć dwa lata i zmienić

Sent from my Mi 4c using Tapatalk



A po co Tyle czekać? Ja zmieniam telefony mniej więcej co pół roku miałem mi4 teraz mi4c teraz chyba pójdę bardziej w baterie niż wydajność. Więc albo Note 4 albo Redmi pro.
Właśnie w tym problem ze ten telefon trzeba używać jak telefon a nie smartfon. A w takim razie lepiej sobie kupić nokie e52.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, data17 napisał:


A po co Tyle czekać? Ja zmieniam telefony mniej więcej co pół roku miałem mi4 teraz mi4c teraz chyba pójdę bardziej w baterie niż wydajność. Więc albo Note 4 albo Redmi pro.
Właśnie w tym problem ze ten telefon trzeba używać jak telefon a nie smartfon. A w takim razie lepiej sobie kupić nokie e52.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie dlatego - sam zmieniałem raz na kilka miesięcy, ale tym razem mówię dość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważliście, że na ostatniej aktualizacji schodzi bateria? Miałem wersję z początku grudnia, było okey. Teraz mam z 22 grudnia i bateria znika w oczach, nawet jak nie używam telefonu... Albo coś się przywiesiło, wakelocków nie mam. Za to system android zużywa 30-40% baterii, porażka.

dalvik/cache wyczyszczone, bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam system nie jest aż tak istotny (no chyba że jest totalnie do du), ważna jest konfiguracja telefonu i sposób jego używania. I odpowiedź na pytanie: do czego mi telefon.
Przede wszystkim nie używam telefonu jakoś bardzo intensywnie. W gry nie gram w ogóle, dzwonię mało, dla mnie smartfon to przede wszystkim dostęp do internetu, czyli przede wszystkim poczta, przeglądarka i Tapatalk. Żadnego Facebook'a, Twitter'a ani YouTube'a (no, może czasem). Nie używam też paska szybkiego wyszukiwania Google. Tak w ogóle poza Gappsami Pico, od Googla mam jeszcze tylko Mapy, zainstalowane ze sklepu.
Jeżeli tylko istnieje taka możliwość staram się korzystać z WiFi, jeśli brak dostępu - wtedy dopiero transmisja komórkowa, ale w obu przypadkach włączam internet tylko wtedy gdy go potrzebuję. Synchronizacja manualna. Wszelki powiadomienia mam wyłączone z poziomu aplikacji, a jak się nie da, to poprzez AppOpsXposed. Aby ulżyć baterii używam jeszcze 2 inne moduły Xposed - Greenify i Amplify. Gdy nie używam telefonu, drenaż baterii jest naprawdę mały - po nocy, przez 8 godzin bateria spada mi o jakieś 2%, czasem nawet mniej ;)
Jeżeli mam kiepski zasięg (a mam w pracy) to przełączam na 2G, no chyba że zapomnę ;) W telefonie jest tylko jedna karta Sim.
Profil baterii - balanced, poziom jasności auto - ustawiony na 50%. Jeżeli chodzi o wydajność procesora to max. speed - 1248 MHz, min. - 384 MHz. Governor to yankactive, I/O Scheduler to fiops. Wszystko chodzi płynnie, żadnych przycinek, telefon w niczym mnie nie ogranicza.
Ambient display włączone, dt2w również, a poprzez Nova Launcher włączone także dt2s ;) Aktywna boczna krawędź wyłączona, bo do niczego mi to niepotrzebne.
System to omniRom. Oszczędzania baterii nie używam, choć omni ma taką funkcję.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mój sposób używania telefonu nie jest bardzo powszechny, ale myślę że znalazłoby się parę osób używających go podobnie jak ja. Każdemu według potrzeb ;)

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...