Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi


Btw która według was przeglądarka jest mało energiożerna, czy ta systemowa jest wystarczająco dobra?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



Ja bym polecił noChrome bazuje na tej Google ale ma jedną ważną opcje blokuje reklamy
Wątek na xda z linkami na mega.
http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-nochromo-wild-browser-appears-t3130776

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie, że ostateczna wydajność baterii będzie zależała od któregoś elementu hardware - przede wszystkim typu ekranu

wczoraj żona wróciła z roboty, na mi4c 2/16: ponad 4h SoT, koło 1h30 rozmów, sparowany MiBand2, dual sim, poczta exchange+ 100% ww. czasu na danych mobilnych w drodze-nie tylko w mieście i jeszcze 19% baterii :shock:  ja raz ciągu roku posiadania mojego mi4c 3/32 widziałem SoT w okolicach 4h30, ale bez włączonego BT, bez podróży i bez synchro poczty. Oba telefony jadą na CM13.1 by TS.  Ekran we wspomnianym 2/16 ma jednak wyraźnie zimniejsze barwy niż mój - jak będę miał dłuższy moment na testy to sprawdzę jakie LCD są w nich zamontowane - ZTCP to były w sumie 3 różne

W każdym razie rozrzut 3-6h SoT pomiędzy użytkownikami to MZ trochę przydużo jak na same różnice w sposobie użytkowania słuchawki, zwłaszcza że nikt tu nie mówi o ciężkich grach cały czas

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13.1 + dopieszczone amplify + greenify + servicely - tak, zdecydowanie najlepiej; przynajmniej w moim trybie użytkowania (poczta, net, kilka rozmów, kilka esów dziennie). Bez sparowanego smartbanda na baterii zamienniku miewałem regularnie 3h30-3h50 SoT / 2 dni użytkowania (36-40h między cyklami ładowania); ze smartbandem(bt włączony na okrągło) będzie max 3h30 / 1dzień(~16h bez ładowania), dwóch dni ze sparowanym smartbandem nie dam rady zrobić. 

W przypadku wspomnianego mi4c 2/16 wybór był jeden - mżonka tak jak ja nie trawi MIUI, więc dostała dokładnie ten sam system co ja. Jak widać z przykładu powyżej CM13 by TS potrafi być naprawdę efektywny w zarządzaniu energią.

nie testowałem 14.1 z bardzo prozaicznego powodu - używam Virgin Mobile i w przypadku dowolnego klona sieci Play włączenie roamingu krajowego to konieczność. tak więc dopóki na Nougata nie ma Xposed (a więc i apki National Roaming), to nie spróbuję nawet instalować CM14. Jeszcze mi się spodoba i będę miał problem ;)

BTW na CM14 na xda gdzieś w dziale ogólnym dla mi4c pojawił się kernel z undervoltingiem - jakby ktoś był zainteresowany dodatkowymi minutami na baterii. Tu jest: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/help/undervolted-kernel-t3508661

-----------

EDIT: sprawdziłem telefon żony i swój i oboje mamy ekrany Sharp'a, także jestem coraz bardziej wygłupiony ws. życia baterii vs. hardware. Baterii jej nie podmienię żeby sprawdzić, czy u mnie byłoby lepiej ;)

Edytowane przez adamuadamu
nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję różne ROMy, W sobotę wrzuciłem najnowszy MIUI dev. Na moje oko czas życia baterii jest podobny do tego, co miałem na CM13.1, slim6, RR 5.7 i RR 5.8 oraz CM14.1. Mówiąc krótko - zawsze mam około 5h SoT na WiFi, i 4h SoT w trybie mieszanym (z dużą ilością Spotify po LTE w tym drugim przypadku). Dual SIM. Nie zauważam jakiejś grubej różnicy. Zazwyczaj używam:

- przeglądarki (Opera)

- Feedly

- Hangouts

- WhatsApp

- Spotify

- GMAIL

- kalendarz (synchro z GMAIL)

- Google Keep

- Tapatalk

- Twitter

- czasem pyknę fotkę i nawet odpalę Adobę LR

 

Inne rzeczy sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

telefon posiadam od około dwóch miesięcy, co do baterii nie mam zastrzeżeń - wytrzymuje około trzech dni na włączonym ekranie po 4-5h - tak jak chyba większość. Zauważyłem tylko że pojemność baterii spadła z 3080 mAh do 3000mAh. Czy to jest normalne?

Edytowane przez Radek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wy też tak macie to OK.
W takim wypadku jeśli się faktycznie nie pomyliłem (w co wątpię) to musiałby to sprawdzić ktoś kto będzie miał nowy telefon czy jest 3080mAh tym bardziej że producent tak podaje.

Oznaczenie na baterii jest 3000/3080 (min/typ) wszystko jest ok

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jaka wersję uważacie za najlepszą jeżeli chodiz o życie baterii dla mi4c. Siedziałem długo na 6.9.29 i bylo w miarę ok. Ale znowu zaczęły się jakieś dziwne jazdy i np przy 20% bateria pada, telefon się wyłącza. Podłączam Do ładowarki i telefon się włącza i wskakuje z 0% na 20% z powrotem.

Wysłane z mojego Mi5 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubackjeee napisał:

To jaka wersję uważacie za najlepszą jeżeli chodiz o życie baterii dla mi4c. Siedziałem długo na 6.9.29 i bylo w miarę ok. Ale znowu zaczęły się jakieś dziwne jazdy i np przy 20% bateria pada, telefon się wyłącza. Podłączam Do ładowarki i telefon się włącza i wskakuje z 0% na 20% z powrotem.

Wysłane z mojego Mi5 pro
 

Ja na stable 8.1.2 wyciagam spokojnie 2.5 dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slimdick napisał:

Chyba jak ustawisz tryb samolotowy i schowasz do szuflady :D 

 

18 minut temu, Glaniu napisał:

Jeżeli wyciągasz 2,5 dnia to znaczy, że smartfon nie jest Ci potrzebny emoji6.pngemoji6.png

Nie gram w gry, nie korzystam caly czas ze snapchatow, facebookow, instagramow itp. itd - nie jara mnie to. Smartfona mam do GMaila, whats'upa, czasami do Instagrama + kilka razy dzinnie do zajrzenia w net + na to forum - tak korzystam ze smartfona :) Takie uzytkowanie spokojnie pozwala mi na ladowanie mi4c co 2-2,5 dnia ;]

No i druga sprawa w domu korzystam z tabletu a telefon sobie lezy na stole ;]

Macie poniżej screeny, zebyscie nie plakali ze sciemniam :D Jeszcze 42% :D

Screenshot_2016_12_30_11_36_19_507_com_mScreenshot_2016_12_30_11_36_38_915_com_m

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś sprawdzał rzeczywistą pojemność baterii?

Mam telefon od tygodnia, ładowałem go 6 razy od 15% do pełna oryginalną ładowarką i dodatkowo wpiętym czymś takim http://www.ebay.com/itm/Hot-USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-/262648064961 

Napięcie ładowania 8,99V, prąd 1A i zawsze wchodzi mi do baterii około 1500mAh 

Czy ktoś może sprawdzić to u siebie ile energii da się wpakować w baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ktoś sprawdzał rzeczywistą pojemność baterii?
Mam telefon od tygodnia, ładowałem go 6 razy od 15% do pełna oryginalną ładowarką i dodatkowo wpiętym czymś takim http://www.ebay.com/itm/Hot-USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-/262648064961 
Napięcie ładowania 8,99V, prąd 1A i zawsze wchodzi mi do baterii około 1500mAh 
Czy ktoś może sprawdzić to u siebie ile energii da się wpakować w baterię?

To 1500mah to jest przy tych 9V a telefon ma przetwornice i zamienia 9V na mniejsze napięcie żeby naładować ogniwo więc żeby zmierzyć ile faktycznie wchodzi do baterii musiałbyś podłączyć miernik zaraz przy baterii a nie przed przetwornica. Możesz też użyć jakiejś starej ładowarki 5v i wtedy zmierzyć

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten tel z dwa tygodnie, instalowałem stable 8.1.2. Szczerze to tel wytrzymuje tak jak start, zamienny, lg l9 II.. Tak do 17-tej max. :P   po redmi note 3 pro żony myślałem, że ten tel będzie nie gorszy (wszak jest mniejszy). grając bateria schodzi w oczach.  Pocieszjące jest krótkie ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...