Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, magyarek napisał:

Znaczy dla pewności, nie mówimy o resecie do fabrycznych (full wipe), tylko zwykły reset, czyli wyłącz i uruchom ponownie?

napisałem restart - czyli ponowny start - czyli wyłącz i włącz. Reset to co innego czyli usunięcie softu i potem w związku z tym wgranie nowego, ale to ostateczność.

oczywiście kolega Winiu89 czy każdy inny użytkownik może zaproponować że może być to lokalizacja albo jakiś proces....i to wtedy jest wyjaśnienie jeśli faktycznie tak jest i możesz to zdiagnozować. Ja tylko piszę że w Androdzie nie raz miałem anomalie po np. 2 miesiącach ciągłej pracy systemu nie łączyło przez bluetootha, nie działał hotspot. To samo z baterią - dziwnie szybko się zużywała. Nie wskazywał na to żaden włączony moduł lub działający proces - przynajmniej który potrafiłem wskazać. Zawsze restart znów "naprawiał" działanie baterii czy funkcjonowanie hotspota.
Nie piszę o głównej winie nakładki Miui czy jakiejś z Samsunga ale miałem to też na czystym Andku od Nexusa ale fakt pojedyncze sytuacje......nie zdarzało się to często ale bywało....Kuriozum tego to fakt że Android to Linux a w świecie komputerów desktopowych Linux to najlepszy stabilny system heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyłączoną lokalizacją, na trybie samolotowym przez noc z 57 do 52%. Kurcze, niektórym w nocy zjeżdża 2% na włączonym wszystkim... :-/

Wipe dalvik nas czeka, co jest o tyle bez sensu, że na samo zoptymalizowanie aplikacji i odpalenie systemu telefon zużywa tyle energii, ile w tym czasie zużyłby bez żadnego gmerania i czyszczenia... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z MIUI8 na ostatni 7, tu zarządzanie energią jest zrobione lepiej. Ustawiam na noc profil z powyłączanym wszystkim z wyjątkiem telefonu i mam 0-2% ubytku. Nie do osiągnięcia w 8, gdzie można tylko sterować trybami oszczędzania a nie urządzeniami. Za dnia mam wszystko powłączane - synchro 3xpoczta, kalendarze, non-stop 4g albo wifi, bluetooth ( miband ) - daje radę nawet 4 doby. Nie gram w gry, głównie rozmowy, poczta i powiadomienia, trochę internet.

Screenshot_2016-08-10-12-15-28_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tylko kto kupuje mi4c żeby używać jako zwykły telefon 😁

Wysłane z mojego Mi-4c

Pewnie nikt, ale może komuś takie info się przyda. Ostatni tydzień miałem mnóstwo pracy w domu przy komputerze, więc Mi-4c robił za zwykłą komórkę z początku XXI wieku.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno zawiedzony pracą baterii w moim mi4c. 
Bateria wytrzymuję max 1 dzień przy średnim zużyciu, a przy większej pracy do 6/8h. 

Nie wiem od czego to zależy, ale dzieje się coś bardzo nie tak. Nowy telefon. Wszystkie aplikacje po zminimalizowaniu praktycznie od razu są wywalane. Powiadomienia push nie działają dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zróbmy małe statystyki - bardziej miarodajne, bo w spoczynku, czyli kiedy telefon leży nieużywany na stole. Napiszcie jak klaruje się zużycie baterii w tym trybie pracy, najlepiej ile procent baterii ubyło w przeliczeniu na jedną godzinę. Dobrze jest też wpisać na jakim ROM-ie jest dane zużycie. U mnie niestety ostatnio jest około 1,2%/1 godz. (MIUI 7 stable, 7.2.3).

Edytowane przez Dru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testowalem 6.9.1, pozniej 6.9.8, teraz mam 6.8.4, z full wipe i tez bez full wipe - na wszystkich przez noc potrafi mi zniknac 30-40%... Juz nie wiem gdzie lezy przyczyna, bo te same aplikacje, soft i na Mi4 przez noc spadnie 1-3%... Nic w nocy telefonu nie wybudza, wiec kurde co go boli i skad ten spadek. :(

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...