Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

To jak w końcu z tym czasem działania?

Bo telefon odebrałem wczoraj i czekam na odblokowanie bootloadera. Jeżeli faktycznie telefon nie wytrzymuje 1 dnia przy normalnym użytkowaniu (rozmowy z 30 minut, internet z 30 minut, wyłączone wifi i BT) to jest to fatalny wynik i może lepiej zwrócić i wziąć MI4 albo REDMI 3 ? (Redmi bym dawno wziął, ale ta kamera - chociaż teraz poczytałem i chyba jednak redmi 3 ma tę samą matrycę aparatu co mi4c?).

Edytowane przez Jointus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2016 o 11:43, Jointus napisał:

Jeżeli faktycznie telefon nie wytrzymuje 1 dnia przy normalnym użytkowaniu (rozmowy z 30 minut, internet z 30 minut, wyłączone wifi i BT) to jest to fatalny wynik

przy takim użytkowaniu na pewno wytrzyma

22 godziny temu, kubackjeee napisał:

Bateria na 6.23 trzyma do d*py. Całego dnia nie daje rady szt 2,5h. Na 5.26 było dużo lepiej

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

jak dla mnie to właśnie na 6.23 jest lepiej

Dnia 29.06.2016 o 12:37, maciek04 napisał:

To co zamieścił kolega wyżej to jest akurat dobry wynik. To że tylko 19 h nic nie znaczy. Musiał intensywnie używać.SOT się liczy. 

oczywiście że całkowity czas pracy też się liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

mi4c to mój nowy nabytek kupiłem z Miui 8, 6.6.23 i trzymanie baterii to jakaś porażka. Tel nie wytrzymuje całego dnia, włączony pakiet, sms i fb.

Za pierwszym razem tel się ładował dosyć szybko, teraz zajmuje mu to z 40min dłużej a telefon posiadam dopiero 3 dni. Ogólnie temperatura telefonu wynosi plus minus ok 45 stopni i dosyć często się to zdarza. Co polecacie zrobić zmienić miui na inne czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx kupiłem.

Naładowałem teraz na full i zobaczymy jak wyjdzie bateria z wypoczynkiem przez noc. ze 100% po resecie tel i wejściu w TWRP na chwile zeszło 3% od razu.

Posiadam wersję TWRP 2.8.7.0 .

Non stop ma 41-45 stopni tel. Jedynie mam odpalonego neta i wymuszone mam agresywne blokowanie aplikacji w tle.

Wrzucić mam 6.6.30 przez twrp, bo jak biore szukaj aktualizacji w tel to nic nie znajduje mi jeżeli chodzi o MIUI.

Edytowane przez Bushid0
ao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, a ja mam pytanie. Ponieważ mój telefon jest teraz razem ze mną na wakacjach - i z baterią sobie bardzo nie radzi. O ile rozumiem, że mogło go wykończyć robienie miliona zdjęć i ciągłe uruchamianie i wygaszanie ekranu, to czy takie rzeczy jak a) całodzienna jazda autobusem i kilkakrotne sprawdzanie lokalizacji (ma włączone skanowanie wifi mimo wyłączonej sieci), b.) spacer po terenie przygranicznym, gdzie co chwila przełączał się z naszej sieci na roamingową, a zasięg obu był kiepski - czy to mogło mu wpłynąć na to, że od 9 rano do 20 spadł ze 100% do 10%?

I jeszcze jedno, zaczęłam go przełączać nocą na tryb samolotowy, wczoraj nie spadł mu ani jeden %, a dziś 7% baterii zeżarła mu ta chrzaniona Powłoka i system. Przy samolotowym. Ktoś z was wie w ogóle, co to jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pocieszenie :) na moim poprzednim telefnoe Redmi Note LTE było dwa dni jak nic, myślałem że na Mi4c będzie porównywalnie.

Na pocieszenie pozostaje fakt że żony Mi4 jest nie do zajechania...8h SoT. Co prawda telefon ma od dwóch tygodni i głównie Internet po Wi-Fi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma sprawdzona aukcje z allegro gdzie moge kupic taka przejsciowke na ladowarke xiaomi(ta z pudelka) tylko taka ktora bedzie solidnie trzymala sie wtykow ladowarki ? Bo mam w domu dwie - obie zdupcone bo ladowrka wypada z adaptera i czasem w ogole nie laduje.

 

Druga rzecz czy jest jakis watek/post gdzie sa jakies tricki na wydluzenie zycia baterii ? W sensie wylaczyc to a wlaczyc tamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma sprawdzona aukcje z allegro gdzie moge kupic taka przejsciowke na ladowarke xiaomi(ta z pudelka) tylko taka ktora bedzie solidnie trzymala sie wtykow ladowarki ? Bo mam w domu dwie - obie zdupcone bo ladowrka wypada z adaptera i czasem w ogole nie laduje.

 

Druga rzecz czy jest jakis watek/post gdzie sa jakies tricki na wydluzenie zycia baterii ? W sensie wylaczyc to a wlaczyc tamto

Bez custom kernela ciężko coś zrobić - jedynie to co wyłączyć łączenia jeśli się ich nie uzywa. Internet, bluetooth, gps. Zainstalować adblocka aby usunąć reklamy z apek i oszczędzić przez to neta. Nie instalować aplikacji fb która wywołuje Internet 20x na sekundę chyba.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2016 o 08:56, decorator12 napisał:

Zainstalować adblocka aby usunąć reklamy z apek i oszczędzić przez to neta. Nie instalować aplikacji fb która wywołuje Internet 20x na sekundę chyba.

Pytanko - którą wesję adblocka (z Google Play?) zainstalować, żeby usunąć reklamy z apek?

A co do baterii to zdecydowanie, tak jak piszecie liczy się tak naprawdę tylko SOT. Używam go głównie do odbierania telefonów i maili, cały czas podłączony do WIFI. Przy takim użytkowaniu nowy Mi4c z łatwością wytrzymał ponad 5 dni i jeszcze mu 10% baterii zostało.

Screenshot_2016-07-31-15-38-20-431_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-40-20-821_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-39-10-076_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-39-16-176_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez elminster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2016 o 14:14, elminster napisał:

Pytanko - którą wesję adblocka (z Google Play?) zainstalować, żeby usunąć reklamy z apek?

A co do baterii to zdecydowanie, tak jak piszecie liczy się tak naprawdę tylko SOT. Używam go głównie do odbierania telefonów i maili, cały czas podłączony do WIFI. Przy takim użytkowaniu nowy Mi4c z łatwością wytrzymał ponad 5 dni i jeszcze mu 10% baterii zostało.

Screenshot_2016-07-31-15-38-20-431_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-40-20-821_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-39-10-076_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-07-31-15-39-16-176_com.miui.securitycenter.png

Co?? :o Jak? Jaką masz wersję ROMu? U mnie, jak dobrze idzie, to na takim SoT przekraczam 50 h. A jak źle leci, to od rana do wieczora. Cały czas próbuję rozgryźć, co żre mi baterię, ale nawet WLD nic specjalnego nie wykazuje :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oxilles17 napisał:

Cały czas próbuję rozgryźć, co żre mi baterię, ale nawet WLD nic specjalnego nie wykazuje :/ 

Wyłącz wszystkie aplikacje, zostaw tylko sms i dialer. Wykonaj jedną niedługą rozmowę dziennie, jednego smsa i będziesz miał wynik 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2016 o 15:43, Oxilles17 napisał:

Co?? :o Jak? Jaką masz wersję ROMu? U mnie, jak dobrze idzie, to na takim SoT przekraczam 50 h. A jak źle leci, to od rana do wieczora. Cały czas próbuję rozgryźć, co żre mi baterię, ale nawet WLD nic specjalnego nie wykazuje :/ 

@Oxilles17

MIUI 8 by xiaomi.eu

6.7.14 (rozwojowa)

Przez całe 5 dni był podłączony do WiFi. Używałem głównie do odbierania i pisania emaili przez Gmail, kilka rozmów telefonicznych, odbieranie smsów oraz zarządzanie kalendarzem Google. Fakt, że na razie mało używam innych aplikacji, telefon mam od około 2 tygodni.

Wszystkie adblocki zostały usunięte z Google Play. Trzeba ściągnąć sobie zewnętrzny sklep z aplikacjami (np fDroid) i dopiero z tego sklepu pobierze się AdAway.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ściągnąłem AdAway przez fDroid. Pojawił się komunikat, że muszę telefon zrootować. Możecie podrzucić linka do jakiejś instrukcji z tego forum - jak to zrobić? Czy zrootowanie telefonu poza oczywistymi plusami ma też jakieś minusy? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata gwarancji. I jeśli jakiś syf na telefon złapiesz to taka aplikacja ma z miejsca pole do popisu.

A jak to zrobic? Jeśli nie radzisz sobie z wyszukiwaniem takiej informacji to czy jesteś na tyle zaawansowanym użytkownikiem aby sobie krzywdy nie zrobic?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decorator12 napisał:

Utrata gwarancji. I jeśli jakiś syf na telefon złapiesz to taka aplikacja ma z miejsca pole do popisu.

A jak to zrobic? Jeśli nie radzisz sobie z wyszukiwaniem takiej informacji to czy jesteś na tyle zaawansowanym użytkownikiem aby sobie krzywdy nie zrobic?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No to na razie się wstrzymam, bo nie jest mi to na tą chwilę niezbędne do szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To teraz weźcie mi powiedzcie, bo ja już zgłupiałam, jakim cudem w trybie samolotowym (!) telefon przez noc zjechał mi z 29 do 16%. W wykresie zużycia baterii sygnału sieci brak, włączonego ekranu brak, wybudzeń BRAK. Wifi wyłączone na stałe, historia lokalizacji Google wyłączona, zresztą, był w samolotowym! Czyli nic nie powinno mu działać, a jednak coś go zszamało... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To teraz weźcie mi powiedzcie, bo ja już zgłupiałam, jakim cudem w trybie samolotowym (!) telefon przez noc zjechał mi z 29 do 16%. W wykresie zużycia baterii sygnału sieci brak, włączonego ekranu brak, wybudzeń BRAK. Wifi wyłączone na stałe, historia lokalizacji Google wyłączona, zresztą, był w samolotowym! Czyli nic nie powinno mu działać, a jednak coś go zszamało...  

A lokalizacja wyłączona? (w ogóle lokalizacja a nie google)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, magyarek napisał:

jakim cudem w trybie samolotowym (!) telefon przez noc zjechał mi z 29 do 16%

no właśnie to jest urok Androida. Nie odpowiem ci na to merytorycznie bo musiałbyś przedstawić szczegółowy log z tego okresu czasu.....ale wierz mi miałem tak w bardzo wielu telefonach....praktycznie zawsze pomagał restart całego systemu i na drugi dzień już nie zjadał baterii. Ogólnie otwarte systemy mają to do siebie że czasem zdarzają się anomalie....jak chcesz mieć pewność co do softu wybierz fona z jabłuszkiem - żona używa od 6 lat chyba i nigdy nie było nawet jednego dziwnego zachowania.....ja nie reklamuje jabłka bo od zawsze mam Androida i mi pasuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Winiu89 napisał:

A lokalizacja wyłączona? (w ogóle lokalizacja a nie google)

No ręcznie nie, ale chyba po to włączam mu tryb samolotowy, żeby wyłączyło mu się wszystko naraz, nie...? Nie? :(

 

3 godziny temu, Xowski napisał:

jak chcesz mieć pewność co do softu wybierz fona z jabłuszkiem

I jeszcze kubek ze Starbucksa i będzie git ;)  Co Ty, parę razy miałam toto w ręku, no owszem, spójność interfejsu ładna, ale nawet nie umiałam wyjść z konkretnego podmenu. Nie, jabcok nie dla mnie ;)

 

3 godziny temu, Xowski napisał:

praktycznie zawsze pomagał restart całego systemu i na drugi dzień już nie zjadał baterii.

Znaczy dla pewności, nie mówimy o resecie do fabrycznych (full wipe), tylko zwykły reset, czyli wyłącz i uruchom ponownie? Bo ja mu jeszcze czasem dalvika i cache czyszczę, ale to jak mu się drenuje w dzień i na włączonej komunikacji, a nie na samolotowym... :P 

Gupi jakiś strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...