Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja mam ten telefon od piątku. Praktycznie nic tu nie zdazylem zainstalować. Parę apek Google, nawigacje, grę i tyle. Dostałem telefon już z zainstalowanym najnowszym miui polska. To za dużo tu nie było oprócz paru narzędzi xiaomi. A bateria i tak słabo. Mam skasować cały telefon i zostawić tylko przeglądarkę czy co? Na autostarcie mam 6 aplikacji 

Screenshot_2016-03-09-13-13-08_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aktualizacje, plus pełny wipe. Bo w tym momencie to coś nie tak jest z twoim telefonem, ja wyłączam jeszcze wszystkie tryby oszczędzania baterii i czyszczenia ramu. Zainstaluj też wakelock detektor i sprawdź co tak ci wybudza telefon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 3 kolejne gry zainstalowalem wczoraj. Ale to nic nie zmienilo w spadku bateri. Wczesniej mialem tylko candy manie i tez lecialo w oczach. Aktualizacja systemu mam najnowsza. Tak przynajmniej pokazuje w apke MIUI Polska. Czyli co wyczyscic telefon do zera? Sorry ale ja troche zielony jestem, zazwyczaj po prostu kupowalem telefon i dzialal bez kombinowania jak z ta "chinszczyzna" :P

Wakelock pokazuje mi takie coś. @wyzwolenia o którym poście mówisz? 

Screenshot_2016-03-09-14-35-33_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-03-09-14-35-33_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-03-09-14-35-28_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, senq napisał:

 

 

Screenshot_2016-03-09-15-42-00_com.uzumapps.wakelockdetector.png

1 godzinę temu, senq napisał:

W Wakelock wejdź w ustawienia, i zaznacz mod zaawansowany, zdecydowanie polecam wyczyszczenie całej komórki do zera bo dużo energii sam system zjada. 

Po zaznaczeniu moda zaawansowanego doszło mi takie okno. Co rozumiesz przez wyczyszczenie całej komórki do zera? Mam wszystkie aplikacje co używam skasować? Może trochę lamerskie ale jaki to ma wpływ jak wywala je z autostartu? Nie będą się uruchamiać że startem systemu jak w windowsie? I Tak zaraz się włącza przy używaniu czy tu chodzi co innego jak domniemam :P

Edytowane przez kubackjeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Winiu89 napisał:

Po to jest smartfon żeby być cały czas online, ja mam wszystko włączone i spokojnie starcza mi cały dzień (4-5h na włączonym wyświetlaczu) a jak ci ukradną czy zgubisz to szybko możesz go namierzyć czy zablokować.

Wysłane z mojego Mi-4c

Każdej doby powinieneś spać 4-8 godzin i w tym czasie nie ma żadnego uzasadnienia na to aby ci smartfą cokolwiek w Internecie robił i nie daj Boże jeszcze cię o tym powiadamiał pipczeniem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kubackjeee napisał:

A jak probowalem teraz zrobic WIPE niestety sie nie udalo. Wchodze w TRWP i przestaje mi tam dzialac dotyk, nic nie moge kliknac...

Odczekaj w recovery parę minut(około 2) i dotyk zacznie działać, w najnowszym buildzie dodano nową wersję TWRP i jak zaaktualizujesz MIUI to w nowym recovery będzie wszystko śmigać bez czekania. 
 

Edytowane przez 94smichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdej doby powinieneś spać 4-8 godzin i w tym czasie nie ma żadnego uzasadnienia na to aby ci smartfą cokolwiek w Internecie robił i nie daj Boże jeszcze cię o tym powiadamiał pipczeniem. :wink:

Masz rację, w nocy akurat jestem offline

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backup zawsze warto zrobić, albo chociaż mieć instalkę miui wrzuconą do pamięci. Wipe to standardowo, wchodzisz w WIPE i suwakiem w prawo i po robocie :)
Gdybyś chciał jeszcze wyczyścić pamięć(zdjęcia, muzyka etc.) to musisz wejsc w WIPE-> Advanced i wybrać Internal storage(skasuje Ci też backup, więc lepiej nie robić tego za jednym razem z ogólnym Wipem, tylko później wejść do recovery jak będzie wiadomo że system działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 6.3.3,  zrobilem wipe. Większość apek i pulpitu przywróciło mi od razu z synchronizacji xiaomi. Mam w autoatarcie tylko viber, whatsapp j messenger ale to podstawa bo musze wiedzieć czy ktoś do mnie napisał bez wchodzenia w aplikacje żeby to sprawdzić. Bateria jak znikala tak znika dalej. Najbardziej przy grze leci w oczach - a zwykła candy mania to raczej nie jest jakieś wielkie obciążenie dla systemu. Najwięcej zjada Android na wykresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016o13:11, kubackjeee napisał:

Zainstalowałem 6.3.3,  zrobilem wipe. Większość apek i pulpitu przywróciło mi od razu z synchronizacji xiaomi. Mam w autoatarcie tylko viber, whatsapp j messenger ale to podstawa bo musze wiedzieć czy ktoś do mnie napisał bez wchodzenia w aplikacje żeby to sprawdzić. Bateria jak znikala tak znika dalej. Najbardziej przy grze leci w oczach - a zwykła candy mania to raczej nie jest jakieś wielkie obciążenie dla systemu. Najwięcej zjada Android na wykresie. 

Prawdę mówiąc to na 6.3.3 też denerwuje mnie bateria. Chodź możne być to wynik tego, że trochę więcej gram ostatnio. Ciężko mi osiągnąć ponad 4 godziny SOT. Może powstrzymam się przed graniem i wtedy lepiej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o czas pracy na baterii względem waszych Mi4c,załączam zrzuty ekranu obrazujące czas pracy mojego telefonu

4459cc826944c74380ae84ff9b8e7c69.jpg

deef1d2ed547365c39f0331c12856271.jpg

e31571527e63dc59b9d97697e84c4f01.jpg

Czy to prawidłowy "wynik" ? Jak dla mnie ewidentnie za krótko...Mam mi4 od tygodnia z wgraną ostatnią aktualizacją i ciężko mi się odnieść do innych wersji romu.

Jakieś uwagi, spostrzeżenia?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu wytrzymywał 5h sot (chyba na początku tematu są moje screeny gdzieś ) od kilku miesięcy zrobiło się to około 4h sot, a ostatnia aktualizacja to chyba faktycznie zbyt ciekawa jeśli chodzi o baterie to nie jest niestety.

Wysłane z mojego Mi-4c

Popieram przedmówcę. Na tej aktualizacji SOT mam na poziomie 3 - 3,5h. Natomiast na dwóch poprzednich wyciągnąłem ok 4h z haczykiem. Teraz też mi się pojawia ten nieszczęsny proces irq który zjada mi więcej baterii niż usługi Google. Nie wiem do końca za co on odpowiada, trochę pogoglowalem ale i tak nie bardzo rozumiem. Wcześniej tego procesu nie miałem :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie system dziala jakby przyjemniej/bardziej responsywnie - choc na poprzedni nie moglem marudzic - tez mam ten irq. Ktos wie co to jest?

PS> Juz wiem ze nie warto tym irq zaprzatac sobie glowy. jest to typowy systemowy proces - skopal tylko ktos nazwe

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku (czyli jakieś 3-4 tygodnie temu) udało mi się wyciągnąć dwie doby na jednym ładowaniu, a półtorej to trzymał lajtowo. Odkąd używam MiBanda - i siłą rzeczy mam stale włączony BT - widzę, że trzyma krócej - dłużej niż półtorej doby nie pociągnie, a zazwyczaj pod wieczór już się nadaje do ładowania (po odpięciu rano). Nie liczę oczywiście takich dni, kiedy używam go intensywnie i ekran włączam naprawdę często... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, ej Panowie a "powłoka" nikt czegoś takiego z Was nie ma? mi to wcina 30-40% baterii w zakładce aplikacje, mamMIUIPolska 6.3.10, help

A no i jeszcze pytanie, jak się sprawdza ten SOT?

Miałem, ale po ostatniej aktualizacji zniknęło.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę się rekordowo słabym (w moim przypadku) czasem pracy na baterii, który wyniósł 12 godzin.
Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w tym czasie telefon przez około 8-9 godzin był w trybie samolotowym, a czas na ekranie nie przekroczył godziny.
Głównym powodem takiego wyniku była jakaś aplikacja Google która zjadła 41% baterii, ale sam Android też zjadł dziwnie dużo bo w sumie 43%. Telefon przez cały ten czas był wybudzony.  Zrobiłem kilka screenów, jednak nie uwzględniłem na nich dokładnej aktywności systemu

czaspracy1.png
To była pierwsza i ostatnia taka sytuacja, od 3 dni mi się to nie powtórzyło.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...