Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

A no to pardon... Ale tak czy siak wątek na xiaomi.eu warto śledzić, bo zawsze jakiś user napisze co dolega na danym wydaniu sMIUI.

Żałować nie będziesz przechodząc na sMIUI, na pewno nie będzie działać gorzej od multilanguage, czy miui PL. Ja od daaaawna śmigam na tym ROMie. Najpierw Mi2s, teraz Mi4.

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz rozwiązań i udogodnień jakie są TYLKO w naszym Miui Polska.

Masz bazę multilanguage z xiaomi.eu, oraz dodane różne ficzery od autora projektu sMIUI. Dodatkowo, przed instalacją wybierasz sobie, co potrzebne Ci w MIUI, a czego nie używasz. Ja np. nie korzystam z pogody MIUI, i innych pierdół, to sobie je wywalam przed zrobieniem ROMu. Niektórzy robią lepszy wynik SoT na tym ROMie..Ale to też dużo zależy od danego modelu Xiaomi.

MI4W+sMIUI5.11.5+MiBand+Tapatalk+SwiftKey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wyzwolenia napisał:

@kulig007 jak bym chcial taka informacje to bym uzyl google :P... po to jest wyszukiwarka

Chodzilo mi bardziej o to aby kolega opisal swoje odczucia itd odnosnie tego sMiui - to bardzo wartosciowe i moze byc dialod ... po to sa fora 

 

Kupujac Mi4c mialem juz wgrane MIUIPolska 7 - niestety wytrzymalem na tym systemie 2 dni - bardzo mi sie nie podobalo to, ze jest przeladowane niepotrzebnymi dla mnie aplikacjami ( Pogody, browsery, opery i inne takie, ktore po prostu chcialem od pierwsze wlaczenia usunac, ale nie dalo sie, bo to byly aplikacje systemowe ) - do tego czasami sie lekko przycinal - co mnie juz zdenerwowalo - lubie bardzo chudy, szybki rom. 

Zastanawialem sie pomiedzy Cyanogenem ( ktorego bardzo sobie chwale i mialem go przez dlugi okres na OnePlus One - tutaj najnowsza wersja CM 13 - wydluzyla mi baterie prawie do 3 dni ), a sMIUI - w MIUI podoba mi sie ''nowy'' design, ala iPhone - co prawda, nie jest to iPhone i iOS - bo gdybym mial iPhona to bym kupil, ale od pierwszego wlaczenia spodobal mi sie design, cos innego niz zawsze mialem, wiec postanowilem dac szanse. 

Na pierwszy rzut oka po zainstalowaniu sMIUI - szybkosc dzialania, brak niepotrzebnych aplikacji. To czego brakowalo sciagnalem z Google Play - do tego na MIUI Polska mialem buga, ze nie moglem zmienic rozmiaru tekstu na glownym ekranie - mimo ustawiania XS - tutaj od razu to zadzialalo. Bateria trzyma mi prawie 2 dni - nigdy niestety nie sprawdzilem ile dokladnie, bo na noc i tak podlaczam do ladowania, zeby nastepny dzien zaczac od 100%. 

Jedyne co mnie czasami lekko irytuje - rozlacza mi Messengera Facebookowego - musze go wlaczyc, zeby zlapal polaczenie z internetem - nie wiem czemu, czy to blad sMIUI czy calego MIUI - ale czasami moze to byc irytujace, jak Cie nie ma w domu, ktos Ci pisze wiadomosci - Ty tego nie widzisz, odpalasz Messengera, a tam u gory na pomaranczowo ''connecting'' - a po tym, nagle spam wiadomosciami. Musze jeszcze o tym poczytac. 

A poza tym, to nie mam zadnych zastrzezen - bardzo mi sie podoba sMIUI. Dopoki mi sie nie znudzi design, raczej bede go uzywal, obserwuje tylko bugi na ich glownej stronie, co fixuja i czy jest cos waznego - dopoki nic nie bedzie, to nie bede updatow niepotrzebnie co tydzien robil - dopiero jak jakis critical bedzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zthree napisał:

Kupujac Mi4c mialem juz wgrane MIUIPolska 7 - niestety wytrzymalem na tym systemie 2 dni - bardzo mi sie nie podobalo to, ze jest przeladowane niepotrzebnymi dla mnie aplikacjami ( Pogody, browsery, opery i inne takie, ktore po prostu chcialem od pierwsze wlaczenia usunac, ale nie dalo sie, bo to byly aplikacje systemowe ) - do tego czasami sie lekko przycinal

Jakaś lipa, ja na MIUI Polska mam zero lagów mimo zapchanej całej pamięci a Opery preinstalowanej też żadnej nie miałem, tylko systemowa przeglądarka, chyba że w tych nowszych wersjach coś się zmieniło, siedzę na starej.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co zajmuje 1,5 GB ramu i jakie procesy można wyłączyć żeby wydłużyć pracę baterii. Narazie mam czysty soft MIUIPOLSKA a ramu pokazuje mi 1,1 GB / 3GB (przed chwilą sprawdzałem a mam uruchomioną tylko przeglądarkę). Dotychczas używałem HTC HD2 z zaledwie 512mb ramu z andkiem 4.4.4 i myślałem że w Mi4c jak nic nie włączę będę miał ze 2,5gb wolnego ramu... no cóż, wpuszczane są nowsze OS, aktualizacje aplikacji itp. które są coraz bardziej pamięcio i proceso żerne tak, że kupując nowszą maszynę nie odczuwamy znaczącej różnicy, również w pracy baterii pomimo że też ma większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa ilość ramu jest po to żeby z niej korzystać. Chciałbyś mieć 3gb ram i system który nie potrafi z tego skorzystać? Przecież system sobie kontroluje co trzyma w tej pamięci, jak będzie jej potrzebował to ją zwolni i zapcha czym innym. System właśnie chodzi płynnej jak ma zapchany ram bo ta pamięć jest szybsza i jak może z niej korzystać to niech korzysta do oporu!

Wysłane z mojego Mi-4c

Swoją drogą co chwilę ktoś pisze, że ma zapchany ram, a czy system wam wtedy zacina? Czy coś wam nie działa? To o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miodeczek napisał:

Mnie zastanawia co zajmuje 1,5 GB ramu i jakie procesy można wyłączyć żeby wydłużyć pracę baterii. Narazie mam czysty soft MIUIPOLSKA a ramu pokazuje mi 1,1 GB / 3GB (przed chwilą sprawdzałem a mam uruchomioną tylko przeglądarkę). Dotychczas używałem HTC HD2 z zaledwie 512mb ramu z andkiem 4.4.4 i myślałem że w Mi4c jak nic nie włączę będę miał ze 2,5gb wolnego ramu... no cóż, wpuszczane są nowsze OS, aktualizacje aplikacji itp. które są coraz bardziej pamięcio i proceso żerne tak, że kupując nowszą maszynę nie odczuwamy znaczącej różnicy, również w pracy baterii pomimo że też ma większą pojemność.

Tez mam HD2 jeszcze - fajny telefon. Ale w wydajnosci jest kolosalna roznica a ty napisales jakby prawie to samo bylo. Powtarzam wielka roznica w wydajnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie to miałem na myśli, pewnie że różnica jest kolosalna tym bardziej, że w HD2 andek był systemem przerobionym z innego telefonu i nigdy do końca na nim nie pracował bardzo dobrze, tylko zawiedziony jestem, że w Mi4c system zajmuje aż 1,5GB, bo na to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie o co mi chodzi albo Ja Was, chodzi mi o to, że jak telefon ma np. 1 GB ramu a system zużywa np. 0,7 GB to odpalam kilka apek w tle i już zamula albo coś się wykrzacza i wtedy trzeba coś "ubić" a jakby system zużywał mniej to wtedy mógłbym tych aplikacji albo np. stron internetowych otworzyć więcej bez utraty płynności działania. Wiem, że w naszym telefonie mamy narazie zapas ramu ale to tylko kwestia czasu,  zauważcie że aktualizacje aplikacji zajmują coraz więcej miejsca i są coraz bardziej wymagające co zmusza nas użytkowników do kupowania coraz to nowszego sprzętu,  taka to "zmowa korporacji"... :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam od paru dni mi4c z najnowszym polskim miui i niestety bateria to porażka. Znika tak samo szybko jak się ładuje. Włączone 3g, synchronizacja przez WiFi, cały dzień poza domem, trochę gry, trochę messenger i po 7h bateria pusta. Szok. To mój HTC one mi dużo dłużej trzymał. Motyw mam ios9. Najwięcej zjada system. Ramu też coś dużo zjada. Bo jak zabije wszystkie procesy to mam 1.7gb.  Telefon czasem potrafi lagowac nawet w proste grze candy mania, czy jak do galerii wchodze to miniaturki się wolno ładują. 

Screenshot_2016-03-07-21-36-44_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-07-21-36-38_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-07-21-36-34_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez kubackjeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mi4c] Też mam włączone dane lub WiFi 24h i jakoś 1,5 dnia spokojnie bateria wystarcza, jak czytam o problemach kolegów to nie wierzę że mam takie szczęście bo wszystko działa jak należy, no nie sprawdzałem jeszcze dual sim ciekawe jak wtedy by było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne ale uważam, że korzystanie ze wygodne smartfona związane jest z możliwością dwustronnej komunikacji cały czas, również w nocy.

 

Sposobem na ekstremalne oszczędzanie energii jest wyłącznie go i włączanie wyłącznie dla wykonania istotnych zadań. Błache mogą poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się tak bawić, jak widać ze statystyk baterii samo wifi czy mobilne gdy dzialaja w tle czy to gdy telefon jest uspiony czy nie to nie zjadają duzo energii z naszej baterii. Więc to takie wydziwianie trochę ale ktoś lubi sobie tak pstrykac to jego sprawa, ale jest to moim zdaniem bezsensowne z wyjątkiem sytuacji tak jak napisał@fred o ekstremalnym oszczędzaniu baterii gdy juz jest jej malo a jeszcze musi nam wystarczyć na trochę.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem ludzi co mają 24h włączone dane komórkowe lub WiFi

Po to jest smartfon żeby być cały czas online, ja mam wszystko włączone i spokojnie starcza mi cały dzień (4-5h na włączonym wyświetlaczu) a jak ci ukradną czy zgubisz to szybko możesz go namierzyć czy zablokować.

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no ja juz nie wiem co robić. Ale mam mi4c od tygodnia i im dalej w las tym większe rozczarowanie. Jeszcze tydzień i go po prostu sprzedam. Wczoraj wynik baterii 6 godzin! Byłem w podróży za granicą więc trochę gry i trochę messengera, ale później całkowicie wyłączyłem dane bo roaming. I proszę jakie wynik od 100% do 8% w 6h. Oczywiście jak dotarłem do domu domu to musiałem resetowac telefon. Bo mimo że włączyłem z powrotem dane i WiFi się połączylo to internet wisiał. W ustawieniach niby połączony a nawet ikonki WiFi nie było. Jak narazie najgorszy telefon jaki miałem :(

Screenshot_2016-03-09-01-37-40_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-09-01-37-43_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-09-01-37-48_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-09-01-38-45_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...