Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio potestowałem ile telefon zjada baterii w uśpieniu, więc jak wyłączyłem Wi-Fi, GPS, i dane pakietowe, ale zostawiłem synchronizację włączoną to bateria spadała około 1 punkt procentowy na 2h czyli po 8h miałem 96%, następnym razem powtórzyłem test ale jeszcze wyłączyłem synchronizację i po 8h nadal było 100%. Trochę mnie to zdziwiło ponieważ myślałem że jak nie ma dostępu do internetu to nie ma z czym synchronizować i tym samym nie pobiera to energii a tu widać że pomimo iż nie ma z czym synchronizować to i tak pobiera ta synchronizacja dodatkową energię :) Powinna być opcja automatycznego wyłączania synchronizacji bez dostępu do internetu :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze mam wlaczona na noc synchronizacje oraz tryb samolotowy. Przez 7-10h zawsze spradek mniejszy niz 1%. GPS zawsze wylaczony

Co wiecej przy wlaczonym telefonie+syncho - spadak przez 8h 0%

Ale jak juz wiele razy pisalem mam ztuningowany system przez program Autostart - nawet nie wiecie ile rzeczy wlacza sie i wylacza w czasie calego dnia bez sesnu. Nim mozecie tym zarzadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także System Android i Android OS królują na liście zużycia.

Z właczoym Wifi(właczone w trybie uśpienia) i synchronizacją plus jedna karta SIM leci ok 10% na 5 godzin, z sporadycznym właczeniem ekranu, na kilka sekund. Teraz wyłaczyłem wifi w uspieniu i wziałem maksymalne oszczedzanie i dodalem autmatyczne zamykanie apek po 30 minutach.

Edytowane przez zibizz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy korzystacie z telefonu, ale ja przez niego rozmawiam. Telefon naładowany do 100% - wytrzymał 1 dzień i 10 godzin, przy czym połączeń głosowych było 15 godzin, a sygnał sieci baardzo różny, bo rozmawiałem 80% za kierownicą.

Jak dla mnie, 15h rozmowy na jednym ładowaniu to jest bardzo dobry wynik i więcej wymagać to czepialstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy to tylko kilka procent w wykorzystaniu dzisiejszych smartfonów. Telefon dzisiaj głównie służy jako mini komputer przenośny a rozmowy schodzą na dalszy plan. Gdyby nasz smartphone miał służyć głównie do rozmów to nie miałby takiego dużego wyświetlacza który pobiera najwięcej prądu w całym telefonie :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkołach na przerwach na pewno, w realnym świecie czytanie maili, dostęp do internetu, nawigacji czy zabicie nudy jakąś mini gierką to tylko (i aż, bo te funkcje potrafią być często zbawienne) dodatek do telefonu, przez który się rozmawia.

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 40 minutach rozmowy ubyło 5%, co daje teoretycznie 12h rozmowy. Pewnie gdybym miał tylko 1 sim to byłoby lepiej. Jestem zróżnicowanym użytkownikiem, jednak większość energii i tak zabierają rozmowy. W moich rękach telefon wytrzymuje 1-1,5 dnia na ładowaniu (nie mam facebooka ani innych podobnych zjadaczy baterii), chyba że prawie nie używam to wtedy 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 26.01.2016o19:40, Axan napisał:

Ja mam problem ze mi usługi google play biorą sporo baterii, też macie ten problem?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Które konkretnie? I ile? 

18 minut temu, Wojtkson napisał:

Jaki Rom najlepszy jest pod wzgledem baterii? 6.1.14 jest chyba dosyć słaby..

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

nie ma dużych różnic. Mam poprzedni bo nowy nie na roota,a i nic nowego sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wyzwolenia napisał:

Ehhh wystarczy uzyc google play ale masz na tacy https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts

Wylacz cos sie da/niepotrzebne

Zmyliła mnie ikonka samochodziku i update zrobiony bardzo dawno temu tej apki. Nie bój nie dajesz na tacy - sprawdzałem wcześniej.. inaczej bym tu nie pisał.

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...