Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Hm a to nie, ja na noc wyłączam tylko dane i wifi. Ale jestem na LTE. Czyli wychodzi na to że to całkiem normalne w tym telefonie. W sumie to zauważyłem że podczas pierwszego cyklu po każdej piątkowej aktualizacji zawsze ta bateria szybciej schodzi, potem się to normuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.04.2016 o 22:50, Matixx napisał:

To ja pochwalę się rekordowo słabym (w moim przypadku) czasem pracy na baterii, który wyniósł 12 godzin.
Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w tym czasie telefon przez około 8-9 godzin był w trybie samolotowym, a czas na ekranie nie przekroczył godziny.
Głównym powodem takiego wyniku była jakaś aplikacja Google która zjadła 41% baterii, ale sam Android też zjadł dziwnie dużo bo w sumie 43%. Telefon przez cały ten czas był wybudzony.  Zrobiłem kilka screenów, jednak nie uwzględniłem na nich dokładnej aktywności systemu

czaspracy1.png
To była pierwsza i ostatnia taka sytuacja, od 3 dni mi się to nie powtórzyło.

Mam podobny problem z tą aplikacją od kilku dni, potrafi zeżreć baterie w kilka godzin.  Dzisiaj straciłem cierpliwość i ją wywaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, nowacz1994 napisał:

Boooże, ta bateria to taka padaka? nie wytrzyma od rana do wieczora normalnego użytkowania? 

A jakie użytkowanie dla ciebie jest normalne? Bo jak ja użytkuję "normalnie" to wytrzymuje bez problemu

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem zainteresowany tym telefonem. Mój komentarz napisałem pod wpływem opinii w tym temacie - użytkownicy piszą, że wyłączają wi fi, internet itd. bo inaczej bateria szybko pada. No to to raczej nie jest normalne użytkowanie. 
@Matixx a Ty jak dużo używasz np. internetu w telefonie i ile Ci bateria wytrzymuje?

Edytowane przez nowacz1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Matixx napisał:

A jakie użytkowanie dla ciebie jest normalne? Bo jak ja użytkuję "normalnie" to wytrzymuje bez problemu

No właśnie, każdy inaczej użytkuje telefon. Mi przy użytkowaniu dla kilkunastu minut rozmów dziennie, około 30 min neta i włączonym Bluetooth i Wi-fi wytrzymuje przeważnie 2dni.

Dodam, że cały czas staram się nie schodzić poniżej 20% i nie ładować powyżej 90% pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, najlepiej ładować w 3 fazie księżyca,  podobno to też pomaga...a i nie może to być poniedziałek rano - każdy wie że to zły moment. 

 

Nie w 3 fazie, tylko w momencie gdy cała tarcza księżyca jest widoczna, wtedy masz pewność że bateria będzie naładowana w pełni

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Winiu89 napisał:

Nie w 3 fazie, tylko w momencie gdy cała tarcza księżyca jest widoczna, wtedy masz pewność że bateria będzie naładowana w pełni

Wysłane z mojego Mi-4c

Też najpierw byłem święcie przekonany , później dopiero przeczytałem że nie wolno ładować do pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dla osób, które używają telefon np. przez pół roku czy rok żywotność baterii nie ma znaczenia i spokojnie wystarczy im te ~300 cykli zanim bateria zacznie padać.

Ja planuję (o ile nic się nie wykrzaczy) używać ten telefon przynajmniej przez dwa lata, więc staram się, żebym nie musiał przez ten czas wymieniać baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam swojego mi4c od 6 miesięcy i teraz ledwo co dojeżdżamy do 3 h sot przy przeglądaniu internetu przez lte, yt sms i poczcie. Zazwyczaj mam 2 h sot przy 23h. Dziś 2 h sot i 14 min  sot przy 10h i 32% bateri. Miałem miui stable, teraz 6.5.12 jak się nie mylę i ogólnie mam po wyłączane gpsy itp... w czym tkwi problem :/ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...