Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak na mnie to prawie w ogóle z niego nie korzystałem. Wynik dla mnie niezły bo od 2 wydań nie mogę zbastować prędkości rdzeni bo i tak sobie jakoś podwyższa. Ogólnie 1 karta non stop. Na co dzień mam 2G na którym działam bo sygnał mam dobry jak i jakość rozmów. Czasem dane. Wi-Fi tylko kiedy potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak kombinujecie z tym 2G i ze zmniejszeniem prędkości rdzeni? Przecież to czy telefon wytrzyma tydzień czy 2 dni nie ma znaczenia jak możesz go sobie spokojnie doładować co 2 dni :) (prąd w dzisiejszych czasach dostępny jest niemal wszędzie :P ) a i tak lepiej doładować gdy bateria ma powiedzmy 40% niż dusić go do zera byle pobić jakiś rekord na baterii :) Ja mam wszystko włączone a i tak wieczorem mam około 30% więc przez noc się przecież naładuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie taktowania rdzeni zwiększa dosyć znacząco SOT podczas surfowania. Jest to sprawdzone jako działające bardzo dobrze na Tint Browser bo przeglądarki Chromopodobne sprawiają, że sprzęt pracuje na pełnych obrotach. Trzeba jakoś kompensować potrzebę mocy przeglądarki. Przez pojęcie ładowania jako "i tak przez noc się naładuje" macie pewnie problemy. Ja nigdy celowo nie zszedłem poniżej 7%. Ogólnie przyjąłem taktykę 20%, ładowanie i odpięcie po naładowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś badania, link z tablelkami? 

Sporo mniej cykli czyli ile? Bo czasem Ktoś pisze sporo a okazuje się że mowa o5% co beze gorsze niż ładowane przy 10% co zaraz udowodnie

A to będzie i tak prawie dwa razy rzadziej książka więc mniej cykli, gdyby liczyć 10 vs50. Czyli wytrzymałość może być większa w10% niż przy tych 50%! Cóż matematyka jest okrutna

A i pamiętaj że chyba źle to działa jak ja na całą noc zostawiasz na ładowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest tabelka:

http://www.tabletowo.pl/2015/03/13/trudna-sztuka-ladowania-fakty-i-mity/

powołują się na: http://batteryuniversity.com/

Ale oryginału na tej stronie nie znalazłem, trzeba by dokładniej poszukać :)

Czyli jak ładujesz od 0-100%, to 30% pojemności baterii tracisz po 300-500cykli ładowania, a jeżeli ładujesz od 50-100% to tracisz 30% pojemności po 1200-1500 cykli.

A jeżeli chodzi o ładowanie przez noc to masz racje kiedyś tak było że telefon po naładowaniu pracował na baterii, rozładował się 1% i znowu ładował a to było niekorzystne, teraz po naładowaniu do 100% telefon pracuje na zasilaniu sieciowym i już nie ma tego niekorzystnego efektu :)

 

Edytowane przez Winiu89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki

A wiesz jaki wpływ ma ładowanie niepelne? Czyli takie powiedzmy do 70%~80% Zamiast do 100%? Bo to też musi jakoś wpływać pewnie negatywnie? 

Może tak być z tym ładowaniem jak napisałeś

Ciekawe jaki wpływ ma też też quickcharge 2.0, super szybkie Ale też pewnie kosztem czegoś. Pytam bo mógłbym gi normalnym 5v traktować przez noc

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie uwaliłeś się @Winiu89 jeśli już punkt 1 z tabletowo jest prawdziwy to zostawiając sprzęt podpięty na noc już po max 2 godzinach masz naładowany i potem tylko szkodzisz baterii. Tak samo pkt 2 bo siedząc na ładowarce telefon nie pracuje jedynie na jego zasilaniu. Jak dobrze pamiętam to urządzenia po osiągnięciu 100% wyłączają pobór, aby po spadku ponownie go włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdy nie będzie 100% zawsze. Jeśli do wieczora zostaje ci 30-40% to w nocy pewnie z 10% ubyłoby gdybyś nie zostawił ładowarki. Choć mi spada 1-2% przy dobrym ROMie. Czyli tobie z 10 razy spadnie o 1% przykładowo, a może i więcej razy, potem doładowuje na maxa baterię co wg tabletowo szkodzi tak samo jak ładowanie do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009 a podaj mi jeszcze jakieś źródło skąd wiesz że telefon nie działa na zasilaniu sieciowym po naładowaniu? Kiedyś jak będzie czas i chęci to zrobię test i sprawdze czy po naładowaniu telefonu i pozostawieniu go w ładowarce jest pobór prądu na baterii, to rozwiąże wszystkie wątpliwości :) swoją drogą jeszcze nigdy nie trafiłem na sytuację żebym rano miał 99% i było ładowanie, a kiedyś powinienem tam trafić jak faktycznie pobiera prąd z baterii...

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Matixx napisał:

Którego ROMu używasz? Ja mam 5.12.24 i nawet w trybie uśpienia spada mi tak z 5%

5.12.31 - 1 SIM !

@Winiu89 Żebym ja wiedział gdzie :(

Na Mi4 mogłem nawet wycisnąć 8-9 dni w czuwaniu nadal dzwoniąc i wysyłając sms plus trochę internetu po wifi. Ta sama taktyka ładowania jak teraz. Bez trudu 5-7 dni pracował. Dużo zależało od ROMu choć nie wahało się jak teraz z Mi4c, dużo zmieniają szukając złotego środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winiu89 napisał:

Chwileczkę, rozładowując telefon do 0% po 500 cyklach ładowania jej pojemność spadnie do 70%. Rozładowując telefon do 50% dopiero po 1200 cyklach jej pojemność spadnie do 70%. Tylko że rozładowując ją do 50% będziesz podpinał telefon do ładowarki 2x częściej więc wychodzi prawie na to samo. Coś źle zrozumiałem?

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, rozładowując telefon do 0% po 500 cyklach ładowania jej pojemność spadnie do 70%. Rozładowując telefon do 50% dopiero po 1200 cyklach jej pojemność spadnie do 70%. Tylko że rozładowując ją do 50% będziesz podpinał telefon do ładowarki 2x częściej więc wychodzi prawie na to samo. Coś źle zrozumiałem?

Twoje rozumowanie jest dobre, tylko w obliczeniach wziąłeś pod uwagę graniczną wartość maksymalną dla rozładowanej baterii do 0% oraz graniczną wartość minimalną dla rozładowanej w 50%, dlatego wynik będzie jeszcze bardziej na korzyść tego drugiego.

W każdym bądź razie jeżeli mamy baterie naładowaną poniżej 50% i mamy możliwość jej naładowania, to warto to zrobić niż na siłę czekać na minimalne wartości - nie dość że wpłynie to korzystnie na baterie, to nie będziemy musieli martwić się o rozładowany telefon w najmniej oczekiwanym momencie :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k3lt napisał:

No czyli biorac pod uwage ze ladujesz telefon nawet codziennie pojemnosc spadnie do 70% po ponad 3 LATACH. Umowmy sie raczej malo kto po takim czasie bedzie jeszcze mial ta sluchawke, takze jak mowilem wczesniej nie zawracac sobie tym glowy bo zwariujecie. ;]

Ostatnio HTC one s używałem 4 lata i nadal dobrze działa.nadal używam chyba 8 letni HTC hd2. Jak jest dobry to będzie naprawdę długo działał. Wtedy jednym problemem jest właśnie bateria.

I U mnie przez noc przy trybie samolotowym spadek poniżej 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...