qmax

Źle działąjący GPS

Recommended Posts

Witam.

Czy macie problem z GPS??

U mnie jest tak, że jak poruszam się ulicą to telefon lokalizuje mnie tak jakby obok drogi. Czasem nawet gubi sygnał na chwilę.

Spotkaliście się z tym??

Edited by qmax

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Też to mam. Kiedy jest włączony GPS i Bluetooth to telefon zdaje się nie wytrzymywać tego "obciążenia" i przy okazji nawigowania (Google Maps + Yanosik) co chwila gubi sygnał GPS i rozłącza Bluetooth.

Bardzo mi to przeszkadza i mam wielką nadzieję, że to naprawią.

Aha, nie mam włączonych żadnych profilów oszczędzania energii.

U mnie również jest ten problem. Wczoraj na trasie kilka razy gubi sygnal. Oby zostało to poprawione, bo z GPS korzystam każdego dnia.

U mnie nie ma żadnych problemów z GPS.

Kiedyś miałem problemy na Mi Note jak założyłem metalową ramkę - GPS wariował. Teraz mam silikon na Mi Note i na Redmi Note 2 Prime i nie mam problemów.

Edited by Marian_K

U mnie nie ma żadnych problemów z GPS.

Kiedyś miałem problemy na Mi Note jak założyłem metalową ramkę - GPS wariował. Teraz mam silikon na Mi Note i na Redmi Note 2 Prime i nie mam problemów.

A bluetooth też masz włączony?

Opisywałem ten problem ostatnio. Gps gubi sygnał i bluetooth zrywa połączenie. Cofnąłem się do wersji 5.10.8 na której problem nie występuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nawet jak wyłączeniem bluetooth to gubi GPS. Dziś na trasie ponownie kilka razy było brak połączenia z satelitami.

Opisywałem ten problem ostatnio. Gps gubi sygnał i bluetooth zrywa połączenie. Cofnąłem się do wersji 5.10.8 na której problem nie występuje.

A które 5.10.8 wgrałeś i skąd wziąłeś??

Jak które? Jest tylko jedna dana wersja danej kompilacji na każdy telefon :D

Tapnięte z Mi Note

Chodzi mi o to czy wersja z miuipolska czy jakaś czy oficjalna Xiaomi?

Wersja miui polska :)

Miałem w archiwum przeglądarki.

U mnie na 5.10.22 występował również problem z GPS (co jakiś czas "zamrażała się" aktualna pozycja pojazdu) i Bluetooth (nie można było włączyć). Po powrocie do 5.10.16 jest OK.

To sciagam 5.10.16 i napisze jake jest. Dzieki.

Ja mam problem bez względu na to czy używam BT.

Mogę bez utraty swoich danych i aplikacji wrzucić starszą wersję, na moje oko to trochę niewskazane ale może jednak??

Edited by qmax

problemy z gps macie tlyko podczas uzywania bt ? moze byscie bt config z forlderu etc podmienili dla testu  z jakiejs starszej wersji na ktorej potwierdziliscie ze dziala wszytko ok 

co konkretnie?

Tapnięte z Mi Note

Ja mam problem bez względu na to czy używam BT.

Mogę bez utraty swoich danych i aplikacji wrzucić starszą wersję, na moje oko to trochę niewskazane ale może jednak??

Możesz, żadnych danych nie powienieneś stracić. Zrób dla bezpieczeństwa kopię systemu i aplikacji.

Wrocilem do 5.10.16 i juz w mieszkaniu lapie mi fixa wiec chyba bedzie dobrze. Dane zostaly, aplikacje tez.Przetestuje jutro w drodze do pracy i napisze jak to sie spisuje.

Chyba naprawiłem problem u siebie - MiFlash do chińskiego dev a potem MIUIPolska, jak na razie działa dobrze.

Tapnięte z Mi Note

Po dwóch dniach testów widzę poprawę. Tzn bez włączonego BT, GPS działa ok. Natomiast z włączonym - zrywa i BT i GPS'a. Powrót do starszej wersji poprawił trochę działanie, natomiast nie naprawił problemu. Przetestuję jeszcze rozwiązanie ERU.

Wczoraj jechałem z nawigacją przez 1,5h -  na romie 5.10.22 raz przerwał GPS.

Dziś wracałem ale już z 5.10.29 - nie zauważyłem żadnych problemów.

Ale bluetootha nie włączałem.

Padaki z GPS w RN2 nie ma, wręcz przeciwnie - jak działa, to działa idealnie, bardzo szybki i dokładny fix. Ostatnio tylko w ostatnich romach jest jakiś bug ale to programowy problem, hardware jest na piątkę.

Dzisiaj przetestuję jak jest w  5.10.29.

Edited by kriegaffe

Potrzebuję dobry gps do pracy, dużo autem jeżdżę, niestety w moim g4s nie działa, z resztą nie tylko w moim. Jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie przyznam:-)

melduję, że pierwszy dzisiaj test wyszedł pomyślnie, ani razu nie zerwało połączenia
rom 5.10.29
włączone Google Maps i Yanosik

następnym razem przetestuję z włączony Bluetooth i zestawem głośnomówiącym

No to super, jeśli z gpsem ok to coraz bardziej przemawia do mnie ten telefon. Ciekawe jak wyjdzie test z Bluetooth, bo też mam zestaw głośnomówiący.

Edited by Lookas0001

Wczoraj przejechałem na Yanosiku ponad 350 km i ani razu nie rozłączyło na sofcie 5.11.29. Wcześniej były problemy na 20 km trasie. Uważam że robi się coraz lepiej z GPS.

Guest
This topic is now closed to further replies.