Skocz do zawartości

Mi4c problem z migajacym wyswietlaczem i rozmowa przez sluchawki


Marwan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. 

W tym tygodniu stalem sie szczesliwie nieszczesliwym uzytkownikiem Xiaomi Mi4C zakupionym poprzez iBuygou.

Szczesliwie nieszczesliwym dlatego ze niestety mam z telefonem dwa problemy.

Pierwszy dotyczy wyswietlacza. Mianowicie wyswietlacz czasami po wybudzeniu telefonu pulsuje. Jest to lekkie miganie szczegolnie widoczne na czerwonym tle. Odkad posiadam telefon (trzy dni) stalo sie to tylko trzy razy jest to dla mnie jednak niedopuszczalne aby nowy telefon tak sie zachowywal... Probowalem nagrac film jak to wyglada niestety nie widac na nim tego pulsowania. Moze ktos ma pomysl o co chodzi? Nie bede ukrywal ze szczegolnie licze na podppwiedzi Pana Acida ;) jako speca od tych telefonow.

Druga rzecz to problem z rozmowa przez sluchawki. Jest to bardzo denerwujace gdyz pracuje jako kierowca i musze uzywac sluchawek do rozmowy. Moze troche o problemie:

Wszystko zaczyna sie gdy w aucie opuszcze szyby, wtedy rozmowca nie slyszy mnie za dobrze mowi ze moj glos cos przerywa... Myslalem ze to problem z zasiegiem ale nie. Dopoki w aucie mam zamkniete szyby wszystko jest ok kiedy szyby sa opiszczone pojawiaja sie przerwy. Jak wroce do domu zamieszcze probke jak to brzmi. Sluchawki to Xiaomi pistons oryginalne rowniez z iBuygou i z telefonem Mi2S dzialaly znakomicie (no moze troszke cicho ale to raczej wina telefonu ktory byl juz po przejsciach). 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie podpowiedzi jak rozwiazac te problemy.

Nadmienie jeszcze ze na telefonie wgrane jest MiuiPolska zrobione przez Pana Acida za co bardzo dziekuje!

Pozdrawiam serdecznie!!

 

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow ale telefonu uzywam za granica i jezyk klawiatury mam ustawiony na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pojawiło się to migotanie ekranu że 2 razy. Nie pomogło wyłączenie czujnika światła czy też przyciemnianie i rozjasnianie a nawet reset telefonu. Według mnie migocze podświetlenie a nie ekran. Mam tel już prawie 2 tygodnie i narazie zdarzyło mi się to dwa razy przy słabym oświetleniu pomieszczenia. Niewiem czy to jakiś bug czy coś ze sprzętem. Może acid coś doradzi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No tak migocze podswietlenie, nie wyrazilem sie jasno. Tez zdarzylo mi sie to przy raczej slabym oswietleniu w dodatku dwa razy kiedy bylem dokladnie w tym samym miejscu. Tez wylaczylem auto podswietlenie ale wczoraj mimo tego znowu migal ekran. Myslalem ze to przez oryginalna folie zabezpieczajaca (ta matowa z chinskimi znakami :P) bo jej jeszcze nie zdjalem. Niby nie jest to bardzo duzy problem ale zastanawiam sie nad odeslaniem telefonu z tego powodu. Boje sie ze przez to moga sie pojawiac inne problemy, szczegolnie boje sie o baterie ktora mnie najbardziej w tym telefonie rozczarowala. Myslalem ze po calym dniu uzywania zostanie mi jeszcze troche zapasu, a nawet ze bede mogl ppciagnac na jednym ladowaniu dwa dni kiedy bede mniej uzywal telefonu a tutaj ledwo jeden dzien....

W Mi2S z bateria 2000mAh osiagalem takie same wyniki przy takim samym uzytkowaniu czyli:

-Godzina przegladania internetu przez 3G badz 4G

-Pol godziny internetu przez wifi

-Okolo godziny rozmow, czasami dwie

-Okolo godziny badz dwoch sluchania muzyki

-Bluetooth wlaczony caly czas bo uzywam z telefonem Pebble Steel

- Czasami pogram w gry ale raczej nie wiecej niz pol godziny dziennie.

 

Moze mialem za duze oczekiwania, ale myslalem ze podzespolami telefon nie wiele sie rozni od Mi2S (taktowanie procesora jest podobne) a przy bateri wiekszej o 1,5 raza wytrzymywac bedzie dluzej. Bardzo prosze o dzielenie sie swoimi spostrzezeniami odnosnie baterii innych uzytkownikow tego telefonu.

Pozdrawiam!

Dorzucam jeszcze plik audio z rozmowy przez sluchawki. Pierwsza czesc jest z zamknietymi szybami w aucie a druga jest z oknami otwartymi. Jak bede w poniedzialek w pracy to przetestuje inne sluchawki i dam znac czy jest to samo. Od razu przepraszam za jakosc calosci. Zona wlaczyla u siebie w telefonie tryb glosnomowiacy i nagrywala drugim telefonem na dyktafonie nasza rozmowe. Tak czy inaczej slychac o co chodzi. Pozdrawiam!

Notatka.m4a

Edytowane przez Marwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zdażyło mi się migotanie ale pojawiło się wmiejscu gdzie oświetlenie było sztuczne jskrawo białe, wydaje mi się że to była przyczyna.

Co do baterii to też było kiepsko do puki w opcjach Wifi nie wyłączyłem scanning always available" skanowanie zawsze dostępne" po tym zabiegu telefon spokojnie wytrzymuje dzień i jeszcze 50% baterii zostaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Erouz za podpowiedz o wifi, zawsze przegladam wszystkie opcje podczas konfiguracji nowego telefonu i wylaczam zbedne opcje ale ta mi umknela, mam nadzieje ze teraz z bateria bedzie lepiej.

Co do ekranu to problem jest meczacy i u mnie raczej nie bedzie to wina oswietlenia zewnetrznego gdyz opcje jasnosci automatycznej mam wylaczona. 

Dzisiaj wgralem najnowsze Miui polska sprawdzilem wczesniej checksum czy plik jest ok i zobaczymy moze cos sie poprawi, mam taka nadzieje. Pozdrawiam i licze na inne wypowiedzi.

 

Witam!

Dzisiaj sprawdziłem telefon z innymi sluchawkami ( nieoryginalnymi Xiaomi Piston) i wszystko działa jak należy. Nie wiem jak oryginalne sluchawki mogą działać gorzej od podróbek z telefonem tej samej firmy :/  Ciekaw jestem czy to moje słuchawki są felerne czy wszyscy tak mają...

Co do wyświetlacza to miganie dalej występuje i nie wiem nawet czy nie częściej. Dzisiaj zdarzyło się dwa razy i już mnie to zaczyna denerwować. Telefon chyba wróci do chin i wybiorę Mi4. Jako zadowolony użytkownik Mi2S spodziewałem się po Xiaomi więcej, a już na pewno nie takich problemów. 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Marwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kontaktowalem sie z iBuygou w sprawie problemu z moim telefonem. Za pierwszym razem moja sprawa zostala zamknieta bez jakiejkolwiek odppwiedzi na moje pytania czy zaproponowania jakiegos rozwiazania, wytlumaczenia dlaczego tak sie dzieje itp itd. Za drugim razem kiedy juz napisalem ze telefon chce zwrocic dostalem od konsultanta odpowiedz zeby podlaczyc telefon do ladowarki i zostawic ekran wlaczony przez 2-3 godziny i problem z migajacym wyswietlaczem powinien ustapic. Nie wiem czy chca odwlec zwrot tego telefonu, splawic mnie czy rzeczywiscie moze to pomoc. Tak czy inaczej zamierzam sprobowac i na pewno zdam relacje czy ten sposob pomogl. Moze nowe wyswietlacze tego producenta zeczywiscie musza sie "dogrzac" zeby dzialaly prawidlowo. Mam nadzieje ze tak bo ogolnie z telefonu jestem zadowolony (gdyby nie problem wyswietlacza i sluchawek) po wylaczeniu przeszukiwania wifi non-stop jestem nawet zadowolony z pracy na baterii ktory wydluzyl sie bardzo znacznie. Coz pozostaje czekac az dotre do domu i podepne telefon pod ladowarke. Efektami sie podziele.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Przepraszam za post pod postem ale nie chcialem juz edytowac poprzedniego posta ktory byl edytowany chyba juz dwa razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to tylko bug w MIUI. To samo było jakiś czas temu na Redmi Note 2 i to poprawili. Dla pewności niech ktoś wgra wersję Stable chińską (bez root) i sprawdzi tam. Jak nie to pozostaje regularna aktualizacja romu co tydzień lub wyłączenie automatycznej jasności.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze ja mam wylaczona jasnosc automatyczna a wyswietlacz i tak miga :( wlasnie przed chwileczka znowu migal, delikatnie ale jednak. Coz sprobuje z tym ladowaniem i wlaczonym ekranem, jesli to nie pomoze sprawdze chinski rom a jesli i to nie pomoze to telefon wroci do rodzimego kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie bym im wyslal filmik, niestety na dwoch filmikach ktore nagralem nie widac tego migania. Dzieje sie to samoczynnie i dosc szybko sie konczy, najdluzej trwalo moze minute. Jakbym mial filmik juz dawno bylby u nich a tak czatuje bo moze sie uda cos nagrac.

Jak padnie calkiem to juz w ogole problemu nie bedzie bo poleci prosto do nich i nikt nie bedzie mial watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastosowałem się do instrukcji podanej przez pracownika iBuyGou odnośnie zostawienia wyświetlacza włączonego przez 3 godziny i niestety wyświetlacz dalej miga. Dodatkowo pojawiły się problemy z dzwonieniem ( proces InCallUi został zatrzymany) nie mogę dzwonić nigdzie bo zaraz mnie rozłącza z odbieraniem nie ma problemu. Wczoraj proces MediaSerwer skutecznie uprzykrzał mi życie drenując baterię która padła po 7 godzinach i miarka się przebrała. Telefon leci z powrotem do chin. 

Tutaj przestroga!!

Sklep iBuyGou tak mocno zachwalany na tym forum wcale nie jest taki wspaniały jakby mogło się wydawać. Oczywiście sprzedają oryginalne produkty Xiaomi i do tego nie mogę się przyczepić. Niestety obsługa "pozakupowa" jest poprostu tragiczna. Jak już dostaniesz swój sprzet to najlepiej jakbyś nigdy więcej się do nich nie odzywał. Ja zostałem potraktowany w tragiczny sposób. W pierwszej kolejności zamknęli moją spawę (case na stronie helpdesk/ibuygou.com) która rozpocząłem i która dotyczyła wyświetlacza. Po zamknięciu tej sprawy otworzyłem następną już w tytule pisząc że chcę zwrócić telefon, wtedy przynajmniej uzyskałem jakiś odzew. Od początku pisałem że chcę zwrócić telefon bo był uszkodzony już jak go do mnie wysłali i chcę otrzymać zwrot pieniędzy. Najpierw Pani twierdziła że zwrot jest niemożliwy bo ta usterka nie uprawnia do tego i że mam odesłać telefon a oni mi wyślą nowy. Jak napisałem że w ich terms and conditions jest wyraźnie napisane że w ciągu 7 dni mogę zwrócić uszkodzony telefon i dostać pieniądze z powrotem to zaczęła coś innego ściemniać. W końcu jak napisałem że poinformuję British Customs o tym jak ich oszukują na podatkach i że napiszę do PayPala to łaskawie zgodziła się na zwrot. Cała ta wymiana korespondencji trwała trzy dni i musiałem walczyć o to co mi się należy a i tak boję się że będą coś wymyślać jak odeślę telefon, ale nie będę trzymał telefonu na którym nie mogę polegać.

Mam nadzieję że komuś to pomoże w podjęciu wyboru telefonu a przede wszystkim sklepu przez który będzie kupował. Najlepiej i najpewniej kupować telefon w kraju w którym się mieszka i z którego takowy telefon będzie wysyłany. Może i jest drożej przy zakupie ale chroni Cie prawo konsumenta, masz normalną gwarancję/rękojmie i nie musisz wysyłać telefonu za granicę w razie czego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to zawsze ryzyko i to wcale nie małe. Choć też znam przypadki że ludzie u nas w kraju, kupując sprzęt w Polsce zostali potraktowani gorzej niż Twój przypadek. Większość niestety sprzedawców wykręca się jak może w przypadku problemów.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to boli. Zawsze jak kupuję coś w Anglii gdzie mieszkam to mam pewność że nie będę miał żadnych problemów. Jeśli coś jest nie tak to zawsze mogę to zwrócić, przy przedmiotach niewielkich wartości w granicach do 30 funtów zdarzało mi się że dostawałem zwrot pieniędzy i mogłem zachować produkt. Rozmowa z iBuyGou była poprostu koszmarem, zdawało mi się że konsultant w ogóle nie czyta tego co ja piszę i odpowiada mi zdaniami z calkiem innej beczki... Dzisiaj telefon odsyłam i nie chce mieć już z nimi więcej do czynienia. Mam nadzieję że nie będą nic wymyślać jak dostana telefon gdyż migający wyświetlacz to problem który nie występuje permanentnie i zdarza się około raz dziennie, aczkolwiek mnie to denerwuje. 

Mam nadzieję że ten oraz inne wątki w dziale problemy techniczna\e dotycząca Mi4C pomogą innym w podjęciu decyzji czy telefon jest wart zakupu czy nie. Swoją drogą właśnie ten dział ma najwięcej postów co mówi chyba samo za siebie. Najgorsze jest to że telefon Mi2S uważałem za ideał. Nic nie musiałem z nim robić (żadnego wgrywania romów, przywracania ustawień fabrycznych itp.) i nigdy mnie nie zawiódł. Myślałem że będe z marką już do końca moich dni a tu nagle.... Mi4C który zawiódł mnie na całej lini przez problemy z wyświetlaczem, oryginalnymi słuchawkami, procesami MediaSerwer i InCallUi które drenowały baterię i nie pozwalały mi wykonać rozmowy telefonicznej. Teraz już sam nie wiem co mam kupić, może znajdę jeszcze gdzieś nowego Mi2S 32GB i będę o niego dbał żeby wytrzymał kolejne parę lat. 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to jakiś jednostkowy przypadek. Źle trafiłeś, miałes niefart.

Takie rzeczy się zdarzają, niestety.

Również czekam na przesyłkę z mi4c i również z IBG więc martwi mnie Twój wpis ale też nie chce demonizować. Widzę na forach, w tym na MIUIPolska kilku zadowolonych użytkowników więc mój wniosek na chwilę obecną jest taki że jak pisałem wyżej miałeś pecha a z drugiej strony jest to stosunkowo nowy model który zarówno sprzętowo jak i software'owo pewnie musi się dotrzeć.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostkowy? Raczej nie skoro dwie inne osoby również maja ten sam problem a jak sam powiedziałes jest to nowy model i nie wiele ludzi jeszcze go ma. Xiaomi to nie mały producent i nie powinien wypuszczać produktu który nie jest dopracowany w 100℅. Trzymam kciuki za twoj telefon nie chciałbym żeby ktokolwiek inny przeżywał to co ja, szkoda nerwów. Mam nadzieję że Xiaomi rozwiąże wszystkie problemy o których pisalem wcześniej bo po Mi2S zakochalem się w tym producencie i chciałbym dalej używać ich sprzętu ale tylko wtedy kiedy będą trzymać poziom Mi2S.PPozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Taka troche mocna wypowiedz ale tak jest jak nerwy puszczają. Myślę że Acid miał racje bo umnie po zmianie romu już takie problemy nie występują z migotaniem.

Tylko ja używam romu xioami.eu bo nie używam Polskiego języka. Nie ma co się zrażać do całej marki przez kiepską obsługę i jednen wadliwy egzemplaż.

A to że jest więcej postów z problemami niż innych to normalne bo jak działa to wiekszośc ludzi wtedy nie wchodzi na forum żeby założyć watek podtytułem mam fajny telefon i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erouz - cieszę się że problem z migotaniem u Ciebie już nie występuje. U mnie nawet po wgraniu najnowszego chińskiego romu wyświetlacz dalej migał. Co do moich wcześniejszych wypowiedzi to nigdzie nie napisałem że Xiaomi jest złe, poprostu po używaniu Mi2S nie spodziewałem się aż takich problemów z nowym telefonem szczególnie że nie dotyczyły tylko wyświetlacza. Sam mam teraz Mi3 gdyż musiałem zakupić na szybko jakiś telefon, a ten był w całkiem dobrej cenie. Xiaomi mi pasuje bo w Mi2S po włączeniu nie musiałem już robić nic tak jakbym używał iPhona a nie androida. Mam nadzieję że Mi3 również mnie nie zawiedzie, a jako następny telefon pewnie wybiore Mi5 i poczekam aż trochę pobędzie na rynku i będą mogli wyeliminować wszystkie problemy związane z wypuszczeniem nowego produktu. Wydaję mi się że wydając na cokolwiek nie mała kwotę każdy oczekuje że będzie miał sprzęt działający w 100% tak jak powinien. Moj egzemplarz niestety nie był wolny od wad i to takich które uprzykrzały mi życie i których nie mogłem tolerować. Życzę wam żeby wasze telefony działały tak jak powinny bo mi też zależy na tym żeby Xiaomi trzymało poziom taki jaki był w Mi2S.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marwan

Jak tak bardzo byłeś zadowolony Mi2S to czemu nie kupiłeś nowego w wersji 32GB? Sam tak myślałem po pewnej wkurzającej aktualizacji dla Mi4. Mi3 ma czasami problemy w oprogramowaniu, ale chyba prawie żadnych sprzętowych w porównaniu do Mi4. Szkoda, że nie miałeś sprzętu z slow motion to na pewno na wideo by wyszło. Mi2S pięknie nagrywał jak migawka w Nikonie mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupilem Mi2s? Pewnie z tego samego powodu z którego 99,9℅ ludzi kupując nowy telefon wybiera nowszy model - chciałem sobie "polepszyć" poza tym korzystalem już z tego telefonu dwa lata i ciągnęło mnie do czegoś nowego, z większą bateria, lepszym ekranem itp itd. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Nie zawsze nowsze znaczy lepsze, a może po prostu Mi4C nie zadowolił mnie jakościowo. W końcu to nie ich flagowy model. Kiedy na zdjęciach ogladalem Mi3 mówiłem sobie co to za brzydactwo, wielkie ramki wyswietlacza, prostokątny kształt... Ochyda. Jednak kiedy zobaczyłem go na żywo (kupowalem używanego bo był w okolicy za niewielkie pieniądze) to stwierdziłem że byłem w ogromny błędzie. Telefon wprost emanuje klasa premium i mimo patelniowego wyglądu na pierwszy rzut oka bije Mi4C pod każdym względem. Korzystał z niego dopiero trzy dni, ale jak na razie wszystko działa pięknie i oby tak dalej.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...